Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bartasanyi

Oldal: 1
Dátum: 2012.06.05. 11:22:02
Azért ezt tényleg túlzásnak érzem...
Hány nap a cement teljes kötési ideje?
28
30
14

a negyedik válaszra nem emlékszem... namármost a helyes válasz az 28 nap volt... pedig szerintem ez erősen függ olyanoktól mint a levegő páratartalma, éghajlat, hasonlók... tehát lehet 30 is... Meg amúgyis... honnan a fenéből kéne tudnom?
Dátum: 2012.06.03. 08:58:27
Én most kaptam egy ilyen kérdést, hogy melyik kémiai elem egy cinegefajta neve is. A válaszlehetőségek között ott volt a szén és az arany is. Én betippeltem, hogy a szén van benne jobban a köztudatban, de attól még van aranycinege is.
Dátum: 2009.05.06. 22:39:33
Mivel holap érettségi, és megyek alukálni, gyors leszek:
a windows legnagybobb hátránya a MAC-kel és a linuxszal szemben az, hogy elterjedt. Ennélfogva ha valaki egy nagy hatású vírust akar írni, akkor azt tuti, hogy windowshoz fogja írni. Meg a windows nagyon szereti hülyén pakolgatni a cuccokat, amitől belassúl... én használtam már Linuxot is, windowst is.. egy időbe bármikor beindítottam a windowst, tuti, hogy az volt az utols alkalom... tehát bátyám kitalálta: gyerünk linuxszal... feltették másik meghajtóra, elindítom, netezgetek. Újraboot windowsra.. a windows nem indul.. tehát a linux beengedte a vírust, az vígan elvolt, csak éppen a linuxnak nem volt olyan fájlja, hogy ntldr, így az nem hiányzott a linuxnak.
Lenne még véleményem, csak már nem tudom összeszedni a gondolataim.. na majd holnap
Dátum: 2009.04.20. 13:31:03
Melyik a guar gumi adalékanyag jele?

E412
E426
E476
E453


no komment...

a vas vegyjelét meg egymás után kétszer is megkérdezte tőlem... Tök mókás, hogy felűlre még ki volt írva a helyes válasz... szerintetek tudtam?
Dátum: 2009.04.14. 12:14:09
Ehetett-e Mátyás király burgonyát?

Nem, mert érzékeny volt rá.
Nem, mert Európában még nem ismerték az ő korában.
Igen, minden további nélkül.
Nem, mert Amerikát évtizedekkel később fedezték föl.


Namármost. Mivel Amerikát évtizedekkel késöbb fedezték föl, ezért még nem ismerték Europában az ő korában... Tehát az egyik válaszból következik a másik, így mindkettő az oka... akkor most melyik is a helyes?
Dátum: 2009.04.10. 09:43:01
Mekkora az esélye, hogy 2 dobókockával 12-t dobunk?
1/12
1/6
1/2
1/8

Azt hiszem ezek voltak a válaszként megadva. (az 1/12 biztos, mert azt fogadta el helyesnek.)
Én nem szoktam kötözködni a kérdésekkel, de senki ne akarja nekem bemagyarázni, hogy hülye vagyok matekból. (anélkül is tudom )
Összesen 6*6=36 lehetőség van, ami kijöhet, ha nem vesszük figyelembe, hogy ugyanaz a szám kijöhet az első és a második kockán is. (és nem kell, mert ebben az esetben külön esélynek számít) Ebből egyedűl az a jó, amikor mindkét kocka 6-ost mutat... tehát a helyes esély az 1/36. Szóval azért még nem kötekszem, mert matek, de könyörgöm! Legalább helyes legyen már a válasz.
Dátum: 2009.02.14. 22:36:21
Ha ma élne, akkor milyen autót "gyárthatna" Asterix?

