Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2012.11.07. 10:10:33
Mondd el akkor, hogy mit értettem félre ebből.

Idézet: Offsboy - 2012.11.07. 07:39:57

A lista igen hosszú, de a legfájóbb, hogy lassan csak és kizárólag a magas szintű epik tárgyak ejtenek ki bajnokikon, pedig nem tartom annyira gyengének a karim.


Keresed a megmérettetést? Ott van előtted: nyerd meg a bajnokit. Ha meg annyira erős vagy a szinteden, akkor nem kéne, hogy gond legyen. A probléma forrása inkább a sok medál okozta negatív módosító. Talán.
Aztán, mert az nem egy szövetség része, hogy a kisebbeket is támogatjuk? Tudod, nem mindenki önző. Van, aki támogatja a másikat. Ezért szövetség, egy csapat. Szerintem simán elfér egy karakteren a szint*2-es ékszer, ha a csapat megdolgozott érte.
Mit tesz hozzá egy 100-as kari a 200-as kincshez? Mit kellene? Magát teszi hozzá. A többi hiányzó részt meg a csapattársai teszik oda. Ez NEM CSAK egyéni játék. Ha így lenne, nem lennének szövetségek, csak a hátadra csatolt epik emlékmű, amiből vered az entitást. De szerencsére nem így van.
Dátum: 2012.11.07. 09:48:57
Idézet: Offsboy - 2012.11.07. 07:39:57

A lista igen hosszú, de a legfájóbb, hogy lassan csak és kizárólag a magas szintű epik tárgyak ejtenek ki bajnokikon, pedig nem tartom annyira gyengének a karim.


Ez most komoly?
Csak azért, mert a Te szövetségedben nem olyan tárgyak esnek, mint teszem azt az AL? Akkor miért nem jelentkezel át? A Hűség Zálogával maradhatsz továbbra is rubin. Az persze már más kérdés, hogy átvesznek-e.
De csak azért támogatni ezt a nerfet, mert az ékszerek miatt - amiért megszenved az adott szövetség - Te nem tudsz nyerni bajnokin...komolyan mondom, hihetetlen...
Dátum: 2012.11.07. 07:00:25
Nerf and Nerf again...
Nem lehetne esetleg egy olyan időszak, amikor nem azzal foglalkozna bárki is, hogy hogyan lehetne alátenni a másiknak?
Egyrészt, már nem jó a szavazás kiírása, mert NEM lehet arra szavazni, hogy NEM kell a módosítás. Mert ez KINEK lesz jó? Egy maréknyi embernek ezrek ellenében? Akkor tehát az a maroknyi ember tartja el a játékot? Átmentünk privát szerverbe, csak éppen nem tudunk róla?
Mert úgy alakulnak a szabályok, ahogyan 1-2 arc fütyül? Ez eléggé kiábrándító.

Nem értek egyet azzal, hogy miért gond az, hogy valaki akár a korlát felső határán lévő tárgyakkal rohangál? Elvégre az nem csupán egy egyéni játék, hanem csapatmunka is. Ha én valamire nem vagyok képes, akkor ott vannak a társaim és segítenek. Erről (is) szól a szövetség, vagy nem?
Ezek után akkor csak azonos szintűek tömörüljenek szövetségbe? Vagy egy személyes szövetségek alakuljanak, hiszen csak azon ékszereket lehet viselni, amiket a karakter meg tud ölni?

