Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kopi7111

Oldal: 12345
Dátum: 2010.09.06. 12:22:45
Melyik egy művészeti eredményeket elismerő magyar kitüntetés?
Érdekes művész-díj
Érdemes művész-díj
Érdekelt művész-díj
Értelmes művész-díj
Aki ezt így, ebben a formában feltette, az soha nem tudja meg…

Melyik gyümölcs neve jelenthet egyfajta rangjelzést is?
Grapefruit
Citrom
Mandarin #
Narancs
Rangjelzést? Honnan veszed? Kínából? Akkor nem talált. Bartóktól? Akkor sem…
Dátum: 2010.09.06. 11:16:28
Nem egészen értek veled egyet. Én is gondolkodtam a kérdésen de végülis határesetnek gondoltam, és hogy egye fene, maradjon.
Ha valaki azt mondja nekem, mondjak gyorsan három Agatha Christie könyv címet, akkor ezek jutnak az eszembe: Gyilkosság az Orient expresszen; Halál a Níluson; Tíz kicsi néger. Esetleg: Az Ackroyd-gyilkosság; Az ABC-gyilkosságok; Gyilkosság Mezopotámiában; Holttest a könyvtárszobában. Ezek tényleg ismert regények, de a "A hét számlap rejtélye"-ről hirtelen az sem ugrott be, hogy ki írta...
Ken Kesey azonos című regénye alapján forgatta Milos Forman rendező a Száll a kakukk fészkére című filmet. És bár öt Oscar-díj azért nem semmi, Ken Kesey-nek talán ez az egyetlen széleskörűen ismert regénye, és ez sem az eredeti könyv, hanem a film miatt (ami azért nem "egészen" az mint a könyv)
Az a bizonyos Piszok Alfréd nevű kapitány nem szorulhat bemutatásra.
Vavyan Fable (Molnár Éva) talán egyik legismertebb regénye a Fattyúdal. És pont ezért nem kellene bántani ezt a kérdést. A kortárs angol vagy amerikai írók és műveik nem annyira fontosak. De! A legnépszerűbb kortárs magyar írók, mint Vavyan Fable; Nemere István; Lőrincz L. László; stb legismertebb regényeit azért ismerheti mindenki. Nem mindet természetesen, és nem feltétlenül az elsőt vagy az utolsót.
Dátum: 2010.09.05. 15:46:12
Vas
Kicsit gondolkodtató, de kitalálható, ötletes. Szerintem jó
Dátum: 2010.09.03. 13:45:44
A Harmadik Birodalom melyik egykori tudósa segítette a Holdra az amerikaiakat a NASA vezetőjeként?
Robert Goddard
Albert Einstein
Wernher von Braun #
Hermann Oberth
Ismernem kellene az életrajzát? Mellesleg a „Marshall Űrrepülési Központ” igazgatója volt 1960-1970 között. Azért az nem a NASA vezetője… És azért, mert az Egyesült Államokban őt tartják az „űrprogram hősének”, még nem ismerjük. Akkoriban mi a „szovjet űrprogram” támogatói voltunk, de az ottani „hősök” nevét sem tudjuk.

Melyik filmben szerepelt Aaliyah énekesnő?
Nászajánlat
Öld Meg Rómeót #
Terminátor
Alien
Az ki?
Dátum: 2010.09.03. 12:47:37
Mikor avatták fel a budapesti metró első szakaszát?
1969-ben
1970-ben #
1971-ben
1972-ben
Lexikális. Feltételezem a „2-es metró”-ra vonatkozik a kérdés
Egyébként: az első budapesti metróvonalat 1896. április 11-én adták át. Ez volt Millenniumi Földalatti Vasút.

Hány évesen halt meg a híres zeneszerző, Wolfgang Amadeus Mozart?
56
ismeretlen
43
35 #
Ha ismeretlen, miért kérdezed? Lexikális. (1756. január 27. – 1791. december 5.)

