Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.02.06. 20:18:19
Idézet: cirip - 2009.02.06. 19:51:27
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.02.06. 19:47:36
Melyik volt Walt Disney első egész estés rajzfilmje?

Bambi
Dumbo
Hófehérke és a hét törpe
Hamupipőke

Érdektelen.
Hmm, és az is érdektelen lenne, hogy melyik volt az első egész estés rajzfilm?
(csak tesztelek, mert az meg az én kérdésem)


szerintem egyáltalán nem az, mindenki volt gyerek valamikor... és én is akartam feltenni ezt a kérdést
szerintem ez egy jó kérdés, és ha vannak filmes kérdések akkor nem értem, hogy a klasszikus mesékkel kapcsolatos kérdések miért lennének érdektelenek... és nem beszélve arról, hogy Walt Disney...
Dátum: 2009.02.06. 20:04:41
hát akkor ez az én hiányosságom... mert se eredeti nevén se álnevén nem hallottam még róla... egyébként én is tudom, hogy álnév... ha végig olvasod a hsz-em, akkor látod másodjára jól írtam... veled még sosem fordult elő, hogy véletlenül kétszer nyomtad meg ugyan azt a billentyűt és nem vetted észre?
Jah úgy látom te sem vagy tökéletes...
Dátum: 2009.02.06. 19:42:18
Mi van minden ovodásnak?
rossz pontja
jele
labdája
nincs olyan


ovodás tényleg nincs...


Kinek az írói álneve Frank Cockney?
Tóth Éva
Gárdonyi Géza
Tóth András
Lőrincz László*


Na most én Lőrinz Lászlónak csak a Leslie L. Laurence állnevét ismerem... és egyébként sem hiszem, hogy minden írónak, mind a 25 féle álnevét ismernünk kellene.


Mennyibe kerül a fehér gyöngy?
12000LE
8 őskö
6 őskö
1000 LE


Én elhiszem a kérdezőnek, hogy van ilyen, de én még nem találkoztam vele, ergo honnan tudhatnám, hogy mennyibe kerül?


Hogy hívják a Bleach főszereplőjét?
Sado
Ichigo
Ishida
Kagome


Azt sem tudom miről van szó... film, mese, anime? Vagy mi a csuda ez? Talán könyv?


Egy francia kártyában mennyi Ász található?
5
4
2
3


egy kártyában? talán pakliban...
Dátum: 2009.02.05. 20:24:27
Melyik a nehezebb?
1,2 liter*
6 dl
51 dkg
1 kg

és mégis mit mér a kedves kérdező? mert ha veszek 1,2 liter levegőt, meg egy kg sót, akkor messze nem a liter lesz a nehezebb, de gyanítom, hogy az 1kg levegő is nehezebb lesz, mint 1,2 levegő... szóval a sűrűség igen csak befolyásolja, hogy melyik lesz több... ezt azt hiszem törölni kellene, mert nagyon nem egyértelmű...
Dátum: 2009.02.05. 19:33:57
Kérdés:
Mióta osztanak ki oszkár díjat a hangeffektekre?
(sajnos elfelejtettem kimásolni )
1963*
1945
?
?

szerintem ez nem az a kifejezetten, "hatalmas szerepe volt az emberiség történetében" műfajú évszámos kérdés és ezért vágni kellene fejből...
Dátum: 2009.02.04. 22:13:25
Idézet: Pietrus - 2009.02.04. 21:54:26
Idézet: csati777 - 2009.02.04. 20:28:27


Mennyi a súlyod? (ha fél mázsa vagy)?
100kg
50kg
500N*
500kg

No comment. Törölni, a kérdés feltevőjét pedig dezintegrálni! Egyébként mi az az N?


Az "N" a Newton rövidítése, ami a fizikában az erő mértékegysége. A fizikában súlyt a tömeg és a gravitációs gyorsulás (g) szorzatával számoljuk ki. fél mázsa=50 kg , g=10 (kerekítve) 50*10=500N a súly. Attól függetlenül még lehet rossz kérdés, mert elég speciális.


már miért lenne spec? csak annyit kell tudnunk, hogy össze szorozzunk 2 számot, ezt már második osztályban megtanultuk, és tudnunk kell mi a Newton, ezt pedig azt hiszem hetedik osztályban megtanították, és ne hivatkozzunk arra, hogy pont arról a kér óráról hiányoztunk, mikor a szorzást és a Newtont tanították
szóval specnek aztán végképp nem spec.

