Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SuperEgo23

na itt vagyok és felteszem:)

Az alábbi írok/költők közül kinek volt szülőhelye Szekszárd?

1. Válasz: Babits Mihály
2. Válasz: Móricz Zsigmond
3. Válasz: Petőfi Sándor
4. Válasz:Molnár Ferenc

előre is köszi
Dátum: 2010.11.25. 21:54:08
Idézet: Craslorg - 2010.11.25. 21:45:36
Ránézésre a kérdés a következő:
Mennyi 6-2+2-2?

Nem értem, ha már korábban is volt problémád kérdéssel, mi a faxért nem használtad a már többször említett topicot a kérdés feltevése ELŐTT?
Te is jobban jártál volna, mer tnem 1 ember segítene, volt aki itt jelezte, hogy privátban is írhatsz neki.


a képlet ha jobban megnézed 6-2+(2*2)=8 mind ez 2 nap múlva a kérdésben pedig az volt hogy holnap hány székem lesz? holnap még ugyanúgy csak 4db székem lesz.. javíts ha tévedek.. szerintem tök pofás kis feladvány nekem teccik ezért iszok egy sört

nah elfogyott a sör rendben akkor előtte másik topicba megkérdem legközelebb. 4:2 az arányom nem lehet több rossz kvízem mert az EGOm nem engedi úgyhogy semmi baj.


Hány kg burgonyának felel meg 1kg pihe?

1,5 kg
0,1 kg
0,5 kg
1 kg*

? azé eltaláltam de gagyi

2.
A műszaki rajzokat régebben mivel húzták ki végül?

vastag ceruzával
Filctollal
Golyóstollal
Tustollal*

hát szerintem téves nekem is volt műszaki rajzórám és nekünk tiltották bármilyen toll használatát kivéve az aláírást... emlékezetem nem csal 3B-és ill. 4B-és ceruzával kellett kihúzni!! vki megtudna ebben erősíteni??


3.

Melyik évben választották pápává XXIII. Jánost?

1978
1918
1958*
1938

ezt biztos hogy mindenkinek tudni kell szerintem lexikális



Hol él a hiedelem szerint az Orang Pendek?

Etiópia
Brazília
Himalája
Szumátra*

elég sokat kell hozzá kutakodni ha valaki még nem hallott róla.. lexikális egy pöppet



Melyik szereplő maradt életben A Karib-tenger kalózai-A világ végén cimű film végére?

Cutler Beckett
James Norrington
William Turner*
Davy Jones


én láttam a filmet de ettől még spec kérdés meg még nincs a klasszikusok között hogy mindenki tudja + nkem úgy rémlik mintha William Turner is szellem hajós lesz a végére javítsatok ha tévedek..... márha nem akkor bizony ő se maradt életben



Hány országot érintett a Ho Si Minh-ösvény?

3
2
5
4*

hejj ezt úgye nem kell tudni meg szerintem engem nem is érdekel
Dátum: 2010.11.25. 21:27:11
Idézet: Barbey - 2010.11.25. 21:22:29
Használd a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?" topicot akkor nem fogsz így járni.
És ott sok jó tanácsot kapsz. Igen ha lenne már 4-5 csillagod akkor már valószínű tudnád, hogy mi az ami átmegy és mi amit inkább nem erőltetné.
A kérdés nem műveltségi inkább beugratós.
Ha kölcsönadom azt a bizonyos két széket attól még az enyém marad.... (kákán a csomót)


nekem van egy jobb ötletem nem írok semmit mert ez csak agyrémnek van kitalálva és a kvízen sokkal több ideg elmegy mint az egész végzetúr játékon ......
Dátum: 2010.11.25. 21:03:37
ezt most megint én írtam próbáltam változatos lenni minden kérdésemmel más kategóriát érinteni gyors gondolatba összeraktam ezt :


Hat szép székből elvisz két szép széket két nap múlva hozza vissza duplán a két szép széket...Hány szép székünk lesz holnap?

4*
8
6
10

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

hát lehet hogy könnyű de egyszer ezért sírtok egyszer azért mert lexikális az ember próbál okosságot kitalálni és akkor simán elveszitek a kedvét.... nem tudom de úgy saccolom sok a kvízkérdésetek és kb.70% rostával dolgoztok!! nem tudom mi bajotok ha 4-5 csillaggal rendelkeznék tuti lecsökkene 20% rostára
Dátum: 2010.11.25. 10:19:09
Igen és köszönöm előbb utóbb mindenre rájövök

Mi pontosan az ír Fidchell ("fa bölcsesség") ?

Egy régi király neve
Egy kelta mese
Egy régi bárd rege
Kelta sakk, illetve társasjáték

ez csak nekem magas meg a guglinak egyet se dobott ki:D
Dátum: 2010.11.25. 10:02:24
beírhatok én többet is ha elmondod hogy hogy kell mert én nem tudom csak űgy ismerem hogy másolás ... írd le akkor lécci hogy kell többet ja és a raj úgy ismerem de szerintem nem tartozik a kérdéshez
Dátum: 2010.11.25. 09:54:03
raj filmfigura? te tudod csak lécci ne haljak már meg hülyén tényleg az mi? -.-'
Dátum: 2010.11.25. 09:51:40
Melyik állítás nem igaz a gepárdra?

