Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.01.11. 11:22:35
Idézet: Btoektoe - 2009.01.11. 11:01:06
Mekkora pontosan a fény sebessége vákuumban?
299 792 458 m/s
300 000 000 m/s
A fénynek nincs sebessége vákuumban
300 000 km/h

Egyik válasz sem jó. 299 792, 458 km/s lenne a helyes válasz.


nem kell a szőrszálhasogatás!
Bár ez alapján valóban nehéz eldönteni melyikre gondolt helyes válasznak a kérdező... az első ugye elég pontos, csak a dimenzió nem stim... a második viszont jó, mert az egyezik a mindenki által ismert fény sebességvel.
Dátum: 2009.01.11. 11:18:41
A japán senpai megnevezés mit jelent?
edzőtárs
nálam fiatalabb
nálam idősebb
mester

Na jó most már tényleg beiratkozok az összes létező nyelvtanfolyamra, mert úgy látszik ez elvárás, hogy mindenki beszélje a világ összes nyelvét...

Melyik könyvet nem J. Goldenlane írta?
Éjfél
Pokoli balhé
Kusza hálók
Papírtigris

Lehet én vagyok műveletlen de én még se az íróról nem hallottam, sem pedig a felsorolt művek egyikéről sem.
Dátum: 2009.01.10. 22:42:38
Hát épp ez az, hogy a keresztények a hozzá legközelebb álló vasárnap tartják (ami egyébként lehet a 2. vasárnap is, ha 1-e épp vasárnapra esett) de attól még 6-án van vízkereszt.
Persze tény, hogy néhány keleti vallás 19-én tartja... szóval ez alapján pontosítani kell a kérdésen, de lényegében jó az én véleményem szerint.
Dátum: 2009.01.10. 22:05:56
Idézet: Trockij - 2009.01.10. 21:38:18
Üdv,

Mikor van a Vízkereszt?
január 6.
november 1.
február 4.
december 26.


Rossz, hibás kérdés, törlendő. Vízkereszt minden évben január első vasárnapján van.

T.


Vízkereszt január 6-án van. Ez jelenti a karácsonyi időszak végét, ami dec.24-től jan.6-ig tart.
Legalább is én mindig is így tudtam, mert ezt mondták a szüleim és a nagyszüleim is.
És már csak azért is jegyeztem meg, mert elméletileg ezen a napon kell lebontani a karácsonyfát
Dátum: 2009.01.10. 12:39:52
Idézet: ArkAngyal75 date=1231582396.


Hány kötete van a Harry Potternek?
7
6
5
8

Most még ennyi. Holnap kiad egy újat és lesz 8. Stb.


Hát én úgy tudom ez már nem fog változni, mert a 7. könyv egyben az utolsó is volt, bár nem olvastam, nem tudom a tartalmát, de kiadása előtt úgy volt, hogy az író megöli benne Harry-t, szóval elég egyértelműen utolsónak tervezte, hogy végül tényleg meghalt e benne a főhős nem tudom, de az biztos, hogy ez volt az utolsó része a sorozatnak.
Dátum: 2009.01.10. 12:33:31
Ki hátán repült nils holgerson ?
Kacsa*
Tőkés réce
Hattyú
Veréb


Komolyan kiakasztanak az ilyen kérdések... nem beszélve arról, hogy szegény Nils nevét képtelen nagybetűkkel írni! Tény hogy igen kicsikére összement a mesében, de attól még a nevének a kezdőbetűi nagyok maradtak!
Illetve Márton nem kacsa volt, hanem lúd!
Dátum: 2009.01.09. 22:44:06
Idézet: cirip - 2009.01.09. 22:42:35
Idézet: Roseprincess - 2009.01.09. 22:40:22
Rohadt nehéz lett volna oda írni, hogy Word of Warcraft, meg még három másik lehetőséget... Persze igazából lényegtelen is, mivel két ok is van a törlésre. 1. spec, 2. IGÉNYTELEN!!!

WorLd of Warcraft
bocs, nem bírtam kihagyni


Természetesen És köszönöm Javítom
Dátum: 2009.01.09. 22:40:22
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.09. 22:22:59
Szerintem pedig -273,16°C az abszolút nulla fok. És azért szerintem e közül a négy érték közül kiválasztani erősen lexikális.


Szerintem abszolút nem spec. Csak annyit kell tudni, hogy 0°C az 273,16K, és hogy a 0K mondjuk az abszolút nulla foknak, innen csak egy kivonás és már is meg van az eredmény celsiusban. Szerintem jó a kérdés, csak negatív előjelekkel. Szerintem nincs benne semmi lexikális, még úgy sem, hogy 1-1 fok az eltérés.

Idézet: Jadis - 2009.01.09. 22:25:14
Két ínyencséget is kaptam a mostani vadászatomon.

1.
Minek a rövidítése a WoW ?
Egy játék amihez nem kell Internet...
Egy internetes játéké...*
Egy mese...
Egy film...

Valaki átengedte a kérdést... (Hasonlóakat láttam már itt.)


