Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Roseprincess

Dátum: 2009.02.21. 10:44:54
Idézet: Magusocska - 2009.02.20. 23:10:35
Ki irta a Láthatatlan ember cimű regényt?
Móricz Zsigmond
Gárdonyi Géza
Jőkai Mór
Fekete István


írta, című, és egy elütés Jókai


Továbbá van többek között H.G.Wells-től is egy hasonló című opus!
Pontosítandó!


Igaz, talán pontosabb lenne úgy, hogy " A felsoroltak közül ki írt A Láthatatlan ember címmel regényt. " Bár szerintem H.G. Wells nincs a válaszlehetőségek között, így, így is elég egyértelmű, hogy kire gondolt.
Dátum: 2009.02.21. 10:39:28
Kicsoda a Roxford, boszorkány és varázsló képző szakiskola igazgatója az első 6 részben?
Perselus Piton
Lucius Malfoy
Minerva Mcgalagoy
Albus Percival Wulfric Brian Dumledore

És még is minek az első 6 részére gondolt a kérdező?


Mire mondják, hogy pösze ?
traktoralkatrész , a pöfögő szelep rövidítése
plastikai sebészek mondják arra aki férfi nemiszervet szeretne
pörkölt szaft neve
beszédhibára

hát ööö...
Ez egyszerűen csak érdektelen szerintem. Véleményem szerint senkit nem érdekel, hogy melyik város helyi járatai milyen színűek. És ha valaki ezen felbátorodva elkezd más városok helyi járat színeiről kérdezni, és az kiesik, miután látta, hogy ez meg átment, majd jön reklamálni, hogy az övi miért nem, ha ez meg igen. És mint már mondtam érdektelen is, nem lesz több vagy okosabb az ember attól, csak mert tudja, hogy milyen színű buszok járnak Budapesten. Nincs semmilyen információ értéke.
Dátum: 2009.02.20. 17:33:53
Ki irta a Láthatatlan ember cimű regényt?
Móricz Zsigmond
Gárdonyi Géza
Jőkai Mór
Fekete István

írta, című, és egy elütés Jókai
Dátum: 2009.02.20. 15:40:32
Idézet: Istipisti - 2009.02.20. 15:08:42
Ebben mi az érdektelen lexikális tudás?


Melyik országban él a legtöbb muszlim?

Egyiptom
Indonézia
Kuvait
Irán


Az, hogy teljesen érdektelen statisztikai adatra kérdez rá...
De egyébként van erre is egy topik, ahol megreklamálhatod, hogy miért nem fogadták el a kérdésedet.
Dátum: 2009.02.20. 14:58:03
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.19. 23:52:56
Ezért kéne törölni.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai

- idegennyelvi kérdések. Arra rá lehet kérdezni, hogy valamilyen híres dolog mi után kapta a nevét, de az, hogy mit jelent magyarul a "boy" szó, vagy a "szpasziba", rossz kérdések, a nyelvtudás nem tartozik az általános műveltség körébe.


Azért én ezzel vitatkoznék egy kicsit. Mert eléggé elvárás a mai világban, hogy mindenki tudjon, beszéljen legalább egy idegen nyelvet. Tehát végül is a nyelvtudás is hozzá tartozik a műveltséghez, anélkül már lassan takarítani sem mehet az ember, hogy nincs idegen nyelv ismerete. Persze az más kérdés, hogy létezik jó néhány nyelv, és nem mindenki fog angolt tanulni, esetleg németet. Lesz aki az egyiket választja, lesz aki a másikat, lesz aki spanyolul tanul, lesz aki oroszul és még sorolhatnám, a lényeg, hogy szinte mindenki beszél valamilyen nyelven. Van amit többen (angol) van amit kevesebben.
És amiért nem jók ezek a kérdések, az az, hogy senkitől sem várható el, hogy mindenki beszélje a világ összes létező nyelvét, hogy tudjon válaszolni a kvízben feltett különböző nyelvi kérdésekre.


Idézet: Reelmc - 2009.02.19. 23:50:11
Mit jelent a német Suppe szó?
sütemény
szilva
leves


törlés


nemtudom ezt mért kéne törölni a német nem egy olyan ismeretlen nyelv és aki nem tudja, 5perc alatt simán megtalálhatja egy online szótárban... nem olyan nagy feladatot igénylő fordítás szerintem és legalább a válaszok se igénytelenek...


