Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lord Hari

Oldal: 123
Dátum: 2010.10.27. 09:37:46
Sziasztok!
Van egy megoldásra váró gondom, de sem e-mailben, sem az azonnali segítségen keresztül nem tudom felvenni a kapcsolatot senkivel. Nem tudnátok adni egy telefonos elérhetőséget, hogy mielőbb orvosolni tudjam a problémám?
Sajnos sehol nem találtam telefonszámot, pedig fontos lenne.
Köszi, de időközben megoldódott ez része. Space nélkül kellett beírnom a nevet. Most az a helyzet, hogy: Várjon az operátor jelentkezésére. A kapcsolat megszakadt.
Sziasztok!
Nekem van egy problémám, amivel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, de mindig azt írja ki, hogy 'hibás név'. Prémium játékos vagyok, tehát elvileg jogosult az azonnali segítségre, és helyesen is írtam be a karakternevet, így nem értem, mi lehet a gond...
Tudnátok tanácsot adni?
Köszi.
Sziasztok!

Szerintetek elfogadnák ezt a kérdést?

A mondás szerint hova kell menni zabot hegyezni?

- Kukutyinba
- Az Óperencián túlra
- Bergengóciába
- A Százholdas Pagonyba
Köszi!
Sziasztok!

Véleményeteket kérném azzal kapcsolatban, hogy vajon elfogadják-e az alábbi kérdésemet:

Az alábbiak közül hogy szokták nevezni a Földet?

- A nagy golyó
- A kék gömb
- A kék bolygó
- A zöld bolygó

Segítségeteket előre is köszönöm!
Köszi a segítséget, a kérdést elfogadták!
Üdv!
Köszi, ez jólesett!
Sziasztok!

Ismét kérnék Tőletek némi segítséget. Szerintetek elfogadnák ezt a kérdést, ebben a formában?

" Feheruuaru rea meneh hodu utu rea "
Az alábbiak közül melyik nyelven íródott a fenti idézet?

- latin
- magyar
- észt
- finn
Dátum: 2010.08.01. 09:16:47
Dátum: 2010.07.31. 23:44:03
Melyik együttes írta a Go West című számot?

Genesis
Pet Shop Boys *
Queen
ABBA

Nem igaz! Bár játszották ők is, eredetileg a Village People dala volt.

Az alábbi zenekarok közül melyik dolgozta fel...? Esetleg.
Aki kérdést ír, legalább tájékozódjon előtte! Király Linda is énekelte a Magyar Himnuszt, de nem ő írta...
Dátum: 2010.07.31. 20:14:15
Szia!

Úgy érzem, hogy félreértettél. Én nem azok védelmében szálltam síkra, akik megfejthetetlen kérdésekkel bombáznak minket, vagy csak egy igen szűk réteg érdeklődési körével foglalkoznak, valamint nem is a Google-t szerettem volna reklámozni! ( Egyébként a Star Trek és a Hatalom Kártyái nekem is spec. ) Én pusztán arra szerettem volna rávilágítani, hogy a jelenlegi elbírálási rendszer szerint nagyon sok olyan kérdés bekerül, amire valóban csak egy speciális érdeklődési körű csoport tudja a választ, míg olyan kérdések, melyek közelebb állnak az általános műveltséghez a "Rossz kérdés" értékelést kapják. Rendkívül frusztráló tud lenni, ha elutasítják a kérdésed, amelyre már kb. 13 éves korodban, az általános iskolai történelemórán megtanultad a választ, utána pedig idétlen tiniregényekkel, animékkel, vagy számítógépes játékokkal kapcsolatos kérdésekkel találkozol...
Szóval nagyjából ezért gondoltam, hogy felvetem az ötletet.
Dátum: 2010.07.31. 15:11:59
Sziasztok!
Szerény véleményem szerint meg kéne szüntetni a spec. besorolást, hiszen lépten-nyomon találkozom olyan kérdésekkel, amelyek nem tartoznak az általános műveltség kategóriájába. Bevallom, néha nekem is segítséget kell igénybe vennem a helyes válaszok megleléséhez, de ettől a feladat még nem megoldhatatlan... Ha jól tudom, nem tiltott a Google használata, innentől kezdve pedig bárki számára elérhető az információk szinte kimeríthetetlen tárháza.
Ráadásul az a tapasztalatom, hogy manapság egyre több a fehér folt az általános műveltség térképén, és sokan azt is speciális tudást igénylő kérdésnek tartják - természetesen tisztelet a kivételnek -, ami valójában nem is az... Szerintem inkább a kérdések stilisztikai és helyesírási hibáinak kiküszöbölésére kéne több energiát fordítani, hogy szép, kifejező nyelvünk minél inkább érvényesülhessen!
Remélem, hogy ötletem megfontolásra érdemesnek találtatik!

