Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.02.12. 10:04:35
Az elsővel még egyet is értek veled, csak kicsit érdekes a kérdés, de végül is teljesen alap biológia, alapjaiban nem rossz végül is.
A második viszont... Azét még ha a Zagyvát nem is az Ipolyt még is csak illik ismerni. Meg szerintem a Zagyvát is lehet ismerni. Szerintem, legalább is úgy rémlik, hogy Magyarország vizeinek ismerete már általános iskolában is kötelező, Tehát alap, hogy a két legnagyobb folyót (Duna és Tisza) ismerjük, illetve ezeknek min. a tápláló folyóit, és az Ipoly az éppenséggel a Dunába torkollik, a Zagyva meg a Tiszába... Úgyhogy ezt tanulni kellett mindenkinek általános iskolában.
Dátum: 2009.02.12. 09:44:40
Idézet: Srow - 2009.02.12. 09:27:52
Melyik energiatal ad állítólag szárnyakat az alábbiak közül?

Red Bull
BOMBA!
Burn
Watt+

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


csak azt nem vágom h. mi ebbe a rossz. mikor teli van olyan kérdésekkel h. melyik egy fantasy könyv címe meg a HKK-ban melyik minek az istene. egy egyszerű játékos aki életébe nem olvasott fantasy könyvet meg nem HKK zott mint én sem az honnan tudja? ez meg szerintem elég egyértelmű kérdés mert elég régóta vannak már ilyen reklámok szerintem az is tudja aki alig tv-zik.


És a kvíznél mi van ki kötve? Hogy ne kérdez speciális, lexikális tudást igénylő kérdéseket, pl.: HKK...
Most komolyan belenéztél te ebbe a kvíz topikba? Mert ha csak az utolsó pár hozzászólást is megnézted volna, akkor láthattad volna, hogy ez a topik pont azért van, hogy az általad említett fantasy és egyéb ilyen jellegű kérdések kikerüljenek... persze mindig maradnak elvetemült emberek akik újra és újra gyártják az ilyen kérdéseket, de talán már egyre kevesebb az ilyen kérdés is.. persze jönnek helyette mások... na mindegy, szóval az, hogy te találkozol egy HKK-s kérdéssel, nem jelenti, hogy az végleg benn is marad, mert előbb utóbb valaki bemásolja ide, és akkor az illetékes admin törli.
Dátum: 2009.02.12. 09:38:53
Milyen helyezésed lesz egy versenyben, ha megelőzöd az utólsót?
-első
-utólsó elötti
-utólsó
-ez paradox


...


El lehet-e mosogatni a véredényeket?
Igen, sőt, kifejezetten ajánlott.
Felesleges lenne, hiszen mindig tiszták.
Nem.
Csak akkor, ha már legalább egyszer meg voltak töltve vérrel.


ööö.... hát érdekes.


Magyarország legnagyobb álló vize?
Zagyva
Balaton
Duna
Ipoly


A szerencsétlen... rákárdez a legnagyobb állóvízre, erre egyetlen állóvizet ír a válaszok közé, és három folyót...
ennyire ne nézzen már hülyének senki...
Dátum: 2009.02.11. 22:00:20
Toldi Miklós, hogyan mutatta meg az utat Buda felé Laczfi nádornak?
elmagyarázta
egy petrence rúddal
a kezével
elkísérte

Hát ha úgy nézzük akkor a kezével, mert a kezével emelte meg a rudat és tartott irányra.
Dátum: 2009.02.11. 20:27:47
Nekem Csuk Norris a kedvencem
Szeretem ezt a fórumot, mindig van ami megnevettessen
Dátum: 2009.02.11. 19:52:02
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.11. 19:07:56
menyi akerület a egy négyzet nek ugyan olyan az oldala az a oldala 222hogyan lehet kiszámolnia a kerületét ?
nem irom le a füzetbe
megszorzom a 222 3 al
roszat be irok
nem csinálom meg


