Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2008.12.12. 20:45:14
Idézet: Sir Ny - 2008.12.12. 20:27:51
Idézet: cirip - 2008.12.12. 16:23:42
Nem írtam ki a kérdést mert egyértelműnek tűnt:
Milyen pozitív egész számot nevezünk prímnek?

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Amely pontosan két különböző pozitív egész számmal osztható..
és tényleg az a prím. mi ezzel a baj?


A prím szám definíciója egész pontosan: Azokat a számokat nevezzük prímszámoknak, melyek 1-en és önmagukon kívül más számmal nem oszthatók... a fenti definíció nem egészen ez szerintem...

Idézet: Sir Ny - 2008.12.12. 20:31:13
Idézet: masterv - 2008.12.12. 17:54:55
Mi volt Tarzan polgári(vagy igazi,nem emlékszem pontosan a kérdésre) neve?
Tudtommal John Greystoke,Greystoke lordja volt a dzsungel királya a regények szerint.A kérdést feltevő szerint nem.Utánanézne valaki a javításnak? Köszi!

nem Clayton volt a neve, és a lord Greystoke a rangja, vagy mije?
szerk: látom megelőztek.


Clayton az az ellensége volt, ő volt úgymond a főgonosz
Dátum: 2008.12.12. 20:35:32
Meilyk az a animácios mese amiben egy patkány főz?
Elvite a Víz
Lecsó
Verdák
Garfield


Melyik, az az animációs mese, amiben egy patkány főz?...

Hogyan írnak a japánok?
Oszlopban lentről felfelé
Oszlopban fentről lefelé*
Ballról jobbra
Jobbról ballra


Ez a kérdés sem egészen jó, mert 2 helyes válasz is van, mert ugyan igaz, hogy oszlopban, fentről lefelé írnak a Japánok, de jobbról balra felé haladnak az írással, és úgy is olvasnak, a jobb mangákat még Mo-n is úgy adják ki, hogy "hátulról" kell olvasni, pont forditva, mint ahogy akarnánk
Szóval a kérdés akár lehetne is jó, ha valamelyik helyes választ kicserélnénk másra...

Melyik hegység-rendszerhez tartozik a Kékes?
Cserhát
Bakony
Mátra
Bükk


Nos a megadott válaszok egyike sem hegységrendszer, hanem közülük 3 az Északi-középhegység tagjai a Bakony pedig a Dunántúli-középhegységhez tartozik, amik pedig még mindig nem hegységrendszerek... Hegységrendszer az Eurázsiai-, Pacifikus-, Variszkuszi és a Kaledóniai hegységrendszerek... De a válaszként felsoroltak csak hegyek (inkább hegyecskék )
szóval a kérdés úgy hangzana jól, hogy:

"Melyik hegy/hegyünk csúcsa a Kékes?"
Dátum: 2008.12.12. 18:33:29
hogy hívják shrek feleségét?

fiona
ilona
béla
fiola

Itt csak a nagy kezdőbetűkkel kellenne valamit kezdeni a mondat elején, illetve a neveknél

Miről lett híres Barack Obama?

nem Barach? ebben nem vagyok biztos, de nekem így rémlik

Mit jelent az, hogy egy számnak a faktoriálisa?

Minél nagyobb a faktoriális, annál jobban véd a naptól.
Összeszorozzuk a számokat egytől egészen a megadott számig.
Ha a számnak különböző pénzösszegeket feleltetnek meg könyvelésben.
A számot különböző faktorokra bontjuk, és összeadjuk.


Mit értünk egy szám faktoriálisa alatt? Szerintem így jobban hangzana.
Dátum: 2008.12.11. 21:29:17
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.11. 20:57:09
Idézet: Roseprincess - 2008.12.11. 20:42:22
De pontosan tudja mi a szitu... legalább is elméletileg, nem vagyok pók, hogy az ő fejével gondolkodjak, de egyszer néztem, vagy nézettek velem egy természet filmet, amiben pont erről volt szó, hogy mennyire óvatosnak kell lenni, és elég sokat táncolt a fiú pókocska, mire megfelelő helyzetbe tudott kerülni, szóval nem csak simán rárontott a "hölgyeményre" hanem el kellett terelnie a figyelmét, már pontosan nem tudom, hogy mit is csinált, de eléggé úgy csinálta, mint aki tudja, ha elrontja nincs több esélye.

talán a nőstény pók hálójának a szálaival babrált valamit, rezgette, vagy valami ilyesmi, mintha hami került volna bele, és valahogy úgy... persze lehet, hogy az másba volt... de biztos, hogy az is pókos volt... a fene se tudja már... rég volt, de a fentebbi iromány az biztos