Opel
Skoda
Fiat
Peugeot *


Ez meg milyen kérdés??
Dátum: 2009.02.11. 07:57:07
Ami azt illeti a Pascalt minden gimnáziumban tanítják... vagy legalábbis mindegyikben, amelyiket ismerem, márpedig sem én, sem a testvéreim nem info-tagozatos suliba járunk. De engem az zavar, hogy hogy nem pusztán "rossz, hibás válasz" minősítést kapott, hanem törlést... És ezzel együtt ugyebár jönnek a szankciók...
azt nekem is el kell ismernem... hiába tart fél percig utánakeresni, a legtöbben nem tudják. (bár a kérdés ötletét onnan vettem, hogy a 9.-es öcsém házit csinált, amibe beleírta, de ez már csak a mostani tanrendben van benne, így a fiatalabbak előnyben.). Csak ez a hülye 72 óra zavar most nagyon...
Eredetileg rossz helyre írtam, így most javítom:
Az volt a kérdésem, hogy hány fajta ciklus van a Pascalban. Beírtam a keresőbe azt, hogy "ciklus Pascal", és rögtön kijött a legfelsőben, még rá se kellett kattintanom: "A Pascal nyelv három ciklust definiál: két feltételes ciklust valamint egy előírt lépésszámú (más néven számláló vagy léptető) ciklust. ..."
Ehez képest nem csak "Rossz, hibás kérdés"-t kapott, mert ha túl speciális, azt még megértem... de az, hogy az "Azonnal töröljétek" kategóriába csúszott, enyhén szólva túlzásnak tartom.
Dátum: 2009.02.10. 22:06:40
Az volt a kérdésem, hogy hány fajta ciklus van a Pascalban. Beírtam a keresőbe azt, hogy "ciklus Pascal", és rögtön kijött a legfelsőbe, még rá se kellett kattintanom: "A Pascal nyelv három ciklust definiál: két feltételes ciklust valamint egy előírt lépésszámú (más néven számláló vagy léptető) ciklust. ..."
Ehez képest nem csak "Rossz, hibás kérdés"-t kapott, mert ha túl speciális, azt még megértem... de az, hogy az "Azonnal töröljétek" kategóriába csúszott, enyhén szólva túlzásnak tartom.
Dátum: 2009.02.02. 17:19:38
de ha féluton kijönnek? betámadtok néhány erős tagot más szöviből: ÉP=1 és aztán vadászat 3,5 óráig tart, mire támadhatók lesztek. Ez ugyabár 46 CSP elkölthetitek, majd az érte kapott LE-t, aztán megint csata, megint 1 az élepontototok...

megjegyzem, én nem szoktam ehez a módszerhez nyúlni:P Nincs is katakombánk...
Dátum: 2009.02.02. 16:22:10
Hogy száámítódik ki a vadászatért kapott LE?

(nagyobb, kisebb, satöbbi * lény alapja*0,5-1,5 közötti random)*(1+spektrális/100)*1,1 kvíz vagy:

(nagyobb, kisebb, satöbbi * lény alapja*0,5-1,5 közötti random) +(nagyobb, kisebb, satöbbi * lény alapja*0,5-1,5 közötti random)*spektrális szint/100+ (nagyobb, kisebb, satöbbi * lény alapja*0,5-1,5 közötti random)*0,1 kvíz
Dátum: 2009.01.04. 12:02:12
Szoasztok! A kontinuumszűkítés szakértelemnél ugye szintenként öt perccel csökken a 8 óra. Akkor 19-es szinten és afölött háborúban 5 percenként támadhatom ugyanazt az embert? (mert ugye az, akit megtámadnak, 5 percig védelmet élvez.)
Dátum: 2008.12.24. 13:18:23
Akkor ez áll majd az energiakristályosítóra is? Neked is!
Dátum: 2008.12.24. 13:14:09
A kiéget őskövek nem alakulnak át őskővekké, ha ősköveket kapunk? Tudom, ha ajánlásból van, akkor nem, de most a kvíz kapcsán kaptam ötöt. Akkor nem 10-nek kéne lennie, és 33 helyett csak 28 kiégett őskőnek?
Dátum: 2008.12.17. 20:57:42
visszavonva... visszaolvastam, és ott volt.
Dátum: 2008.12.17. 20:55:59
Ide is eltaláltam... a kvíznél akárhányszor fel tudom venni a helyes kvízkérdésért a jutalmat.
Oldal: 1