Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2012.09.21. 11:00:29
Idézet: Ariel - 2012.09.21. 08:05:46
Lapozz csak bele pl a VT fórumába, hányan panaszkodnak rá, hogy mekkora költsége van, hogy nem tudják teljesíteni, és hogy emiatt hosszútávon a kukában végzi a karakter


Igazad van, sokan panaszkodnak/panaszkodtak. És mit értek el vele? Alig valamit. Foglalkozott a JV a kérésekkel, hogy azért már könnyebb legyen azoknak, akik csinálják, vagy éppen szeretnék megcsinálni?Nem.
Erőteljesen pénzszagú volt az is, de valamilyen szinten választható. És igen, még mindig fontos momentuma, hogy a hatása csak az adott szintsávon belül működik.

Idézet: Ariel - 2012.09.21. 08:05:46
Míg a szubplazmának az égvilágon semmi hatása nincs a karakterre, mindössze a játékosok egy része nem bírja a vereséget.

Tényleg?Mondod ezt esetlegesen úgy is, hogy elveszítem az ÉP-m 15-20%-át/csata, valamint betesznek kamrába/nap?
Ez neked mi, ha nem rossz?
Ráadásul még az sem tisztázott kérdés, hogy látható lenne-e a GY/V listán az ilyen csaták. Ha igen, akkor az eléggé demoralizáló (lenne), valamint belekavar a láthatatlan bubis vadászatba is.
Ha nem látható a GY/V listán, akkor igen, az lesz a demoralizáló, hogy láthatom, hogy "állandóan" ég az "Eddigi csatáid" panel, és tele van olyan vörös jelzéssel, amelyeket normál körülmények között nem láthatnál.
Más helyeken az ilyen "áthágást" - ami itt legálissá akarunk tenni a szubplazma segítségével - cheatnek hívják, kikerülve az eddigi szabályokat olyan cselekvéseket lehet végrehajtani, amit eddig nem volt lehetséges, ráadásul a másik kárára.
Félreértés ne essék: portyázni eddig is lehet(ett)/rabolni, stb. De megadott keretek között. Ez viszont túllépne a kereteken.
Főleg a fentebb is említett ÉP -20%, bekamrázás. Sok(k).
Ha viszont NEM látható a GY/V listában az ilyen csata, NEM jelenik meg a csatalogban, NEM lehet bekamrázni így senkit sem, NEM lehet megosztani az ilyen csatákat..., akkor EZ JÓ. De mi értelme van? Rengeteg kitételnek kell így megfelelnie a tervezetnek, aminek annyi lenne így az előnye: Igen, nem demoralizálja tovább a játékosokat. Valamint lehetősége van így azoknak, akiknek nincs ellenfél, elviekben ismétlős küldetést csinálni.
Egyet biztosan lehet, a krit varit. Ha a többi nem is, mert nem menne végig a csata, ezt az egyet fixen tudnák így teljesíteni a lefelé támadók.
De az én véleményem és meglátásom szerint csak úgy lehetne elfogadható, ahogyan a felsorolásban is említettem.
Minden más esetben hátrányosan érintené a vereséget szenvedőket, teljesen jogosan.
Hiszen az, hogy valakit +20 szintről betámad, 99%-ban teljesen jogos, hogy elver. Miért? Mert 20 szintnyi +LE van benne, amit ha érdemben költött el, akkor menthetetlenül meg kell vernie. Akkor meg az esélytelenek nyugalmával lehetne így bárki boxzsák. A fennmaradó 1% azokat takarja, akiknek VAN ESÉLYE - de közel sem sok - hogy esetleg megfogják a támadót.
Ha azonban +30 szintre teszem az ütést lefelé, mutass nekem olyat, aki nyerni fog a támadója ellen. Nem hiszem, hogy sokat lehetne mutatni. Az esélye megvan rá, még ha elenyésző is, hiszen semmit sem lehet 100%-an kizárni.


Idézet: Kocos - 2012.09.21. 07:55:32
Ha feltetelezem, hogy aki ki akarja majd kapcsolni, az a kikapcsolhatosagra szavaz, akkor az itt osszegyult vermesebb jatekosoknak is csak 38%-a tervezi ezt. De meg merem kockaztatni, hogy a forumpassziv jatekosok kozott kisebb lesz az arany, igy vegso soron kb. 25% kikapcsolas jon letre. 75% viszont nem tekintheto retegnek. Igaz 62% sem.


Kóc, te is tisztában vagy szerintem vele, hogy miért csak ennyien szavaztak "eddig" (is). Ha megnézed az összes többi szavazást, minden alkalommal egyre kevesebb és kevesebb szavazat van leadva. Miért?
Mert az emberek egyrészt elvesztik a lelkesedést a játék iránt, mert folyamatosan azzal szembesülnek, hogy a véleményük NINCS figyelembe véve. Nemhogy egymás által sokszor, de még a JV SEM foglalkozik vele, hogy mit mondanak azok, akiket érint 1-1 fejlesztés éppen.
Tehát sokan olvasnak inkább és vagy beletörődnek vagy törölnek. Más alternatíva nem nagyon létezik.
Rájön mindenki lassan, hogy széllel szemben vizelni egyáltalán nem vicces. Amíg gyerek vagy (avagy áttranszformálva lelkes vagy itt vagy bármely más játékban), addig nem gond, mert érzed magadban az erőt és a hitet, hogy TE majd megcsinálod. Aztán amikor eljön a felnőtt kor (itt: elmúlik a lelkesedés/eltöltöttél a játékkal "x" időt), rájössz, hogy nem adnak a véleményedre. Porhintés az egész. Akkor az eléggé demoralizáló.