ja bocsánat a mázsa fogalmával sem árt ha tisztában vagyunk, aszem a tömeg és űrmértékeket pedig harmadik vagy negyedik osztályban okították.
Dátum: 2009.02.04. 19:36:41
Ha Dani 145 Ft-al megy be a boltba és 2 db. 35 Ft-os almát lop, akkor mennyi pénze marad ???
110 Ft
105 Ft
75 Ft
145 Ft

Ez trükkös De szerintem egy kérdőjel is elég szóköz nélkül.
Dátum: 2009.02.04. 14:07:12
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.04. 10:13:50
Olyanhoz soha nem szólok hozzá, amiről halvány lila gőzöm sincs. Ahogy cirip is mondta, ezt pl már annyiszor kitárgyaltuk, hogy fejből megy, egyedül a két szó eredeti írásjeles írását próbáltam megkeresni illusztrációnak, de csak a szeppukuét találtam meg.

Olyan előfordul, hogy ha valamiben nem vagyok 100%-ra biztos, akkor megerősítésképpen ránézek valami online lexikonban, de csak azért, hogy ne írjak hülyeséget.


de ha csak a szeppukujét atláltad megy akkor honnan tudod, hogy miben különböznek?
nekem egy olyan mondta a szeppukut, aki több évig gyakorolta a szamuráj harcművészetet, rengeteg könyvet is olvasott róluk... szóval nagy rajongója a szamurájoknak, és ő mondta, hogy a hara-kiri az hülyeség...
de jó, akkor én ezen nem is vitatkozom többet, én megmaradok annál a változatnál, amit olyan mondott, akinek van némi előélete is ezzel kapcsolatban.
Dátum: 2009.02.04. 13:59:55
Ki nyerete a 2008a-s forma1 VB-t?
alonso
raikonen
button
hammilton

valamint a neveket nagy betűkkel írjuk, és talán szebben nézne ki: Fernando Alonso, Kimi Räikkönen, Jenson Button, Lewis Hammilton vagy legalább a keresztnevük első betüje + pont.
És a folyton helytelenül írt jégember neve is ugye...
szóval tele van hibákkal... nem tudom érdemes e javítani, úgy is van belőle még jó pár, talán helyesebb formában...
Dátum: 2009.02.04. 08:45:45
Milyen állat mesében szereplö Mekk Elek?

Kacsa
Szamár
Kecske

Milyen álla a mesében...


Hogy hívják a japánok a rituális öngyilkosságot?
no-dachi
hara-kiri*
daimyo
kamikaze


Nálunk ez az elterjedt valóban, mert ez valami amcsi megnevezés csak, tőlük ered, de a Japánok NEM hara-kiri-nek hívják... Legalább nézne utána!!! Nem látott még igazi Japánfilmet sem úgy látszik... A Japánok Szeppukunak hívják a rituális öngyilkosságukat!!! Nem kell mindent elhinni amit az amcsik mondanak!!!



A Pókerben melyik lapkombináció ér a legtöbbet, ami mindent visz?
Drill
Szám-,színsor
Royal Flush!!!!!
Póker

De miért néz hülyének?


Melyik folyó a leghosszabb az alábbiak közül?
Jangce
Missisippi
Sárga folyó
Nílus*

Nem úgy van hogy vita, hogy most a Mississippi vagy a Nílus? Ja bocs, végül is a válasz még is jó, mert Missisippi folyó nem létezik...
Dátum: 2009.02.03. 22:07:30
Én abban sem vagyok biztos, hogy az élettartamra sincs hatással, ha folyton kapcsolgatjuk a villanyt. Persze ez csak az én szerény véleményem és emlékszem, mikr kicsi voltam és szórakozni támadt kedvem, les-fel kapcsolgattam a villanyt és akkor veszekedtek rám, hogy kimegy az égő
Dátum: 2009.02.03. 12:24:45
Sós vízben hihetetlenül nehéz elsüllyedni. Én mikor akartam sem tudtam. Elég volt csak egy mély lélegzet és már nem süllyedtem el, és se lábbal se kézzel nem kellett semmit csinálni, csak lebegtem, mint egy medúza. Persze aki sós víz után megy édesvízbe, lehet, hogy kicsit meglepődik
Dátum: 2009.02.03. 12:07:51
Idézet: Darkshade - 2009.02.03. 10:56:52
Nem másoltam a kérdés így szólt: Melyik film forgatása közben halt meg Brandon Lee . Válasz a Holló, na most a válaszok között szerepelt a Varjú is, igaz, hogy magyarul tévesen the Crow- Hollónak fordították (Holló= Raven), de attól még a Varjú című film forgatásán halt meg.