Mivel foglalkozik a szpeleológia tudománya?
a pelefélék családjába tartozó állatokkal
a vulkáni tevékenységekkel
a barlangokkal és karsztokkal #
a víz természeti mozgásával, eloszlásával
Spec.
Dátum: 2010.09.03. 11:50:08
0 Celsius fok hány Fahrenheit?
10
32
-28
nulla
[°F] = [°C]x9/5 + 32 De ne kelljen már tudnom, mert manapság szinte csak az Egyesült Államokban használják. Még a képletét sem tudom fejből, a mobiltelefonomba épített „mértékegység váltó” árulta el. De ilyen nincs minden készülékben. És ne legyen kérdés a kalória, csomó, mérföld, uncia, hold, gallon, stb se…

Ki írta a Dérfarkas bosszúja című könyvet?
Laslie L. Lastex #
George R. R. Martin
Michael Moorcock
Margaret Weis
Hogy kerül ez ide? Miért nekem jutnak az ilyen… Ez egy Leslie L. Lawrence (Lőrinc László) paródia. Ne!

Milyen órán tanítják a deriválást?
matematika
ének
földrajz
torna
Én még középiskolában tanultam, de aztán kiderült, hogy ez nem jellemző. Felsőfokú matematika. Nem kell tudni.
Dátum: 2010.09.02. 14:16:46
Hány nagyobb szigete van Hawaiinak?
5
1
12
8 #
Hawaii sziget elég meglepő módon egy szigetből áll. Hawaii állam több száz különböző méretű szigetből áll. Hol a határ a „nagyobb” és a nem „nagyobb” között? A fővárosa Honolulu Oahu szigetén van, ami tízszer nagyobb, mint Kahoolawe sziget és csak tized akkora, mint Hawaii sziget Talán szerencsésebb nyolc „fő sziget”-ről beszélni…

Mi a boldog szó ellentéte?
takarítógépezet
haragos
szomorú
mocsok
Igénytelen

Melyik állítás jellemző Arany János balladáira?
A bűnös saját lelke által bűnhődik. #
A bűnösök nem kapnak méltó büntetést.
A bűnöst a tömeg meglincseli, és kiveti magából.
A bűnöst tragikus baleset éri a mű végén.
És ezt miből gondolod?

Hogy hívják a Valóvilág 1. győztesét ?
Györgyi
Szabolcs
Győző
Majka
Kit érdekel? Ki emlékszik rá?

Ki volt a rendszerváltás utáni második miniszterelnök?
Antall József
Boross Péter #
Horn Gyula
Orbán Viktor
1989. október 23-án, déli 12 óra 3 perc 28 másodperckor Szűrös Mátyás ideiglenes köztársasági elnök a Parlament egyik teraszáról kikiáltotta a harmadik Magyar Köztársaságot.
1990. március 25. és április 8. 43 év szünet után ismét demokratikus, szabad választások zajlottak le. Az MDF szerezte meg a legtöbb szavazatot, így Antall József alakíthatott kormányt.
A kérdés az, hogy a két fontos dátum közül melyik a rendszerváltás napja? A sorrend ugyanis ettől függ:
Németh Miklós, Antall József, Boross Péter (Horn Gyula, Orbán Viktor…)
Dátum: 2010.09.02. 12:54:44
Bocs, de a túlélőket nem szokták eltemetni. Azok olyanok, hogy hazamennek...

Hány versenyen győzött Kincsem, a híres magyar versenyló ?
54 #
56
50
52
Lexikális. Nagyszerű teljesítmény, de akkor is.

Melyik nem fémalakítási eljárás?
Gatterolás #
Fúrás
Köszörülés
Esztergálás
Mi az a „Gatterolás”, te műszaki zseni…. És mi van akkor, ha én fát esztergálok (mondjuk faesztergával) vagy fát fúrok (fafúróval) esetleg, ha úgy tartja kedvem, fát köszörülök?
Dátum: 2010.09.02. 12:13:46
Mi a nemzetközi illem nyelve?
latin
angol
francia #
német
Már a kérdést sem értem. Miért pont a francia? Az etikett szó francia eredetére akar kérdezni?