És erről eszembe jut egy idézet, ami teljesen illik ide (is). Ezt 1945-ben Martin Niemoeller (teológus) mondta:

„Amikor a nácik eljöttek a kommunistákért, nem szóltam, mert nem vagyok kommunista. Amikor eljöttek a zsidókért, nem emeltem fel a hangom, mert nem vagyok zsidó. Amikor a szakszervezeteket támadták, nem szóltam, mert nem vagyok szakszervezeti tag. Amikor a katolikusok kerültek sorra, nem szóltam, mert én protestáns vagyok.
Aztán eljöttek értem is, és addigra már nem maradt senki, aki bárkiért is szót emeljen.”


Tehát lehet itt villogni, hogy persze, sírnak, akiknek nem tetszik a fejlesztés. Ám lassan, de biztosan mindig törölnek. Mert nincs odafigyelés. Annak persze jó, aki a fa@ másik oldalán van..., így azok vagy nem szólnak, vagy csak annyit, hogy ez egy király fejlesztés lesz. Mondom ezt anélkül, hogy neveket kellene mondanom.
De mi lesz így később? Akik verik a mellüket, azok fogják kifizetni azt az őskőkiesést, amit a folyamatosan fogyó emberek okozta űrből fog adódni?
Aztán, amikor már csak a TOP+néhány fanatikus marad, akkor mi lesz? 10x KH, és mindenki saját maga ellen nyomul 10x-es példányszámban?Vagy bezár a bazár?
Ez nem rinya, csupán csalódottság és sértettség. És lassan ott tartok, hogy nem érdemes meg sem szólalni; mert teljesen mindegy. Itt csak az a lényeg, hogy fizessem az őskövet és kész. A többi már teljesen lényegtelen.
Aki meg meg meri valamire mondani, hogy nem jó, az a "rendszer ellensége".

Konstruktív javaslatok kellenek?
Mert az NEM ELÉG, hogy lehessen dönteni? Nem elég konstruktív az, hogy eldönthessem valamiről, hogy akarom-e vagy sem?
De ha javaslat kell, volt itt az is;

Idézet: Craslorg - 2012.09.20. 11:34:44
Miklós: Ez a szavazás így megint hülyeség szerintem.
- Lehessen kikapcsolni, ez alap.
DE(!), ha bekerül és esetleg mégse lehet kikapcsolni, akkor
- ne sebződjön, de a morál se nőjön (gyak. meg se jelenjen a csatalistájában és a győzelem-vereség mutatóra se legyen hatással)
DE(!), ha mégis megszavaznák, hogy sebződjön, akkor
- nőjön a morál is


De adtam én is konstruktív ötletet (véleményem szerint legalábbis az, mert megadom mindenkinek a választás lehetőségét benne...)

Idézet: Paco - 2012.09.21. 06:52:43

1. a, NEM prem tag valaki: NEM találhat szubplazmát és NEM támadhat senkit sem (csak az aktív normál portyarendszernek megfelelően), aktív (bekapcsolt az állapota arra vonatkozóan, hogy őt viszont támadhassak.)
1. b, NEM prem tag valaki: NEM találhat szubplazmát és NEM támadhat senkit sem (csak az aktív normál portyarendszernek megfelelően), ŐT SEM támadhatják szubplazmával (kikapcsolt állapotban a fejlesztésre vonatkozóan.)
2. a, PREM tag valaki: TALÁLHAT szubplazmát és TÁMADHAT (plusz az eleve adott portyarendszer is), aktív (bekapcsolt az állapota arra vonatkozóan, hogy őt (is) viszont támadhassak szintmegkötés nélkül.)
2. b, PREM tag valaki: TAÁLHAT szubplazmát és NEM támadhat senkit sem, ŐT SEM támadhatják szubplazmával (kikapcsolt állapotban a fejlesztésre vonatkozóan.)


Mi kellene még...?
Talán megérteni azt, hogyha valami miatt nagyon sírnak, akkor az nem csak azért van, mert olyan jó érzés sírni, hanem mert tényleg gond van. És nem csak azért figyelmen kívül hagyni, mert pár embernek meg nagyon jól jönne.
Legyen, jöjjön nekik jól. De mindez úgy, hogy közben én is eldönthessem, szeretném-e.
Dátum: 2012.09.21. 06:54:44
Idézet: Isten Kardja - 2012.09.21. 06:42:29

"konstruktív javaslat" /két sor/


Lentebb megtalálod a mostani hsz.-ben.
Dátum: 2012.09.21. 06:52:43
Ariel, azért már megint olyan dolgokat emelsz ellenpéldának, amivel szemben SENKINEK nem volt ellenvetése. Épp ezért nem állja meg a helyét, mint "vád" az ellen, hogy miért is legyen mégis szubplazma.

