Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kopi7111

Oldal: 12345
Dátum: 2010.08.25. 13:15:20
Elnézést kérek, igazad van. Megszaggattam a ruhámat, és hamut szórtam a fejemre, bár ez a történteken már nem változtat. Kereshetnék kifogásokat, és végül kihozhatnám hogy az egészről ti tehettek, de nem vagyok politikus. Vállalom a hibám. Számomra "idegen vizekre eveztem", és nem néztem utána rendesen az állításaimnak. Ezt most pótoltam:
David Garrison: Elsősorban színházi színész, musical színész. Több tévésorozatban is szerepelt, a legtöbbet (4,5 évadot) a "Rémrendes"-ben mint Steve Rhoades (Marcy első férje). Nekem tetszett a játéka, látszott hogy "igazi" színész, és nem csak a "szél fújta oda".
Kevin Spacey: Több mint 40 filmben szerepelt, többek között Dolgozó lány, K-PAX, Superman visszatér (Lex Luthor), Közönséges bűnözők (Oscar-díj a legjobb férfi mellékszereplőnek), Amerikai szépség (Oscar-díj a legjobb férfi főszereplőnek), Beyond the Sea (Musical, ő volt a rendezője is, Golden-Globe jelölésa legjobb férfi főszereplőnek – zenés film vagy vígjáték kategóriában), stb. Saját csillaga van a "Hollywoodi hírességek sétánya"-n. Több Golden-Globe jelölése van, és többször kapott "filmkritikusok díja" kitüntetést, felsorolni is hosszú lenne. Láttam több filmben, és színészi tehetsége, nagysága nem kérdőjelezhető meg. Sajnos mégsem olyan ismert, mint néhány "szupersztár" aki csak "jókor volt jó helyen", vagy "olyan édes a mosolya" vagy "és amikor keresztbe teszi a lábát..."
Még egyszer elnézést, de nem ígérem hogy többet nem fordul elő, mert ki tudja mit hoz a holnap, és nem akarok hazudni, vagy olyan ígéretet tenni amit később nem tudok betartani. De igyekezni fogok.
Dátum: 2010.08.25. 00:01:19
Köszönöm.
Azért írtam a huszadrangú Oscar-díjas színészt, mert egy példa mindig itt van a fejemben.
A Rém rendes családban Al Bundy szomszédját, Marcy első férjét játszotta. Ha agyoncsapnak sem jut eszembe a neve. Ha jól emlékszem, az Amerikai szépség című filmben nyújtott alakításáért megkapta a szobrot. Láttam a filmet, és nem mondhatnám hogy rossz volt. De a színész nevére akkor sem emlékszek. (Utánanéztem, Kevin Spacey a neve) És ha végignéznénk a díjazottak névsorát, bizonyára tucatjával találkoznánk olyan nevekkel, akikről azt sem tudjuk kicsoda. Pl Jason Robards 1976 Az elnök emberei és 1977 Júlia című filmekben nyújtott alakításáért kapta meg az "Oscar-díj a legjobb férfi mellékszereplőnek" díjat. De nézhetünk frissebbet is: 2002 Chris Cooper Adaptáció vagy 2006 Alan Arkin A család kicsi kincse... És nem emlékszek, hogy "Az elnök emberei"-n kívül bármelyiket láttam volna, de biztos bennem van a hiba.
Ha jól emlékszem második-harmadik kategóriás színészeknek az olyanokat hívják, mint Chuck Norris, Jean-Claude Van Damme, Steven Seagal... Őket azért ismerjük
Dátum: 2010.08.24. 15:08:16
Ha jól emlékszem, Bilbo egy Hobbit.
Miért lenne egy hobbitnál az elfek mítikus féméből készült páncél? Sokkal valószínűbb, hogy acél. Ehhez képest kapásból kizártad.
Nézzük "józan paraszti" logikával: gyémántból nem, mert az marhaság, mithril és abbit nincs is, marad az acél.

