Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Breptor

Oldal: 12345678910
Dátum: 2011.09.06. 12:27:23
Minimum hány fő alakíthat frakciót a magyar parlamentben?

10
3
25
Nincs létszámhoz kötve

Ez még változhat.
Dátum: 2011.08.18. 16:21:45
Szerintem jogos. A kakukktojásokat emlegették itt korábban, ez ugyanaz a kategória.
Dátum: 2011.08.18. 13:35:46
Hogy hivták Ariel lányát (kis hableány)?
Gabriel
Melody
Annamari
Anabell

Így szebb lenne:
Hogy hívták A kis hableány c. mesében Ariel lányát?
Dátum: 2011.08.12. 18:15:03
Előjött, kerestem szereplőlistát. Nem az volt a felsorolás elején, aki a sorozat főszereplője (a kérdés szerint), buktam a kérdést. Tényleg Kenan Imirzalioglu a nagybetűs Főszereplő vagy ez kb. olyan kérdés, hogy ki volt a Dallas főszereplője, Larry Hagman vagy Patrick Duffy?
Dátum: 2011.08.11. 18:18:01
Milyen izű csoki a Bounty?
sárgabarackos
kókuszos*
mogyorós
epres

Lehet, hogy valamelyikkel előrukkolnak a jövőben (és mellesleg "ízű").
Dátum: 2011.08.10. 19:23:04
Melyik képregényhősből nem készült élőszereplős film (2008ig)?
Flash*
Pókember
Batman
Hulk

Én pedig láttam egy jó régi Flash-filmet, valószínűleg ezt: http://www.imdb.com/title/tt0098798/



Melyik nem tartozik a rock stílusai közé?
Alternatív rock
Heavy metal
Blues
Punk rock

Mindegyik rock, de hallottam már nagyon acsargó szóváltásokat a témában:)
Ezen vitatkozni inkább újságírói meg zenészi specialitás, úgyhogy "A válaszok nem egyértelműek" kategóriába simán belepasszol.
Dátum: 2011.08.10. 08:59:12
Nem fogalmaztam pontosan, a kérdésem arra irányult, hogy az Oroszlánykölyköket nem Oroszlánkölyköknek írják-e. Erre Tenuki választ adott, köszönöm!
Dátum: 2011.08.08. 14:45:04
Melyik filmben játszott Michael Caine?
A sas leszállt
Oroszlánykölykök
A tengeralattjáró
Blöff

Oroszlánkölykök, nem?
Dátum: 2011.08.06. 01:24:03
Ha már naprakész akart lenni a kérdező, leírhatta volna rendesen a csaj nevét (Amy Winehouse).
Dátum: 2011.08.02. 20:04:24
Hány része van Star Wars-nak?
3
4
5
6

Még forgathatnak újabb részt, úgyhogy ide egy évszám nem ártana (pl. 2010-ig), és a névelő is kimaradt.


A görög mitológiában melyik isten üldözte Herkulest?
Zeusz
Héra
Aphrodité
Poszeidon

Ha görög mitológia, akkor Héraklész, a rómaiaknál lett Herkules.
Ha megdobnak kővel, mit kell tenned a keresztény erkölcsiség szerint?

mosolyogva és szilárd belső békével eltelve kell pépesre verned a támadód
képletesen "dobd vissza kenyérrel" (vagyis tégy jót vele)
le kell lőnöd a támadód (megszabadítva őt a további negatív karmától)
vissza kell dobnod száraz kenyérrel (jó keménnyel)

A nagybetűs mondatkezdés hiánya ellenére nagyon jókat röhögtem a válaszokon!:)
Dátum: 2011.08.02. 19:14:46
Ki zenésítette meg Vörösmarty Szózatját?
Egressy Béni
Erkel Ferenc
Zorall
Liszt Ferenc

A Zorall nevű zeneszerző biztos valami feltörekvő, új tehetség lehet, mert sose hallottam róla, ha a zenekarra gondolt a kérdező, akkor meg eléggé kilóg a többi lehetséges válasz közül
Dátum: 2011.08.02. 19:04:39
milyen a mesebeli csizma?
hétmérföldes
magasszárú
sarkantyús
széllelbélelt

A kérdést nagybetűvel kezdjük, amúgy meg nem elég konkrét, mert pl. a Lucky Luke is mese, és abban volt sarkantyús csizma, ami ráadásul magasszárú is:) Ki lehet találni, hogy melyik a legvalószínűbb, de lutri, mert ha mégsem arra gondolt a kérdező, akkor buktad a kérdést...
Dátum: 2011.08.02. 18:37:16
Azért a "Tizenkét milyen embert" át lehetne fogalmazni, pl. így:
Tizenkét ... ember - melyik szó hiányzik a Henry Fonda főszereplésével készült bírósági film címéből?
Dátum: 2011.07.31. 13:34:22
Elvis Rrestley
Szerintem ezt még leírva nem látta, csak (félre)hallás alapján írta le, úgy tűnik
Dátum: 2011.07.30. 17:36:43
A mai szingli nõ


Volt egyszer messzi földön egy önálló, magabiztos hercegnõ, aki egy szép napon a kastélya melletti zöldellõ mezõn, a kristálytiszta tó partján, környezeti kérdésekrõl elmélkedve egyszer csak meglátott egy ronda, zöld békát.

A béka ráugrott a hercegnõ térdére, és azt mondta: Ó, csodálatos hölgy, valamikor daliás herceg voltam, amíg el nem átkoztak. Ha megcsókolnál, ismét jóvágású fiatal herceg lehetnék, és akkor drágám, összeházasodhatnánk, beköltözhetnék a kastélyodba az anyámmal együtt.

Fõzhetnél, moshatnál ránk, nevelhetnéd a gyerekeinket, és emiatt örökké hálás és boldog lehetnél!

Aznap este, miközben a hercegnõ könnyû vacsoraként, enyhén fehérboros hagymamártásban megfuttatott fenséges békacombot szopogatott, magában elmosolyodva így szólt:

- Én ezt krvára másképp gondolom...
Vagy talán az volt a gond, hogy bár 1860-ban is csatlakozott több terület, az egységes olasz királyságot 1861-ben kiáltották ki.
Melyik személynek nincs különösebb kötődése az arany színhez az alábbiak közül?
Tímár Mihály, regényhős.
II. András, magyar király.
Blaha Lujza, színésznő.
Batu kán, mongol hadvezér.

Fifikás, elgondolkodtató kérdés!
Dátum: 2011.07.26. 09:11:58
Hát addig kereste, amíg meg nem találta:) Tényleg pongyola, jobb lenne úgy, hogy "Ki fedezte fel, hogy a paprikában C-vitamin található?"
Dátum: 2011.07.26. 09:09:10
Melyik állítás hamis?
a történettudomány szerinti őskor az ember történetének első, leghosszabb korszaka
Az őskor kutatásával elsősorban a régészet és a paleoantropológia foglalkozik
Az őskor kezdete: az első emberelődök (Hominina) megjelenése kb. 6-4 millió évvel ezelőtt.
Az őskor vége: az írott történelem kezdete az i. u. 4. évezredben.*

Ez így korrekt, mert arról van szó, hogy az állítás hamis.
Oldal: 12345678910