Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.01.08. 14:15:31
Na figyelj, szerintem senki nem mondta, hogy a kérdés feltevőnek tudni kellene, hogy a kérdése már legalább 20 féle verzióban benne van az adatbázisban és az övé lesz a 21. Nem erről volt szó, csak hogy van bent pontosabb kérdés is, és csak azét, mert valakinek ez volt az első kérdés ami eszébe jutott, még nem kell bent hagyni 21. verzióként. Egy kérdésből elég egy is... TÉny, ha a kérdés feltevője nem találkozott még ezzel a kérdéssel, nem tudhatta, hogy rossz a kérdés, de attól még legyünk igényesek, és ne tartsunk bent egy kérdésből 1000 félét.
Dátum: 2009.01.08. 13:42:29
Idézet: Darkshade - 2009.01.08. 13:20:34


Mennyi ideig tartott a 100 éves háború?
pontosan 100 év
kevesebb mint 80 év
kevesebb mint 100 év de több mint 80 év
több mint 100 év

Sokféle változatban létező kérdés.


és egyébként meg ha már felteszi a kérdést utána nézhetett volna. A 100 éves háború 116 évig tartott, és azt hiszem van is olyan kérdés, amiben benne is van rendesen a helyes válasz...
én is erre gondoltam, de mondom ha beírom, hogy Neptunusz vagy Uránusz, az meg úgy már túl egyszerű lett volna, mert ki keresne vörös foltot egy kék bolygón? Meg aztán arra is gondoltam, hogy "... nevű anticiklon" kiegészítés talán segített volna valamennyit...
Kicsit szomorú vagyok, hogy kiesett
Melyik bolygón figyelhető meg a Nagy Vörös Folt?

Vénusz
Mars
Jupiter
Szaturnusz

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

az első kérdésem, ami kiesett
nem akartam túl egyszerű kérdést feltenni, de túl nehezet sem, de úgy látszik mégis túl nehézre sikeredett
szerintetek is túl spec?
pedig nincs 2 napja, hogy feltettem
Dátum: 2009.01.08. 11:44:21
Idézet: Disloyal - 2009.01.08. 11:34:14
A SPORE játékot kicsinálta?
Maxis *
Blizzard Entertainment
Activision
JoWooD Production

Ki csinált ki mit?


Az egy jó kis játék lesz, vagy már az is? A lényege, hogy csinálnod kell egy kis egysejtű féleséget, és azzal be kell járni az evulúció lépcsőit, fejlődni kell. Én is még csak olvastam róla, de nekem tetszett.
Bocs az offért.
Dátum: 2009.01.07. 23:49:57
Úgy legyen! Amen!
Dátum: 2009.01.07. 23:24:42
Idézet: Hokefelke - 2009.01.07. 23:20:52
Mennyi az esélye, hogy cigó töri fel az autódat?
99,9%
nem is törik fel!!!
1%
15%


Milyen kérdés ez? Mi van ha nincs autóm?


nem beszélve arról, hogy árad belőle a rasszizmus...
a rasszista meg politikai nézeteket a fórumon és a kvízkérdésekbe felejtsük már el!!! Az efféle vélemény nyílvánításnak nem itt van a helye...

erre csak annyit tudok mondani, hogy: TÖRÖLNI!!! És örökös bann a kérdés feltevőjének, és persze azoknak is akik átengedték...
Dátum: 2009.01.07. 22:18:14
Idézet: Rammstein - 2009.01.07. 22:07:22
Mennyi vizet szorít ki egy medencéből, egy 5kg-os 1 méter élhosszúságú kocka?
5 kg
10 kg
100 kg
1000 kg

a kérdés feltevője szerint 5 kg. valaki meg tudja magyarázni hogy mióta? Szerintem 1000 kg, mivel nem a súlyával hanem a térfogatával szorítja ki a vizet.


hogy is volt az fizikából? valahogy így szólt a definíció: "Egy vízbe mártott test súllyából annyit veszít, mint az általa kiszorított víz súlya."
Valami ilyesmi volt, ha jól emlékszem, ebből az következik, hogy nem lehet nagyobb a víz tömege, mint a vízbe mártott testé, de ezek alapján szerintem ugyan akkora sem nagyon.
Vagy javítsatok ki ha rosszul tudom, és csak álmodtam a ezt a definíciót.
Dátum: 2009.01.07. 20:56:05
Idézet: CaveMaN - 2009.01.07. 20:37:58
Mikor volt a Hirosima elleni atomtámadás?
1945. augusztus 6.
1945. augusztus 7.
1945. augusztus 5.
1945. augusztus 11.