A kérdéssel szerintem nem az a baj, hogy "A Gyűrűk ura című alkotásban" található rá a válasz, hanem az, hogy egy a történet egészéhez mérten jelentéktelen epizódban. (Igaz, később is van szó a páncél anyagáról, de ott sem az a lényeg)
Nem gondolom, hogy baj lenne a Star Wars, Star Trek, stb. filmes/sorozatos kérdésekkel, ha a film/sorozat széleskörűen ismert, elismert és nem valami apró, lényegtelen részletre kérdez rá (Melyik gombot nyomja meg Luke, mikor bekapcsolja a fénykardját?)
Ugyanez vonatkozik a könyvekre is. Nem hiszem, hogy csak az iskolai "kötelező" irodalmat kellene ismerni, bár azt illik, de ott sem részletekbe menően. Ha pl valaki most hirtelen megkérdezné tőlem: "Katona József: Bánk Bán című drámájában honnan származik Melinda (Bánk felesége) családja?" Hát, elég csúnyán néznék rá, pedig szerepel a műben...
Színészek, énekesek esetében is hasonló véleményen vagyok. Huszadrangú színészeket nem mindenki ismer (nem is kell, még akkor sem, ha esetleg megkapta az Oscar-díjat), a négy epizód után érdektelenség miatt leállított sorozatok főszereplőiről, brazil/argentín/mexikói szappanoperák szereplőiről nem is beszélve. És nagy magyar színészek, vagy nemzetközi (angol, francia, olasz, stb) sztárok kora, családi állapota, gyermekei száma stb bulvár vagy lexikális adatait sem nagyon kell tudni.
Az írók, költők már egy nehezebb eset. A kötelező irodalom itt is természetes közeg, de szerintem ez kibővíthető a kortárs vagy a közelmúlt irodalom kiválóságaival. Pl nem tudom, most tanítják-e Rejtő Jenő munkásságát (az én időmben még nem tanították), holott többek között az ő művei is széles körben ismertek, szerintem az emberek 90%-a olvasott már tőle valamit...

Tehát összefoglalva: a kérdés szerintem is törlendő, de nem azért mert "A Gyűrűk ura című alkotásban" található rá a válasz.

A paradicsomos Mátyás királyosról annyit:
Krumplis Mátyás királyos van.
"Egyet sem, mert a szakácsa nem tudott paradicsomlevest főzni." A válasz azt sugallja, hogy a szakács olyan mint én, egyszerűen nem tudott paradicsomlevest főzni, és nem is akarta megtanulni (vagy olyan hule volt hogy nem tudta), nem pedig azt, hogy nem is ismerhette a paradicsomot.
Miért akart volna Mátyás király paradicsomlevest enni? Azzal kínozták? Mekkora egy tányér?
Dátum: 2010.08.24. 11:21:50
Miben külömbözik a Indiai orszarvú az afrikaitól?
csak egy tülök van neki az orrnyergén #
zöld szinű
sokkal kisebb
sokkal nagyobb
Különbözik! Orrszarvú! Színű!
Nincs olyan, hogy Afrikai orrszarvú! Van két Afrikában élő alfaj: Szélesszájú (Fehér) és Keskenyszájú (Fekete)!
Melyiknek van „csak egy tülök van neki az orrnyergén”? Az Indiai orrszarvúnak?
Mennyi a „sokkal”? Melyik alfaj melyiknél „sokkal”? És miben? Marmagasság? Testtömeg? Hossz?

Körülbelül mennyi idő alatt bomlik le a természetben az eldobott nejlonzacskó?
5-8 év
2-4 év
10-20 év #
1-2 év
Milyen típusú Nylon-zacskóról van szó? Az új gyorsan bomló, „környezetbarát” zacskókról, vagy a húsz éve gyártott elavultról?

