Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Leader

Oldal: 1
8230 körüli sebzéssel a 4. helyen állok (álltam), és kb. 600 csp-m lett hétvégére raktározva tau növelésre.... Én is nagyon morcos leszek, ha emiatt bukom a sebzés top3-at!
Dátum: 2010.12.01. 16:53:58
Semelyik: Mire a kémgömböt ellövöm és befrissít az oldal, megint 2-3 vp-m lesz. A frissítés lassúsága, és a vp-regen gyorsasága miatt esélytelen...

És próbáltam már a ablakkal is, úgy, hogy a másikon majdnem hogy folyamatosan nyomom a küldetések menüt
Dátum: 2010.12.01. 16:47:00
Arra milyen ötletek van, hogy lassú net mellett, de gyors mágiaregennel a V4-en hogyan lehetne a 0 vp-s küldit megcsinálni?

Mert mire összejön az átokhoz a vp, elnyomom az átkot, és mire befrissít az oldal már 2 vp-m van.
Így teljesen esélytelen. Vagy van valakinek használható ötlete, tanácsa?
Dátum: 2010.09.25. 17:55:03
Ki építette a Lánchidat?

Batthyányi Lajos
Feketeházy János
Batthyányi József
Széchenyi István
----------------------------------------------------------

Ez ugyebár nem igaz. Adam Clark volt az építés irányítója. Széchenyi csak az ötlet- és névadó volt.
Elég egyszerű kérdés lenne a következő?


Melyik nem híres irodalmi páros?

1. Trisztán és Izolda
2. Mary és Max
3. Csongor és Tünde
4. Rómeó és Júlia
Bocsi, de ha a politika egyáltalán nem érdekel, akkor sem gondolom, hogy GÁ megválasztásának napra pontos dátuma általános. Ha szimplán csak év lenne, az elfogadható szerintem, de napra pontosan már nem általános. Ugyanez a zenei kérdésnél. Akit nem érdekel, annál a szóló, duó, trió még általános, de a több fős egyáltalán nem:)
Egyébként pedig nem érdekességképpen vannak megemlítve, hanem tényként, hiszen több esetben is a könnyebben manőverezhető egysorosok diadalt arattak a háromsorosok ellen.

De említhetnék számtalan főszereplős fimlkérdést is, ami egyáltalán nem általános:) Főleg olyannak nem, aki nem hülyíti magát tv-vel és filmekkel:)
Pedig részei, hiszen tanítják ezeket mind a görög-perzsa, mind a pun háborúk során:)
Legalábbis sokkal általánosabb, mint pl. Gönz Árpi köztársasági elnökségének megválasztása, vagy a kvintett, kvartettes kérdés:)
De a meglátásom szerint kb. a kvízkérdések 99%-a ezzel az erővel speciális lenne:) Ez maximum nehezebb az átlagnál, de nem hinném, hogy spec:)
Melyik nem sorevezős hajótípus?

Birema
Trirema
Corbita
Libuma

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
-------------------------------------------------------------------------------
Egyszerű a kérdésem. Miért?
Ugyanis nem csak általános, de gimnázium, szakközép vagy egyéb szakiskolákban is tanítják mind a görög, mind a római birodalom történetét. (Pl. pun-háborúk, vagy kr.e. 31-ben az actiumi csata)
Egy kis emlékezőtehetséggel a kérdés igen könnyen megoldható. Hiszen a háromsorevezősre (trimera) és az egysorosra (libuma) ezekből a csatákból mindenkinek "kötelező" lenne emlékeznie. Következtetésképpen melyik az a speciális érdeklődésű réteg, amelyik tanult, figyelt és emlékezett?
Oldal: 1