Melyik az Anita Blake, vámpírvadász első kötetének a címe?
A Kárhozottak Cirkusza
Bűnös Vágyak #
Obszidián Pillangó
Telihold Kávézó
Na ne má!

Ki írta a Bunbury, avagy jó ha Szilárd az ember-t ?
Micheal Ende
Stephanie Meyer
Ady Endre
Oscar Wilde #
És ezt honnan tudjam?

Milyen mitológiai eredetű, választékos metaforával fejezhetünk ki végletekig elzüllött, romlott állapotot?
Pandora szelencéje
Nessus-ing
Augiász istállója #
Ariadné fonala
Nesszosz kentaur vérével (és ondójával?) átitatott fonalból sző inget Déianeira férjének, Héraklész-nak. Azt hiszi, hogy ettől hűséges lesz. De mikor Héraklész felhúzza, őrjöngeni kezd, fákat csavar ki, védtelen embereket öl meg, végül ő maga is meghal.
Augiász istállója inkább elhanyagolt volt, amit Héraklész kitakarított.
Én még sosem hallottam, hogy valaki ezek közül bármelyiket használta volna az „elzüllött, romlott állapot” metaforájaként. Valószínűleg nem vagyok elég „választékos”

Hol forgatták az Egri csillagok c. film (1968) csatajeleneteit?
Az egri vár Pilisben felépített másolatában. #
Sehol, mert animált jelenetek voltak.
Műteremben, makettek és festmények között.
Egerben, a várban, ahol eredetileg is zajlott a csata.
Részben…

Melyik királyunkat koronázták meg a Duna jegén?
Mátyás#
I András
IV. Béla
Könyves Kálmán
Mit csináltak a Duna jegén? Na, ezt a mesét olvasd el még egyszer…

Mikor kezdik faragni Luca székét?
január 1.
december 13. #
augusztus 20.
november 1.
Talán készíteni, mivel nem egy darabból faragják ki. Igaz, a kilencféle fából készített szék „alkatrészeit” faragják is…

Melyikük nem magyar író?
Robert E. Howard #
Raoul Renier
P. Howard
Jeffrey Stone
Raoul Renier (Kornya Zsolt?): talán az egyik M.A.G.U.S. regény írójaként lehet(-ne) ismert.
P. Howard (Rejtő Jenő): őt szerintem mindenki ismeri
Jeffrey Stone (Nemes István): Másik álneve John Caldwell. Húsz éve jelennek meg Sci-Fi, Fantasy és Paródia regényei. Én olvastam elég sokat, de…
Robert E. Howard: fiatalon hunyt el, 1936-ban mindössze harminc évesen. Ő a Conan történetek írója.
Kétségkívül kiváló írókról van szó, de elég speciálisnak érzem…

És mindezt 15 kérdésből szedtem össze. Nagyon utálhat a véletlengenerátor…
Dátum: 2010.09.01. 14:06:50
Ki írta A Legyőzhetetlen c. művet?
Randall Garrett
Arthur C. Clarke
Stanisław Lem #
Donald A. Wollheim
Az egyik legnagyobb science fiction-írónak tartom. Sajnos már négy éve nincs közöttünk. Talán a legismertebb műve a „Solaris” amit kétszer is filmre vittek. És bár „A legyőzhetetlen” (1964) valóban nagyszerű mű, nem hiszem, hogy része lenne az általános műveltségnek.

