Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Granitagy

Oldal: 1
Cirip: Ok elfogadom, tényleg nem lesz aktuális pár év múlva.

Sun13: Ha te nem tudod, akkor az nem alapműveltség? Ja bocs. Egyébként Tulassay az egyik legnagyobb név a magyar orvostársadalomban, mellesleg az ország egyik legnevesebb egyetemének a vezetője, ezen kívül az I. Gyermekklinika igazgatója is. Van olyan híres mint egy miniszter, erkölcsi összehasonlításokba meg ne is menjünk bele.

Granitagy
Ki a Semmelweis Egyetem rektora?

Tulassay Tivadar
Karádi István
Kopp Mária
Noszál Béla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ez miért rossz? Mert Tulassay a rektor, szerintem ez nem igényel nagy műveltséget stb.

Granitagy
Craslorg:
Ok, az Éjfél kapitányos indoklást elfogadom, de az orvosos kérdésnél hibádzik a dolog. A kérdés úgy szólt, ki orvos végzettségű, ami azt jelenti orvosi egyetemet végzett. A pszichológus pedig nem orvos végzettség, mint ahogy Feldmár sem végzett orvosi egyetemet, így nem is orvos doktor. Tehát a válasz egyedül Feldmár. Nem az az orvos aki gyógyítással foglalkozik (ezzel az erővel egy csontkovács, vagy egy védőnő is annak minősülne), hanem az aki orvosi egyetemet végzett.

Üdv:
Granitagy
Sziasztok!

Ki nem orvos végzettségű az alábbiak közül?

Feldmár András
Csernus Imre
Czeizel Endre
Réthelyi Miklós

Ez a kérdés hibás, rossz értékelést kapott, nem értem miért. Mind a 4 ismert, híres ember és csak egy nem orvos ezek közül.

Ezen kívül ezt a kérdést sem fogadták el, mert úgymond speciális műveltség kell hozzá:
Ki írta az Éjfél Kapitányt?

Raoul Renier
Isaac Asimov
Michael Moorcock
H. P. Lovecraft

Én azt gondolom, hogy ez egy átlag fantasy könyv olvasónak nem jelenthet gondot és aki ezzel a játékkal játszik nagyrészt az. Ha elfogadtok olyen kérdéseket is, hogy mi a porcelángyártás alapanyaga, vagy elfogadtatok a Dragonlance trilógiára vonatkozót is, akkor ezt miért nem?

Üdv:
Granitagy
Oldal: 1