Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2012.09.20. 06:40:07
Aludtam egyet erre a tervre. Átgondoltam még egy ideig, és továbbra sem tetszik. Majd elolvastam az összes hsz-t, ami utánam jött. Javarészt másoknak sem fekszik 1-2 kivételtől eltekintve.
Teljes irreális az egész.
A portyarendszer jelenleg adott keretek között meg van szabva, hogy mennyi az annyi; mennyit üthet valaki fel és le. Pont. Aki ebben van, potenciális célpont, ahogyan maga a vadász is, aki maga is célpont lehet azoknak, akik elérik. Az, hogy esetleg mégsem válik áldozattá, az nem a véletlen műve. És még csak nem is a híres/hírhedt random miatt, hanem a tudatos fejlesztés miatt.
Merő meggondolatlanság azt gondolni, hogy akik kimagaslóan teljesítményt nyújtanak, azok nem fizetnek. De, elég rendesen termelik az őskövet a játékban. Magam is veszem és költöm.

Mit ad(na) a fejlesztés jelenlegi formájában?
Teljesen felrúgja a 4 éve működő portyarendszert, amire rengeteg játékos építette a játékstílusát. Ebből sokan vannak olyanok, akik fizetnek. Ezekből vannak nem kevesen olyanok, akik NEM kérik a fejlesztést. A szövetségemben is szintén vannak páran, akik szerint ez teljesen felesleges, már így, a tervező asztalon, ebben a formájában.
Hiszen jön az, hogy több a kamracélpont? Kinek?
Akik lenn vannak, van elég célpont. Középmezőny - mint én is - szintén van elég. Akkor mégis kinek jó ez a fejlesztés? Azoknak, akik annyira fenn vannak, hogy esetleg nem telik meg a kamra. Vagy azért, mert a sávjában nincs elég ember, vagy éppenséggel lenne, de nem tudja leverni őket. Ehelyett megtehetné azt, hogy x szinttel lentebb üt - mint a szintkorlát megengedné - és teletölti a kamrát. És ez kinek jó?
Csak neki, de azoknak, akiket lever így, nem.
És hiába jön az felvetésnek, hogy legyen esélye... mire? Hogy megverhessen büntetlenül és én meg csak hagyjam?
Profán példa, de teljesen fedné a valóságot annak drasztikus jelentésében:
Megkérlek Miklós, hogy fáradj már be ellenfélnek egy profi nehézsúlyú ökölvívó ellen. Mi az oka? Semmi, az, hogy legyen esélye megverni téged. Téged nem ér kár, veszteség. Csak pár ütés, visszafogja magát, maximum 20%-ot sérülsz. Azt pedig már a TB is állja a kezelési költség gyanánt. Hiszen ami nem öl meg, az erősít, de lényegében nem leszel gyengébb, de azért erősebb sem.
Nem, nem mondhatod azt, hogy nem, mert NEM VÁLASZTHATÓ opció részedről.
Nos, kb. ilyen jellegű ez a fejlesztés...
Elmondásod szerint ez nem okoz nagy veszteséget és nem leszel tőle sem jobb, sem erősebb. Ha ez így van, hasonló jellegű, mint akár a kihívás is. Ott miért lett választható?
Továbbmegyek;KH. Ott is választható az, hogy ne verjen be a Kristály, ha nem akarom, holott sokak elmondása és tapasztalata alapján NAGY TÁP. Ez is választható.
Akkor ez az esemény miért kötelező jellegű? Ha elvileg csak pár ember ágál - mint én is példának okáért - de többeknek jó, akkor miért nem lehet megoldani a kompromisszumos középutat, hogy mindenkinek jó legyen?
Had döntse el mindenki maga, hogy akarja-e ezt, vagy sem. Aki akarja, úgyis hagyni fogja. Ahogyan a KH-t, miképpen a kihívást is. Megvan a döntés szabadsága.
Itt is kérjük ezt az esélyt.
Ha csak pár ember kapcsolja ki, de a szerverenként 60-70% nem, akkor nektek az már jó, nem?
Nem értem, hogy miért ágálsz ennyire ellene...nem látom logikus magyarázatát.
Az pedig nem az, hogy legyen esélye bosszút állni, stb minden, csak nem logikus magyarázat, inkább gyenge belemagyarázás. Erre a fentebb említett példa adja az ellenpéldát, véleményem szerint szemléltetve a döntés súlyát.
Dátum: 2012.09.19. 18:35:13
Ezt azért Te sem gondolod komolyan?
Ez valami brutális epik fail...
Mi az, hogy meglesz az esélye annak, hogy revansot vegyen rajtam bármi miatt? Csak azért, mert a normál portya keretein belül már nem ér el, de jóval magasabb szintű, akkor úgy verhet bucira, ahogyan neki tetszik?
Ez lényegében merő blődség.
Meg honnan veszed ezt, hogy 20 portyából kb. 1x? Olyan számokat mondasz, amin látszik, hogy hasból jön. Ezzel azért ne állítsd már a falhoz a népet, kérlek.
Aki revansot akar rajtam venni - csak hogy saját példánál maradjak - akkor várjon meg szintben. Folyamatosan fejlődöm, tehát egyszer biztosan beérem. Össze akarja mérni az erőmet velem? Bajnoki ott van 2 hetente. Ha elég erős hozzám, előbb-utóbb úgyis összekerülünk a viadalon és máris örülhet.
Ha meg valakinek piszkálom a szövitársát, de túl nagy és nem ér el, ezek után megteheti, csak mert nagyobb szintű?
Ez így nem átgondolt...teljesen látszik.