Offs; Nem értem, hogy neked is miért savanyú az a szőlő.... hónapokig ültél a SK miatt több 10 millió felett. Akkor bezzeg nem sírt neked sem a szád. Most meg mégis fáj, hogy jajj, az ütési távodban vannak olyanok, akik durva ékszerekkel rohangálnak. Jelen esetben ugye az AL kisebb tagjai. A lehetőség neked is adott, mint bárki másnak. Jelentkezz át másik szövetségbe. Ha meg nem, akkor miért fáj az, miért kell irigynek lenni azokra, akiknek van ilyen? Mert nem ingyen van. Vagy ők verik ki - kicsiny százalék - vagy pedig a szövetsége üti ki. De azoknak, akiknek le kell verni azokat az epikusokat, szintén erőforrásba van. De mivel szövetség, meg tudják beszélni, és van ÖSSZETARTÁS! Azért adják oda esetleg a kisebbeknek.
Persze, neked nincs ilyen. Szomorú, ez tény, de mint mondottam, egyszerűbb lenne - nem csak rád, hanem mindenki másra is értem, akik amellett kampányolnak, hogy ez a nerf kerüljön bevezetésre - hogy talán megpróbálni megoldani azt, hogy legyenek jobb ékszerek, akár entitás, akár szövetségi összefogás, vagy ne adjisten szövetség váltás mellett, mintsem AZON sírni, hogy a rendszert változtassuk meg inkább.
Igaz, a JV fogékony a nerf sírásokra. Jobban szeret elvenni, mintsem adni, ez már az évek alatt bebizonyosodott, de nem értem, hogy miért jó mindig csak nyírni a birkát, anélkül, hogy rendesen etetve lenne. Előbb, vagy utóbb, de ki fog halni a gazda így.

És igen, nekem a nerf miatt savanyú a szőlő. Nem tagadom, egy igen erőteljes TOP szövetség egyik döntéshozó tagja vagyok. A JELENLEG használt ékszereim java része, urambocsá nem...hanem a 95%-a olyan, hogy nagyobb, mint a nerf szintkorlátja.
Igen, használom őket napi rendszerességgel. Ha kell, kiteszem a listát is ide, akár az irigység miatt is.
Nem, nem én csaptam ki őket. Esélyem sem lenne rá. Akkor miért viselem? Mert a szövetségem már a 160-as kincstáblát üti. Ha csak a mostani korlátot nézem - AMI JÓ ÉS MŰKÖDŐKÉPES - akkor is legalább 80-as szintűnek kell lennem, hogy használni tudjam a tárgyakat.
Reális? Igen. Elfogadom? Igen.
Hogyan kerülhetnek ezek olyan kis pórokhoz, mint én is? Egyszerű, mert szövetség vagyunk, egy csapat, mely összetart. Elvégre az egyéni célok mellett - ha már szövetségi társak vagyunk (nálunk legalábbis így megy) - figyelünk egymásra. Igen, ezért lehetséges akár, hogy amikor portyázom, akkor 140-es Gyémánt Lélekrablóval megyek és a 120-as Vén Lélekszívóval.
Tudom, erős tárgyak. De benne vannak a 2*-es korlátban, valamint a szövetségem egyrészt már bőven másik táblát öl, a másik pedig, hogy megkaptam.
Az, hogy másoknak nem ilyen van, nem az én hibám. Nem is az egyén hibája. De még csak nem is a szövetsége. Egyszerűen azért, mert NEM VAGYUNK EGYENKARAKTEREK! Ha más szövetségben is vannak nagyok, simán elmehetnek az erőforrások áldozásával addig, hogy megszerezzék ezen tárgyakat. Van, amelyik meg is teszi. V1-en van még néhány szövetség, akik hasonló szinten vannak. Megküzdöttek érte? Igen. Akkor meg miről beszélünk?

