Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buttgereit

Oldal: 12345678910
Dátum: 2011.11.29. 09:55:41
Egy szóval sem írtam hogy hülye lennél. Sajnálom ha így értelmezted nem akartalak megsérteni. A "Krisztus = Messiás" . nem egyenlő. Ehhez azt kellene tudni hogy a felkent mit jelent. Pontosabban hogy kiket szoktak felkenni.
Az ógörögöktől nem Jézus vett át dolgokat hanem korábban a zsidóság és ezek a kereszténységben is megjelennek legismertebb ezek közül az alvilág amit majdnem teljes egészében a görögöktől lett átvéve még Hadészként is hivatkoznak rá.
Dátum: 2011.11.28. 22:51:29
Tudod te egyáltalán mit jelent az a szó hogy Krisztus?
Mert ahogy nézem fogalmad sincs. Annyit azért elárulok hogy nem Jézus másik neve.

edit: Hozzáteszem az általad etiltett kérdésre nincs jó válasz mivel az ógörög hitvilágból is vett át jó pár dolgot a judaizmus ez által a kereszténység is.
Dátum: 2011.11.28. 11:48:17
Én támogatom jól kidolgozott háttere van a játék világában az isteneknek. Nyugodtan szerepet kaphatnának a végzetúrban is. Persze amikor a találkozón felvetettem nem úgy tűnt hogy sok embert felizgatott volna szóval nem látok rá nagy esélyt.
Dátum: 2011.11.28. 10:57:59
Valaki nem tudja hogy a medálokat és az ősköveket amiket a tálakózón szerzett az ember mikor írják be?
Dátum: 2011.11.22. 05:59:20
A holdon nincs levegő ezért a toll nagyobb felülete nem releváns.
Dátum: 2011.11.13. 14:27:13
Szerintem az event jutalmai annyira szarok hogy abszolut nem éri meg csapdát építeni egyik nyeremény sem ér anyyt amennyit rá kell áldozni az építésre.
Dátum: 2011.09.23. 09:10:08
Most ez a szavazás elmarad vagy csak az event miatt el lett napolva? Ha az utóbbi akkor szerintem engedni kéne még új nevezéseket.
Egy aprót pontosítanék a Shadowrun világát Felébredt világnak nevezik, amikor neveztem ez nem jutott eszembe.
Dátum: 2011.08.14. 10:40:37
Némi pontosités
:Dragon Age vérvonalak
Dragon Age: Origins ez a kettő ugyanaz a játék csak az egyik az eredeti a másik a magyar címe.

a Diablo II és a Diablo is külön játék és jelölték is mind a kettöt de a listában csak a második rész szerepel

FIFA sorozat
Itt pontosítani kéne melyik elvégre mind külön játék.

Might & Magic Heroes VI ehhez nem kell a heroes ez simán Might & Magic VI a heroes 6 még meg se jelent.
Age of Empires itt is pontosítani kéne melyik rész elvéger mind külön egész játék.
Need for Speed dettó
Dátum: 2011.08.11. 18:22:09
Kártyajátékok magyar kártyával:
1.zsír
2. makaó
3. snapszer
Kártyajátékok francia kártyával:
1.Poker
2. rabló römi
Asztali játékok:
1. HKK
2. Káosz galaktika kártyajáték
3. UNO
Számítógépes játékok:
Final fantasy 7
Final fantasy 8
Fallout 2
Baldurs gate 2
Dragon age vérvonalak
Szerepjátékok:
Shadowrun 3.kiadás
világ: Shadowrun/ A felébredt világ
Dátum: 2011.07.04. 00:03:36
Szerintem be lehetne hozni a játékba a régi istenek visszatérését. Ahoz hogy az ember csatlakozhasson egy isten híveihez valamilyen küldetést kellene megcsinálni amiért kapna egy medált ami jelképezi hogy melyik vallás híve. Esetleg ez után lehetne egy esemény amiben valamelyik rivális isten avatárját kéne elpusztítania az adott isten híveinek pl a Chara-Din hívőknek Istarian-t A gyöztes csapat kapna valami jelképes jutalmat. Az istenek követésének az vona az elönye hogy minden szintlépéskor kapna a karakter tulajdonság vagy szakértelem pontokat attol fügöen hogy melyik isten híve pl Tharr hivei 1 támadást és 1 kritikus ütést Sheran hívei 2 egészséget és 1 sebgyogyitást stb...

