Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

Dátum: 2011.05.17. 17:22:06
ja, csak az bánság volt és nem hercegség
Dátum: 2011.05.16. 11:38:45
Mi nem kell egy tojásos lecsóhoz?
paradicsom
paprika
tojás
cukor

általban paradicsomos ételekbe szoktak egy kis cukrot is tenni, hogy elvegyék a paradicsom nyers savasságát...

Miért pislogunk ?
Csak mert így fejlődtünk, semmi értelme nincs.
Mert különben a sok fénytől megvakulnánk.
Ne atkásodjon be a szemünk.
Hogy ne száradjon ki a szemünk.

ha már ilyen igénytelenek a válaszok, elfogadható az atkás is: a pislogás nem csak nedvesít de ezzel fertőtlenít és tisztít is!
Dátum: 2011.05.16. 10:59:04
éppen azt akartam írni, hogy ez kétségkívül egy stratégiai játék is, ahol el kell döntened, egy keresésre mennyi időt szánsz, és inkább kockáztatsz, hogy megtakaríts valamennyit...

hozzáteszem, hogy minden olimpián születik néhány olyan eredmény, amit nagyon nehezen magyarázatónak tartok. mondom ezt úgy, hogy már én is kaptam medált érte. de amikor valaki az én eredményemre 100-150 mp-et ver rá (volt már olyan is, aki számoltam, kérdésenként 3.5 mpet ért el)... na ez elég durva. és akkor még nem számoltam hogy minden olimpián 5 másodperces hátrányból indulok (gondolom nem vagyok egyedül), amikor az óra már ketyeg, de kérdés még nincs.

minden esetre kétségkívül a jó megoldásokat kell értékelni és az idő másodlagos én is csináltam már 37 pontot 370 mp alatt...
Dátum: 2011.05.15. 08:27:39
Ki írta a "Dianetika - A szellemi egészség modern tudománya" című könyvet?
Rejtő Jenő
L. Ron Hubbard
Carl Gustav Jung
Sigmund Freud

szvsz nem alapmű. nyugodtan lehetne törölni
Dátum: 2011.05.14. 21:01:24
Mi a flagellum?
görög étel
egy speciális ágyu
a sejt mozgásra szolgáló része*
kisméretű zászló

mint definíció siralmas! javítani valahogy vagy törölni!
Dátum: 2011.05.13. 09:09:36
Ki írta a Grant kapitány gyermekei című regényt?
Verne Gyula
Jókai Mór
Gárdonyi Géza
Nemere István

egyik sem! Jules Verne írta!


Milyen mértékegységet használnak a fegyverek meghatározásánál?
deka
gramm
liter
kaliber

a fegyvercső átmérőjének meghatározására használják a kalibert! javítani
Dátum: 2011.05.10. 18:15:49
Melyik közlekedési tábla konkáv az alábbiak közül?
Állj! Elsőbbségadás kötelező
Útszűkület
Vasúti átjáró kezdete*
Főútvonal vége

ez egy ritka hülye kérdés! mindegyik tábla tök sík! nincs köztük egytlen konkáv se! törölni!
Dátum: 2011.05.10. 10:00:15
azaz összesen szintem-10 (vagy9) -et tudok max megölni, és ha ez megvan, akkor meg kell várnom a szintlépést? és ezen segít az entitásvadászat? hááát.. ez a veszély még jó darabig nem fenyeget

"+1. Nem! Kapott pontok*1,06 " ég a pofám rendesen

a kapott AF pontokat a pajzs vadászat esetében is megnöveli?

köszi gyors választ
Dátum: 2011.05.10. 09:10:45
üdv! 2 AFképesség kérdés:

1. entitásvadászat mit jelent? eggyel több entitásból választhatok vagy gyorsabban kapok entitást vagy egyszerre 2t üthetek? mit jelent, hogy szintenként eggyel többet támadhatok meg?

2. felcser képeséghez létezik valamilyen képlet? szívesen fejleszteném, de nem tudm, megéri-e...