Azonkívűl, hogy spec, szerintem még a kérdező sem tudja a pontos nevét a játéknak... minek tesz fel valaki olyan kérdést, amihez lövése sincs? Rohadt nehéz lett volna oda írni, hogy World of Warcraft, meg még három másik lehetőséget... Persze igazából lényegtelen is, mivel két ok is van a törlésre. 1. spec, 2. IGÉNYTELEN!!!
Dátum: 2009.01.09. 21:32:35
Idézet: Kölök - 2009.01.09. 21:18:57
Melyik filmben hangzik el: "Tartsd meg az aprót, te mocskos állat!"?
Gladiátor
Reszkessetek betörők 1
A Birodalom visszavág
Hyppolit, a lakáj

Valasz a betörös. Na de kerem szepen, mar nem lehet ertekelni. Nekem visszadobtak anno a "this is the beginning of a beautiful friendship" c. kerdesemet. Azert a Casablanca sem kevesbe fontos mozzanata a filmtörtenetnek...


az a mondat a Macskajajban is elhangzik, a legvégén
Dátum: 2009.01.09. 21:31:12
Idézet: Spityu - 2009.01.09. 19:22:57
Plusz (ha jól tudom, javítsatok ki, ha tévedek), azért kapunk a fülcimpánkhoz, mert az a testrészünk vezeti el legjobban a hőt.


igen, valami ilyesmi, mivel a fülcimpánk jóformán zsír és az ugye jól elvezeti a hőt
(legalább is apukám mindig ezt magyarázta, mikor jókat mosolyogtam azon, hogy a forró után a füléhez kapkod )
Dátum: 2009.01.09. 21:19:36
Idézet: Sárkány karom - 2009.01.09. 19:00:03
Hiba a kvíz kérdésnél

kérdés : ki játszot a Herry Potter 5. részével?

válasz lehetőségek : én
senki
te
mindenki

bejelöltem az egyiket hogy jó-e vagy nem nem tudtam meg mert

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Egy özvegyasszony halszálkától fuldokló fiát mentette meg.
ez nem is szerepelt a válaszok között és mi köze hozzá?


valószínűleg kétszer klikkeltél a kész gombra, így úgy vette a rendszer, hogy a következő kérdésre is válaszoltál, és a második kérdésnek a válaszát láttad kiírva.
Dátum: 2009.01.09. 21:17:28
Más topicot nem találtam, ahol panaszt tehetnék...
Szóval az lenne a problémám, hogy a két ünnep között a karácsonyi ajándék + a játék kezdetekor kapott őskövek maradékából befizettem egy hét prémium tagságra. Élve az adott lehetősséggel töltöttem fel saját képet is. Azt mondták, hogy előbb az adminok elbírálják és csak utána lesz képem, de mivel a két ünnep között az adminok is ugye "nyaraltak", azt mondták, hogy majd csak szilveszter után lesz fent a kép. De a kép nem került fel. A tagság jan. 2-án járt le de a képem nem került fel. És mivel nem tudom ez ügyben kinek írhatnék, remélem valaki tud segíteni ebben nekem.
Dátum: 2009.01.09. 14:33:06
Melyik nem Amerikába van?
Grönland
Kairó
Niagara Vízesés
Tűzföld

A kérdés megfogalmazásával van csak bajom, mert szerintem Grönland sem Amerikában van, hanem csak hozzá tartozik.
Dátum: 2009.01.09. 06:38:59
Melyik megyében van Pusztavacs?
Nógrád
Zala
Bács-Kiskun
Pest


Nem gondolom, hogy az összes magyarországi települést el kellene tudnom helyezni a térképen... vagy esetleg olyan híres lenne ez a település, hogy tudnom kellene? Ha a mélyen tisztelt kérdezőtől megkérdezem, ugyan melyik megyébe van Vécs, vajon hova tenné? Szerintem még az se biztos hogy tájegységileg eltudná helyezni, nem hogy megyébe...


A szövetség építésére fordított LE milyen tulajdonságod fogja növelni?
Szerencse
Intelligencia
Erő
Egészség


A szövetség épületeit kell építgetni nem? Én legalább is még arra nem jöttem rá, hogy a szövetséget hogy tudom építeni, és eddig csak épületeket építettem, ezek szerint rosszúl tettem...
Dátum: 2009.01.08. 21:08:00
Idézet: AppZ - 2009.01.08. 20:39:07
ma olvastam ezt a kérdést de nem lehetett értékelni...
Néhány hónap 31 napos, de hány hónap 28 napos?
1
4
6
12


És a 12 volt beagdva helyes válasznak és nem tdtam értékelni a kérdést!!!!!
EZ MIEN MÁR KI A RÁK ENGEDÉLYEZTE EZT A KÉRDÉST?????????