Melyik filmben NEM játszik Steve Buscemi?
Hatodik érzék (The Sixth Sense, 1999) #
Kutyaszorítóban (Reservoir Dogs, 1992)
A nagy Lebowski (The Big Lebowski, 1998)
Con Air – A fegyencjárat (Con Air, 1997)
Megnéztem a képét. Láttam már pár filmben mellékszereplőként. De a nevére nem igazán emlékszem, nem ragadt meg. Talán legközelebb azt kellene megkérdezni, ki játszotta a Terminátor 1-ben a negyedik halott rendőr szerepét. Lehet, hogy azóta több filmben is játszott…
Dátum: 2010.08.23. 14:17:41
Bocs, de ez általános iskolás tananyag.
Nem felsőfokú matematikát (integrálszámítást, halmazelméletet, valószínűség számítást, stb.) kérdezett, csak egy egyszerű matematikai összefüggést. Igaz, kettes matekkal nem biztos hogy megy (bár azzal is illene). Ami ennél primitívebb, az valahogy így néz ki: a+b=b+a vagy a*b=b*a...
Dátum: 2010.08.23. 11:32:14
Az Ultiban melyik esetben kell a legtöbbet fizetned?
Elbuktad a durchmarsch-ot.
Megnyerted a kontrázott zöld húsz-százat.
Megnyerted a kontrázott betlit.
Elbuktad a piros ultit, parti
Szerintem ez csak egy speciális érdeklődésű réteg tudja.



Amellett, hogy spec. Kedves kérdező! Ha leülsz ultizni, először tisztázd a szabályokat, ugyanis ahány ház, annyi szokás! A nagy kártya könyv szerint is több alapváltozat létezik, és ezeknek is vannak módosulatai, keresztezései...
Azért néhány alapdolog: Ha megnyerted, nem kell fizetned, te kapsz pénzt!
Milyen "durchmarsch-ot" buktál el, a lehetséges 10 közül (piros, tök, zöld, makk, szín nélkül, és ugyanezek terítve)?
És vissza a szabályokhoz: a piros színnek mennyi az alapja (2 vagy 4)? A bukott ultit duplán fizeted, vagy simán? Volt-e kontrázva (rekontrázva)? A bukott parti mellett volt-e "csendes száz" (már ha a szabályok szerint lehet ilyen)?
És feltételeztem, hogy te voltál a "felvevő"...
Ha írsz egy kérdést, legalább egy kicsit "legyél otthon" a témában, hogy ne jöjjön ki belőle marhaság. Vagy inkább ne kérdezz!
Dátum: 2010.08.23. 10:49:37
Mi az a szipoj?
vérszívó denevér
kínai nemesi rang
vietnámi tésztaétel
bennszülött katona az angol hadseregben #
Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz. Az igaz, hogy… DE! Francia: cipaye= portugál: sipai=, angol: sepoy. Ezek szerint nem csak az angol hadseregben. ÉS! Az angol hadseregben szolgáló indián/maláj/zulu stb „bennszülött” katonát nem így hívták!

Melyik filmet forgatták Magyarországon ?
Gyűrűk Ura
Harry Potter
Underworld #
Az Utolsó Szamuráj
Talán egyes jeleneteit…

Milyen színek vannak Magyarország zászlaján?
Fekete,sárga,fehér,
Kék,lila,piros,
Fehér,barna.sárga
Piros,fehér,zöld,
Kiscsoport…

Mikor született Ady Endre?
1877
1856
1810
1795
1877. november 22.
Dátum: 2010.08.19. 14:20:04
Ki volt Karl Benz üzlettársa?
Daimler #
Bugatti
Renault
Ford
Karl Benz 1883. október 1-jén Max Kaspar Roséval és Friedrich Wilhelm Esslingerrel megalapította a „Benz & Cie, Rheinische Gasmotorenfabrik Mannheim” nevű céget
Ha autógyárakról van szó, gondolom az alapító személyekre gondol (még ha önálló jogi személyiségű társaságokról van is szó, cég nem igazán üzlettárs, inkább csak partner), a személyeknek viszont van „keresztnevük”.
Ettore Bugatti
Louis Renault
Henry Ford
Gottlieb Daimler.
1926-ban egyesült a Daimler AG és a Benz AG, sajnos Gottlieb Daimler ezt már nem érte meg, mivel 1900.03.06-án elhunyt!
Talán egy másik Daimler írta alá az egyesülésről szóló szerződést, de bizonyára neki is van teljes neve, és ismerni kellene a szerződés szövegét ahhoz, hogy kijelenthessük: Karl Benz és Daimler X üzlettársak voltak.