A gepárd mancsain csak félig visszahúzható karmok vannak.
A nőstények 90–95 napos vemhességi időszakot követően 1 kölyköt hoznak világra.
A gepárd szőre sárgás színű, fekete kerek pettyekkel, amely segíti az álcázásban.
A gepárdok tudnak dorombolni, ahogy beszívják a levegőt, de nem tudnak bőgni.



ezt kéne tudnunk? lexikális szerintem
Dátum: 2010.11.25. 09:31:07
Jó reggelt Ki vagy mi volt Atom Anti?

Rajfilmfigura.*
Híres magyar pehelysúlyú bokszoló 1953-74-ig.
Az első amerikaik által kifejlesztett védelmi rendszer nukleáris támadás esetére.
Teller Ede Antal beceneve amerikában, miután hozzájárult az atombomba feltalálásához.


*z helyesírási hiba
Dátum: 2010.11.24. 22:14:40
Rendben
Dátum: 2010.11.24. 22:13:54
igen az volt a jó 1307
Dátum: 2010.11.24. 16:59:18
Egyes hagyományok szerint a péntek 13. melyik történelmi eseménynek köszönheti baljós hírét?

1572-ben, Szent Bertalan éjszakáján a hugenották lemészárlása
1849-ben az aradi vértanúk kivégzése
Ferenc Ferdinánd főherceg meggyilkolása 1914-ben
1307-ben, Franciaországban a templomos lovagrend tagjainak letartóztatása, vagyonuk elkobzása


-.- egyes hagyományok ezek szerint van 1000 találtam is egyet amit a legtöbbször listázott a gugli:

Némelyek úgy vélik, hogy a 13-as szám rossz hírét Lokinak, a gonosz norvég istennek köszönheti. ez nem szerepel itt
Dátum: 2010.11.24. 16:05:15
a következővel most találkoztam:

Mekkora összegért vette meg Rómer István Irinyitől a gyufa gyártási jogát?

60 Ft*
6000 Ft
600 Ft
60 000 Ft

remélem mikor elfogadták akkor gondoltak ránk is halandókra ha ez nem lexikális.... (egyébként mindenképp rossz mert 60 Pengő Forintért) ha pontosak akarunk lenni... + a 4. meg a 2. ok hogy irreális de a 3. meg az első simán lehet
Dátum: 2010.11.24. 15:37:44
bekell ismerjem hibám télleg reggel volt mikor kaptam akvízt most néztem meg jobban és avégét elfelejtettem rendesen elolvasni én úgy értelmeztem hogy mind a két nyárnál világos van nappal és azért voltam kiakadva hogy nyár közepén vagy végén de most látom az egyik sötétség a másik nappal...... -.-

Elnézésed kérem meg kvíz írójától is (nem a Földrajzommal van a hiba hanem az olvasással pláne hajnal 5kor)
Dátum: 2010.11.24. 15:26:47
Figyi cimbi nem kis tízenéves vagyok lehet hogy csak szakmunkásig vittem de ezalatt az idő alatt a Földrajz volt az egyetlen ami jeles volt végig. tudom mi a beesési szög meg hogy csak kéthónap van meg stb. de neked is egy féloldalba tellik elmagyarázni hogy mi micsoda akkor az szerinted alapműveltség és nem lexikális? akkor lexikális már hogyha odabiggyeszt egy hónap/nap ?
Dátum: 2010.11.24. 13:48:58
ühüm hát nem jöttem ráá ez van de mi van a gondokkal? s miért nem nyár végén van ? hm ? tán srkvidéki vagy mert én nem és nem tudom hogy gond van a tanítással vagy mi....... simán lexikális
Dátum: 2010.11.24. 05:46:50
jó reggelt mindeninek! korán reggel már nyűglödnöm kell:


Mit nevezünk éjféli napnak?

A Nap a tél végén a sarkokon egész nap nem tűnik el a látóhatárról, ezért éjszaka sötét van.
A Nap a nyár közepén a sarkokon egész nap nem tűnik el a látóhatárról, ezért éjszaka világos van.*
A Nap a tél közepén a sarkokon egész nap nem tűnik el a látóhatárról, ezért éjszaka világos van.
A Nap a nyár végén a sarkokon egész nap nem tűnik el a látóhatárról, ezért éjszaka sötét van.


hmmm... még a nyarat eltaláltam de hogy a közepén van a jó szagú vámvillám se tudná ....... ezt miért nem lexikális?
Dátum: 2010.11.23. 18:30:48
sziasztok! kérdésem és egyben észrevételem: Mikor alapították a Balatoni-hajózási Zrt.-ét?

1.1867 asszem és ez volt a jó .. naa már most elnézést hogy nem tudom pontosan idézni a dátumot de nem is ez a lényeg mint Zrt.:Balatoni Hajózási Zrt. hajózás, kikötőüzemeltetés, építés. Cégnév: Balatoni Hajózási Zrt. Alapítva: 2000. Székhely: Siófok. A kvíz író szerintem erre gondolt :1867-ben alapították a Balaton-Füredi Yacht egyletet, melynek jogutódja, .... a Balatoni hajózási Rt. nem tudom engem megzavart a Zrt. felirat én betippeltem a 2000. de nem volt jó...
kérem a kvíz felülbírálatát majd javítását. előre is köszönöm szép napot
Dátum: 2010.11.23. 12:43:24
közben mególdodott a probléma úgyhogy megkapom valószínű az őskőveket:)
Dátum: 2010.11.23. 12:09:51
és vajon mikor lesz kész a brigád ? elküldjem maajd mégegyszer az smst vagy pedig regisztrálták vajon az elsőt? nem szeretném kétszer venne le lovét amúgy köszi a segítséget