Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Valmont

Oldal: 1234
Dátum: 2009.01.24. 01:04:19
Én csak egy apró szivességet kérnék a tökéletes gyémánt kiválló játékositól:a következő beholder találkozón büszkén viseljenek egy-egy tökéletes gyémánt feliratú polót.
Köteles tisztelettel,
Horváth Imre/
Ronin
Szerintetk ez nehéz vagy speciális(attól eltekintve,hogy hiányzik egy-két szóköz,mert merülőben volt az elem a billentyűzetben)?
séges,,hogy ezekután engem fenyegetnek,hogy elvszíthetem a kvíz-kérdés feltevés jogát.
Szerintem azt a 16 okost kellene megfenyegtni,hogy bután fogsz meghalni ha így folytatod ,akik nem tudják a 6.-os történelem anyagot és nem tudta a választ!
Azt,hogy a költségvetési szavazással kapcsolatos kérdést nem tudják fejből azt megértem DE,hogy ilyen lusták legyenek,mert bármelyik hírportálon szerepel,sőt!Egyszerűbb rögtön benyomni a "csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ" gombot.Pedig micsoda helytelen kérdések vannak itt elfogadva!PL a legutóbbi:64-nek a gyöke:8.Ebből-3=5. 5 a négyzeten=25.Az még véletlenül sem jut eszébe,hogy 64-nek két gyöke van:+/-8 !

Mennyi szavazattal fogadta el a magyar országgyűlésa2009 évi költségvetést?

50
100
200
209

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Mikor volt a Spartacus féle rabszolga felkelés?

i.e.74 -i.e 71
i.e. 174- i.e. 171
71 - 74
171-174

A kérdésre eddig 12 jó és 16 rossz válasz érkezett.
A topikban olvasottak alapján helyes-e az a megállapítás, hogy az itt játszók nagytöbbségnek-és nem csak az itt játszókéinak is-mind az alap mind az általános műveltsége a béka segge alatt van-, mert nem csak természettudományokból, klasszikus műveltségből, idegen nyelvekből, sporttörténetből küszködnek kihívásokkal, de még lusták is?
Mert egy nem túl okos és művelt ember: én ki tudtam találni a helyes válaszok 80%-át magamtól a maradék 20% felét pedig 2, azaz kettő internetes oldal segítségével fejtettem meg.
De azért ne adjátok fel !Én várom a Barátok köztre főszereplőire vonatkozó kérdésekknél szinvonalasabak kérdéseket is.
V.
igaz!
Pongyola voltam,ne is feszesegessük tovább mert csak újabb metematikai kérdéseket vetne fel.
De azért remélem nem az álltalam felsoroltak közé tartozó végzeturak nyomkodásai alapján tobja ki a program vagy admin a kérdéseket.
Üdv,
Valmont
Szia Lanmandragoran !

Nem,nem vettem kötözködésnek,na jó egy picit de már megnyugodtam főleg,hogy végülis tök normálisan reagáltál.
Amit látok a karakterlapomon belüli kvíz "ablak" alatt:
"Eddigi kérdéseid értékelései: 8 jó, 1 rossz, 0 törölni "(elküldeném mert nyomtam egy printscreen-t de nem tudom,hogy hol lehet csatolni képet)
Ebből gondolom,hogy eleve rossz értékelést kapott.
Végül is a választ megkaptam:
vagy helyesírás vagy tényleg nem tudják ki volt a Görbe(Papp Laci)
Bár szerintem maximum háromszor kell copy/paste műveleteket végrhajtani és bármelyik kereső lexikon megmutatja a helyes választ.
Na mindegy majd felteszem másképp.
Üdv,
Valmont
UI:Miért olyan fontos a játékban nagyon precíz helyesírás(különösen nevek esetén,amikor nyilvánvaló,hogy kire gondolt a készítő);már csak azért mert ez elég ingoványos talaj.És ki dönti el,hogy kifogásolható a helyesírás vagy nem?Esetleg azok akik nem tudják,hogy negatív számnak nincs(nem értelmezhető avlós számok halmazán) négyzetgyöke vagy,hogy ki volt Papp Laci,vagy,hogy a szorzás/osztás magasabb rendú művelet mint az összeadás/kivonás?-mert akkor az elég gáz?
Először is: Jó napot kívánok/szia, Lanmandragoran !

Másodszor is: Nem tudom, mi köze van az eredeti kérdéshez annak, hogy most a fórumon helytelenül írtam Ali keresztnevét azon túl, hogy sajnálatos. A kvíz kérdésben nagy valószínűséggel helyesen volt (bár utólag nem tudom ellenőrizni, mert a rossz értékelést kapott válaszok nem láthatóak a készítőjük számára; nem úgy, mint a jók) írva, mert tudatosan másoltam éppen a nyelvi helyesség miatt! Ali magát Alinak tartotta nem véletlenül változtatta meg a nevét, ez volt az Ő identitása.

Másodszor is másodszor: nem sokan ismerik Alit az eredeti nevén (gyors példa: mindnyájunk guglijában (csak magyar oldalakon Muhammad Ali:29800 vs. Cassius Clay: 898). Annak örülök, hogy Ön/Te azon kevesek közé tartozol, akik ismerik eredeti nevét. Megjegyzem nem is nehézsúlyban szerezte olimpiai bajnoki címét- remélem ez nem lesz külön hiba az eredeti kérdésre vonatkoztatva; és a többi meg sem született, amikor Papp Laci az elsőt szerezte.

Harmadszor is másodszor: néhányan, akik nem a születési nevükön ismerünk, mégis tudjuk pontosan kik Ők, ha egy kvíz kérdés válasza vonatkozik rájuk .Ja és találkoztam a kvíz kérdések közt velük(és nem az ismert nevükön):
Józef Zachariasz:Bem apó
Farrokh Bulsara:Freddie Mercury
Agnesa Gongea Boiago:Teréz anya
Frenreisz István:Bujtor István
Vajk: I.István
Carlo Pedersoli:Bud Spencer
Ioszeb Dzsugasvili:Sztálin
Georgios-Kyriacos Panayiotou: George Michael
Karol Józef Wojtyła: II.János Pál pápa
Lee Jun Fan:Brue Lee
Darvas Szilárd:Darvas Iván
Richard Starkey:Ringo Starr
és végül egy boxoló:Adan Catic:Félix Sturm
Harmadszor:tetszett a frappáns következtetésed a helyes megoldásra.
Szóval még mindig nem tudom,bár egy léppéssel előrébb vagyok,hogy mi lehetett a baj az a erdeti kérdéssel: a feltételezett(szerintem ha volt is)lényegtelen helyesírási hiba vagy az,hogy túl könnyű volt ?!
Üdvözlettel,
Valmont
Ez a kérdésem esett ki: -Ki volt a világon az első 3x olimpia bajnok ökölvivó?

Muhamed Ali
Erdei Zsolt vagy Mike Tyson(már nem emlékszem)
Félix Savón
Papp László
Milyen probléma lehet ezzel a kérdéssel ?Tudja valaki,vagy aazt,hogy hol lehet ttisztázni?
Tudatosan nem jelőltem meg a jó választ mert kiváncsi vagyok ,hogy a hozzászólók mekkora %-a tudja.Tehát aki hozzá szól legyenszives egy tippet is adni !köszi

Valmont
Oldal: 1234