A bajnokira is kitérve futólag; hiába adsz oda gyenge karakternek jó tárgyakat, nem fog bajnokit nyerni. Mert nem fog. Ahhoz, egyrészt erős karakter kell. A másik, erős szövetség sem árt. Harmadrészt pedig magas epikus kincsek sem ártanak, amik NEM NYERIK MEG HELYETTE a bajnokit, de segítik. De hát a játékban elvileg minden felszerelés ezt teszi, nem? A javát mindenki meg tudja venni, a kis hányadát meg epikusok által lehet megszerezni.
És igen, látva a ki nem mondott kérdéseket: én is a 2* korláthoz közeli ékszerekkel indulok bajnokin. Segítenek. De közel sem adnak annyi bónuszt - főleg, ha ezekből levonom az ellenfeleken lévő értékeket - mint amiket Offs emlegetett.
Azért, talán az embernek magában kellene keresni a hibát először, ha valami nem úgy működik, ahogyan elgondolta, és nem azért sírni, hogy a rendszert változtassuk meg inkább.
A játék jó, nem vitatom. Szeretem én is, fizetek is érte. De hogy állandóan a nerf, és mindig nagyobb-nagyobb tömegeket érintve, tényleg kiábrándító.
Nem hiszem el, hogy mindig az a maroknyi ember, akinek jók ezek a dolgok, azok tartanák el a játékot. Elvégre nem ez alapján kellene akkor sem dönteni, ha így lenne - amit persze nem hiszek - hanem úgy, hogy azért logikusak legyenek. Mert ez a mostani módosítási tény, nem az. Ahogyan a mód sem, ahogyan az arcunkba van tolva. Ellenkezésnek helye nincs, rossz vagy a rosszabb kell. Mert kb. ez most a lényege. Holott az eddig olvasott hsz-ek 70-30%-ban a NEM felé hajlanak. Ez meg akkor miféle véleménykikérés, ahol NINCS "Nem" opció?
Nem kell túl messzire menni a történelemben ahhoz, hogy hasonló rendszer(eke)t lehessen látni.
Nem, újratervezést rendes szavazásra, vagy inkább elvetni ezt az egészet, és a régesrég beígért fejlesztésekkel haladni, nem pedig mindenféle nerfeken gondolkodni! Mert az ígérgetés már nagyon megy, de a teljesítés már nagyon nem. A nerfek pedig érdekes módon majdnem mindig azonnali.
Dátum: 2012.10.28. 14:48:17
Én is látom a 2 őskövet a karakteremnél, elismerem.
De most néztem meg egy másik karakteren, ahol szintén megvan a 10 szilánk a jutalom választásához, és ott nem választható. Hozzáteszem, az a karakter 30-40 között van szintben. Tehát akkor ezek szerint szintfüggő, hogy milyen jutalmak választhatóak? Ha igen, ezek miért nem lettek eddig közölve?
Dátum: 2012.10.28. 14:06:26
Nekem 2 meglátásom lenne; Ha a Napi rutin funkción keresztül vált be az ember 2 dukátot, akkor odaugrik az AH-ra. Jön a kérdés, miért? (Mert a manakonsti, stb opciónál elvégzi a műveletet, de marad azon az oldalon.)
A másik pedig; Miért lett kivéve a hűségszilánk jutalmak közül a 2 őskő? Félreértés ne essék; én rendesen veszem a köveket, nincs szükségem erre a 10 naponta/2 őskő dologra. De sokan vannak azonban - úgy vélem legalábbis - akkor örülnének annak, ha havonta/6 őskővel tudnának rohangálni.
Avagy ez megint a hibás tervezés, ezért gyorsan korrigáltuk résznek kell betudni?
Dátum: 2012.10.26. 17:38:21
V1-en beragadt az AH-ban 2 tétel is:

Kisebb térkapu stimulátor
Jelenlegi licit: 410 aranydukát (Tróger Joe)
Licit vége:
Ma, 16:37:02

Gyorsított fejlődés
Jelenlegi licit: 777 aranydukát (Szent Peti)
Licit vége:
Ma, 17:06:45
Dátum: 2012.10.22. 08:31:18
Nem ugrik el manakonsti után, ez teljesen biztos. Legalábbis nekem nem szokott. A dukátot nem tudom, azt szeretem még mindig manuálisan váltani, így erről nem tudok nyilatkozni.
Dátum: 2012.10.18. 09:31:49
Idézet: Quellon - 2012.10.18. 09:06:24
A napi rutinok ad PP-t.


Valóban ad pp-t+csp-t is.
De a hűségszilánk beváltásánál nincs pp-s opció. Csak csp-s variáns.
Mahaf arra gondolt, hogy a jutalom beváltásánál is lehessen pp-t kérni, ne csak csp-t a felsoroltak közül.
Dátum: 2012.10.05. 22:01:56
Idézet: Quellon - 2012.10.05. 21:40:48
Gondolom azért jól elagyabugyálnád utána, talán még rendszeresen is


Psszt, ez már a mesének az a része, ami a "The End" után szokott lenni, csak nem mutatják.
Dátum: 2012.10.03. 21:03:02
Idézet: Craslorg - 2012.10.03. 20:50:21
Rég voltam már prémiummentes.