1,
nekem nem kellenek az ősköves tárgyak, ezért nem akarom, hogy más használhassa rajtam

Senkit nem zavar, szintsávon belül megengedett, szabad a döntés, az egyén szuverén meglátásán alapul (többek között, nem nézve anyagi helyzetet, stb.)

2,
- nekem nem kellenek a familiárisok, nem tápolnak engem, azért más se tápoljon

-ll-

3,
- nekem nem kell a VT jutalma, ezért ellenem se működjön

Döntési szabadsás, hogy akarja-e valaki vagy sem. Valamint nem volt külön ára annak, hogy csináljam-e vagy sem. Az ár magában a templomban van, nem azért, hogy aktiváljam-e vagy sem (ugye a szavazásban jelen esetben is prem tagsághoz van kötve a kikapcsolhatóság ténye - ami eleve hibás, mert az ESÉLYE SEM lett ezzel megadva annak, hogy erre szavazzanak az emberek, tehát valamilyen szinten nem teljes a felsorolás, ergó szándékos félrevezetés.)
Igen, szándékos, mert hiába "csak" javasolhatok, attól még valami, ami nem egy adott csoportra érvényes hatással bír, hanem szerverszintű, NEM megengedett (kellene), hogy csak úgy félvállról lehessen venni a véleményeket.
És ha megnézed, azért sokan szeretnék, ha prem tagság nélkül is kikapcsolható lenne.

4,
- nem használom az AF képességeket, ellenem se működjenek

Lásd az első idézet válaszát.

5,
- nem viszek állatokat a csatába, más állatai se működjenek ellenem

Lásd az első idézet válaszát.

6,
- nem használom az epikus kincseket, más se használja ellenem

Lásd az első idézet válaszát.

7,
- nem portyázok, más se támadjon meg engem

Lásd az első idézet válaszát.

8,
- stb, stb.

Gyanús, de szerintem erre is érvényes lenne a fentebbi pontokból valamelyik.

Alapvető gond, az információ elhallgatása/hiánya az eseménnyel kapcsolatosa, hibásan kiírt szavazás és hibás tervezés lenyomásának kísérlete a játékosok torkán.
NEM elfogadható magyarázat az, hogy mivel elfogadva a felhasználói feltételeket, ÖNKÉNYES döntések sorozatával befolyásolható a játékosok életvitele és menetrendje.
Mint említettem, ez nem egy réteget érint, hanem szerver szinten érvényes fejlesztésnek tűnik. ÉS NEM lehet választani. "Ez lesz, mert ezt akarom és kész."
Eddig sajnos nagyon így néz ki, és ez sok embernek nem tetszik. De tudod miért nem jönnek és írnak ide? Kaptam leveleket a játékban és a szövetségemben is: széllel szemben vizelés. Sokan így látják, ha ki kell jönni a külső fórumra. Miért? Mert vagy hülyének nézik az ember javarészt azok, akik azt hiszik, hogy minden jobban tudnak. (Én nem hiszem, de azt igen, hogy el tudom (én is) dönteni, hogy NEKEM mi a jó és mi nem.) Épp ezért NEM jönnek ki, hiszen nincs kedvük írni, mert úgyse veszi a kutya se semmibe egyrészt, másrészt pedig Miklós sem nagyon foglalkozik azzal, hogy mit akarnak a játékosok, néhány olyan kivételtől eltekintve, akikkel valamilyen szinten bizalmasabb viszonyt ápol. Ez sem életbiztosítás, de lényegesen több, mint amit az átlag user elmondhat.
Én is kicsit szélmalomharcnak érzem ezt az egészet.... holott nem akarok sokat, szerény véleményem szerint. Csak a lehetőséget, hogy dönthessek arról, hogy nekem kell-e egy új dolog, vagy sem.
Mert ha prem tagnak kell lennem ahhoz, hogy HASZNÁLHASSAM a szubplazmát (ÉS lehessen nálam), akkor mindenki eldönti, kell-e neki. De ne az legyen már, hogy prem tag legyen AZÉRT, hogy NE használhassam/használják rajtam.
Nevetséges... és kiábrándítóan szomorú.

@Miklós

Még mindig tartom azt a véleményemet, hogy ez a fejlesztés ebben a formájában erőteljesen önkényuralmi fejlesztés abból a szempontból nézve, hogy rá akarod erőltetni úgy a játékosokra, hogy nem hagyod dönteni őket.
Ha már mindenképp akarod ezt a fejlesztést, akkor miért nem engeded meg lehetőségnek, hogy szabadon dönthessenek azok, akiknek valójában szól?
Mert ez a fejlesztés ÁLTALAD jön létre, de NEM NEKED, hanem nekünk. MI érezzük majd a hatását, nem pedig TE.
Ha ennyire érdekel(ne) a játékosok véleménye, akkor NEM CSAK a fórumon írnál ki szavazást, hanem a játékon belül ugrana fel egy ablak belépéskor, hogy töltsék ki a játékosok.
PLUSZ lenne olyan opció is, hogy ki lehessen kapcsolni, szabadon. AKÁR prem tagság nélkül is. Mert eddig ezt itt nem láttam érvényesülni..., így pedig erőteljesen pénzszagú a dolog.
Elhiszem, hogy mindennek ára van..., de most lényegében azért fizetnénk, hogy megvalósuljon valami úgy, hogy sokan ellenzik, csak azért, mert Te így gondoltad, hogy Nekünk jó lesz.