Vélemények?
Dátum: 2011.07.01. 21:53:48
Ja így már értem bár akkor félreérthetően van megfogalmazva a leírásban. Kösz a felvilágosítást.
Dátum: 2011.07.01. 21:39:10
Szerintem nálam nem működnek a térkép eseménypontjai.
17 napja tart az esemény ez idö 30pp-s beállítással maxos valóságformázással kihívásoztam ha naponta 10 szer vesztettem is akkor is 510 győztes kihívásom volt amiből 21 térképrészlet találtam mivel mindhez volt eseménypontom ezért minimum 33% esélyemnek kellet volna lennie kihívásonként ami azt jelenti hogy 170 darabot kellet volna minimum találnom. Ehhez képest a 21 kb a normál esélyekkel talált darabszám ezért gondolom hogy az eseménypont nem működik.
Dátum: 2011.07.01. 21:14:46
Nem! Ez a legősibb magyar káromkodást és nem a f"sz enyhítése. Igazából jóval durvábbnak is számított anno mint a f"sz.
Dátum: 2011.06.21. 07:22:35
Ki játszotta az első magyar science-fiction film, a Thelomeris főszerepét?
Csuha Lajos
Udvaros Dorottya
Dörner György
Deme Gábor

A Thelomeris rohadtul nem az első magyar sci-fi sött épp ellenkezőleg ez eddig az utolsó! Most komolyan hogy lehetett egy ilyen kérdést elfogadni? Egy csomó sci-fi készült már Magyarországon! AZONNALI TÖRLÉST!

Edit: Egy pélad 40 ével korábbbi magyar sci-fire: http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=10350&VID=066-134206184- 52467406808816358
Dátum: 2011.06.12. 23:43:21
Félre ne értsd nem veled akartam kötözködni csak ez a kérdés engem is felingerelt. az meg hogy egy gyerek képes 20szor ménezni valamit egymás után minden nap nem jelenti azt hogy azt a felnőtteknek is ismernie kell. Föleg azoknak a felnöteknek akiknek vagy nincs gyerekük vagy nem engedik őket gépközelbe.
edit: Amugy a kérdés is elég szerencsétlenül van feltéve amikor először olvastam azt hittem hogy a gyerekek közt népszerű zenekarokat általában így hívják minta ahogy a vonósnégyeseket vonósnégyesnek.
Dátum: 2011.06.12. 23:28:46
Az hogy a Youtubon hányan láttak valamit semmit se jelent.(enyi erővel a két lány egy bögre videorol is lehetne kérdés) Én már kaptam speciálist olyan témákban is ami olyan művekre vonatkozott amit többszáz millioan láttak. Az alma meg igenis speciális ugyanis a végzetúr nem óvodásoknak készült! És miért is kéne valami olyat tudnom amit szinte csak a mai óvodások tudnak?
Dátum: 2011.04.28. 10:05:40
Hűségmedál úgy volna jó ha azok kapnák akik nem a győztes kufárnál vannak és elérték a 400 győzelmet és nem váltottak kufárt az esemény kezdete után. Mondjuk 1% kedvezmény a lélekkufárnál. Így volna értelme és a győztes kufár csatlósai sem sírhatnának hogy nem volt értelme odamenniük. Egyébként az lett volna a jó ha a játékosok nem tudnák melyik kufárnak hány győzelme van.
Dátum: 2011.03.14. 09:45:25
A V1-en nem megy a kvízolimpia.
Dátum: 2011.03.11. 13:46:13
A wiki nem hiteles forrás oda bárki írhat. Bölcsész vagyok tanultam vallástörténetet. Ha pontosabb információkra vágysz akkor ajánlom pl Horváth Pál Vallásfilozófia és vallástörténet című könyvét. Egyébként a talmud nem része sem a katolikus sem a református bibliának. (igen még a biblia sem azonos még a kereszténységen belül sem) egyébkényt az ószövetség nem csak a zsidóknál áll több könyvből végy a kezedbe egy bibliát és nézd meg a tartalomjegyzéket. Egyébként a katolikus ószövetségben vannak olyan könyvek is amelyek a zsidók számára nem számítanak szentnek.
Abban igazad van hogy a vita meddő de az információk legyenek pontosak.
Edit nem álitotam hogy a kereszténység nem vallás hanem azt hogy nem EGY vallás. Olyan ember nincs aki csak keresztény.
Dátum: 2011.03.11. 09:56:53
1: A kereszténység nem egy vallás hanem egy gyűjtőfogalom amibe több száz vallás tartozik.
2: Ha a kérdésben benne van hogy ószövetség akkor azt nem lehet zsidó valláshoz besorolni mivel az ó és új szövetségre való felosztást csak a keresztény vallások használják.

Egyébként szerintem is fölösleges volt ketté választani a kettőt. Nagyon kevés olyan kérdés van amit a zsidó témába be lehet sorolni a kereszténybe meg nem. Szerintem a túl sok fedés miatt Egyesíteni kéne a kategóriákat Ábrahám vallások néven (zsidóság. kereszténység. iszlám)
Oldal: 12345678910