Hány fejét vágták le a Hétfejű Tündérnek?
Mind a hetet
Hármat
Hatot #
Egyet
Mikor? Hol? Ki? Lázár Ervin: A Hétfejű Tündér mesegyűjteményében? Mely szerint: "Ez a hétfejű szörny vagy hétfejű sárkány, avagy hétfejű boszorka ott élt hozzánk közel. Mert Rácpácegres a Négyszögletű Kerek Erdő közepén van, s innen csak egy ugrás Ajahtan Kutarbani király fazsindelyes palotája, s a palota mögött meg rögtön kezdődik Csodaország. Ott lakott ez a hétfejű micsoda." Ne kelljen már ismernem minden részletét… Igen, tudom. Mivel levágtak hatot, teljesen úgy nézett ki, mint…

Mi lesz a békából ha a lányok meg csókolják?
Milliomos férj.
Ebihal.
Kanbéka.
Királyfi. #
Talán a mesében. Ha királylány. Megcsókolja. Szerintem, aki nem mesebeli királylány, az ne csókolgasson békákat, még akkor sem, ha korona van a fején. Igaz, egyes békafajok erős hallucinogén anyagokat választanak ki a bőrükön, ezek csókolgatása után…
Dátum: 2010.09.01. 12:22:08
Milyen magas az Országház?
50 méter
100 méter
95 méter #
75 méter
Melyik része? A legmagasabb pontja 96! méter…

Az alábbiak közül melyik város egyetemét alapították legrégebben?
Párizs
Heidelberg
Krakkó
Bologna #
Kit érdekel? Igaz, elég azt tudni, hogy melyik volt az első. Lássuk a "dobogósokat": Bologna (1088), Párizs (a későbbi Sorbonne 1150), Oxford (1167). Krakkó (1364) és Heidelberg (1386) sokkal későbbi. Ennél sokkal fontosabbnak tartom, hogy 1367 Pécs (ma: PTE) és 1395 Óbuda (2010 januárjától a korábbi BMF). De ha valaki nincs a birtokában ezeknek a lexikális adatoknak, az még nem lehet baj.

Mihez hasonlít a görög delta betű matematikai jele?
fekvő nyolcashoz
négyzethez
félkörhöz
háromszöghöz #
Szerintem „a görög delta betű matematikai jele” legjobban a görög delta betűre hasonlít. További probléma, hogy a kisbetű és a nagybetű nem egyforma, ahogy nálunk sem az. A kis delta valahogy így néz ki: "δ" . Igen ezt is használjuk matematikában. Nem, nem hasonlít háromszögre. Ülj le fiam, megbuktál.

Kiket neveztek a Dicsőséges Forradalom során gavalléroknak?
a függetleneket
az önként adakozókat
a puritán híveket
a királyhoz hű nemeseket #
Hol és mikor volt a „Dicsőséges Forradalom”? Azt értem, hogy „Angol polgári forradalom” (1640-). Szerintem így közismertebb. Gyakorlatilag ennek egy részét tekinthetjük „Dicsőséges Forradalom”-nak (1688-1689) Az igazi probléma az, hogy a „gavallérok” az un „hosszú parlament”-nek voltak a tagjai (1640–1653) Te is ülj le fiam, te is megbuktál. És szerintem ezt azért nem annyira kell tudni…
Dátum: 2010.08.31. 14:27:44
Most majdnem csúnyát írtam.

Csak egy oldalt lapozz vissza! Könyörgöm! Az nem olyan nehéz! Nem kell a közepéig visszaolvasni, vagy az elejétől végigolvasni. Csak egy szerencsétlen oldal.
Dátum: 2010.08.31. 13:31:20
A hülye memóriám már megint nem hagyott nyugodni, ezért kikerestem, és most idézem neked (a "GY.I.K."-ről):
"Milyen korosztálynak ajánljátok a játékot?
A játék kortól független, mondhatjuk azt, hogy aki tud már egy internetes böngészőt kezelni, az tud ezzel a játékkal játszani. A játék nem tartalmaz olyan erőszakos, trágár vagy felnőtteknek való tartalmat, ami miatt gyermekek nem játszanának vele. Ugyanakkor magasabb szinten komoly taktikázási és stratégiázási lehetőségek vannak benne, ami miatt bizonyos, hogy a játékokat kedvelő felnőttek is szívesen játszanak vele."