Csak okulásképp, ez az a kategória, ami már nem helyesírás értékeléssel megy vissza tőlem. Ráadásul nem csak írni, számolni sem tud.


hát ha sikerült kibogarásznod, hogy mit is akart kérdezni, és a választ is sikerült megfejtened és mindez sikerült 5 percen belül, akkor csak gratulálni tudok hozzá, mert én már kb. 10 perce azon töröm a fejem, hogy mi is a kérdés, de még nem sikerült dekódolnom ezt a bonyolult szöveg szerűséget...
Dátum: 2009.02.11. 19:11:11
Mikor született egy 100 éves ember ?
10 éve
100 éve
Nincs ilyen idős ember
4 éve

erre most mit mondjak? azt hiszem, jobb ha inkább nem mondok semmit....


Ki írta a Koppányi Aga testamentuma cimű regényt?
Fekete István
Mikszáth Kálmán
Gárdonyi Géza
Jókay Mór

Jókai


Hány évig tartott a 100 éves háború?
2008
100
116
99

2008... miért kell mindent elbaromkodni... egyébként meg duplikált, szóval nyugodtan lehet törölni
Dátum: 2009.02.11. 15:48:38
Mennyi 27 a négyzeten?
729
739
829
719

Hát azt hiszem, aki még nem tudta kezelni a számológépét eddig, mostanra már biztos megtanulta, úgyhogy köszönjük nem kérünk több ilyen kérdést!!!
Dátum: 2009.02.11. 11:23:00
Hogy nevezik a "Szombat Esti Lázat"?
Sunday Night Dever
Staurday Afternoon Fever
Saturday Night Fever
Monday Morning Never

aszem ehhez nincs mit hozzáfűzni...


Ki mondta: "küzdj, és bízva bízzál" (Madách: Ember tragédiája)?
Lucifer
Éva
Ádám
Isten

helyesebben így szól szerintem: "Mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál!"
Dátum: 2009.02.11. 07:39:28
Idézet: Bartasanyi - 2009.02.10. 22:06:40
Az volt a kérdésem, hogy hány fajta ciklus van a Pascalban. Beírtam a keresőbe azt, hogy "ciklus Pascal", és rögtön kijött a legfelsőbe, még rá se kellett kattintanom: "A Pascal nyelv három ciklust definiál: két feltételes ciklust valamint egy előírt lépésszámú (más néven számláló vagy léptető) ciklust. ..."
Ehez képest nem csak "Rossz, hibás kérdés"-t kapott, mert ha túl speciális, azt még megértem... de az, hogy az "Azonnal töröljétek" kategóriába csúszott, enyhén szólva túlzásnak tartom.


végül is tényleg túlzás... programozni bárki tud ugye? a pascal ismerete minden iskolában kötelező tárgy igaz? teljesen igazad van... ez abszolút alapműveltség... ezt mindenkinek ismerni kellene, mert programozni általános műveltség!
pf...
Dátum: 2009.02.10. 20:05:57
Idézet: Kagemusha - 2009.02.10. 19:03:46
Idézet: Tosca - 2009.02.10. 18:55:24
Ez így van
Az már más tészta, hogy minden átlagos háztartásban a só mellett ott van a kénpor is...

Savanyúságokhoz szokás használni, tehát ott van a só mellett...


hát eddig akárhányszor láttam anyukámat vagy nagymamámat savanyúságot elrakni, ként spec soha nem láttam, hogy használnának, ként a borászok szoktak használni a hordók fertőtlenítésére, de hogy savanyúsághoz használnának olyat nem hogy nem láttam, de mág hallani sem hallottam róla soha...
Dátum: 2009.02.10. 15:20:36
Mi angolul a kettő?
too
number
to
two

nc...
Dátum: 2009.02.10. 14:02:13
Nem mindig törvényszerű, hogy a főváros egyben a legnagyobb város is az adott országban.
Dátum: 2009.02.10. 13:10:33
Idézet: Sank333 - 2009.02.10. 12:48:17
Ki volt az 56 forradalom szabadság harc miniszter elnöke?