Ha már mindenképp le akarod ezt rajtunk verni, akkor alternatíva:
1. a, NEM prem tag valaki: NEM találhat szubplazmát és NEM támadhat senkit sem (csak az aktív normál portyarendszernek megfelelően), aktív (bekapcsolt az állapota arra vonatkozóan, hogy őt viszont támadhassak.)
1. b, NEM prem tag valaki: NEM találhat szubplazmát és NEM támadhat senkit sem (csak az aktív normál portyarendszernek megfelelően), ŐT SEM támadhatják szubplazmával (kikapcsolt állapotban a fejlesztésre vonatkozóan.)
2. a, PREM tag valaki: TALÁLHAT szubplazmát és TÁMADHAT (plusz az eleve adott portyarendszer is), aktív (bekapcsolt az állapota arra vonatkozóan, hogy őt (is) viszont támadhassak szintmegkötés nélkül.)
2. b, PREM tag valaki: TAÁLHAT szubplazmát és NEM támadhat senkit sem, ŐT SEM támadhatják szubplazmával (kikapcsolt állapotban a fejlesztésre vonatkozóan.)

És akkor mindenki eldöntheti, hogy akarja-e vagy sem...
Vagy talán az a gond, hogy hoznál egy fejlesztést/döntést, de az a gond, hogy a játékosoknak mégsem kellene? Megeshet..., nagyon könnyen. Elvégre a játékos attól még nem birka, képes eldönteni, hogy mit akar és mit nem.
Szeretnénk, ha felülbírálnád eme terveket és pontosítanád a szavazást, valamint szerver szinten is a játékosok tudomására hoznád, nem csak a fórumon. Mert itt sokan nem tudják/nem akarják olvasni.
És ami a legfontosabb: szeretnénk, hogy ki tudjuk kapcsolni, akár prem tagság nélkül is. Ahogyan az eddigi fejlesztéseket.
Aki akarja, úgyis csinálja. Aki meg nem akarja, had maradhasson ki belőle. Ott a normál portya (is), aki harcolni akar. Nem lesz ettől még senki sem erősebb vagy gyengébb, ha kikapcsolja és kimarad belőle, nem?
Dátum: 2012.09.20. 22:08:45
Idézet: Ariel - 2012.09.20. 22:01:05
kellene vmi extra funkciót adni neki, pl a saját horda üthetőségét.


Ez megvan jelenleg is, szubplazma nélkül is.100%-os fertőzés a neve. És akkor ismét lenne egy jogos felháborodás, hogy egy másik szabály is fel lenne rúgva; mert az első a portyázási szintkorlát, aztán, ha ez is lenne ott még pluszban, akkor a fertőzöttek "bónusza" is menne a levesbe. Egyáltalán nem szép kilátás. Így is sokan nem akarják, akkor meg aztán még többen kapcsolnák ki.

Az a baj, hogy Miklós nem mindig szereti belátni, ha téved. Mert ez bizony egy téves döntés/hibás tervezés jelen állapotban. Ám ő akkor is keresztül akarja vinni rajtunk, még ha nem is akarjuk. Egész egyszerűen azért, mert Ő így gondolja. Plusz ő az admin, és ez nagy aduász. A játékos meg dönthet, hogy vagy elfogadja és játszik így, vagy nem fogadja el és töröl. Senkinek sem épp a legjobb.
Dátum: 2012.09.20. 21:46:39
Nem tudom, én azért nem szeretném, hogy bármivel is megverj, sőt, semmiféle plazmával ne, ha lehetséges és egy mód van rá.
Nem nevezném vörös-érzékenységnek, de tény, hogy a zöldet jobban kedvelem. Pedig nem vagyok birka (Itt nem rád gondoltam Biri, so sorry), hogy csak a zöldre menjek, de hát itt ez a jó szín.
De ha neked is bukó a dolog, és még sokan mások sem akarják, akkor lényegében minek is kellene ez a fejlesztés?
Akkor evidens, hogy legyen ki/be kapcsolható és mindenki szépen eldönti, hogy kell vagy nem kell.