Nem látom benne azt, hogy gyerekeknek szól. Sőt!
Természetesen a "felnőttek" sem mind tudják a választ ezekre a kérdésekre. Varrónők, autószerelők nem tanultak integrálszámítást, mégis nagyon jól "elvannak" nélküle.
Az olyan kérdéseket mint a Schmidt kalapács ismerete természetesen speciálisnak minősítünk, különösen azért mert a kérdés feltevője sem volt tisztában azzal, hogy az anyag rugalmas tulajdonságának a mérésére szolgál, ami nem szerepel a válaszok között.
De ugyanígy speciális minden olyan kérdés, ami egy adott szakma szakszótárába tartozik, különleges nyelvismeretet igényel, szakirányú felsőfokú képesítést igényel, stb.
Az érettségivel/érettségiig megszerezhető tudást tekinthetjük általános műveltségnek, bár ott is lehetnek eltérések, hiszen vannak különbségek az egyes szakok/gimnázium sőt egyes iskolák között is. Én középiskolában egyáltalán nem tanultam földrajzot, biológiát és kémiát pedig csak két évig. Más iskolákban, más szakokon viszont pont ezeket tanították erőteljesebben, és bizonyára sokan vannak, akik ezekből érettségiztek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a te földrajztudásod, és az enyém között elvileg nem lehet különbség, mert mindketten ugyanannyi ideig tanultuk ezt a nagyon szép tárgyat (kivéve ha földrajz tagozatos vagy...) viszont a te tudásod frissebb. Mégsem érzem, hogy hátrányban lennék egy-egy földrajz témájú kérdésben...

Természetesen minden kérdésre én sem tudom a választ (szerintem senki nem tudja), de a helytelen válasz után megjelenik a helyes válasz is, amiből szinte minden nap tanulok valami újat. Ha nem tudom a választ egy kérdésre, az nem bosszant, az élet természetes velejárójának tekintem. Az bosszant, ha a válaszok között több is lehet helyes, vagy olyanra kérdez amit csak kevesen ismerhetnek, vagy teljesen rossz a kérdés, vagy megjelölöm a helyes választ, és azt írja, hogy nem talált...
Dátum: 2010.08.31. 12:20:40
Mindenkinek van "kategorizálása". Nem mindenki él vele. De ez magánügy.
Bár szerintem ezért megérte kattintgatni egy kicsit: "A helyes kvízkérdés-besorolásokért kaptál 1 kvízmedált! +1% LE minden helyes kvíz-válaszra vadászatkor" Igaz, +1% nem sok, de több mint a semmi...

Én még azt tanultam, a három alapszín: piros (vörös), kék, sárga. Ma a három alapszín: piros, kék, zöld. Az a baj, hogy még a régi is bent van a köztudatban, és már az új is. Szerintem ezt a kérdést törölni vagy legalábbis módosítani/pontosítani kellene emiatt.

Az atom részeit még általános iskolában tanultam kémia órán. Igaz, nem alsó tagozatban, és nem tudom azóta mi a helyzet. Lehet kémiát tanulni, a Periódusos rendszer ismerete nélkül? Nem hiszem. De ha az megvan, erre az egyszerű kérdésre könnyű válaszolni. Nem kell hozzá atomfizikát (így egybeírva, mert így helyes) vagy részecskefizikát tanulni.

És egyet kell értenem "Craslorg"-gal. (A végén még olyan leszek mint ő. Bár ez nem biztos, hogy baj...)
Dátum: 2010.08.30. 12:58:01
Erdei Zsolt 2009.01.10-i mérkőzése miért nem lett címvédés?
A kihívó súlya több volt a megengedettnél #
A kihívó visszalépett
Erdei Zsolt visszalépett
Erdei Zsolt súlya több volt a megengedettnél
Na ne má… Azt nem kéne tudnom, hogy mennyivel?