Káló Péter
Nagy Imre
Gerő Ernő
Győzike
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


és még egy-két finomság... '56-os szabadságharc... de a miniszter elnök sem a szabadságharc miniszter elnöke volt. talán jobban, és magyarosabban hangzana így: Ki volt az '56-os (esetleg 1956-os) szabadságharc idején Magyarország miniszter elnöke?
A kérdésben az sem szerepel melyik országra gondolsz... mert '56-ban nem csak országunkban volt forradalom...
Először tanuljunk meg fogalmazni, szépen, magyarul, aztán menjünk csak kérdést írni.
És hát igen... a Győzike válasz lehetőseg sem javított e helyzeten.
Dátum: 2009.02.10. 13:04:58
Miből készül a pacal?
marha gyomra
egy hal
mit tudom én
úszósapka

A színvonalas kérdés és válaszok mintapéldája...


Hol rendezték a XLIII Super Bowl-t?
Atlanta
Tampa
Houston
Miami

Az meg mi, és miért olyan fontos, hogy tudnom kellene?


A hajó fehér. Hány éves a kapitány?
A matróz 25 éves.
A fedélzetmester 55 éves.
Az elsőtiszt 45 éves.
A kapitány 60 éves.

Erre már nem tudok mit mondani...
Dátum: 2009.02.09. 20:28:22
Csakhogy ahhoz vissza kellene térnie, azt meg lássuk be, arra nem sok esély van... már jó pár éve nem versenyzik... elég idős is már, a rutinja sem a régi ennyi év kihagyás után, kizárt, hogy valaha is vissza tér az F1-be.
Dátum: 2009.02.09. 20:21:21
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.02.09. 20:13:56

Hány világbajnokságot nyert meg Mika Hakkinen?
1
2*
4
3

Szokásos probléma.


Milyen szokásos probléma? Ha arra gondolsz, hogy változhat, akkor megsúgom, az már nem valószínű, hogy fog változni.
Dátum: 2009.02.09. 20:02:13
Mennyi 6! (faktor)
111111
120
720
666666

faktoriális... egyébként meg törlés!!!
Dátum: 2009.02.07. 12:18:55
Melyik szín NINCS a Rubik-kocka oldalain?
fehér
lila*
sárga
zöld


hát a miénket pl. nincs fehér, de van sötétkék, ami kissé lilás árnyalatú... szóval törlés.


Milyen ízű pudingot nem lehet kapni?
Vaniliás
Szalonnás
Csokis
Mogyorós


igénytelen...


Az alábbi csoportok közül melyikbe sorolhatóak az örvényférgek?
laposférgek
előgerinchúrosok
gyűrűsférgek
puhatestűek


nem hiszem, hogy úgy általában az embereknek tudni kell, a férgek osztályba sorolását, és a kérdező sem nagyon tudja, hogy mit is kérdes, mivel az nem csoport, hanem inkább osztály...
Dátum: 2009.02.06. 22:08:52
Idézet: masterv - 2009.02.06. 21:44:53


Melyik a Star Wars sorozat 4. része?
A klónok támadása
Baljós árnyak
A csillagok háborúja
A jedi visszatér

Egyik sem jó válasz,a 4.rész címe: New Hope(Új remény).Ha valaki Csillagok Háborúja rajongó,és még fel is teszi kérdésnek,legalább ezt tudhatná.


Én mindig is csak simán Csillagok Háborújának ismertem, és az utána lévő két résznek lett alcíme. Legalább is nekünk otthon egy elég régi kazettán van meg, ami már vagy 15 éves, és ott a 4. rész még csak Csillagok háborúja címen szerepelt...
Persze a múltkor én is fel lettem homályosítva, hogy az új remény a 4. rész. Akkor én is egy hasonló kérdés miatt reklamáltam, csak ott a helyes válasz szerepelt, és hát akkor szembesültem én is a címével. De mondom azon a kazin tényleg nincs alcíme.