Törlés.
Még jó, hogy egymás melleti napokat ad meg...


hát igen... és még jó hogy tudjuk, hogy össz-vissz 2 támadás volt Japán ellen atommal, aug. 6 és 9. és mivel a 9.-e nincs a lehetőségek között azt hiszem nincs ok a törlésre... azt hiszem így már elég egyértelmű a válasz...
Dátum: 2009.01.07. 19:30:44
Idézet: Anemetne - 2009.01.07. 19:23:55
Szerintem jó kérdés, bár megmondom őszintén, én nem néztem soha végig ezt a mesét, valamiért nem jött be, szóval nem is tudnám rá a választ, de attól még nem rossz a kérdés.
Hosszas hezitálás után átengedtem ezt a kérdést az értékelésen: "Általában hány évente van szökőév?". Azért gondolkodtam rajta, hogy elfogadjam -e, mert nem általában, hanem mindig négyévente van, de nem akartam nagyon szőrös szívű lenni.


hát pedig nem mindig van minden 4. évben szökőév.

"Szökőévek a következők: minden néggyel osztható év, kivéve a százzal is oszthatókat. Szökőévek viszont a 400-zal osztható évek. Vagyis a százasra végződő évek közül csak azok szökőévek, amelyek 400-zal is oszthatók.

Ez alapján tehát szökőév volt 1988, 1992, 1996. Nem szökőév 1700, 1800, 1900, 2100, és 2200. Viszont szökőévek az alábbi esztendők: 1600, 2000 és 2400.
"
Dátum: 2009.01.07. 19:07:59
Idézet: Scud - 2009.01.07. 18:47:26
a ford amerikai autó, aki nem használja a wikit és egy egészen kicsit is otthon van kocsikban annak ezt tudni kéne


tény, hogy amerikai (sokáig ezért nm is volt Díseles belőle), de már Európában is gyártanak Fordot.
Dátum: 2009.01.07. 17:49:26
Mit húz ki a népnyelv szerint az, aki pórul jár?
szálkát
fiókot
gyufát*
fogat

hát szerintem nem az húzza ki a gyufát aki pórul jár, legalább is mikor kicsi voltam, akkor és rossz voltam, és az idegesítette a szüleim, akkor mindig azt mondogatták, hogy ne húzzam ki a gyufát... szóval az én szótáramban ez a kifejezés kicsit mást jelent
Dátum: 2009.01.07. 15:36:46
Hova sorolnád be, a zöld szemesostorost?
állat
növény
ostorosmoszat*
gomba

zöldszemes ostoros szerintem, az a elé nem kell vessző, és ostoros moszat
másrészt meg a zöldszemes ostorost a növények közé sorolják...
tény, hogy ostoros moszat, de növény...
Dátum: 2009.01.07. 12:52:54
Idézet: Kocos - 2009.01.07. 12:40:26
Hány Celsius fokon legnagyobb a H2O (víz) térfogata?
100 C. fokon
Mindíg ugynakkora!
0 C. fokon
-4 C. fokon


A víznek +4 C fokon a legnagyobb a sűrűsége.


Ezt így nehéz mire vélni. Nyilván gőz formában a legnagyobb a térfogata. Minél nagyobb a hőmérséklet, annál nagyobb. Na kipróbálom a 100 fokot.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: -4 C. fokon


Marha.