Szóval az úgy van, hogy a kislányt ezzel a hálópengetéssel csalogatja oda, mintha zsákmány lenne. Sajnos a kislány ezt komolyan veszi és ebben van a veszély, mert végig zsákmánynak tekinti a srácot. Gondolom mind a hívó, párzó mozdulatok, mind a menekülő, taktikázó mozdulatok inkább ösztönösek, mint tudatosak. Nem izzadva közelít, hogy jaj, mi lesz, csak d***ás vagy vacsora is? A pókok azért nincsenek még annyira fejlett szinten, hogy önálló gondolataik legyenek. Legalábbis ezt állítják az etológusok.


Bezzeg a vizipók, csodapókban!!!:D
Dátum: 2008.12.11. 20:42:22
De pontosan tudja mi a szitu... legalább is elméletileg, nem vagyok pók, hogy az ő fejével gondolkodjak, de egyszer néztem, vagy nézettek velem egy természet filmet, amiben pont erről volt szó, hogy mennyire óvatosnak kell lenni, és elég sokat táncolt a fiú pókocska, mire megfelelő helyzetbe tudott kerülni, szóval nem csak simán rárontott a "hölgyeményre" hanem el kellett terelnie a figyelmét, már pontosan nem tudom, hogy mit is csinált, de eléggé úgy csinálta, mint aki tudja, ha elrontja nincs több esélye.

talán a nőstény pók hálójának a szálaival babrált valamit, rezgette, vagy valami ilyesmi, mintha hami került volna bele, és valahogy úgy... persze lehet, hogy az másba volt... de biztos, hogy az is pókos volt... a fene se tudja már... rég volt, de a fentebbi iromány az biztos
Dátum: 2008.12.11. 20:27:35
Hol élnek a pingvinek?

Antarktisz
Északi-sark
Hawaii-szigetek
Grönland


Lehet kissé szőrszál hasogatásnak tűnik, de a kérdés nem egészen pontos. Úgy kellene inkább felteni, hogy:

"A felsoroltak közül, hol élnek pingvinek?".

Mivel ezen madárfajnak nem kizárólagos élőhelye az Antarktisz, mert számos Dél-i szigeten élnek pl. Új-Zéland, Ausztrália, de Dél-Amerikában (pl. Peruban) is előfordul néhány fajuk, és az utóbb említett kontinenshez tartozó szigeteken is él pár példányuk.
Dátum: 2008.12.11. 16:03:40
Idézet: Sophiehun - 2008.12.11. 15:56:29
Edie a csaj a Született feleségekből. De azért abban egyetértünk, ha Eddiere gondoltam volna, Chandler szobatársára, rá semmiképp nem mondhatjuk h főszereplő...


Ilyen szempontból viszont tényleg hibás a kérdés, mármint rosszul feltett kérdés, mivel a kérdés így szólt:
"Ki nem szereplője a Jóbarátok c. sorozatnak?"
Tehát így akár lehetett volna Edie szereplője is, az is jó válasz lenne, mert nem arra kérdez, hogy ki nem főszereplő.
Dátum: 2008.12.11. 14:37:54
Idézet: Konky - 2008.12.11. 14:32:39
Rendes sörben a CO2 sem szerepel mint alkotóelem, mert nem adnak hozzá, hanem a főzés során keletkezik, de ebbe ne menjünk bele. Mindenesetre a sörben van szénsav, ez tuti, de nem utólag adják hozzá - kivéve persze a csapolt sört, amit szoktak szénsavval dúsítani csapoláskor.
A konkrét kérdéssel elsősorban az a baj, hogy a "Nem iszom sört" is simán lehet helyes válasz. Meg persze a "Mit gondolsz" nem kellene az elejére.


pedig jól jönne a sörkészítés folyamatának az ismerete az egyik vizsgámon a tanár nagyon szereti a sört, és megígérte, hogy a húzott tételtől úgy is eltérünk majd, és talán ráhangolódhatnánk a sörkészítés folyamatára (mivel a másik kedvenc témájához nem sok lövésem van, az autómotorokhoz)
Na jó nem offolok tovább. És bocsi
Dátum: 2008.12.11. 14:23:49
Idézet: Konky - 2008.12.11. 14:19:17
Mit gondolsz, a sör szénsavassága honnan ered?
A sör készítése során keletkezik *
Utólag adják hozzá
Nincs is benne szénsav
Nem iszom sört

Az igénytelen válaszok elrontjáka kérdést. Ebben a formában több válasz is lehet "helyes", ezért törlendő. Kivéve, ha valaki veszi a fáradságot, hogy kitaláljon 4 épkézláb válaszlehetőséget.


