Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2012.11.23. 13:49:09
Idézet: Truth80 - 2012.11.23. 13:01:39
En is ugy gondolom hogy, ha varazslatelnyelest ad, akkor 2 gond lehet:

- ad egy keveset, de ezert nem eri meg magiat fejleszteni - folosleges programozas, senki nem hasznalja
- sok elnyelest ad, akkor meg mindenki tolja az egekbe aki nem az meg sirni fog hogy a karakterfejlesztese szart sem er


Én meg picit porhintésnek érzem azt, hogyha varázslatelnyelést adna, az akkora galibát okozna.
Miért?
Mert mondjuk egy építő karakternek hiába van az egekben a mágiája - ami által így kapna biztosan valami hatalmas varielnyelést - de attól még nem fog csatát nyerni. Az erős karaktereket ez nem nagyon tudja meghatni. Szerintem.
Ha meg sok elnyelést adna, akkor kötelező jellegű lenne? Nem hiszem.
Sokan most is az IQ-t tartják kötelező fejlesztési iránynak, mégis vannak olyanok, akik olyan szinten rágyúrtak a közelharcra, hogy meg tudják fordítani a harcokat akár varihátrányból is. Nekik sem érzem, hogy gondot okozna, ha esetleg az amúgy is kisebb varisebzésüket leredukálná a magasabb mágia. Az esély előttük is ott van, hogy fejlesszék, ha problémásnak érzik.
Amíg nem tartanak senkinek a fejéhez sem fegyvert, hogy csak 1-2 dolgot fejleszthet, nem érzem, hogy bármi is kötelező jellegű lenne.
Dátum: 2012.11.22. 10:25:28
Bekerültek az új relikviák.
Ezeket - akit érdekel természetesen - a bal oldali panelen található 'Relikviák' fül alatt találhatóak meg.
Dátum: 2012.11.19. 20:07:45
Idézet: Birka - 2012.11.19. 19:51:17
Olvass, és értelmezz


Ne légy tuskó, nem az erdőben vagy.
Olvasni olvastam, de elkerülte a figyelmemet. Este van, munka után. Egészséges, ártatlan volt a kérdésem, amire általad megkaptam a választ. Kössz.

Idézet: Birka - 2012.11.19. 19:54:08

Gondolkozz picit programozóbb fejjel!


Nem akarok, mert nem vagyok programozó. Hidd el, tudom, hogy hogyan lehet építeni. De mindig, amikor bejön valami "új" mód, akkor le kell azt is tisztázni, hogy mik a "játékszabályok" az újdonsággal kapcsolatosan.
És ha nem vagy Miklós belső embere, akkor ne mondd azt, hogy hat rá minden építést növelő cucc. Lehet, hogy Miklós másképpen gondolja. Majd elmondja és kiderül.
Dátum: 2012.11.19. 19:36:08
Kérdés megválaszolva.
Dátum: 2012.11.19. 19:06:37
Ha már szimpatikus vagyok, akkor válaszolok is, lásd, hogy kivel van dolgod.

Mivel eddig minden LE-ből való épületnövelés beleszámítódott a szerencse növelésébe, így nagyon nagy a valószínűsége, hogy itt is számítani fog a szerencse fejlesztéséhez.
Már "csak" az a kérdés, hogy lesz-e rá szorzó, vagy sem.
Dátum: 2012.11.19. 18:39:29
Első körre nagyon szimpatikus a tervezet, valóban tetszetős.

Ám véleményem szerint a piac árait generálja és szabja meg majd a rendszer automatikusan, attól függően, hogy mekkora arányú a kereslek/kínálat.
Ez lefuthatna minden éjjel éjfélkor, vagy pedig 3 óra. És akkor ezzel el lehetne kerülni a visszaéléseket és a rabszolga szövetség általi felvásárolásokat is.

Amit viszont nem teljesen értek - mert nem egyértelmű a leírásból - az a bűvös tégla elkészítési ára.

Idézet: Miklós - 2012.11.19. 14:29:27


Bűvös tégla
Előfeltétel: dicsőség piramisa 50. szint. Max. szint: 1
Költség: 1.000.000 LÉ + 500.000 * (a raktáron lévő bűvös téglák száma); Csak LÉ-ből építhető!
Az elkészült bűvös tégla bekerül a szövetség raktárába, és lehet a következőt építeni. A bűvös tégla elkészültekor az esetleges régebbről megmaradt energiatéglák megsemmisülnek.