csak egy hónap 28 napos, de szerintem a kérdező nem így gondolta, valamelyik nap valaki beírt egy hasonló kérdést, és az azért jobb volt, ugyan ez volt a lányege, de értelmesebben feltéve, valami olyasmi talán, hogy hány hónapban van 28 nap, vagy valami ilyesmi, ami cselesen volt megfogalmazva, de ha kicsit gondolkodott az ember, akkor rájöhetet, hogy minden hónapban van 28 nap, de ez itt...
nekem ebből totál csak az jön le, hogy hány hónap áll pontosan 28 napból...
szerintem ez rosszul feltett kérdés.

szerk:
Ez volt a szóban forgó kérdés:
"Hány hónapnak van 28 napja?
12
2
5
1"

ez így rendben van szerintem, a fenti viszont mehet a kukába! egyértelműen rosszul feltett kérdés!
Dátum: 2009.01.08. 19:18:28
Idézet: Konky - 2009.01.08. 19:01:19
Ki a Pokolgép jelenlegi dobosa és egyebn egyedüli eredeti tagja?
Kalapács József
Tarcza László *
Jason Newsted
nem ismerem a Pokolgépet

Biztos nehéz lett volna egy harmadik nevet kitalálni. Egyébként spec. és helyesírás.


És még csak nem is az eredeti tag... mert ő csak akkor érkezett az együttesbe, miután Paksi kilépett, az egyetlen régi és egyben alapító tag is az Kukovecz Gábor.

" Ekkor már a Pokolgép nevet használták, aminek Vörös Pisti azonnali megváltoztatását javasolta. Az eredeti elképzelés Kommandó volt, de kiderült, hogy ezen a néven már másik banda is fut, így az akkori dobos, Neográdi Dezső javaslatára a Pokolgép nevet vették fel."
" Az épp aktuális dobos, Gyenizse András ismerőse, Pazdera Gyuri vette át a basszusgitárosi posztot, majd mikor András Amerikába disszidált ő hívta a zenekarba dobolni a régi Rockwell-es kollégát, Tarca Lacit."

Inkább ne tette volna fel a kérdést!!!

Jah és nem beszélve arról, hogy a jelenlegi dobos még csak véletlen sem ő, hanem: CZÉBELY CSABA
Muszáj volt utánna néznem, mert nekem úgy rémlett, hogy Kalapács idejéből már csak Kukovecz van, és tényleg jól emlékeztem...
Mikori felállást nézett a jóember?
Dátum: 2009.01.08. 18:49:38
Idézet: Jadis - 2009.01.08. 18:46:38
Sajnos nem, a jégnek (egyszerűség kedvéért vegyük a 0 fokosat), valamint a 0 fokos víznek is nagyobb a térfogata, mint az ugyanannyi 4 fokos víznek. Ezért baj pl. ha befagy a vízvezetékcső, mert "szétfeszíti" a csövet a jég, valamint ezért baj, ha fal repedésébe belefagy a víz stb. Nyugodtan utánanézhetsz.


Szerintem Sir Ny sem állította ennek az ellenkezőjét... sőt!
Dátum: 2009.01.08. 18:43:01
Idézet: Veloscsont - 2009.01.08. 18:35:28
Meg tudja nekem mutatni valaki, hogy az alábbi kérdésemben mi a hiba, kb 5-ször átolvastam, de nem találok hibát :S

Hány K (kelvin) az abszolút 0 hőmérséklet?

-273
nulla <-- jó
-173
-263

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


Hát esetleg ha úgy lenne feltéve a kérdés, hogy "Hány K az abszolult 0 fok?" A hőmérséklet nem épp a legmegfelelőbb szó... a hőmérsékletet nem mérjük számokban, vagyis nem szoktunk olyat mondani, hogy 30 hőmérséklet van, hanem azt mondjuk 30 fok(C°) van. Szerintem ez lehetett a hiba.
Dátum: 2009.01.08. 16:16:44
Idézet: Texex - 2009.01.08. 15:57:28
Nem teljesen ide de egy érdekesség

Az egyik válaszra amit irtam, írta ki a progi:

A 4. válaszban nem megengedett szó szerepel!

Ez volt a válaszban:
A Hagia Szophia

(görögül: Ἁγία Σοφία, latinul: Sancta Sophia, törökül: Ayasofya; újgörögösen: Ajía Szofía) egy hajdani bizánci ortodox bazilika Isztambulban, Törökországban.


Szophia helyett írj akkor simán Szófiát, mert a szop miatt nem engedi.
Dátum: 2009.01.08. 14:41:56
Idézet: Lordofchaos - 2009.01.08. 14:33:18
Hány százaléka a 150 a 375 - nek?
50
150
250
200


A kérdés feltevője szerint a helyes válasz 250, pedig a helyes válasz 40% csak vagy rosszul fogalmazta meg a kérdést vagy 1-es volt matekból.


szerintem a kérdező félreértelmezte a saját kérdését, vagy ő nem tud fogalmazni, mert fordítva, vagyis ha azt nézzük, hogy 150-nek, hány százaléka a 375, akkor jó a 250.
lehet kellene még a kérdezőnek némi fogalmazást órát tartani, irány a 4. osztály!