Na most akkor van a sörben szénsav vagy nincs? Egyszer kaptam egy kérdést, hogy melyik nincs a sörben, és a szénsav volt a jó válasz...
Aztán meg néztem egy sörös cetlin, hogy mi az összetétele, és a szénsav valóban nem szerepelt, mint alkotóelem, csak a CO2.
Dátum: 2008.12.11. 13:44:18
Idézet: Birka - 2008.12.11. 13:13:02
Azt se tudhatod, hogy ezt a konkrét sorozatot hányan néztek... Ami nem iskolai alapműveltséghez köthető, az mind speciális kérdés...


na jó azért a magyar sport sikerek külföldön (pl. foci vb-k, olimpiák, MotoGP) nem épp iskolai alapműveltségű kérdés, de szerintem hozzátartotik minden magyar alapműveltségéhez hogy tudja mert erre büszkék lehetünk, illik tudnunk!!!
Ugyanakkor... szóval akkor olyan kérdéseken kívűl, hogy 1+1, illetve mikor volt az első világháború, ki írta a Toldit, vagy ki volt Petőfi Sándor esetleg még megkérdezhetjük, hogy mi a víz képlete, valamint az mi az út jele a fizikában... és ennyinél kifújtak a kvízkérdések lehetőségei... mert többre nagyon nem telik az iskolai műveltségből!
Nem attól lesz inteligens egy ember, mert néhány évszámot, képletet megtanult az iskolában... az messze van az inteligenciától... az emberi inteligencia abban rejlik, hogy NEM éri be azzal a vázlattal, amit az iskolában tanult, hanem érdeklődik, utána olvas, igyekszik bővíteni a tudását... a tudásvágyban és a megszerzett tudás mértékében rejlik az emberi inteligencia
Dátum: 2008.12.11. 13:35:16
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.11. 12:59:38
Idézet: Zoltanszon - 2008.12.11. 12:06:37
Ha emlékezetem nem csal, Eddie-nek hívták Chandler szobatársát, mikor Joey az "Életünk napjai"ban játszotta Dr. Drake Ramorray-t (így kell írni?) és elköltözött... Azon kívül a 263 részben lehetett még valamikor, valahol még egy Eddie...


Jól emlékszel, a 2. évad 17-19. részeiben szerepel.

Egy 10 évig vetített sorozat, melynek magyar csatornákon is mennek szinte folyamatosan valahol az epizódjai, nagyon messze van a speciálistól csak azért, mert néhány ember nem látta.

A Lineage2-vel hányan játszanak? Néhány 10 ezren a 10 millióból?

Lehet ám indokolni is, hogy miben nincs igazam, amiért lepontozást érdemlek...


én egyet értek veled teljes mértékben! ennyierővel spec. lehet egy Star Wars-os kérdés, de akkor fogjuk rá egy Titanicos kérdésre is hogy spec. meg lényegében minden fimre és sorozatra amit valaha vetítettek, mivel mindig akad olyan ember aki valamelyiket nem látta még... meg a töris kérdések is speckók, mert hát ugye régen volt már az az ált. illetve közép iskola, azóta már elfelejtettük... és mindjárt oda lyukadunk ki, hogy minden kérdés spec...ugyan már emberek! Ne legyünk már ovisak! Nem az körül forog a világ aki egy adott kérdésre nem tudja a választ... azért mert egy-két ember nem tudja, ezmiatt veszít 10%-ot és bosszantja, még nem kell egyből minden ilyen kérdést speckónak ítélni... hány kérdés van amire én sem tudom a választ... de nem reklamálok, mert mindent én sem, senki sem tudhat! Ezt el kell fogadni, nem pedig ovisként nyavajogni!
Dátum: 2008.12.11. 11:20:43
Hány foga marad a gyermeknek, ha kihullik az első tejfoga?
24
18
N-1
20


hát már nem azért de ez elég hülye kérdés... szerintem TÖRÖLNI!
pár másodpercig csak ültem a monitor előtt és pislogtam, hogy most mi is van?
Dátum: 2008.12.11. 11:14:50
Idézet: Otoaak - 2008.12.11. 11:07:54
Sajnos nem számítottam rá, hogy rossz lesz a válaszom ezért nem tudom bemásolni de a kérdés úgy szólt kb. Mettől meddíg uralkodott I (Szent) István királyunk. Erre a kérdés feltevő szerint ez a helyes válasz:

A helyes válasz a következő lett volna: 997-1001


Nem lehet, hogy az volt a kérdés, mettől meddig volt fejedelem?
Dátum: 2008.12.11. 09:49:01
Idézet: Edef - 2008.12.11. 09:42:42
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.10. 20:27:23
Hova van eltemetve Rédelyi Klaudia?
Hova van eltemetve Szihn Ede?
Egy német temetobe.
Egy templomba
Egy Kriptába
Egy budapesti temetobe

elfelejtettem felírni a jó választ, szorri
egyébként csak anyi a gond, temetőbe illetve az, h az első válasz végén pont, többinél meg semmi

És az a kripta hol van? egy templomban, vagy "egy budapesti temetőben".
A templomba csak úgy elásva? A templomba kriptába szoktak.
Ha ez a Klaudia érdekes személy, akkor biztos tudjuk azt is, hogy melyik budapesti temetőbe, vagy már annyira nem is érdekes?
Szóval az egész kérdés egy nagy butaság!
TÖRÖLNI!


Na most melyikre vonatkozik a válasz a két kérdés közül?
Az első kédésben a név sincs helyesen leírva: Rédelyi Klaudia helyesen Rhédey Klaudia
és ha tényleg róla volt szó, akkor még csak véletlenül sem Pesten temették el...

"Utolsó kívánsága szerint koporsóját hazaszállították Erdőszentgyörgyre. Az út közel másfél hónapig tartott. A grófnőt 1841. október 12-én temették el abban a templomban, ahol közel 30 évvel korábban megkeresztelték."
Dátum: 2008.12.10. 20:26:15
Idézet: Darkshade - 2008.12.10. 20:21:52
Hogy utazik először Harry Potter barátival a Roxfort kastélyba?
Vonattal, a londoni King's Cross pályaudvar 9 és 3/4-ik vágányáról
Barátja családjánk Repülő Ford Angliájával
Repülő szőnyegen, megyet Petúnia nénitől kap karácsonyra
Repülővel, a London International Airport 2-es termináljáról
barátaival,családjának, megyet-re nincs ötletem mi akart lenni

melyet, családjának
Dátum: 2008.12.10. 18:52:00
A hozzászólásom java-része nem neked szólt A rajtszámosak az előtted szólóhoz szóltak, aki szerint Talma már mindig 1-es rajtszámmal fog indulni... Illetve az elévülés tényét akartam erősíteni a hsz-emmel Neked csak a kategóriákról szóló infók szóltak Nem baj ha nem értesz hozzá, én is csak azért tudom, mert a barátom rendszeresen nézi és nagy Talma meg Rossi fan De legalább most már ezt is tudod
Dátum: 2008.12.10. 18:41:19
Idézet: Edef - 2008.12.10. 17:54:57
Mi a címe a Red Hot Chili Peppers nevű együttes utolsó albumának?
Stadium Arcadium
Blood Sugar Sex Magic
Viva La Vida
By The Way
Egyik sem. Bár lehet, hogy ezek újabbak, és ha holnap más?
# 2002 By the Way (WEA)
# 2006 Stadium Arcadium (WEA)
# 2006 Snow I.
# 2006 Snow II.
# 2007 Desecration Smile
# 2007 Desecration Smile
# 2007 Hump De Bump I.
# 2007 Hump De Bump II.


A legújabb albumuk a Stadium Arcadium, az utána lévők csak az erről az albumról készült kislemezek. Bár azért remélem, hogy nem az előbb említett album az utolsó... én szivesen hallgatnék még tőlük jó pár új számot, és szerintem még fogok is, lévén még szerencsére élnek az együttes tagjai... úgyhogy a kérdés megfogalmazás semmiképpen sem helyes...
Dátum: 2008.12.10. 18:32:41
Idézet: Csirguz - 2008.12.10. 16:42:32
Ha (1) ből kivonok (-1) et ,mennyit kapok eredményül?
-1
2
1
Honnan tudjam?

Honnan tudjamot ki kellene venni, és a +1 miért van zárójelben?



helyette mondjuk lehetne a válaszlehetőség 0.
Dátum: 2008.12.10. 16:20:03
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.10. 16:18:37
Legenda 10-ik oldal.


áh! az a hadúr akarna lenni!?
olvastam én, hogy érdemes olvasni a legendát... csak hát nem mindig van hozzá türelmem

köszi!

off vége!
Dátum: 2008.12.10. 16:17:43
Köszi. Valahogy sejtettem
És hányadik szintig?