Az Egyesült Királyság hány alkotó nemzetből vagy alkotó országból áll?
1
3
4 #
9
Ez nagyon sok sebből vérzik.
Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága négy országrésze: Anglia, Észak-Írország, Skócia és Wales. A Csatorna-szigetek és Man szigete brit koronafüggőség. Az Egyesült Királyságnak tizennégy tengerentúli területe van (köztük Gibraltár, Bermuda, Falkland-szigetek, Szent Ilona, Brit Antarktiszi terület hogy csak a legismertebbeket említsem).
Királyság lévén, van uralkodója. Jelenleg II. Erzsébet királynő nem „csak” Anglia, Skócia, Wales és Észak-Írország királynője, hanem további tizenöt! Országé. Köztük olyan gyéren lakott kis államoké mint Ausztrália, Kanada, Új-Zéland.
Ennyit az országokról.
Ha csak a nemzeteket nézzük, és csak azt a négy országrészt, amely a Brit-szigeten, és az Ír-szigeten található akkor 2001-es adat szerint: angol 83,6%, skót 8,6%, walesi 4,9%, észak-ír 2,9%, fekete 2%, indiai 1,8%, pakisztáni 1,3%, keverék 1,2%, egyéb 1,6%.
Ez ugye kilenc „nemzet”. Bár a „fekete” a "keverék" és az „egyéb” szerintem nem annyira nemzet

Hol helyszínel a TV sorozatban Horatio?
Miami #
Los Angeles
San Francisco
New York
Túl sok a „helyszinelős” sorozat. Némelyiket még nézem is időnként, de hogy ez a Horatio melyiknek a szereplője???

Mikor lépett a trónra Mária Terézia?
1726
1744
1780
1740 #
Melyik trónra?
1740. október 20-án halt meg édesapja (aki III. Károly néven volt magyar király), így elvileg másnaptól (az 1723-as Pragmatica sanctióban foglaltak alapján) ő lett az utódja. Csakhogy ez nem egészen így működött…
Magyar királlyá koronázása: Pozsony, 1741. június 25.
Cseh királlyá koronázása: Prága, 1743. május 12.
Magyarország, Horvátország, Szlavónia, Dalmácia királya, 1758. június 3-tól Magyarország apostoli királya, Csehország királya, Ausztria főhercegnője, Erdély fejedelme, 1765-től Erdély nagyfejedelme, Karintia, Krajna, Stájerország hercegnője, Brabant, Limburg, Luxemburg, Alsó-Lotharingia hercegnője, Flandria, Hennegau, Burgundia (Franch-Comté) grófnője, Milánó hercegnője
Dátum: 2010.08.19. 09:06:30
Ki játszotta Jack Sparrow apját a Karib-tenger kalózai-ban?
Keith Richards #
Rogger Moore
Sean Connery
Mick Jagger
Éljen a mosodás-menedzser (Garas Dezső).

Ki alakítja a Jóbarátokban Chandlert?
Matthew Perry #
Paulo Costanzo
Matt LeBlanc
David Schwimmer
Mert kell egy csapat!

Mi/Ki a közös a Karib Tenger Kalózai 3 című filmben és a Rolling Stones együttesben?
Keith Richards #
a majom
Mick Jagger
a fekete gyöngy
Halhatatlan Minarik.

Leonardo DiCaprio filmjének a címe: Véres .........
smaragd
zafír
rubin
gyémánt #
Verhetetlen Csabagyöngye!


Az év sportvezetője (Minarik Ede-díj) 2003 óta kerül kiosztásra. Szegény mosodás annyira ismeretlen, hogy díjat neveztek el róla. Tényleg nem része az általános műveltségnek...

Ki egyesített Japánt 1600-ban?
Hattori Hanzo
Oda Nobunaga
Sho Koshugi
Tokugawa Ieyasu #
Mit csinált a kicsoda? Nem érteni jól a kérdés.