Nem veszem személyeskedésnek, ahhoz annyira nem érint a dolog, de hogy válaszoljak, lehet, hogy érdekes lenne, ha az egész szerverre ki lenne terjesztve a KH. Tudom, hogy nagy táp, habár messze vagyok tőle, mint Makó Jeruzsálemtől, de ez nem változtat azon, hogy azt is lehet szívfájdalom nélkül kikapcsolnám. De lehet, hogy nem. Enyém lenne a döntés, hogy hogyan szeretném.
Itt is ez a cél: enyém legyen a döntés, legyen meg a lehetőség a döntésre. Hogy akarjam, hogy választhassak. Ne csak ilyen "eszi, nem eszi, nem kap mást".
És mint mondottam - eddig valóban nem tudtam, hogy miért volt 0 kihívásod, most már tudom ezt is - engem nem zavar, hogy akár neked, vagy bárkinek mi van ki vagy épp bekapcsolva. Az a Ti szuverén döntésetek eredménye volt.
Nekem meg az lenne, hogy ezt nem akarom, és még vannak vele mások is, akár a szövetségemet nézem, de akár a többiből. Mert mindenhol vannak nem kevesen, akik nem szeretnék. De csak azok olvasnak fórumot, akik eleve szoktak. Így csak azok tudnak erről, akik szoktak olvasni is fórumot. De nem mindenki. Ezért kellene erről az egészről nem csak a fórumon szavazni, hanem szerver szinten kiküldeni egy körkérdést, akár a vadászatba ágyazva, ahogyan eddig erre már azért párszor volt példa.
De csak ismételni tudok, mert ez az igazság: neked a saját döntésed, hogy nem kihívásozol, nekem pedig (és még mások is vannak így ezzel) az, hogy én ebből nem kérek. És dönteni akarok erről. Nem szavazással, hanem ki/be kapcsolható panellel. Pont.
Dátum: 2012.09.20. 20:46:30
No-no, azért ne keverjük a szezont és a fazont Ariel, mert téves információkhoz vezethet.
Azért szerencsére túl sokan nem vernek el a szintsávon belül. Szintsávon kívülről pedig megint nem vernek meg, sőt, onnan egyáltalán, mert nem lehetséges. Szerencsére.
A szövetségi Aréna teljesen más funkciójú, mintsem a szubplazma. Az rendben van, hogy ott meg tudod nézni, hogy mit bírsz xy ellen. De vele amúgy is szövetségben vagy, semmi okod félni tőle. Sőt, akár én magam mondom, küldöm át, amire kíváncsi. Csak azért, mert szövetségi társam. Az Aréna csata csak jó poén.Igen, az. De csak szövetségen belül. Kívülről már nem értékelném.
Az, hogy közel +100 szintről elver a szövetségi társam arénában, mint mondottam rendben van. De ezért ő nem kap semmi sem, én nem kapok semmit sem, sehol semmi adat vagy épp plusz nem lesz, se neki, se nekem, csak egy csata log. Ennyi az összes.
Itt azért annál jóval több dolog lenne, mintsem egy sima "Aréna csata".
Tehát nem, a szövetségi Arénát nem kapcsoltatnám ki, de ezt a szubplazmát igen, ki akarom kapcsolni, prem tagság nélkül is. Teljesen hidegen hagy, hogy akár Neked, vagy 20-30 szinttel felettem kinek mekkora a kritje, bármi. Az jobban izgat, hogy a közelemben kinek mekkora van. De ezt pedig 2 hetente általában meg szoktam tudni, amikor összekerülök velük a bajnokin.

Igen, még mindig ki akarom kapcsolni. Aztán később, ha mások eredményéből az jön le, hogy ez mégis jó, akkor visszakapcsolom. Ami "hátrányom" közben származik a kikapcsolás miatt, a saját felelősségem. Nem fogok reklamálni miatta.

Kieg. : És engedd meg, hogy érdekességképp rámutassak, hogy Te TOP 2.-ik 0 kihívással rendelkezel, lévén, hogy az elsők között kapcsoltad ki a kihívást. Miért is, ha semmi gondod nem származik belőle, csak azok, amiket alapban megtudhatnál Te is az ellenfeledről?
Tudod, elvileg ugyanez menne elmondás szerint a szubplazmánál.
De ahogyan Te sem akarod ezt az infót kiadni, így engem sem érdekel. Tehát ahogyan Te kikapcsoltad azt, én meg ezt szeretném kikapcsolni. Te ott maradsz ki a "jóból", én meg itt szeretnék.
Dátum: 2012.09.20. 19:04:47
Ariel, néhány apróságot "kihagysz".

