Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Giallorosso

Oldal: 1
Dátum: 2009.11.10. 09:25:31
valaki nagyon kiművelt zeneileg... arra a kérdésre, hogy "Melyik nem Omega-sláger?", a következő lehetséges válaszokat adta meg:
1. Petróleumlámpa
2. Gyöngyhajú lány
3. Csavard fel a szőnyeget
4. Indiántánc

helyes válaszként a 4-iket jelölte meg, ami rendben is volna. de hogy honnan vette, hogy a harmadik is Omega-nóta, azt szívesen megkérdezném tőle személyesen
Dátum: 2009.06.24. 12:06:55
Mi történt Nagy Imrével az 1956-os forrdalom (így van a kérdésben!) után?

na, most, a válaszokat nem tudom pontosan idézni, de valami ilyesmi:
- kivégezték
- külföldre menekült
- börtönbe zárták
a negyedik már nem jut eszembe, de... ezek közül mindegyik igaz!!! legalábbis szerintem. ki az a jól tájékozódott fiatal, aki ilyen okos válaszokat ad meg? nagy divat most "nagyimrézni" meg az 56-os forradalommal példálózni, de azért ismerni kellene a történteket is! annak is gratulálok, aki ezt jó kérdésnek jelölte. bezzeg az én jó kérdéseimet, amire alig tudják a választ, inkább töröltetik azzal az indokkal, hogy csak egy speciális réteg tudja rá a választ...
Dátum: 2009.01.09. 10:10:25
a kérdés: hány gyalogot ér egy bástya a sakkban?

rákerestem az interneten és ezt a választ találtam, mivel az enyémet (csak tippeltem, 4-re) nem fogadta el a gép. a helyes válasz öt lett volna...

pontérték: a sakkfigurák egymáshoz viszonyított, általánosan elfogadott, de a játékhoz magához szervesen nem tartozó, a minőségbeli differenciát kifejező, a mennyiség-minőség relációban használt értéke. Így egy gyalog értéke egy, a futóé és a huszáré három, a bástyáé négy és fél, míg a vezéré nyolc és fél pont (Honfi Károlytól). Ilyenformán két gyalog értéke két pont, egy gyalogé és egy huszáré pedig négy. A pontrendszer viszonylagosságát jelzi, hogy általában egy futó és egy gyalog felér egy bástyával, míg néha két gyalog és futó ér egy bástyát. A két bástya általában jobb egy vezérnél, míg egy bástya és egy futó is döntetlent tarthat egy vezérrel szemben. Ezért ezt a pontrendszert csak viszonyítási alapként lehet használni, mindig az adott állásból kell kiindulni. A királynak nincs pontértéke, mivel egyik fél királyát sem lehet leütni, így ebben a viszonyrendszerben sem szerepel.

na, most ezek alapján akkor 4 vagy 5 a helyes válasz?!
Dátum: 2009.01.07. 14:59:00
azt szeretném kérdezni az illetékesektől, hogy mi a fenéért kell egy kérdést rossznak minősíteni, ha a válaszolók 75%-a nem tudja rá a választ?! talán éppen akkor jó a kérdés... arról nem tehet a kérdező, hogy a válaszolóknak nincsen annyi eszük, hogy használják az internetes keresőket! az az 5 perc bőven elég a válasz kikeresésére. a kérdésfeltevők egy részének a helyesírása pedig egyszerűen borzasztó és ez elszomorító. azt hiszem, ezt sűrűbben is lehetne szűrni.
Dátum: 2009.01.07. 08:44:23
volt egy olyan kérdés, hogy milyen sör nem létezik. a válasz az lett volna rá, hogy meggysör. na, hát aki ezt feltette, az nagyon le van maradva a sörfogyasztás kultúrájának terén, mivel a belga Kriek meggysöre világhírű. nem tudom, hogyan veszi a bátorságot valaki, hogy olyan kérdést tegyen fel, amihez lövése sincsen... ezért kérem, hogy vegyétek ki a kérdést és szándékos félrevezetés miatt tiltsátok le a kérdezőtől a kvízkérdés feltevésének lehetőségét! köszi
Dátum: 2009.01.07. 08:26:16
.
Oldal: 1