Ha minden könyv itt lenne, amit valaha olvastam, nyithatnék egy könyvtárat. Nem emlékszek mindenre pontosan, főleg azokra nem amiket húsz éve olvastam, de a környezet nagyjából beugrik.
Jóga része a koncentráció és meditáció gyakorlása, a meditáció tárgya lehet csakra, istenség, érzés, stb
Ezzel megvan a csakra és a jóga kapcsolata.
A jóga Indiában fejlődött ki, a hinduizmus és a buddhizmus kulturális közegében. A jóga ugyan erősen kötődik a hinduizmushoz, művelői mégsem tekintik vallásnak. Mindenesetre nagyon sok közös van bennük.
És ezzel eljutottunk a csakrák és a Hinduizmus (vagy Brahmanizmus) kapcsolatához.
Egy Krisna-tudatú hívő, vagy jógi, vagy guru bizonyára sokkal többet tudna erről mondani.
Dátum: 2010.08.18. 23:46:05
Éppen most kaptam meg az Edward királyos kérdést.
És ugyanerre a következtetésre jutottam. Bár először elbizonytalanodtam. Jól emlékszem? Biztos hogy ugyanígy írta: Eduard? Nem Eduárd? Elővettem Arany János összes műveit, és megnéztem. Eduárd. Persze ez sem hiteles, átírhatták a szerkesztők, korrektorok. Talán, ha láthatnánk az eredetit...
Ettől még igazad van
Dátum: 2010.08.18. 23:18:14
Ha jól emlékszem, a Hinduizmus egy vallás, így a hiten alapszik.
Régen az emberek (na jó nem mindenki, főleg a keresztények) azt hitték, hogy a Föld lapos, és a Nap kering a Föld körül. Mára bebizonyosodott, hogy ez nem így van. Lehet, hogy még mindig vannak, akik azt hiszik hogy ez a régi hit igaz.
Számtalan dolog van, amiről különböző emberek, különböző vallások mást hisznek. Túlvilág, vagy reinkarnáció. Hogy csak egy példát említsek.
A leírásoknak is lehet hinni. Mózes szétválasztotta a Vörös-tengert. Attól hogy leírták, még nem fogom elhinni. Másoknak ez természetesen megkérdőjelezhetetlen igaz történet. Mert hiszik.
A csakra is ilyen. Ha hiszed, van. Ha nem hiszed, nincs.
Dátum: 2010.08.18. 22:52:15
Kicsoda Sirius Black?
Dumbledore fia
Voldemort csatlósa
Roxfortos tanár
Harry keresztapja #
Mármint Harry Potteré. Az ilyenek mellett tényleg nem tudom mi a gond a mosodással... Bár mintha kicsit sokféleképp tennék fel ugyanazt a kérdést...

Bark, karakk, galleon. Mik ezek?
Hajók
Pénznemek
Grimm mesehősök
Francia tartományok
Valójában hajótípusok.

A hitet azért kevertem bele a csakrákba, mert vagy hiszel a létezésükben, vagy nem. Ez vonatkozik a csatornákra is a kapukra is, és a számukra is. Ha tudod a nevüket, tudod a számukat. Bár ahhoz, hogy tudd a számukat, nem kell tudnod a nevüket.
Lehet, hogy ez nektek természetes, mert hisztek benne, vagy nagyon érdekel benneteket a téma, de én nem hiszek benne és nem is érdekel annyira hogy utánanézzek.
A természetgyógyászok egy része csaló, más része képzetlen, hozzánemértő, kontár. Persze vannak kivételek. És őket a nép hajlamos csodadoktornak, szentnek, gurunak akárminek nevezni, és az egekig magasztalni.
Mégegyszer: senkinek a hitét nem akarom megbántani, de attól hogy hisznek benne még nem lesz. És amíg nem bizonyítják tudományosan, addig számomra nincsenek. És itt jönnek az ufók a képbe. Bennük is sokan hisznek, de azt sem tudom elfogadni.