Egyrészt, a KH szintsávon belül üt be 15% alá. És a másik, ennél is fontosabb momentum, ki is kapcsolhatod, ha zavar.
Dátum: 2012.09.20. 19:02:46
Egyelőre az a gond, hogy nem tudni, hogy kikapcsolható lesz-e vagy sem.
Ha biztosan tudnám, hogy lehetne választani, hidd el, meg sem szólalnék. Nem kenyerem máséval verni a csalánt, jelen esetben is sajnos a sajátom lóg bele, és nem túl kellemes.
Ha biztos lesz a dolog, ahogyan Te ezt látod, akkor bármiféle dolog születik is ki belőle, egy szavak sem lesz ellene, tényleg.
Csak el lehessen dönteni premesség nélkül is, hogy ki akarja és ki nem. Utána pedig a vízözön.
Dátum: 2012.09.20. 18:17:28
Nos, akkor bemutatkozom neked, ha érdekel.
Larz Con De Mort néven vagyok a játékban, V1-en,a Domini Mortis szövetségben. Jelenleg 7x-es bajnok vagyok. Aktív, napi szinten portyázó játékos, VF-el.
Tehát, ha csak magamból indulok ki, akkor jogosan mondom, hogy aktív vagyok. És mint aktív játékos, engem igenis sért és zavar az, hogy nem választható jelenleg egy opció, ami a játék keretein belül mindenhol elérhető lesz.
A TE döntésed, hogy belépsz-e szövetségbe, térkapuba, eventbe, ütsz-e epikus/entitás, bármit. Döntések sorozata annak alapján, AHOGYAN neked jó. Jelen esetben NINCS meg ez a döntési szabadság. És EZ probléma.
Aztán, én nem szoktam minden fejlesztésnél sírni. És még biztosan vannak még rajtam kívül mások is. Rengeteg olyan dolgot felhasználok a játékban, ami számomra előnyös. A templomot is rendszeresen csinálom és fizetem érte a kavicsot, és ebből is hamarosan meglesz a 7.-ik medálom.
Tehát igen, mint az aktív játékosok egyike, szeretném eldönteni, hogy egy-egy fejlesztés - jelen esetben a szubplazma - kell-e nekem, vagy sem. ÉN had döntsem el, ahogyan a többi lehetőségnél is. Ne pedig belenyomják az arcomba.
Dátum: 2012.09.20. 18:10:20
Nem, nem viccelődöm, teljesen komolyan mondom, amit írok ide.
Igen, én tényleg azonnal ki akarom ezt kapcsolni. Azért, mert nekem van elég célpontom felfelé is, lefelé is. Normális portyatávban. Ellenben nem akarok boxzsák lenni. Mert azt ne mondd, hogy van más opció akkor, ha valami akár +15/+20 szintről beüt.
Meg aztán, az csak egy dolog, ha én kikapcsolom. Elmondásod és még 1-2 ember elmondása szerint, ez egy remek fejlesztés lesz. Tehát a szövetségemben, a barátaim között is biztosan lesz olyan, aki benn fogja tartani ezt az opciót. Így számomra biztosan lesz minta, köszönöm szépen.
Szeretek mások hibáiból okulni, ha lehetséges. Nem kívánok mindent megtapasztalni.
Dátum: 2012.09.20. 17:55:50
Nos, tudod, ez azért szubjektív: az, hogy NEKED miről mi a véleményed, egy vélemény a sokból. Az enyém szintén az, a másik emberé is az.
Az, hogy ki lehet kapcsolni a KH-t, a kihívást, az egyén szuverén joga. Neked is megvan ez a jogod. Az, hogy élsz-e vele, vagy sem, az már csak Rád tartozik.
Miért is szűkíti a többi játékos lehetőségeit az, ha kikapcsolják a szubplazmát? Jelenleg sem tudsz kiütni a szintkorlátodból, és ha célpont szegény környezetben vagy, akkor még a kamrád sincs tele. Ezért nehogy azok legyenek a hibásak, akiket nem érsz el. Az is TE döntésed volt, hogy olyan szinten, helyezésen vagy jelenleg, ahol tartasz. Szerintem senki sem tartott fegyvert a fejedhez, hogy neked ezt kelljen csinálni. Te döntöttél így. Más pedig másképp szeretne dönteni, vagyis jelenleg a jogot szeretné arra, hogy dönthessen. Ne pedig kötelezően meg legyen mondva neki, hogy mit is csinálhat.
Eddig minden esemény, event, bajnoki, kvíz, bármi, ami a játékban van, a választás lehetőségére irányul.Teljesen ingyen. Erre pont ez képezne ez alól kivételt? Milyen jogon?

Azt sem értem, hogy honnan veszed, hogy a döntés szabadsága csak jó duma? Miért, te talán a sitten vagy? Meg van szabva, hogy mikor mit csinálhatsz? Mert ha nem, akkor neked is megvan a döntés szabadsága. Mégsem duma akkor.

Idézet: Tigristappancs - 2012.09.20. 17:41:22
Ez esetben pedig más döntési szabadsága az aktív játékosok lehetőségeit csökkenti


Tehát részedről meg azért savanyú a szőlő, mert nem lenne elég célpontod? Neked is megvan a döntés szabadsága, eddig is el tudtál így játszani...
Dátum: 2012.09.20. 17:20:16
Idézet: Tigristappancs - 2012.09.20. 17:14:24
A fejlesztés lényege már az első információktól kezdve az, hogy a megtámadott ne szenvedjen semmilyen hátrányt.