Ez a kérdés meg alapól sem jó, mert így magában nincs Suppe szó, kell még elé egy die (vagy der vagy das már nem tudom, rég volt )
Mivel a német főnevek ugye mindig névelővel vannak. És ha jól emlékszem, akkor helyesen az die Suppe (persze ha nem jó a névelő akkor egy németes javítson ki.)
Dátum: 2009.02.19. 18:25:53
hexuránsav... én a C-vitamin nevét még nem hallottam így, én mindig is aszkorbinsavként ismertem, és biokémen is így tanították, és még jó pár más órán is ezen a néven emlegették.

de tanulságos kis story volt. Nekem tetszet, és köszönöm, hogy megosztottad velünk
Dátum: 2009.02.19. 18:23:00
Köszi az infókat. Én valóban csak Aaliyah-t "ismerem" de csak a már általam említett filmből. Ez a zenei stílus, amit ők képviselnek soha nem volt a szívem csücske, ezért nem is ismerem őket. Persze felőlelm maradhat, ha Hatse is úgy gondolja.
De még egyszer köszi az infókat
Dátum: 2009.02.19. 16:55:42
Melyik az az előadó a következők közül aki nem hunyt el?
Aaliyah
Tupac
Eazy-E
Ludacris

Hát nem tudom, szerintem ez elég érdektelen, ezek közül csak az elsőt "ismerem" mivel ő volt a Kárhozottak királynője című filmben Akasha, és a film az ő emlékére lett felajánlva, és talán még egy-két számába is bele botlottam, de a másik három... akár anime hősök is lehetnének...
Dátum: 2009.02.19. 10:10:59
AZ utált szerintem eggyel jobb, mint a közellenség. És egyébként onnan jönnek ezek a "titulusok", hogy milyen pontokat kapnak a hozzászólásaitok. Ha valami nagyon nagy marhaságot mondtok, akkor lepontozhatják és attól függ mennyi lepontozott hozzászólás van akkor lesztek irritálók, utáltak esetleg közellenségek, és ugyan így megy felfelé is a dolog, ha valaki valami nagyon okos dolgot mond, akkor azt a többiek felpontozhatják és lehetnek kedvelt tagok, népszerűek, kedvencek. Nem tudom van e még valami, ezek jutottak eszembe. Alapból minden hozzászólás 5 pontos, és ezt vihetik lentebb vagy fentebb a fórumozók 10-es skálán.
Remélem így már érthető vagyok.
Dátum: 2009.02.19. 09:18:07
Idézet: Khetty - 2009.02.18. 22:55:21
Idézet: Roseprincess - 2009.02.18. 20:52:59
Pontosan nem tudom elmagyarázni. Én tudom, hogy mi, értem a kérdést. Csak egy kis biokémia. A pontos fogalmát nem tudom, de itt a szerves bázis azok, amik a DNS-t illetve RNS-t alkotó vegyületek. DNS esetében Adenin-Timin Citozin-Guanin, míg RNS-nél Guanin helyett Uracil van. Szóval ők a szerves bázisok. Jobban sajnos nem tudom leírni. Ezeket bázis párokként is szokták emlegetni, részben ők alkotják a DNS spirálját.


Az hagyján, hogy én ehhez a témához hozzá sem szagolok, de konkrétan 2 percig azon gondolkoztam, hogy mi az a "szervez bázis", mert azt hittem, hogy van ilyen és biztos én vagyok a műveletlen... aztán azon elmélkedtem, hogy lehet, hogy ez mégis valami más akar lenni... csak odáig nem jutottam el, hogy "szerves bázis" akar lenni...
És nem kötekedésnek szánom, mert így már egyből van értelme a kérdésnek és nyilvánvaló, hogy azért mert én nem tudok rá válaszolni azért még jó a kérdés... csak itt a helyesírási elütés miatt (ami egy küldés előtti átolvasással kezelhető lett volna) konkrétan nem értettem, hogy mi a kérdés...


Jah, hogy szervez bázis, nekem fel sem tűnt, nekem az alapból átváltozott s-sé, mikor elolvastam a kérdést, mivel tudtam, hogy annak ott s-nek kell lennie. Vicces ez az emberi agy.
Hát így jogos volt az értetlenség, mert olyanról még én sem hallottam.
Dátum: 2009.02.19. 09:12:16
Idézet: kgbmaffia - 2009.02.19. 07:59:38
Melyik ragadozó?
Balu
Tás
Bagira
Kincsem


Nemcsak a macskafélék ragadozók. Bármily hihetetlen a medvék is azok, függetlenül attól, hogy málnáznak-e vagy sem.