Az rendben van, hogy előzetes vázlat alapján tiszta LE-ből épüljön. De ebbe az elkészítési árban csak maga a töltési LE számít bele, vagy ez még fel lesz szorozva az építés szakértelem (+Végzet medál adta építési bónusz (ez legalább értéket adna pluszba a VM-nek, ami már előrelépés (ezt Kóc tuti támogatná ))) által?
Mert nem mindegy, hogy most építek 300k, és akkor az a téglában 300k-s értéket vesz fel, vagy pedig felszorozva rendes LE-ből való építésnek (megfelelő mértékű szakértelem+bónuszok által) felel meg. Ha az első, akkor az a rosszabb, de hosszabb távú építkezési forma. Ha az utóbbi, az valamivel gyorsabb léptékű, de még így sem vészes. Elvégre azért állandóan nem építenek az emberek pure LE, hacsak nem kéri a VT, vagy az 5%-ös szövetségi küldetés. Vagy ha nem fanatikus vakolómester (nem Kóc, itt már nem Rád gondoltam. ).
Dátum: 2012.11.19. 10:14:27
Elvileg a találkozó előtti időre lettek beharangozva, hogy lesznek új relikviák... azok erre a hétre érvényesek?
Sarkítasz.
Az ellenvetés azért volt, hogy lehessen kikapcsolni a fejlesztést annak, aki nem kéri.
Mivel alapvetően a kihívás is kikapcsolható - teljesen ingyen, saját döntésből - így ennek a hiánya volt a gond a szubplazmánál. Lett rá ígéret, hogy ki lehet majd ezt is kapcsolni. Egyből csend is lett.
Amit Viszok idézett, ott az illetőnek lehetősége volt(van) a kikapcsolásra, de mégsem tette meg. Tehát, ha igazán zavarta volna, kikapcsolja. Ha nem tette, akkor az már az ő problémája.
Dátum: 2012.11.12. 10:42:59
Nem, nem 140-es szintű.
De nem is az volt a kérdésed, hogy mekkora szintű, hanem van-e már valakinek egyáltalán 200-as szintű epikus relikviája.
Erre volt a válasz, hogy van, még nagyobb is kicsivel.
Dátum: 2012.11.11. 17:41:00
Idézet: Yasmina - 2012.11.11. 17:08:41

Mutass már nekem olyan karaktert a VU történelmében aki 200. szintű kinccsel büszkélkedhet?????


V1-en ott van kapásból Ariel, Xinx-en is láttam már 205-os nyakláncot, de úgy általánosságban az Azúr Légió néhány tagjánál is láttam már 200-as észereket.
Azt hiszem most a 200-205-ös táblát ölhetik? Majd Ariel kijavít, ha tévedek.
El kell ismerni, hogy eléggé nagy port kavart ez az egész incidens.
De valamit azért én személy szerint nem értek...
Ugye, az volt a tézis, hogy azért csinálta ezt az ipari mennyiségi tőzsdézést, hogy legyen neki elég LGY a VT-re. (Nem nézve ugye az őskő mértékét, ami nehéz..., de meg lehet próbálni.)
Na, de visszatérve az LGY-re.

Tehát nincs elég LGY. Jön a VT és kellene. Nincs elég. Hmmm, most mi is legyen? Nézd(!), van 3 dekrétum, kiváltom. Hmm..de mégsem, mert ezek másra kellenek. Legyen.
Másik megoldás: pörgetem a kereket naponta (akár kavics nélkül), és randomra beszedhetek 1-2 zacsit. (Ha jól emlékszem szint*3 LGY). Nem sok, de némi apró.
Aztán, ott vannak a kalandok. Portya, vadászat, pörög, mint az őrült. Még AF is van rá.
Ha kész a kaland, annak a jutalma karakter szintjétől függ: próbaszám * szint/4. Jelen esetben 123-as szint. De legyen csak 110, könnyebb számolni is.
Legyen a próbák átlaga 4. Ezt felszorozzuk 27,5 (110/4)=110.
Ez durván 64 kaland/28 nap. Elnézve az alany teljesített kalandjainak a számát (2957), nem tűnik épp teljesíthetetlen feladatnak. De ezt meg lehet fejelni akár LGY ékszerekkel, plusz még esszenciával is, amik a teljesítéskor még többletet adnak. Így ez a szám leredukálódható akár 40-45 kalandra is/28 nap.
Nem indokolja az ipari mennyiségű vásárlás/eladást. Szerintem.
Dátum: 2012.11.09. 12:36:58
A szavazás állása alapján nem kellene nerfelni.
De mondjuk a gyűrű nem lenne rossz, csak úgy szimplán, szívjóságból bekerülne a választható relikviák közé.
Dátum: 2012.11.09. 12:33:45
Némi infót esetleg erről is lehetne csepegtetni, hogy kedvvel várja esetleg az ember.
Dátum: 2012.11.08. 14:06:41
Azt ne hidd, hogy csak Te játszol ezzel a játékkal úgy, hogy közben mellette dolgozol. Mások is vannak így vele, én is. És mégis össze tudják hangolni a kettőt. Ha neked nem megy, ezért ne másokat büntess.
Hacsak nem az a helyzet áll fenn, amit a következő post írt:

