Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SuperEgo23

Dátum: 2011.06.22. 19:33:49
Hoppácska, akkor eléggé tré a helyzet, szakid esetleg? Bár ettől még kellett volna találni...
Dátum: 2011.06.22. 16:30:36
Hát akkor sem értem én nem voltam se speckó, se agytröszt, de általános iskolában 2* is neveztek engem rá, így nem tudok teljesen elvonatkoztatni a kérdés könnyűségétől, de szerintem ez már egy jó pár 10 en éves verseny, így semmiképp sem spéci.
Dátum: 2011.06.22. 16:05:30
Hát épp nem speciális szerintem, mert az nem Zrínyi matematika verseny, hanem hivatalosan Zrínyi Ilona matematikaverseny...

Ilyen nincs, hogy Zrínyi matematikaverseny, (egybeírandó)

mód.: helyesírás és helytelenítés
Itt egy egyszerűbb:

Dél-Afrikai Köztársaság a szélsőségek hazája volt. A közel 50 évnyi elnyomás után melyik két sportünnep az ami ismét vonzóvá tette Afrika büszkeségét?

1: 1995- ös rögbi világbajnokság és a 2010-es futball világbajnokság.

2: 2000-es olimpiai játékok és a 2010-es futball világbajnokság.

3: 1998-as atlétikai világbajnokság és a 2012-es olimpiai játékok lesz.

4: 2006-os futball világbajnokság és a 2010-es futball világbajnokság egyedülálló módon került, egymásután megrendezésre itt.

?
Most nézem módosításod, igen lehet szépet kihozni belőle, de szerinted admin rostán átmenne? Szerintem nem.
Ugyan már miért sértődnék, ilyen korrekt válaszok kellenek ahhoz, hogy szupi legyen egy valóban jó kérdés.


Most kezdem valóját érteni mondanivalódnak, ezért újra megnéztem kérdésem, s nem azért mert bármit kezdenék már vele, de amit te mondasz azt pont nem jó, mert akaratomon kívül sikerült pont úgy megfogalmaznom, hogyIdézet: SuperEgo23 - 2011.06.22. 09:05:15
Melyik NEM érhet célba, kiknek állatokra nincs helyes példa?


Tehát, ha azt nézem belefoglaltam, hogy mindenképp van és Nerohoz nem tudsz olyan eseményt kötni ami azt feltételezi, hogy családpárti volt, mint az elefántok. Ez már tényleg nem számít, mert én nem akarok olyat betenni ami nem 100% os. Ami a hibám, hogy próbálok nem átlagos kérdéseket feltenni és lássuk be a szokásos Melyik? Ki? Mi? -helyett nagyon nehéz mást kitalálni.
Juliska kútvizet forral Jancsinak. Mit NEM állítottam biztosan ebben a kijelentő mondatban?

1: Ehhez a forraláshoz legalább 2 személy szükségeltetik. *

2: Juliskának volt tűzgyújtó szerszáma.

3: A forralás sikeressége mindaddig bizonytalan míg be nem következik a 100 Celsius fokos állapot normál körülmények között.

4: Juliska birtokában kellett, hogy legyen kútvíz.

Ez is az?
Mármint a kérdést vagy a válaszokat? A válaszokat nem igazán tudom leegyszerűsíteni ( vagy írjatok egy példát légy szíves) , mert különben elvesztenék értelmét, nem? A kérdés az más azt letudom egyszerűsíteni.


mód.: Bár a kérdést jelen esetben én nem éreztem erőltetettnek, csak éppen rímbe foglaltam, a válaszokat már inkább mert kellett hozzá negyedóra és nem biztos, hogy megfelelő.
Erőltetettségén nem lehet segíteni?


mód.: valaki lenyomta, ezért nem is erőltetem, de most kiváltképp érzem, hogy nem személyemnek szólt, hanem kimondott a kérdés nem tetszésnek.

2. mód. na valaki fel is nyomta Tehát van akinek tetszik, köszi.
Jellemes királyok avagy császárok, egyszerű számtan feladványok. Melyik NEM érhet célba, kiknek állatokra nincs helyes példa?