A kérdező még biztos nem látott természetfilmet, mikor a barna maci a folyóban pofozgatja a halakat, persze ehet, hogy azt hitte, hogy játszanak... de azért csak látott már jeges macit az meg ugye az északi sarkon nem tud málnázni.
Dátum: 2009.02.19. 09:09:22
Milyen hónapra-napra esik Réka névnap ?
Május 9
Október 5
November 10
December 10

megint egy újabb névnapos kérdés... éljenek a kreatív játékosok!
Dátum: 2009.02.18. 21:12:53
És melleseleg a C-vitamint nem feltalálták, hanem felfedezték, mivel az a szegény kis vitamin mindig is ott volt abban a paprikában, és akkor jött Szent-Györgyi, aki nagyon nem szerette a paprikát, és így inkább vizsgálgatni kezdett, és lám felfedezte a C-vitamint.
Feltalálni a gőzmozdonyt, a villanymotort és még sorolhatnám miket szoktak.
Dátum: 2009.02.18. 21:07:31
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.02.18. 20:58:00
Idézet: Roseprincess - 2009.02.18. 20:52:59
Pontosan nem tudom elmagyarázni. Én tudom, hogy mi, értem a kérdést. Csak egy kis biokémia. A pontos fogalmát nem tudom, de itt a szerves bázis azok, amik a DNS-t illetve RNS-t alkotó vegyületek. DNS esetében Adenin-Timin Citozin-Guanin, míg RNS-nél Guanin helyett Uracil van. Szóval ők a szerves bázisok. Jobban sajnos nem tudom leírni. Ezeket bázis párokként is szokták emlegetni, részben ők alkotják a DNS spirálját.


Timin helyett van uracil.


ja igen, persze rég volt már az a biokémia óra... 2 éve
Dátum: 2009.02.18. 20:52:59
Pontosan nem tudom elmagyarázni. Én tudom, hogy mi, értem a kérdést. Csak egy kis biokémia. A pontos fogalmát nem tudom, de itt a szerves bázis azok, amik a DNS-t illetve RNS-t alkotó vegyületek. DNS esetében Adenin-Timin Citozin-Guanin, míg RNS-nél Guanin helyett Uracil van. Szóval ők a szerves bázisok. Jobban sajnos nem tudom leírni. Ezeket bázis párokként is szokták emlegetni, részben ők alkotják a DNS spirálját.
Dátum: 2009.02.18. 19:31:42
Idézet: Khetty - 2009.02.18. 19:16:31

Melyik nitrogén tartalmú szervez bázis nincs a DNS-ben ?
Adenin
Timin
Uracil
Citozin


Nem érteni mit akar kérdezni...



Pedig ez kivételesen szépen van megfogalmazva is. Úgyhogy nem értem mit nem értesz rajta.
Esetleg talán kicsit spec.-nek érezheted, de teljesen korrekt a megfogalmazás.
Dátum: 2009.02.18. 18:04:54
nekem is meg van a 12, sőt talán van még egy 13. is, de azt nem tudom kivenni biztosra, hogy az, de úgy miniben eléggé hasonlít.
Dátum: 2009.02.18. 11:33:02
Mi az a dilibogyó?
Dili Kelet-Timor városa, exportált olajbogyójára vonatkozik a kérdés.
A dilléniavirágúak termése.
Őrült professzor.
Nyugtató.

ez egy nagyon komoly kérdés...


Melyik állatfajnál a hím hordja ki az utódokat?
Kígyó
Csikóhal
Béka
Medve

a kérdés egy kicsit magyartalan, jobba hangzana: "Melyik állatfaj hímjeire jellemző az utódok kihordása?" vagy "Melyik állatfaj hímjei hordják ki az utódokat?"
Dátum: 2009.02.17. 13:10:01
A Travian nevű játékban melyik germán egység?
tűzkatapult
lándzsás
phalanx
haeduan

Én játszottam vele, jó volt, de nem gondolom, hogy ez általános műveltség részét képezné.


A Szilveszter melyik napon van?
28
29
31
30

Ezek szerint minden hónapban ünnepeljük a szilvesztert? Ez most nekem az újdonság erejével hatott.


Melyik filmbrn nem játszik Tom Hanks?
Veszedelmes viszonyok
Halálsoron
Egyik kopó, másik eb
Ryan közlegény megmentése

filmben


Melyik USA állam olvasható K.I.T.T. rendszámán?
Florida
California
Dallas
Washington

Mikor kicsi voltam imádtam ezt a sorozatot, de, hogy még erre is emlékezzek...


Melyik újkori nyári olimpia volt előbb? (vigyázz, becsapós)
1922 Bécs
1952 Helsinki
1992 Barcelona
1932 Los Angeles

nc...


Mi történt a Niagara vízeséssel 1925-ben?
megfagyott
kiszélesítette egy földcsuszamlás
kiszáradt
semmi

semmi...