Idézet: Miklós - 2012.09.19. 18:13:37
Te nem akarod, hogy bárki meg tudjon támadni.

Ez nem így van. Lehet támadni. Úgy, ahogyan eddig is lehetett a normál portyában. Baj, hogy szeretnék a játék eddigi keretein belül maradni? Ha igen, akkor hiába van közel 600 őskövem és fizetek a játékért, ennyi erővel már most abba is hagyhatom.
Elvégre azért van itt a fórumon, hogy meg lehessen beszélni.
Ha ennyire nem megy "vérre", hogy nem leszek tőle se erősebb, se gyengébb, akkor lehessen választani. Ahogyan a kihívást. Elvileg attól se lesz senki sem erősebb, vagy gyengébb. Ha lehet választani, akkor rendben van.
Elvégre mindenki had döntse már el, hogy akar-e egy fejlesztést vagy nem. Ne pedig lenyomják az ember torkán, mert csak.
Dátum: 2012.09.19. 17:58:02
Minden megoldható, csak akarni kell.
Ha a kihívásnál meg lehetett oldani, itt is elvbeli kérdés lenne. Tekintve, hogy ez azért jóval több "kárt" tudna okozni, mintsem egy kihívás. Mert ha ott kikapsz, akkor mi történik? Semmi, jobb esetben még támadás italát is kapsz.
De ha itt naponta olyanok verik bucira a fejemet, akik elvileg sosem támadhatnának meg, az picikét demoralizáló lenne a kicsike lelkemnek. Nem kicsit, hanem nagyon. Hiába nincsen semmiféle veszteség, attól engem még szörnyen zavarna. Lehet maradi vagyok és konzervatív a magam módján, de attól még engedtessék meg a választás lehetősége.
Ez alapvetően egy pvp-re épülő játék, mellékvágányokkal, ami rendben is van. Ám a portyarendszer már megvan, nem hiszem, hogy ezt ezzel az eventtel így kéne felrúgni. Ha meg igen, akkor igenis kapcsolhassam ki, ha nekem nem tetszik.
Mert ha mindenki másnak be is jön, én már most mondom, hogy nekem nem tetszik és ki akarom kapcsolni, amint bekerül a játékba.
Dátum: 2012.09.19. 17:41:50
Kérdés: ez a szintkorlát nélküli portyázás csak az esemény ideje alatt lesz, avagy ez fog állandósulni?
Ha csak az event alatt, rendben van.
Aztán; csak azokat lehet támadni az esemény alatt szintbeli megkötés nélkül akik beneveztek, avagy bárkit? Mert ha bárkit - még azt is, aki nem is nevezett be - annak legyen kikapcsolható az, hogy ezen a módon támadhassák. Tehát ő se támadjon így és őt se támadják hasonlóan. Ez szerintem így lenne korrekt.
Dátum: 2012.08.27. 11:29:30
Regisztráció után.
Dátum: 2012.08.27. 11:14:17
Az aranyra még tudnék menni, hiszen abból még lehet platina, ha jól szerepel(ek) a csapat(tal).
Csupán amiből van platina, oda nem enged. A mithrillt pedig nem veszi figyelembe, jelen állapotok szerint.
Mert ha így tenne, akkor nálam speciel akkor csak 2 darab lehetséges hely jöhet szóba.
Mivel ha igaz, akkor mithrillt csak kuponnal lehet szerezi (én is azzal szereztem), és így a relikviák feljavítása eseményekkel csak platináig lehetséges.