Ki miatt tört ki a Trójai háború?
Agamemnón
Helené #
Menelaosz
Párisz
Párisz miatt, mert elcsábította Helenét. Helené (Szép Heléna) miatt, mert vele ment. Meneláosz miatt, mert vissza akarta kapni. Agamemnon miatt, mert csak ürügyet keresett a háborúra. Aphrodité istennő miatt, mert ő adta Párisznak Helené szerelmét. Hermész isten miatt, mert ő kérte fel Páriszt ítélkezésre, az „almás dologban”. De főleg miattam, mert itt kötözködök.

Melyik nem Egyetem?
ZMNE
ELTE
SOTE
DVSE #
SOTE már nincs, jogutódja: Semmelweis Egyetem

Ki nem volt Don Vito Corleone édes fia?
Michael Corleone
Costanza Corleone #
Federico Corleone
Santino Corleone
Tényleg nem „édes fia”. Mivel a lánya. Nem hivatalosan örökbe fogadott (nem „édes”) fia: Tom Hagen. De nem biztos, hogy ezt mindenki tudja…

Ki írta "A Tűz és Jég dala" című fantasy-trilógiát?
Varnus Xavér
J. R. R. Tolkien
Frank Herbert
George R. R. Martin #
Érdekes trilógia lehet. Kár, hogy nem is hallottam róla. Az írójáról sem…

Melyik regényt nem J. Goldenlane írta?
Farkastestvér
Keleti szél #
Papírtigris
Csillagfény
Hát az meg kicsoda?
Dátum: 2010.08.30. 10:59:44
Az "Árpádsávba" nem ideológia miatt nem akarok belemenni. Nem zavarnak az ideológiák.
Aki akar, utánanéz, aki tudja, az tudja. Ma négy fehér és három piros vagy négy vörös és három ezüst, vagy négy vörös és négy fehér sávos, korábban ezüst-piros (hét és tizenkét sáv között). Árpád vezérnek, de még I. Szent István királynak sincs semmi köze hozzá. Árpád-házinak sem nagyon nevezném, hiszen minden királynak, hercegnek saját címere, zászlaja volt, amiben vagy szerepelt, vagy nem. És hogy a színek és sávok mit szimbolizálnak szintén nem erőltetném...
Ez a kérdés így rossz, pontatlan, és nem is tudom, hogy lehetne jól megfogalmazni, bár maga az ötlet tetszik. Ne menjünk bele...

Legbutább törpre nem emlékszek. Ügyifogyi ügyetlen. De aki ügyetlen, az nem buta.

A pirit ametiszt kérdésnél szerintem a válasz ragozását hiányolta. A válaszok helyesen így lennének: opált; piritet; ónixet; ametisztet. Aki nem ismeri az ásványokat, de ismeri a tárgyas ragozás szabályát (létezik ilyen ember?) annak a kérdés alapján úgy tűnhet a válaszok: opál; piri; ónix; ametisz, és valamelyik van ragozva, valamelyik nincs. Kicsit kukacos, és igazsága is vagyon, de...
Dátum: 2010.08.29. 22:04:14
Milyen szinű az Árpád sávos (Árpádházi) zászló?
zöld, fehér
piros, fehér, kék
piros, fehér, zöld
piros, fehér #

Ebbe inkább ne menjünk bele. Törölni.

Ki volt a kerek asztal lovagja?
Andor
Adolf
Arthur #
Andaluz

Én azt hittem, ő volt a király. Erre most kiderül, hogy csak egy lovag.

Melyik filmeknek fontos szereplője Shia LaBeouf?
Dracula,SAW
Transformers,Dracula
Transformers,Disturbia #
Carter edző, Ali G Indahouse
És az ki? Ezek filmcímek?

