Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

Dátum: 2011.03.02. 09:49:08
A legnagyobb tengeri élőlényt hogyan nevezzük?
Cápa
Rája
Szirén
Polip

vagy a kérdés van szrul feltéve vagy tárgyi tévedés! a legnagyobb tengeri állat a kékbálna. az "alábbiak közül" igaz a dolog, bár mélytengeri polipokkal nem számol. javítani!

Mely ország mely területén bányásznak a legnagyobb mennyiségben ként?
Oroszország, Kamcsatkában
Izlandon
Egyesült Államok, Alaszkában
Olaszország, Szicília szigetén

előre bocsátom, tetszik a kérdés, mert újféle, érdekes információt tartalmaz. de sztem spec
Dátum: 2011.03.02. 09:05:38
Milyen állat Blinky Bill?
teknős
farkas
kacsacsőrü emlős
koala

én megértem, hogy gyerekek is játszanak, de ezt csak onnan tudom, hogy a fiam 4 (!) évesen nézte, azóta kissé gagyinak tartja... következők a babytv-n menő sorozatsztárok lesznek? spec, törtölni!
Dátum: 2011.02.28. 11:33:39
na, én még egy válasznyit megengedek, aztán én is abbahagyom

részemről törölhető a kérdés, már csak azért is, mert 15-en vitatkozunk ahelyes megoldáson! viszont remekül rávilágít arra, hogy itt a fórumon mindenkinek a wiki az atyaúristen. én hozzáértőkén természettudományban tudok nyilatkozni (történelem hobbi, azért abba nem ütöm annyira az orrom): biológia, kémia, fizika, orvostudomány. nos a wikiben rengeteg hibás, félrevezető, egyszerűsítő információ található, ami félrevisz embereket, és összeségében károsabb, mintha felütne egy offline (köny alakú) lexikont. a wiki nem az atyaúristen, és érdemesebb lenne egy csomó mindenek máshol is utánna nézni!

hozzáteszem én is használom sport, hülye zászlós, filmes kérdésekre. de még ott is időről időre találozik az ember olyan adatokkal, amik nem is datok...
Dátum: 2011.02.28. 10:43:17
ja, gondolom, most jön majd a köpködés...
Dátum: 2011.02.28. 10:42:55
engem is felcseszett a kérdés. gyhogy elővettem egy történelem könyvet. és láss csudát! (mellesleg 2004-es könyv) az angol ipari forradalom a határ! attól, hogy szemét cocializmus, attól még nem dobtunk ám el mindent! (a dicsőséges 56-os forradalomról meg azért érdemes észbe idézni, hogy bár a politika fordul meg minden (és minden kis dicsőségünket eg kell becsülni), de, ami elbukik forradalom közben és nem jut el választott kormányig, az bizony ellenforradalom...)
Dátum: 2011.02.28. 10:37:00
Ki nem síugró az alábbiak közül ?
Adam Malysz
Simon Ammann
Ole Einar Björndalen
Janne Ahonen

hát ez sztem rohadtul spec!

hol lakik micimackóból most kaptam a 3. kérdést. nem igaz, hogy átngednek még ilyen kérdést! tudom, hogy biztos a régiekből maradt (majd az okosok felvilágosítanak), de erre egy adatbázist átfésülni azért nem muszáj kézi erővel...

más: nekem már csak 3 db kérdésbesorolás enged óránként. ez normális vagy hiba?
Dátum: 2011.02.27. 14:15:50
Az alábbi nevek egyetlen író álnevei voltak: Homonnai, Lator György, Pörögei Kis Pál. Ki az író?
Vörösmarty Mihály
Ady Endre
Petőfi Sándor
Arany János

PöNögei Kis Pál! javítani!
Dátum: 2011.02.25. 12:30:59
és könyörgöm öljétek meg már a szedercsírát, mert ez fáj, és már kétszer kaptam meg azóta is!!!
Dátum: 2011.02.25. 12:29:10
mea culpa! ezzel együtt egyrészt nem tartom még csak rendkívül érdekes tudásnak sem, másrészt változatlanul nem szeretem az olyan kérdést, ami általános műveltséggel legalább nem kilogikázható. pofátlanság lenne idézni saját kérdésemet, de mindegyik (amit specnek visszautasítottak is) legyen biológia vagy történelem , irodalom vagy híres ember (nagyjából ennyiben működök) kilogikázható egy általánaos műveltséggel. legkénesbb nem és nekem ezért nem teccik. az, hogy spec-e majd az okosabbak eldöntik.
Dátum: 2011.02.25. 12:07:40
Hány sejtből áll a szedercsíra állapot?
16
4
2
8