De magyarul attól az még Holló, sok filmnek más a magyar címe, mint az angol, mégsem az angol megfelelője szerint írjuk le a címét, ha azzal kapcsolatos kérdést akarunk feltenni. Persze ettől függetlenül még megtévesztő lehet...
Dátum: 2009.02.03. 11:53:23
Idézet: Evicus - 2009.02.03. 02:21:47
Melyik megyében található Kékestető(1014m)?

Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Csongrád megye
Pest megye
Vas megye

Szerintetek melyik lehet a jo valasz, amikor egyik sem igaz?


hát valószínűleg Borsod megyéből ment oda a kedves illető és nem vette észre (biztos a csodá panoráma elterelte a figyelmét) a Heves megye táblát... Ilyenkor tudnám összecsikarni magam. Legalább Borsod volt a jó válasz?
Dátum: 2009.02.03. 11:07:23
Melyik nem villányi borász?
Gere Attila
Tiffán Ede
Frittmann János
Bock József


Általános műveltség?


Hol található az atomerőmü?
Debrecen
Százhalombatta
Budapest
Paks


az atomerőmű? helyesebben hangzana úgy az kérdés, hogy Magyarország egyetlen atomerőműve... ja és hosszú ű-vel írandó


Mi Skandar Graun kedvenc fegyvere?
csatabárd
szigony
láncos buzogány
lándzsa


Nem vagyok biztos abban, hogy ez is ált. műveltség lenne...

Mikor évben szuletett Nostradamus?
1459
1503
1500
1478


Nem beszélni magyar?
"Mikor született" vagy "Melyik évben", így kombinálva kissé érdekes... de egyébként sem érdemes vele bajlódni, magyartalan, sehol egy ékezet, szóval törlésre érett.
Dátum: 2009.02.02. 22:29:57
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.02.02. 21:43:50

Mikor történt a csernobili atomerőmű balesete?
1982. április 6.
1986. április 26.
1996. október 6.
1989. november 11.

Évszám, tilos.


Hát de azért vannak olyan évszámok, amik igen csak nagy hatással voltak az emberiségre, igen csak mélyen bele nyomták a pecsétjüket az emberi elmébe, amit még évszázadokig, vagy még tovább meg fog érezni az emberiség. Azért az ilyen eseményeknek nem árt tudni az idejét... szóval nem hinném, ha valaki rákérdez valamelyik Vh. kitörésének dátumára, az spec lenne, azt még napra pontosan is illik tudni, illetve a fontosabb fordulatokat, eseményeket. És ilyen igen megrázó, és mély nyomot hagyó esemény Csernobil is... még csak becsülni sem tudjuk mennyi halálos áldozatot követelt és követel még napjainkig is...
Szóval azért az évszámos kérdések közül se mind való kukába, ezt te is beláthatod...
Dátum: 2009.02.02. 21:11:17
Idézet: Deathmonkey - 2009.02.02. 19:19:00
Mi az etanol képlete?

HCOH
CH3-COOH
CH3-OH
HCOOH

Ha jól tudom az etanol képlete C2H5OH, de ezt a képletet nem látom!


a metanolé viszont ott van, nem olvastad el?
de az is lehet, hogy a kérdés feltevője nem nyomta meg elég erősen az m gombot, vagy csak keveri a két képletet.
Dátum: 2009.02.02. 21:05:23
Melyik évben született Vörösmarty Mihály?
1816
1821
1800-ban
1848

Most vagy az összes válaszhoz ad meg toldalékot, vagy egyikhez sem, de azé így megjelölni a helyes váalszt....
Dátum: 2009.02.02. 14:41:35
Idézet: Bekas - 2009.02.01. 19:08:55
Travian T3-ban mennyi kuturális pont kell az 59. faluhoz?
18197000
21178000
16890000
19057000


Hát ez durva. Légyszi töröljétek az utolsó bitjéig. Nem igaz, hogy ez az általános kultúra része, ez kifejezetten spec kérdés és csak egy szűk réteget érint. Ez nem rossz kérdés, hanem azonnal törlendő.


hehe, én 2 évig nyomtam a travit, de esküszöm fogalmam sincs, hogy mi az a T3, de még olyat sem láttam, akinek 59 faluja lett volna... ha meg valahol még is előfordult, az nem lehet több 2-3 embernél, de 5-nél több biztos nincs, aki elért ilyen remek eredményt... szóval kb ennyi embernek szól ez a kérdés... csak gratulálni tudok hozzá...
Dátum: 2009.02.02. 14:33:28
Végül nekem is sikerült kisakkoznom, de nem érzem, hogy nagyon otthon kellene lenni a témában, persze lehet, hogy az én hiányosságom, hogy engem nem érdekel. De ez ugye csak az én szerény véleményem. Az illetékes majd úgy is eldönti, hogy mi legyen a sorsa