Bár jó lenne erről is valami piros megerősítés és leírás javítás.
Dátum: 2012.08.27. 10:09:40
Bug (?):

Nem enged csatlakozni a TÖ csökkentős alakhoz (ebből platinám van), de a kereskedelmeshez viszont igen, holott abból pedig mithrill fokozatom van. Tehát nagyobb, mint a platina.
Ez így hogyan jön össze?
Dátum: 2012.08.10. 10:40:23
Idézet: Aderrick - 2012.08.10. 10:03:24
Vagy sajnálja rá a 100 kavicsot.


Ez is egy alternatíva.
Dátum: 2012.08.07. 19:00:53
Idézet: Ricskosz - 2012.08.07. 18:37:00
Az Aranytallér 2700 dukátomba került. Mégis szívesebben vettem így meg, mint 100 őskőért tettem volna


Én szívesen megveszem tőled 100 kavicsért, vagy épp Miklóstól, ha újabb ilyen "update" kerül napvilágra. (Just for fun!)
Dátum: 2012.07.31. 13:25:34
Nem, csak ha csapatot váltasz a kufároknál.
Dátum: 2012.07.20. 05:29:22
Őszintén megvallva, nekem nem tetszik.
Szeretném kérni, hogy legyen választható, hogy kinek melyik tetszik: tehát legyen alapértelmezett ez a fejlesztés, de a Beállítások fül alatt legyen visszakapcsolható a régebbi verzió is azoknak, akiknek egyszerűbb volt úgy.Elvégre ez arról is kellene szóljon valahol, hogy a játékosoknak (is) jó legyen, akik használják. Köszönöm.
Dátum: 2012.07.18. 10:49:32
VF-es kariként a kapott LE-t nem számítja bele a VT rabolj x LE-t küldetésébe, de a LE diffbe az adatlapon viszont igen.
Dátum: 2012.07.12. 11:50:41
Nem kötekedni akarok, mert igazad van részben; mint mostanság sok minden, ez is a nagyobb szintsávban okoz kényelmetlenséget.
Tény, hogy orvosolni kell eme problémát is. Ám a kisebbek, akik nincsenek akkorák, avagy nem kapnak annyi AF (ebben nagy segítség a VF, valamint a templom küldetései, amik kérik elfelé a pontokat) azoknak még mindig bőven van miből válogatni, taktikázni.
Csupán kipukkan/kipukkant a szinten elől járók egy újabb problémája, ami szintén orvoslásra szorulna.
Dátum: 2012.07.11. 13:47:46
Értem.
Ennek fényében már nem tartalak puncsosnak, csak vaníliásnak.
Dátum: 2012.07.11. 13:32:02
Én sem olvastam egyrészt ilyesmit, a másik pedig, hogy én félig-meddig ilyen kérdésekben jobban bízom a JV válaszában.
Ahogyan meg is tettem, írtam Lorának, aki rekordidőn belül válaszolt nekem: azt mondta, hogy eddig a kufár eventen az aranyból platina volt eddig leprogramozva, de talán megoldható a mithrill is. A kufár kezdési idejéig el fog dőlni. Addig nem tud erről biztosat mondani.
Gondolom Baraty rá lesz esetleg állítva és ha sikerül, akkor akár megoldható lesz ez is. Aminek ÉN személy szerint eléggé örülnék és szerintem még a nagy tömeg rajtam kívül.
Dátum: 2012.07.11. 10:18:14
Az elvileg és a gyakorlat nem fedi mindig egymást, így inkább hivatalos válasz lenne jobb.
Dátum: 2012.07.11. 10:05:29
Kérdés; Ha valakinek valamiből már platina van és maxos jutalommal is azt szeretné fokozni, akkor abból mithrill lesz? Tehát lesz erre lehetősége?
Dátum: 2012.07.02. 21:19:02
Promi=promóció a fentebbi kontextusban, habár minő véletlen, hogy a Te neved pedig egybeesik eme rövidítéssel.
Legalábbis én így gondolom, habár tévedhetek is.
Dátum: 2012.07.02. 10:22:02
http://ilajkyou.com/like/107271/

A név miatt ez a Chuck-os tétel nagyon megmosolyogtatott reggel.
Dátum: 2012.06.29. 13:16:20
Köszönjük.