Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csaby414

Oldal: 1
Az inverzió is alapvető geometriai transzformáció tudásom szerint. A válaszok pedig egyértelműen adják, hogy csak az inverzió lehet helyes, mert a többinek semmi köze nincs a szimmetriához. Pl. Neutrondiffrakció - szerkezetvizsgáló spektroszkópia, semmi köze a szimmetriához.
De majd kipróbálom a tükrözést kérdésként, kíváncsi leszek, hogy az el lesz-e fogadva.

Köszi a válaszért azért!
Nem igényel a szó ismerete speciális ismeretet, csak egy általános alapműveltséget! Ha tanítják a tükrözést középiskolában, akkor az inverziót is ebben biztos vagyok! Ha visszaemlékszel rajz óráidra fekete- fehér színek egymás inverze! De ezt csak érdekességképpen, hogy a szót igen is használjuk elég sok téren!
A szimmetria művelet olyan cselekvés, amelyet az adott tárgyon elvégezve azt továbbra is ugyanolyannak látjuk. Forgatás, tükrözés és inverzió.
Szimmetriaelem az a pont, egyenes vagy sík, amely az adott művelet alapja.

Esetleg pontosított válasza a kérdésnek inverziós pont, vagy nem elemet kérdezek, hanem műveletet, akkor se lenne elfogadva a kérdésem! Nem akartam részletesen belemenni! Én nem jártam spec. suliba, mégis tanították! Inverzió szót nem csak matematika használ, pl. megtalálható az irodalomban, rajzban stb. Tehát elég nagy körben elterjedt szó!
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szimmetria
http://www.cab.u-szeged.hu/local/etasp/bin/inverzio/inverzio.html

Tessék a linkek! Egy a sok közül, amit google kidob!
Sziaztok!
Ezt a kérdést tettem fel és ezt kaptam rá válaszként!

Melyik szimmetria elem az alábbiak közül?

Inverzió ------------- helyes
Belső energia
Neutrondiffrakció
Konfiguráció

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

18 éves korára már mindenki elsajátítja az "inverzió" szó jelentését, mert középiskolában tanítják.
De az Oscar díjakról nincs tudomásom, hogy tanítanák iskolában, azokat a kérdéseket mégis elfogadják, pedig az "inverzió" inkább tartozik egy alap műveltségi körbe! (Szerintem)
Kérem valaki magyarázza meg nekem, akkor ez hogy működik?
Oldal: 1