Fizetett hirdetésünket olvashatták.
Dátum: 2012.10.03. 20:47:30
Nem kell prémium tagság ahhoz, hogy tudd használni a portya szimulációt. Csak legyen őskő hozzá, más kritérium nincs.
Dátum: 2012.10.02. 05:42:38
Ma nem volt V1-en HT váltás és a bajnoki sem futott le eddig.
Dátum: 2012.09.24. 06:57:56
Idézet: Maci - 2012.09.23. 20:36:13
A világ vallásainak vezetői örömünnepre hívták össze követőiket.


De mégsem. A felhasználói feltételek között nekem van olyan kitétel, hogy valaki "blowjob" tevékenységet kíván folytatni, és ez azért engem is érint, akkor nem hagyhatom szó nélkül.
Szóval Maci, leállhatsz. Ne túráztasd magad rajta. (Valamivel normálisabb voltál még, amikor V1-en is voltál a LHE (már ha nem keverlek valakivel. Így 4 év távlatából könnyen megeshet, hogy mindig a jó emberek törölnek...)).


Idézet: Ariel - 2012.09.23. 21:50:29

Hogy a felzárkózók mit fognak kapni a top50-től, azt nehéz megmondani.


Annyira azért nem nehéz...mivel a szövetségi támadásokat meg lehet nézni, és már csak 10-15 szintre lefelé ütve hozzánk közel 50k-t ütsz a tagjainkra. Akkor nem nehéz elképzelni, hogy mit lehetsz képes lentebb ütni.
Ne legyünk álszerények.
Dátum: 2012.09.23. 20:25:01
Szerintem mára már nyugodt szívvel lehet azt mondani, hogy teljesen mindegy, hogy VF vagy EH.
A Vf-es lassan halad. Az EH - ha csak portyázik küldetésekben ugye - akkor van olyan lassú, és közel hasonló a LE/TP aránya, bár ezt Biri nálam sokkal jobban meg tudná mondani.
De ha ez még nem lenne elég, akkor ott van a hibrid TOP, akik EH mellett megkapták az instant féket is; beépített VF. Vajon mit kapnak majd azok, akik így odaérnek hozzátok, Ariel?

Össi; Igen, én is szélmalomharcnak érzem, már egy ideje. És gondolom, hogy hasonlóak lehetnek néha a vélemények is. Csak épp nem akarom lerúgatni a vesémet úgy, hogy nincs esélyem sem tenni ellene, ha a fejem tetejére állok sem.
Ám, ha lehet, én majd kikapcsolom, aztán mindenki úgy rúgja le a másikat akár -200 szint távolságból is, nem érdekel. Elvileg úgyis egy event, én úgy döntöttem, hogy ki akarok maradni belőle.
És tényleg azt hiszem, hogy befejezem az írást ide (is) jó időre. Kivárom mi lesz majd ebből, aztán eldöntöm, hogy hogyan tovább. Mert kb. ez még rajtam múlik, ha más nem is.
Dátum: 2012.09.23. 18:59:49
Ez így ebben a formában nem igaz... hiszen, ha egy EH-s bekerül esetlegesen egy VF-es környezetben, mondhatni könnyedén átsuhan rajta. Minimális az ott tartózkodási ideje, ergó mondhatni "osztályt" lép, és lemarad a csapat. Vagy nem?
Dátum: 2012.09.23. 18:49:04
Sy Web...
Ő, mint V3 TOP 1 szinthuszárja, hogy jön ide?
Ő az, akit nem vernek le 30-40 szintről? Tény, mert nincs is felette senki sem, ám ettől ez még nem válasz a kérdésemre.
Büyük; elfogadva. Ő talán. De mivel erőteljesen a TOP 25-ben van, neki sem sok ellenfele lenne.
Nos, tehát ha szinte nincs senki sem, aki ellent tudna állni ilyen mértékű letámadásnak, akkor mégis kinek kedvez ez a fejlesztés? Mert a TOP-on kívül senkinek sem.
Tehát lényegi válasszal Te sem voltál képes szolgálni, köszönöm.
Dátum: 2012.09.23. 18:38:57
Idézet: Ariel - 2012.09.23. 18:24:45
"járd két évig minden osztályodat, és laposra verhetsz mindenkit, aki csak egy évig járja őket".