A kérdést úgy el tudnám fogadni, hogy: Hány fő csakrája van az embernek ... szerint?
Bár szerintem így is spec.
Dátum: 2010.08.18. 15:41:53
Ha energiaközpontnak tekintjük a Neuronokat, és a ganglionokat, stb melyek az emberi idegrendszer részei, akkor vannak energiaközpontok
Aki akar, hihet a csakrákban, az imádság-, szent tárgyak-, szent emberek gyógyító erejében, a Feng Shui-ban, a csí (Qi) áramlásában, a jin és jang kölcsönhatásában, stb. Nem akarok senkit megbántani a hitében.
Természetesen én is hallottam a csakrákról, hogy nyitogatják és csukogatják őket, mert azokon keresztül áramlik a testbe, vagy a testből ki "valami". Hallottam, vannak emberek akik mások nyitott csakráin keresztül akár akaratlanul is magukba szívnak "valamit" a többi emberből.
Hallottam agykontrollról, a Jedi vallásról, druidákról akik összegyűlnek a Stonehenge vagy más dolomitok körül, boszorkányokról, szentekről, csodákról. Lehet azt mondani, hogy ezek közül valamelyiket nem vehetem a többivel "egy kalap alá", mert az...
Ha tudom, hogy van központi idegrendszer, az szerintem elég. Hogy hány részből áll, vagy hogy azoknak mi a neve, már nem feltétlenül kell tudni.
Ha az a kérdés, hogy "Mi a nagyolvasztó?", és a válaszok között ott van, hogy a nyersvasgyártás egyik kemencetípusa, az talán rendben (bár ezt sem kell feltétlenül tudni), de ha az a kérdés, hogy hány részből áll, az már erősen spec.
Dátum: 2010.08.18. 09:42:04
Hány fő csakrája van az embernek?

7 #
9
4
6

Szerintem egy sincs. Anatómia órákon nem nagyon tanították.Bár lehet, hogy éppen beteg voltam.
Ha valaki lát egyet, fényképezze le, küldje el nekem, én kinyomtatom és kiteszem a falra a marslakós kép mellé.
Dátum: 2010.08.17. 13:39:08
Melyik városok érseksége püspökségek már Szent István óta?

Eger és Veszprém
Kalocsa és Esztergom #
Buda és Szeged
Pannonhalma és Ópusztaszer
Tudtam, hogy a „fogalmazásgátló” szedése súlyos mellékhatásokkal jár, de ez már klinikai eset…

Ki vezette ÚJRA be a rabszolgaságot Haiti-n 1802-ben?

Anyegin
Napóleon
Erik a viking
julius Caesar
Először: kit érdekel? Másodszor: idióta válaszok.

Mettől meddig tartott a nagy gazdasági világválság?

1929-1933 #
1928-1932
1932-1936
1918-1920
Én úgy érzem, még mindig tart. Vagy nem ez, hanem az előző? És biztos, hogy 29-33? Nem 28-32? Mit tekintünk elejének, és mit végének?

Hol a hazája a rókavadászatnak?

Dánia
Anglia
Amerika
Svédország
Szerintem ott, ahol vannak rókák. És sokféleképpen lehet rókára vadászni. Lóháton egy falka kopóval, vagy kotorékebekkel, de a prémvadászok nem biztos, hogy használnak kutyát. Tehát valószínűleg mindhárom felsorolt európai országban, és az Amerika nevű kontinensen is vadásznak valamilyen módon rókára. Rókavadászat nevű emberről még nem hallottam (bizonyára túl műveletlen vagyok) így azt sem tudhatom, hol van a „hazája”.

Volt még egy, bár sajnos nem másoltam ki, valahogy így szólt:
Ki a férfi főszereplője a Mr. és Mrs. Smith című filmnek? (elnézést, ha rosszul írtam a film címét)
A válaszok között ott volt Brad Pitt neve, nem is volt gond vele.
DE! Ha ez rendben van, akkor mi a gond a mosodással?