A Dragonlance eredetileg trilógia volt. Most nem tudom hány része van. Az első három (4-6) rész után Csillagok háborúja trilógiáról beszéltünk. És még lehetne sorolni. A kérdéssel szerintem nincs gond, azt kérdezi tudod-e, hogy a „tri” előtag hármat jelent. Szerintem tudod. Vagy nem…

Ha a végzetúr a Túlélők Földjén alapul, akkor sem jó, mert: „Végzetúr nem”

A kiló poliészter 1000 grammot nyom, ha tudod, hogy egy kilogramm az 1000 gramm. Ha nem tudod, akkor bármennyi is lehet.

Egyes óriáskígyókon még megtalálhatók a hátsó lábak csonkjai. De fogadjuk el, hogy nincs, a kentaurnak pedig van 4 lába. Az egyszarvúnak is van 4 lába, Herkulesnek, Dávidnak, Góliátnak, Sámsonnak, Mohamednek van kettő. Ne bántsuk az ilyen széleskörűen ismert mitológiai lényeket.

A harmadik birodalom (tetszik- nem tetszik) része a történelemnek. Úgy tenni, mintha soha nem létezet volna… Persze a „vezér” születési időpontját, nem kell ismerni, és minden apró részletet nem kell tudni, azért voltak akkoriban jócskán olyan történések, szervezetek, személyek, technikai eszközök, amikről/akikről illik tudni.

Nem ártana, ha olvasnátok is, nem csak írnátok. Hajós Alfrédos kérdés itt van legalább háromszor. Elsőre is tudtuk, hogy két jó válasz van (főleg, mert 1924-ben egyszer volt „versenyszám” művészeti versenyek, építészet, melyben megosztott második helyezést ért el, úgy hogy első díjat nem osztottak ki!), felesleges még huszonnyolcszor beírni.
Narnia Krónikáira, Bolyhoskásra, órásra ugyanez vonatkozik.

Will Smith több világszerte sikerrel vetített film főszereplője. Őt azért lehet ismerni. Sylvester Stallone szintén. Lehet, hogy színészként nem elsőrangúak, de mindenképp ismertek.

KULTÚRA!
Dátum: 2010.08.27. 09:17:21
Melyik filmben nem szerepelt Hugh Laurie (ismertebb nevén dr House)?
Stuart Little, kisegér 3.
Papás-mamás
A Fekete Vipera karácsonyi éneke
Hetedik #
Hugh Laurie kiváló britt színész, ismertebb neve: Hugh Laurie. Dr. House csak egy televíziós sorozat szereplője, akit véletlenül ő alakít. Kíváncsi lennék, hogy kérdeznél Harrison Fordra (ismertebb nevén: Han Solo, vagy Indiana Jones…)

Az öreg bunyós... Rocky ...?
Balboa
Stallone
A Pusztító
Willis
Mi a kérdés?

Idézet: Lottoferi - 2010.08.27. 03:27:32
Ki énekli? A szám címe Stronger?
Keny West*
Akon
Pittbul
David Guetta

Kayne West lenne a helyes megoldás, de az is lehet hogy igen Stronger, ha a szám címét bizosan tudnám mert azt is kérdezi.

Felőlem akárhogyis hívhatják, mert az életben nem hallottam róla. Igaz, a többiről sem. Vagy én vagyok speciális, vagy ez a kérdés.
Az angol autók rendszáma sem igazán érdekel. Majd lemegyek az utcára, és keresek egyet. Azt mondják a faluban, hogy az öreg Pista bácsi, aki 95 éves, ismert valakit, aki már látott. Hátha szerencsém lesz.
Idézet: Kerzsakov - 2010.08.26. 20:40:57
Melyik sportoló nem illik a sorba?