Idézet: Swastika - 2012.11.08. 13:51:49
Azért mert te kénytelen vagy elszakadni a szövetségedtől, és 1 nagyobb szövetségbe lépni és kihasználni az ebből eredő előnyt az a te bajod. Persze hogy téged nem érint mikor nincs, nagyobb szintű ékszered! Viszont te azért nem mész át egy nagyobb szövetségbe (gondolom), mert a mostani szövetségedben van ki segítőkezet adjon folyamatosan! Ez viszont nagyobb táp bárminél, akkor miről is beszélünk!


Mert akkor, hát...
Dátum: 2012.11.08. 13:35:14
Minden szövetségnek erőforrás magas szintre eljutni az epikusokkal, hogy aztán elosszák egymás közt. Ez pedig szövetsége válogatja, hogy milyen elven és módon, ki kapja meg.
Az, ha esetleg ők, vagy mások nem teszik ezt meg valami miatt, az nem a többi szövetség hibája, szerintem legalábbis.
Dátum: 2012.11.08. 13:22:22
Ezt úgy írod, mintha neked NEM lenne LEHETŐSÉGED arra, hogy akár szint+90-es ékszereket viselhess. A lehetőség neked is adott, hogy olyan szövetségbe kerülj.
Dátum: 2012.11.08. 13:11:22
Javaslom - ha teljesen korrekt eredményeket akarsz - hogy ez a szavazás menjen végig a játék minden szerverén, első belépéskor. Akkor lesz teljesen reális a játékosok válaszadása. Mert tény és való, még a mai napig is sokan vannak 4 év után is, akik nem olvasnak külső fórumot, csak abból élnek, amit a többiektől hallanak.
Dátum: 2012.11.08. 13:03:21
Idézet: Miklós - 2012.11.08. 12:51:15
Az egyik az, hogy maradjon a 2x szorzó, mint eddig, de azért legyen egy felső korlát, a karakter max +90-es tárgyat használhasson (megnéztük, ennél nagyobb differencia remélhetőleg nincs senkinél jelenleg), tehát akkor nem lenne nerf, viszont nem eszkalálódna tovább a probléma..


Köszönjük szépen a módosítást a szavazásban.
Egyetlen egy szépséghibát említenék csak meg csupán, hogy esetleg a már meglévő szavatokat lehetett volna törölni, hogy teljesen tiszta lappal voksolhasson mindenki.
Tudom, hogy át lehet tenni a szavazatokat, szóval nem vészes, csak apró megjegyzés, semmi több.
Köszönjük.
.
Dátum: 2012.11.07. 10:16:35
Idézet: Offsboy - 2012.11.07. 09:59:37

Semmi keresnivalója egy 200-as tárgynak egy 100-120. szintű karakteren. Legyen ez akár fegyver, varázslat, ékszer.


Nincsenek is 200-as fegyverek, pajzsok, felsők, csizmák, sisakok és varázslatok egyik 100-150-es karin sem. Mindezt azért, mert ezek univerzálisan MINDENKINEK elérhetőek lesznek, amikor oda elér a játékával. Egyedül ekkor az dönt - a játékos - hogy akarja, vagy sem. Van-e rá kavics, vagy nincs rá.
Az epikus kincsek viszont nem választás útján érkeznek, nem is kavicsért. És NEM is EGYÉNILEG, hanem szövetségi szinten. Ez pedig már teljesen más tészta, így nem sok keresnivalója van a felsorolásban.
Ne kevergess bele olyan dolgot, aminek eddig sem volt semmi köze hozzá.