Én azt azért nem értem, ha nincs belőle semmi hátrány, tehát majdnem olyan, mint a kihívás, akkor azt miért lehet kikapcsolni csak egy laza ujjmozdulattal és prem nélkül, ezt pedig miért nem lehetne a tervek alapján?
Mégis van, aki kikapcsolja a kihívást. Miért? Ha egyszer semmi kára sincs belőle...
A válasz erre: mert EZ volt az Ő döntése. Mert volt lehetősége dönteni.
Itt is ez kell(ene). A döntés szabadsága.
Dátum: 2012.09.20. 17:08:49
Idézet: Craslorg - 2012.09.20. 11:34:44
Miklós: Ez a szavazás így megint hülyeség szerintem.
- Lehessen kikapcsolni, ez alap.
DE(!), ha bekerül és esetleg mégse lehet kikapcsolni, akkor
- ne sebződjön, de a morál se nőjön (gyak. meg se jelenjen a csatalistájában és a győzelem-vereség mutatóra se legyen hatással)
DE(!), ha mégis megszavaznák, hogy sebződjön, akkor
- nőjön a morál is

A másik topicban teljesen egyértelmű az igény a kikapcsolhatóságra. Egyetértek vele, hogy fölösleges prémiumhoz kötni.
Ha viszont oda van kötve, akkor ne sebződjön senki, aki nem prémiumos.
Mi lesz azokkal, akik a láthatatlan vadászat miatt nekiesnek tápos tagoknak (nyilván 100 karakter emiatt üt majd 4-5 karaktert, akiknek ez nem biztos, hogy öröm), hogy negatív legyen a gy/v mutatójuk? Mi van, ha valaki nem akar emiat TP-ket gyűjteni, mert lepattannak róla.


Igen, így lenne jó, ha már el kellene képzelni. De a legeslegelső pontját támogatnám, de nyomatékosan!Hogy lehessen kikapcsolni, a választás lehetősége, az egyén szuverén szabadsága.



Idézet: Isten Kardja - 2012.09.20. 15:31:44
A ha a Blahán találkozol egy csúnya, rosszarcú, több javító-nevelő hatású intézményt megjárt, 40 kilóval nehezebb egyénnel, aki elhatározza hogy valamiért nem vagy neki szimpatikus és mindenképpen át akarja szabni az arcberendezésed, akkor hiába mondod neki hogy: "Bocs haver, nem vagyok az ütőtávodban"


Erre csak annyit, hogy lehet, hogy lezúzna, de itt azért már sok szempont van: mikor történne, rendőrségi eljárás, szemtanúk, stb...azért nagyon sarkos és nem éppen jó példát hoztál fel.
Persze, akinek jó lenne, hogy szinttávon kívül csapkod, annak persze poén az egész.
Tudod, ez hajaz egy másik játékra - Shakes&Fidget a neve - ahol lehet szintkorlát nélkül támadni. Nem látszik meg a statisztikádban a vereség, nem származik semmi károd. De az az a játék, és nem ez. És az tele is van döglött karakterekkel, én is közel 300-as szint előtt hagytam abba benne 3 karaktert is.
Miért vittem addig? Csak a monoton megszokás miatt...de agyhalál volt. És nem, nem volt élvezet lefelé verni 100+ szintet. És most kb. ez onnan van koppintva...


Idézet: Kocos - 2012.09.20. 15:33:00
Tényleg, az nem lenne elégséges, ha a kikapcsoló támadható maradna, de semmilyen módon nem értesülne a támadás tényéről?

Akkor mi értelme lenne a kikapcsolásnak? Akkor már eleve nem is kellene kapcsoló. Egyszerűen játszol, és úgy kamráznak be napi szinten, hogy nem is tudsz róla. Ejha...móka a köbön.


Idézet: Isten Kardja - 2012.09.20. 16:02:41
Az meg sem fordul a szubplazma ellen lobbizóknak (elnézést, valamiért mindig a Szellemirtók jut az eszembe erről a szóról, pedig abban ektoplazma volt vagy mi), hogy aki kikapcsolja, az kizárja magát abból hogy néhány hónap, év múlva brutális mennyiségű ekto(szub)plazmával felvértezve megtegye ugyanezeket, amitől most annyira ódzkodik?


Benne van a mondatban a válasz rá: Néhány hónap, év...
Pluszban pedig, szerintem azért az ellene lobbizok is felnőtt emberek lévén képesek döntéshozatalra.
Ha van opció, hogy kikapcsoljam - természetesen prem nélkül is - várok és megnézem, hogy akik ezt bevállalták mire haladnak, el tudom dönteni, hogy akarom-e. Ha igen, akkor bekapcsolom és csinálom. Ha meg nem, akkor nem.


Idézet: Tigristappancs - 2012.09.20. 16:10:54
Nem is baj mehettek is csapd le csacsizni, az a nektek való színvonal. : )


