Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aequinox

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.29. 21:33:32
Mi található a tunéziai El-Jemben, ami a világörökség része?
colosseum
ősi temetkezési hely
piramis
római fürdő


Namost, szeretném egyszer s mindenkorra tisztázni (tudom, pusztába kiáltott szó), hogy a Colosseum, az EGY, KONKRÉT ___AMFITEÁTRUM___. Sok helyen láttam/hallottam már, hogy colosseumok így meg úgy, de itt elfogadott, régóta futó kérdésként találkozni vele kicsit erős volt (ha már a műveltségünket próbáljuk mélyíteni ezzel a kvízesdivel). Szóval a helyes válasz: amfiteátrum (ami például a Colosseum is, de az egyedi, és Rómában található) Csak hogy teljesen biztosak legyünk, itt egy analógia: ha az amfiteátrum egy kategória, mint pl. a hajó, akkor a Colosseum egy amfiteátrum, mint pl. a Titanic egy hajó.
Remélem sikerült tisztázni (és a kérdéssel kezdetek valamit...)
Dátum: 2008.10.15. 22:16:50
mik a balrogok valojában
egy mulo tünemény
láng bol és árnyébol készitet démonok kiknek a pusztitás a célja
egy láng és árny keltet iuzio
megromtot maia szelemek akik morgoth mel áltak testük etöl át alakul árnyá és lángá

Ez megint az emberiség elleni bűntett kategória... (meg maga a kérdés is kicsit hm...)
Dátum: 2008.10.14. 10:07:03
Ma belefutottam ebbe a kérdésbe, így, ahogy van (copy+paste):
Mi magyarország álam formája.
Kirájság
Köztársaság
Szövetségi köztársaság
Népköztársaság


Bár technikai gond nincs vele, de azért a kiemelt részek okán én mégis levenném, és írnék a feltevőjének hogy tanuljon meg magyarul mielőtt az államformát feszegeti.
Dátum: 2008.09.19. 09:58:26
Jaja, nagy kocka vagyok, de nem a fórumnézegetéstől.
Dátum: 2008.09.16. 20:06:01
Én eddig csupa térkép nélküli játékkal játszottam, és nem éreztem ennek a hiányát. Annak viszont igen, hogy a gyengébbet nem lehet "közvetlenül" megvédeni egy cápával szemben (legfeljebb cipóra verhetted később, aztán vagy vette az adást, vagy nem), itt meg végre van ilyen lehetőség is.
Dátum: 2008.09.16. 20:03:00
Ez a poronty nekem is kicsit megfekszi a gyomromat. De hát még az istennek is kezdik valahol, ugye.
Oldal: 1