1.: I. Richard angol király + I. Péter portugál király = "állatok királya"

2.: IV. Fülöp francia király + II. Theodórosz Laszkarisz nikaiai császár = Tiszavirág

3.: I. Mátyás király magyar király + I. Kleopátra egyiptomi királynő = Fekete özvegy

4.: Nero római császár + II. Vencel cseh király = Elefánt


Egy kis ötletelés, megállja a helyét? Ha igen, de kiegészítenétek azt nyugodtan. Ha meg menjen kukába azt is.
Dátum: 2011.06.22. 07:34:24
Bocs
Dátum: 2011.06.21. 20:44:48
Cras ez is igaz. Ez egy másik történet amiről inkább nem beszélek..
Dátum: 2011.06.21. 20:42:52
NEm módosítok inkább újat írok. Folytatva előző gondolatmenetet, tény egyedül az lehet ebben a kérdésben, hogy JOGILAG nem volt egyesítve ezen királyságok, hatalmak, stb. Aláírom, legyen. Gondolkodjunk kicsit elmésebben, akkori Józsi bácsi és Juli néni félretéve kapát, kaszát úgy döntenek "elmennek világot látni, abból is egy tengert pl." Gondolkoznak melyiket is nézzék meg és kitalálják, hogy a mi Lajos királyunk pont most hódított meg egyet akkor menjünk el nézzük meg az új szerzeményét!
- Mit is akarok ebből kihozni? Tehát a köznyelvben miért ne lehetett volna 3 tengerünk? A kérdés már nem teljesen találom, de úgy rémlik, hogy nem volt kiemelve benne, hogy jogilag...
Dátum: 2011.06.21. 20:29:42
Az az igazság, nálam jóval nagyobb és hozzáértőbb embereket megosztott ez a téma. Nem hiszem, hogy a Vu- kvíz fogja eldönteni mi voltát és igazságát. Egyszerűen a mende - (amit egyébként a helyesírás ellenőrző egyfolytában aláhúz..) monda, az pont az aminek 100%-os bizonyítása van az ellentettjének, ebben az esetben is elfogadhatóbb szó a hiedelem szerint. Ebben az esetben sehol nem találok utalást erre, tehát ez sem bizonyított.
Dátum: 2011.06.20. 18:19:23
Köszi akkor tényleg vonattal megyek.
Dátum: 2011.06.20. 17:39:18
Mi az a vasúti kedvezmény? Vonattal menjek talira majd?
Nem vagyok értékelő, de nem hinném, hogy pont Vonnegut miatt kellett volna kiesnie... személyes kedvencem és ezt a könyvet ráadásul ballagásomra kaptam tanáraimtól, akik tuti nem olvasták el, de gondolván "ennek jó lesz" alapon, pont betaláltak. Szerintem nagyon jó kérdés!


mód.: személyes véleményem az, hogy a kötelező olvasmány az csak kötelező olvasmány... Amit épp a tanár kedvel azt a gyerek is kedvelje...(Titok): Attól én még műveletlen vagyok mert soha az életben nem tudtam magam rá venni, hogy elolvassam pl.: Kőszívű ember fiait? -Szerintem nem. 7-8 évesen sokkal jobban lekötött mondjuk a thriller, avagy orvosi krimi. A kötelezőket meg mindig nagyívben kerültem később is.(Van amit azért elolvastam, de mikor már nem volt kötelező) Egy szónak is száz a vége, ami kötelező olvasmány volt azt sem kell tudni, de ami nem volt kötelező olvasmány abból is illik ismerni pl: Vonnegut-ot.
Dátum: 2011.06.20. 15:49:06
Jó pofa képek, tuti megyek, de jól lesz ha több hölgyikét sikerül felhozatalként lefotózni... After party lesz ősszel?
Dátum: 2011.06.20. 08:07:40
Off: Általában megint a magyar mentalitás érvényesül, ha valaki igyekszik jobbá tenni valamit azt a legkönnyebb célponttá tenni, tehát Prisma ,maradj magadnak!
Dátum: 2011.06.19. 21:38:02
Ezt az Ép segítést valami olyan módon is eltudnám képzelni, hogy teszem fel 50es (35+15 külső, de nem lehet több mint az alap tagok létszáma)limittel háború erejéig szövetségek kapcsolatot hozhatnak létre. Pl: Kis 12 létszámos szövi kap segítséget egy top 3 as tól ÉP ben. Ha megnyeri a kis szövi akkor az aki segített avval lenne jutalmazva, tagjai akik segítettek Ép-pel hogy egy szorzóval a végén cserébe némi Le-t kapnának. Mivel ez így egyszerű pont lenne így annyi lenne benne a csavar, hogy ezen karakterek neve megjelenne a támadó szövinél és ezáltal sima portyában egyszerűen "bosszút" állhatnának. Ami még nagyon fontos, ha így is a támadó szövi nyerne, akkor a segítségre érkező karik számától függően: kari*10k és ezt még módosítani avval, hogy lentről felfele avagy fentről lefele jött e támadás.

Ezt ha valaki érti akkor rájöhet, hogy kis millió taktikázást rejthet magában.