Ennek a hsz-nek pedig a hordozása olyan, hogy aki írta, az azt hiszi, amiért undok, lehet piros pontot nyerni... pedig nem. Senki sem a portya ellen ágál. Hanem az ellen, hogy a szintsávon kívülről üssék rommá. Nagyon nagy a különbség. Gondold csak végig.
Dátum: 2012.09.20. 11:51:53
Érdekes.
Azért ne szaladjon már el ennyire az a bizonyos paci.
Egyrészt, mi NEM kértük ezt a fejlesztést. Tehát arról, hogy mennyibe kerül a leprogramozás, stb... nem a mi reszortunk. Fizetünk mi más funkciókért, amiből azért rendesen lehet bevételetek. (és ekkor ugye ez csak magyar viszonylatban, mert nem néztük a külföldi szerverekről való bevételt, stb.)
Ha pedig ennyire sokba van a leprogramozása, akkor miért is van erre szükség...?
Nem érzem reálisnak.
Hiszen nem hallottam olyat, hogy a kihívásnál vagy a KH-ál, amikor bekerült a válaszhatóság, hogy akarjuk-e vagy nem, akkor is így felkerült volna az anyagi vonzata. Itt meg igen? Kicsit simlik ez a rész.
Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne a kikapcsolást betenni. Hiszen a rendszer "elve" ugyanaz, mint a fentebb említett másik 2 résznél: nem akarom használni és nem akarom, hogy rajtam használják.
Itt sem lenne ez lényegében szerintem másképpen. Eddig is meg lehetett ezt oldani, most is meglehetne.
Dátum: 2012.09.20. 11:26:38
"Nem akarom, hogy barátságos portyára hívjanak, és én sem akarok kihívni másokat.
Nem akarom, hogy a kristály horda tagjai megtámadjanak, és én sem akarom támadni őket."

Ezeket így meg lehet csinálni prem tagság nélkül is. Ennyi erővel ezt is meglehetne.
Zavaró, hogy ennyire rámentek a pénzre.
Lehessen véleményem szerint kikapcsolni, akár premesség nélkül is. Az olyan jutalmat pedig, ahol szubplazma a jutalom és ki van kapcsolva, azoknak ne járjon/kapjon. Szerintem mindenki képes mérlegelni és dönteni, hogy neki mi a jó.
Dátum: 2012.09.20. 11:17:47
Idézet: Miklós - 2012.09.20. 11:11:23
De ha jelentős igény van rá (de csak akkor!) berakhatjuk, hogy ha valaki prémium tag akkor ha akarja, beállíthassa, hogy őt ne támadhassák.


Egyrészt, mi számít jelentősnek? Másrészt, hogyan akarjátok ezt megnézni, hogy van-e rá igény (teszem azt szerverenkénti szavazás?)? Harmadrészt pedig miért kell prem.tagsághoz kötni azt, hogy kikapcsolható legyen?
Dátum: 2012.09.20. 10:53:40
Értem mit mondasz, de Te azt értsd meg, amit én mondok.
Lehet, hogy kipróbálnám ezt a fejlesztést. De nem az elején.
Legyen olyan opció, mint a kihívás és a KH, hogy ne támadjanak és én se legyek támadható ez által. Aztán, ha látom a többiek visszajelzéséből, hogy jó, akkor én is bekapcsolom.
De jelenleg ez olyan, ha nincs "ki/bekapcsolás", hogy akár akarod, akár nem, kötelező jellegű. Ez pedig minden, csak nem jó. Mert a lent és középmezőnynek van célpont. Csak fent nincs elég. Tehát ez megint olyan fejlesztés, ami fentre szól, nem a szerver egészének, de mégis az egész szerverre kihat.
Dátum: 2012.09.20. 10:41:26
Az rendben van, hogy nézze meg az ember, hogy neki mennyire jó vagy éppen mennyire nem.
De ha nem jó, akkor sem tud tenni ellene semmit sem. Mert nincs "kikapcsolás" opció. Ha lenne, akkor érvényes lenne az, amit mondanál.
Dátum: 2012.09.20. 10:39:00
Nem, nem hiszem, hogy belefutottam volna.
Mivel mindketten V1-en nyomulunk, így ismerem a karaktered, a szövetséged is. Sem veled, sem a szövetségeddel nincs problémám.
Amikor írtam neked, akkor a morális tónusára világítottam rá a hozzászólásodban. Mert az, hogyha valakinek nem tetszik az, hogy akaratán kívül - bármit is tesz - boxzsákká válhat, nem éppen nyerő. Biztos vagyok benne, ha Te lennél fordított helyzetben, neked sem tetszene a dolog. Ez most teljesen független attól, hogy most 15 vs 30 pp-s beállítással játszol/játszik valaki.
Itt az a gond, hogy akkor is érvényes rád, ha nem akarod.

Itt egyetlen kapcsolóval lehetne mindenkinek középutat találni - és ez nem az, hogyha valakinek nem tetszik, akkor abba lehet hagyni (amire ugye te is utaltál), vagy éppen lehet törölni - hanem az, hogy lehessen dönteni és választani, kikapcsolni vagy éppen bekapcsolni. Ahogyan a kihívást vagy a KH-t.
Mert lehet, hogy valakinek eleinte nem tetszik, kikapcsolja, de a többiek tapasztalata alapján, akinek meg tetszik, azok alapján meggondolja magát és ő is aktívra teszi.
Ennyi lenne az egész, és máris mindenki szívesebben várná és nem ilyen heves ellenállással.
Dátum: 2012.09.20. 07:08:07
Elnézést kérek, de azért egy görbe tükröt magad elé tehetsz és belenézhetsz:

Idézet: Razor - 2012.09.20. 06:41:09
Ennyi erővel [...] nem tetszik neked tudod mit? Állj le!


A kérdést magadnak is "felteszed".

Idézet: Razor - 2012.09.20. 06:41:09
Milyen hozzáállás ez?