Lehet akár így is nevezni. De ha viszont kijárod a sulit - kikerülsz az ütéstávból - akkor nincs vele többé gondod, nem? És ha már a VF-et így átfordítottuk, akkor legyen meg az EH is: "Ha csak egy évig jársz minden osztályt, akkor kapsz minden hónapban zsebpénzt."
Dátum: 2012.09.23. 16:33:03
Idézet: Kocos - 2012.09.23. 09:32:46
Merthogy azzal, hogy 30-40 szinttel fentebbrol le tudnak verni teged, azt te is pontosan tudod. Csak kiirva nem szeretned latni. .


Nem kételkedem abban, hogy ennyi szintről le tudnak verni. Megfordítom a kérdést: tudsz olyat, akit nem vernek le ennyi szintről?
Valamint a másik: Való igaz, hogy nem akarom látni, hogy ennyi szintről levernek. És miért nem akarom látni? Mert felesleges egyrészt, a másik pedig, hogy a normál szintkorlát miatt nem lenne lehetséges. Ha pedig nem lehetséges, akkor miért akarjam, hogy ilyen csatáim legyenek?
Nem vagyok mazoista.
Valamint ami fölött elsikkad a tekintet, hogy személy szerint nem látom indokoltnak ezt az egészet. Nekem az nem indok, hogy valaki 30-40 szintről azért verjen meg - amit ugye alapvetően nem tehetne meg - csak mert neki olyan kedve van, stb.
Az pedig, hogy mennyien akarnak majd felfelé ütni ugyanennyi szintet, számomra szintén megkérdőjelezendő. Amolyan "just for fun" szinten lehet, de akkor így meg olyan, mintha nem is lenne. Pusztán aréna, de ilyen világméretű szinten. Nem jár érte semmi sem senkinek, csak amit alapból tudnál: aki kisebb sokkal, levered. Aki meg sokkal nagyobb, lever. Ennek mi értelme, hogy még számszerűsítsem is azt, ami nyilvánvaló? Ahogyan az is nyilvánvaló, hogy szintkorlát miatt nem támadhatna.
Ez kb olyan, mintha egy általános iskola 8.-ik osztályos odamegy egy 3.-ik osztályoshoz és hülyére pofozza. Képes rá? Igen. Mert erősebb és idősebb. Tudod, hogy meg tudja verni? Igen, tudod. Ők is tudják ezt. Miért nem teszi meg esetleg mégsem? Mert nem szabad; lásd iskolai szabályok, tanárok, stb.
Itt a játékban: mindenki tudja, hogy egy TOP kari, vagy akár - maradva a 30-40-es számoknál - 30-40 szinttel magasabb karakter simán lever egy alatta lévőt. Mindketten tudják. Miért nem teszi ezt meg? Mert nem engedi a szintkorlát.
Jelen fejlesztés olyan, mintha az iskolában eltörlöm a tanárokat és a szabályokat, és megy a randalírozás. Nagyon jól hangzik...
Kb ugyanez lesz ezzel itt is, csak pepitában.
Dátum: 2012.09.23. 07:07:52
Hmm, igazad van, tényleg összekevertem valamivel, én ezt másképp értelmeztem; hiszen minél kevesebben jönnek fel szavazatot leadni, annál kisebb a minta, amit kapunk, így a létrejött arányok nem fedik fedik a valós igényeket. Gondolok itt a passzív fórumozókra, valamint azokra, akik nem olvasnak külső fórumot. Mert azért elég sok ilyen is van.
A levezetésed teljesen korrekt, így ezen részért elnézést kérek az arányokra vonatkozóan.
Dátum: 2012.09.22. 06:48:51
Idézet: Miklós - 2012.09.21. 14:07:00

Ha pl. valaha lett volna szavazás arról, hogy a játékban legyenek-e ősköves tárgyak, az ingyenes játékosok nyilván leszavazták volna.


Nem valószínű, mivel minden játékban vannak premesek. Akik olyan felszerelést használnak, amiért fizetni kell. Ez itt sem volt meglepetés, nem is erről volt probléma (most sem).

Idézet: Miklós - 2012.09.21. 14:07:00

Ha lett volna szavazás arról, legyen-e EH, a VFesek leszavazták volna.