Hát ha veszünk egy l vizet, és megnézzük a térfogatát fagyott állapotban, folyadékként és gőzként, szerintem fagyott állapotban lesz a legnagyobb a térfogata. Igaz, hogy a gőze jobban kitölti a rendelkezésére álló teret, de ha összenyomnák amennyire lehet, akkor egyértelműen láthatnánk, hogy melyiknek lagnegyobb a térfogata. És az bizony a jég lenne.
Dátum: 2009.01.07. 11:32:03
azok is kapnak büntit akik csak jónak vagy csak rossznak jelölik a kérdéseket, azokat eltiltják egy időre vagy véglegesen a kérdés értékeléstől
Dátum: 2009.01.07. 11:11:21
A GÖRÖGÖK MIVEL VETTÉK BE TRÓJÁT?
SEMMIVEL
KÍGYÓ
TIGRIS
FALÓ


Nem kell kiabálni, kisbetűkkel is értem...


Douglas Adams, a Galaxis Útikalauz Stopposoknak című könyvét, hány folytatás követte, mint a Galaxis-Trilógia további részei?
4*
1
9
2


Most ha trilógia, akkor nekem az jön le, hogy 3 részből áll, és nem 5-ből. Szerintem törölni, mert megtévesztő a kérdés és a válaszok is!
Valamint nem tudom, ki hogy van vele, ismerem a könyv címét, láttam már könyvespolcon, de nem hiszem, hogy tudnom kellene, hogy hány könyv is képez egy sorozatot, ami ennek is a része.
A a Warcraft ősök háborúja trilóga specnek számít akkor szerintem ez is az.


Melyik együttest perelték be alaptalanul és sikertelenül az áldozatok szülei öngyilkosságra való felbújtásért az USA-ban?
Black Sabbath
Led Zeppelin
Judas Priest
Deicide


Milyen áldozatok? Illetve hallott erről valaki valamit? Nem mondom, hogy nem lehetett róla hallani, de TV híján, ha volt is róla szó, akkor sem hallottam, ha viszont már is ilyen tájékozatlan ez ügyben, akkor szerintem ez is mehet a kukába.


Min változtat pl. 5 "Varázslat elnyelés" egy portyában?
a másik fél 5%-al kisebb eséllyel sebez meg varázslattal
a másik fél 5-el kevesebbet sebez rajtad mágiával
ennyivel csökken a másik fél IQ értéke a portya idejére
5%-al kevesebb varázs-sebzést szenvedsz el


Ezt egy alacsony szintűnek is tudni kell, aki még nem is tudja, hogy léteznek ilyen cuccok?
Dátum: 2009.01.06. 22:59:31
hát én alapból a skandinávokra tettem volna a voksom, és így utána nézve a wikin német vonatkozást csak annyit találtam, hogy németül, hogy van a valkűr.
nekem alapvetően tetszik a kérdés
Dátum: 2009.01.06. 19:13:55
Idézet: Vertigo - 2009.01.06. 14:54:01
Melyik a legkisebb érték a pókerben?

Sor
Szín
Drill *
Full

Ennyire nem kéne lazán venni, hogy minek mi a neve!
Nincs olyan, hogy szín pl gondolom színsorra gondolt, amit flushnek nevezünk. A Full szintén nem létezik csak full house.


hát nem tudom, nem vagyok egy nagy pókerező, de sokat játszottam mar, és ott volt olyan, hogy szín, nem színsor, hanem szimplán szín, amikor minden lap a kézben ugyan abból a színből áll, tehát vagy 5 treff, 5 káró, 5 pik vagy 5 kör, és csak az számít, hogy ugyan olyan színű, egyszer talán még játékszabályban is láttam leírva, és nem kell hogy 5 egymást követő szám legyen, csak ugyan abból a színből legyen egy kézben 5 db.
Dátum: 2009.01.06. 07:55:08
Meijk nem Coca Cola fajta?
Coca Cola Light
Coca Cola Orange
Coca Cola
Coca Cola Zero

Meijk???
Dátum: 2009.01.05. 21:19:39
Ki adott pénzt 2.Ramszesz fáraó sirjának felkutatására?
Nagy Lajos
Sólyom László
Lord Carnarvon
én


II. Ramszesz, de igazából értelme sincs javítani... kicsit elegem van már a sok ökörködésből...

Hogy hívják a Plútó elsőként felfedezett holdját?
Cerberus
Charon
Nemeira
Athéné


Elsőként? Miért van neki több is?