ismét hozzáértőként száll el az agyam! morula (azaz szedercsíra) állapotnak nevezzük a 4-32-64 sejtes állapotot! utánna esz blastula. a megoldásnak megjelölt 16 mondjuk középút lehet, de inkább egy gyors törlés kéne neki. és könyörgöm az értékelők ilyenkor biggyesszék már oda, hogy a válaszok közt nem szerepel a jó megoldás!!!!!
Dátum: 2011.02.25. 09:11:14
magyarország híres gyógyfürdői azért spec, mert lehetetlen megtalálni az adatot kivéve, ha egyenként guglizod végig s megoldásokat. ez kissé túlmutat az ismeretterjesztésen, ráadásul a "legkénesebb" információ tök lényegtelen. ha feltette volna úgy, hogy melyik kénes, melyik nem, melyikben van esetleg oldott sugárzó anyag, melyik jó mozgásszervire és melyik nőgyógyászati poblémára... ezek nem lettek volna túl specek.
Dátum: 2011.02.24. 10:41:13
Craslorg majd ír egy hosszabb és korrektebb választ, de 250-300 kérdésfeltevés után (20-at nyírtak ki) azt válaszolhatom, hogy totál mázli kérdése, melyik értékelőhöz kerülsz és annak éppen milyen napja van. az elutasított kérdéseim közül 2 volt nem megfelő válasz (amivel vitatkoznék, de nem lehet) a többi spec. és egy rakatot elfogadtak, ami specebb volt...

minden egyes alakalommal leírom, hogy az értékelésnek kéne tartalmaznia egy lehetséget, hogy átküldhessem másnak is vagy legalább személyesen vitatkozhassak az értékelővel...

ja és Craslorg majd at is elmondja, hogy a kérdések zöme, amit kifogásolni szoktunk, régi kérdés, de ismerettsgi kör által feltett kérdések megkapásából ítélve azért most is feltesznek egy csomó baromságot, amik közül csak a véletlen válogat, hogy éppen akkor és ott elfogadják-e.
Dátum: 2011.02.24. 10:36:27
Mit neveznek vitustáncnak?
földrengést
rovarok násztáncát
egy betegséget
versenytáncot

"szakértő"ként nagyon bántja a szemem: a vitustánc nem betegség, hanem tünet! javítani!

Ki irta az Első fáraók cimű regényt?
Terence Hill
Nemere István
Orbán Viktor
Koncz Zsuzsanna

tudom, hogy már írtátok, de kiakasztó ennek az igénytelensége! törölni!
Dátum: 2011.02.24. 09:47:56
Ki kísérelt meg merényletet Napóleon ellen 1809 októberében, Bécsben?
Guillaume Sutra
Johann Müller
Frédéric Staps
Oliver Bello

na sztem ez baromi spec. a merénylet OK, és esetleg az, hogy milyen nemzetiségű, de a neve rohadtul fellelhetetlen.

Melyik Magyarország legkénesebb gyógyvízű fürdője?
Büki Gyógyfürdő
Mezőkövesdi Zsóry Gyógyfürdő
Hajdúszoboszlói Gyógyfürdő
Budapesti Széchenyi Fürdő

ez a másik qrva spec. nem hiszem, hogy olyan kérdés nem spec, amit csak úgy lehet megválaszolni, ha a megoldásokat egyenként guglizza meg az ember, és vmelyik leírásban szerepel.
Dátum: 2011.02.23. 15:15:08
Hol élnek a jakutok?
Tibet
Mongolia
Grúzia
Szibéria

Jakutföldön laknak.bocsi de ez szr kérdés! ráadásul a válaszok közt van ország és földrajzi név, helyesírási hiba... törlésre ajánlanám!
Dátum: 2011.02.23. 08:06:47
te folyton fent lógsz?
Dátum: 2011.02.23. 08:06:14
nem karok vitatkozn, mert sztem elég spec, de ráadásul Danny DeVito unconfirmed, azaz nem erősítették meg, csak felfedezni vélte valaki...
Dátum: 2011.02.22. 20:25:42
Ki írta a Kiállts farkas című regényt?
Wayne Chapman
Gáspár András
J.R.R Tolkien
Gáspár Péter

Gáspár András (írói álnevén Wayne Chapman, Damien Forrestal, Ed Fisher, Lampert Gordon) (Budapest, 1965.) magyar sci-fi író...

kííííínos
aztán én abbahagytam vaóban csak még annyit, hogy micsoda kis arrongás pcs vagy!
vagy inkább néz utánna!