Ebben sem vagyok túlságosan biztos, hiszen, mint a VF ellenpárja, kellett a kompenzáció. Másrészt, egyszerre kerültek be. Tehát amíg van VF-EH is van (kellene).

Idézet: Miklós - 2012.09.21. 14:07:00

Ha lett volna szavazás arról, hogy lehessen-e portyázni, leszavazták volna.

Valószínűtlen, lévén, hogy pvp alapú játékról van szó, és ez a középpont. Minden más csak színesítő elem. És igen, az a probléma, hogy a pvp jól megszokott szabályrendszerét kívánjátok felrúgni úgy, hogy az lényegében nincs megmagyarázva.
Mert az elől haladókon kívül - akiknek nincs elég célpontja, vagy túl gyenge a szintjén, hogy ott harcolgassan (max a klónja ellen), annak ez jó - de a többiek?
Nekik van célpont, nekik ez nem old meg semmit sem, azon kívül, hogy célpontokká válnak úgy, hogy ez a fejlesztés kikerüli a szintkorlátokat, amik nagyon jogosan működtek már közel 4 éve.

Idézet: Miklós - 2012.09.21. 14:07:00
Ahogy itt sokan írták, attól, hogy van egy piros link az eddigi csatáid alatt, a karaktered semmilyen hátrányt nem szenved el, max. a büszkesége sérül. Persze ez is fontos szempont, épp ezért tesszük az opciót kikapcsolhatóvá.


Köszönöm "Bíró úr", nincs több kérdésem, befejeztem. (Habár az még nem tisztázott tény, hogy alapvetően mindenki számára kikapcsolható lesz-e, vagy "csak" a premeseknek.)


Idézet: Miklós - 2012.09.21. 14:18:29

Mutatok egy igencsak konkrét példát: a szubplazma kikapcsolhatóságáért te lobbiztad tele a másik topicot, és én rögtön azt mondtam, rendben, lehet róla szó, máris kiírok róla egy szavazást.

Erre még engedd meg, hogy reagáljak: Igen, valóban így volt. Ám a szavazásba nem tetted bele, hogy alapvetően mindenkinek elérhető legyen a kikapcsolás. Apróság, de sokat nyom a latban! (Ne csak a prem tagok számára, hogy közérthető legyen.)
És azért csak az én véleményem olvashatták sokan, mert mint mondottam - így gondolom olvastad is - hogy széllel szemben vizelés.
Sokan nincs hozzá kedvük, mert eléggé csalódottak ahhoz, hogy kijöjjenek ide, és azt mondják nekik, hogy "hülyék vagytok, mert..."


Idézet: Morzkod - 2012.09.21. 14:43:34
Bocsáss meg, de én nem arról írtam, hogy hányan szavaznak, hanem arról, hogy milyen arányban szavaztak az emberek az egyes pontokra. Tehát terjedelmesen válaszoltál valamire amit senki nem mondott, ellenben semmit nem írtál az én véleményemre.

Niemöller szavait adaptálva pedig nem vagyok meggyőződve, hogy jelen pillanatban nem a te véleményed-e az, ami ellenfel kell szólalni. Azzal, hogy nagyon hosszasan írod le azt, hogy ami neked amúgy indifferens és másnak jó, az összességében miért rossz, nem fogod elérni, hogy egyetértsek veled.

Megbocsájtok, természetesen.
És de, egyenes arányosság van véleményem szerint a leadott szavazatok állása között. Minél kevesebben jönnek fel és szavaznak, annál kisebb lesz a leadott arány. Ebben hol a probléma?
És nem, nem neked válaszoltam azt a sok mindent. Elvégre a neked szánt írás után külön tagmondat következett, ami az új gondolatmenetet vetette fel. Tehát nem, nem neked volt szánva mind. Csak az a rész.
Természetesen nem kell egyetérts velem. Nem is kértem. És nem hiszem, hogy nem érted az idézetet, inkább csak nem akarod érteni, amire utaltam velem (amit nehéz, mert kifejtettem, hogy mire is gondoltam általa).
Ezek után ez már a szubjektív véleményed, hogy mit gondolsz és tiszteletben is tartom. Nem célom, hogy meggyőzzelek, jogodban áll másképp gondolni.

(Kíváncsian várom a további fejleményeket, részletes leírásokat...)