A "Régi idők focija" egy klasszikus. "Mert kell egy csapat."
"Az oroszok már a spájzban vannak." "Ja kérem, az élet nem egy habostorta." "Magyar narancs. Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk." "Egy óra múlva itt vagyok." És még sorolhatnám hosszan a "Nagy magyar filmekből" vett, azóta szállóigévé vált idézeteket. Igenis illik őket ismerni. Még akkor is, ha még apám sem élt akkor, mikor készültek.
És a szereplőket is. Minarik Ede, Bors Máté, Pelikán József, Buga Jakab, Regős Bendegúz, Hyppolit, Ötvös Csöpi...
És mivel magyar klasszikusok, százszor, ezerszer jobban kellene őket ismerni mint a "Casablaca"-t, az "Elfújta a szél"-t vagy a "Hét mesterlövész"t, nem is beszélve a "Titanic"-ról, vagy a "Mr. és Mrs. Smith"-ről.
Dátum: 2010.08.13. 11:11:33
Melyik a világ legrégibb városa?

Szeged
Bécs
Prága
Jerikó #

Azért ezt erősen vitatnám… Talán a felsoroltak közül...

A legnagyobb kontinens Ázsia. Észak- és Dél-Amerika két külön kontinens. Igaz, összeérnek, de attól még nem egy kontinens. Ha őket egynek tekinted, akkor Ázsiához add hozzá Európát és Afrikát is, és akkor újra Ázsia nyer...
A Szörényi-Bródy szerzőpár nagyon sok műve úgy készült, hogy egyikük írta a szöveget, másikuk a zenét. Nem néztem utána, de talán itt is ez a helyzet. Ettől függetlenül, így, hogy mindkettő neve szerepel, túl nehéznek gondolom.
Lévai Anikó Orbán Viktor felesége. Ő a jelenlegi "First Lady". Bár ennek nálunk nincs akkora jelentősége, mint a nyugati demokráciákban, azért lehet tudni. Főleg mert nem először tölti be ezt a "tisztséget". És nem vagyok "Fideszes"
Dátum: 2010.08.12. 21:58:28
Mire használatos a gyalu?
egyengetésre #
vágásra
fúrásra
hasogatásra

Egyikre sem. A gyalu forgácsoló szerszám. Sík felületet hoz létre, de az egyengetés egy másik technológia.
Dátum: 2010.08.11. 21:12:04
Kik azok az inuitok?
Divattervezők egy igen visszafogott csoportja
A Bibliában szereplő egyik ősi törzs
Sikeres algériai jégkorong-válogatott
Az eszkimók egy része. #
Az eszkimó valami különleges faj, aminek különleges része van? Esetleg inuitnak nevezett csontkinövés? Vagy taréj?
Vannak olyan eszkimók, akik nem inuitok?
Dátum: 2010.08.10. 23:59:41
Igazad van, nem mindenki szerethet mindent.
Sokan nem szeretik József Attilát, vagy Radnóti Miklóst, Ady Endrét, és még sorolhatnám. Ettől még tudhatjuk hol születtek, hány feleségük volt, stb.
Deák Bill Gyula, Pataki Attila, vagy éppen Kovács Kati, Illés Lajos, Kóbor János és még sorolhatnám hosszan, nem huszadrangú sztárocskák, hanem élő legendák. Ha a Nemzet Színésze mellett lenne Nemzet Zenésze is, közülük többen méltán kaphatnák meg ezt az elismerést.
Ha tudjuk azt, honnan indult a Beatles, és kik voltak a tagjai, akkor rólik is illik néhány apróságot tudnunk. Különösen olyan dolgokat, amiket ismert slágerekben megénekeltek. Tudom, a techno "zenében" nem nagyon énekelnek. De van élet a stroboszkópon túl is.
Dátum: 2010.08.10. 15:38:29
Deák Bill Gyula (és a Hobo Blues Band) a magyar rockzene meghatározó egyénisége évtizedek óta!
Nem egy egyslágeres tinibálvány, vagy egy megasz(t)ar győztes (részvevő).
Nem kell hozzá google. Csak Kőbánya Blues.
Oldal: 12345