Tisztelettel: Lord Hari
Dátum: 2010.07.30. 15:25:10
Üdv!
Ma három olyan kérdéssel találkoztam, amelyeket hibásnak tartok. Nem tudom őket szó szerint idézni, de remélem, az alábbiak alapján azért meg lehet őket lelni:

Ki Cordozar Calvin Broadus?

Helyes válasz: Snoop Dogg

Nem tudom, hogy az általános műveltség mely részéhez tartozik... Talán énekórán tanították, csak pont hiányoztam? Szerintem spec. ( és ő ráadásul Jr. ).

Mekkora a mosómedve marmagassága?

Helyes válasz: 20-30 cm

Szerintem ( és a szakirodalom szerint ) nem:

" Más neve Schupp, az amerikaiak raccoon (ejtsd rakún)-nak nevezik. Testhossza 65 cm-t, farkhossza 25 cm-t, vagy teljes hossza 90–100 cm-t és marmagassága 30–35 cm-t ér el. "

Melyik név becézése a Zizi?

- Inda
- Zsóka
- Izabella +
- Irma

Úgy tudom, hogy valójában a Zita a helyes megoldás, bár Izabellákat is becéznek így, de az nem hivatalos...

"Jelentése
A héber eredetű Erzsébet (Elisabeth) vagy a babilóni héber Jesabel név (= Bál isten fölemelt) spanyol módosulata.

Naptári névnapok
július 12.

Naptárban nem szereplő névnapok
január 4. február 26. június 8. július 4. augusztus 31.

Név becézése
Iza, Izácska, Bella, Bellácska, Belli, Bellike, Izum Izuka, Izus, Bellus "

Maradok tisztelettel!
Örömmel jelentem, hogy a folyós kérdést elfogadták!
Még egyszer thx mindenkinek!
Oké, leállítom az agyam egy időre...
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv!
Nos, hullanak szépen szegény szellemi szüleményeim...
És mi a helyzet Piroskáékkal és a polgárháborús kérdéssel? Hopp, homlokon csókolt a múzsa...ezek milyenek?

Ha egy betűt elveszünk, folyónév. Melyik NEM?

- Tiszta
- Markos
- Sajgó
- Dunyha

Melyik egy ruha neve?

- Atilla
- Kende
- Ádám
- Inge
Köszi!
Akkor átfogalmazom a kérdést, hogy érthetőbb legyen. De a magyar verzióval az a baj, hogy hosszabb, mint az Orleton-féle:
A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem
Ebbe aztán végképp bele lehet gabalyodni... Nem akarok én senkit az őrületbe kergetni vele, csak szeretnék egy elfogadható kérdést alkotni...

Edwardot megölni nem kell félnetek jó lesz...
Melyik alábbi írásjel használatával kaphat a mondat ellentétes értelmet?

...

Így jobbnak tűnik?
Elolvastam az ajánlott topicot, és most már értem, miért oly nehéz jó kérdést írni. A puskapor nagy részét már eldurrogtatták, de azért reménykedek, hogy az alább felsorolt gyöngyszemeim között lesz használható!

Piroska és a farkas meséjében mivel töltötték meg az alvó farkas hasát?

- kövekkel
- kaláccsal
- a nagymamával
- ólommal

Mi Hollandia nemzeti lábbelije?

- gumicsizma
- fapapucs
- szandál
- bakancs

Mi a közismertebb neve az amerikai polgárháborúban harcoló két félnek?

- Kelet és Nyugat
- Észak és Kelet
- Észak és Dél
- Kelet és Dél

Edwardot megölni nem kell félnetek jó lesz...
Az alábbiak közül melyik írásjel használata változtatja meg a mondat értelmét úgy, hogy az nyelvtanilag helyes lesz?

- felkiáltójel
- idézőjel
- vessző
- aposztróf

Hol található az Achilles-ín?

- Trójában
- a nyak oldalsó részén
- egy görög múzeumban
- a láb sarok fölötti részén
Oldal: 123