Janics Natasa
Kovács Katalin
Vereckei Ákos
Igaly Diana

Szerintem Janics Natasa lóg ki a sorból, mert a többiek 2004-ben "csak" egy olimmpiai bajnoki címet nyertek, Janics Natasa viszont kettőt...
Dátum: 2010.08.26. 13:41:49
Melyik iparág generálja a technikai fejlődést?
Könnyűfémipar
Hadiipar #
Elektronika
Agráripar
Mindegyik. Legjobban talán…

Hogy hívták azt a hajót, amely az első európai telepeseket vitte Észak-Amerikába?
Bounty
Santa Maria
Mayflower #
Cutty Sark
Azért ezt erősen vitatnám… 1621 március 21.-én szálltak partra, azok, akik túlélték a telet. De már a XVI. században voltak francia és spanyol telepek Floridában, Pennsylvania-ban, stb. Azok is Észak-Amerikában vannak. És akkor a vikingekről nem beszéltünk.

Ki volt Sandokan?
Egy indiai szabadságharcos #
Egy mongól hadvezér utódja
A Sandosten feltalálója
Egy pakisztáni író
Bármilyen hihetetlen, Sandokan egy kitalált kalóz, először 1883-ban jelent meg, egy olasz író Emilio Salgari hőse. Nemzetisége: Borneói! Másik neve: Maláj Tigris! Borneótól India elég messze van…

Milyen két színnel keverhető ki a zöld?
Sárga, bíbor
Lila, sárga
Kék, sárga #
Kék, narancs
Sárga-bíborból talán tényleg nem sikerülne. De a többiből…

Mi az a "pozsgás"?
Növényfajta
Szivárvány színének egyike
Szerszám
Kutyanév
Növényfajta pl a Kövirózsa. Igaz, a kövirózsa pozsgás. Meg a katusz-félék, Aloe-félék, és agávé-félék is. Pedig ezek egymással elég távoli rokonságban vannak. A „pozsgás” inkább jellemzője a növénynek. Ne erőltessük. A szomszéd kutyáját Pozsgás-nak hívják…
Dátum: 2010.08.26. 10:17:36
Igazad van, és azóta változtattam az álláspontomon

Idézet: Kopi7111 - 2010.08.25. 13:15:20

színészi tehetsége, nagysága nem kérdőjelezhető meg. Sajnos mégsem olyan ismert...

Ha végignézünk a magyar színésztársadalmon, azt láthatjuk, hogy kiváló színházi színészeink vannak (pl vidéki színházakban) mégsem ismertek. Ezzel szemben a "Barátok közt" vagy a "Jóban rosszban" nemistudommilyei országosan ismert "színészek"

Fórumot tényleg nem mindenki olvas, kedves Tezuman, úgy tűnk te sem. Mert ha olvasnál, akkor láttad volna százszor és ezerszer leírva, hogy: "Végzeturas kérdés nem!" A wikiről annyit: tudom hol van, és ha akarom meg is keresem benne, de fejből egyáltalán nem tudom mi az a "mágikus vasgyűrű". Ahogy a karakteremen lévő felszereléseknek a nevét sem tudom. Pedig azt bármikor megnézhetem, elég megnyitnom a tulajdonságlapomat. És köszönöm, de ez nélkül a tudás nélkül még egész jól megvagyok. Biztos nem része az "általános műveltségnek" és valószinüleg még sokáig nem is lesz az (talán majd 5 év múlva, mikor hétmillió magyar játszik a Végzetúrral már két éve...)
És ha már itt tartunk: Ha nagyon ügyesen és gyorsan tudod használni a guglit, vagy a wikit, vagy más progit, attól nem fog a tudásod gyarapodni. A legtöbb itteni kérdésre lehet válaszolni fejből. Persze nem egy általános iskola ötödik osztályos tanulójának, vagy olyannak aki egy csigával szemben is elveszítene egy IQ párbajt.
És a világért sem szeretnék senkit megbántani, de kvízkérdésre nem kötelező válaszolni, és kvízkérdést nem kötelező feltenni. De a kicsit is "műveltebb" vagy a játékra több időt fordító (gugliban keresés...) játékosoknak ezt a kis előnyt szerintem nyugodtan megadhatják. Ez még mindig nem fogja kompenzálni a prémiumos előnyt, ez nem is lehet cél, de legalább csökkenti (vagy növeli) a különbséget.
Oldal: 12345