+1. tökéletesség pajzsa +6% AFpont hogyan van beszámolva? a kapott pontok *0.06? és hány tizedesig oszt pontot, mikor kerekít?

előre is köszi
Dátum: 2011.05.10. 08:59:57
megmondom az őszintét, gondolkoztam, hogy felhozom már ezt a kérdést... de végül is nagyjából jó...

Parisz ítéletét gyakorlatilag minden nagyobb festő festett, mert egy közkedvelt téma volt. tény, hogy az alábbiak közül csak Renoir...

javítani mindenképp érdemes lenne, vagy esetleg az eredeti címet (nem lefordítva) is belefoglalni a kérdésbe!
Dátum: 2011.05.09. 09:31:11
az endokrinológus minden belső elválasztású mirigyet vizsgál. de abban egyetértek, hogy érdemes lenne az "alábbiak közül' kitétel, hiszen nem CSAK (sőt főleg nem) pajzsmirigyet vizsgál...

fuxos kérdésben pedig egyetértek, hogy spec... én tanultam vitorlázni, de mindenki nem.

Rogalndorn! sztem kissé túlérzékeny a gyomrod bizoyos dolgokban (pl. GYurcsány), bár megintcsak egyet kell értenem, hogy amennyiben az nem segítség, sokkal elegánsabb (következésképp elvárható), hogy kortársakatz soroljon az ember.

Még a sakkozós kérdéshez annyit, hogy értem én, ha valaki "klasszikus sakknevelést" kapott, de a köznyelv igenis használja az olyan szavakat, hogy paraszt, ló, királynő stb. ezért én nem javíttaték vagy töröltetnék kérdést.
Dátum: 2011.05.08. 07:46:39
Mikor jelentek meg először rakéták?
I. világháború idején
1939 elején
1917 elején
II. világháború idején

teljesen zavaros kérdés: rakétákat a kínaiaik használták már, amikor európa még... szóval régen. hadászati rakétákat wellington már bevetett Napóleon ellen. a második világhábrúban kísérlezteztek irányított rakétákkal, de az első megbízható konstrukciókat csak az 50-es évek elején mutatták be. szóval...?
Dátum: 2011.05.07. 14:28:04
Hol rtalálható szürkeállomány?

bocsi de nem tudtam az egészet másolni. a megoldás természetesen az agy, de szerepel a gerinc is, ahol ugye gerincvelő, ahol ugye szürke és fehérállomány...

javítani legalább a válaszokat!
Dátum: 2011.05.06. 21:01:03
Melyik a legmagasabb orvosi rang ?
főorvos
szakorvos
adjunktus
professzor

ez a kérdés teljes képtelenség! orvosi "rang" a szakorvos fölött nem létezik. a főorvos kórházpolitikai rang (és esetenként használják tudományos fokozatként) az adjunktus és a professzor kizárólagosan tudományos fokozat, és mára az adjunktus egyetemi oktatói rang. törlést neki, mert egy katyvasz!

Hány km² Antarktisz területe?
13 200 000 km²*
9 600 000 km²
11 300 000 km²
10 700 000 km²

"Az Antarktisz területe 12,5 millió km2, "

akkor mennyi is?
Dátum: 2011.05.04. 16:11:40
köszi már világos
Dátum: 2011.05.04. 15:30:06
miért szerepelnek kufár csata oldalon olyanok, akiket nem lehet támadni? most zsinórban 3at kaptam. arra gondoltam, hogy amíg támadtam valaki megelőzött másodpercekkel, de frissített listán is szerepelt a nevük támadhatóként! ja, V2
Dátum: 2011.05.04. 15:26:47
nagyon köszi! ezt kerestem... de nem találtam

még mindig nem értem viszont, hogy ezek szerint hogyan lehet, hogy az idomítás drágább, de kevesebb LEt ad érte, amikor sajtolm. mármint arról beszélek, hogy 21 900-ért idomítom az egyiket 21 200-ért a amásikat, és mégis ezért kapok sajtolánál többet! ja, és mind idomítatlan. azt már megtanultam, hogy idomítottat csak egy rakás szintlépés után érdemes sajtolni...
Dátum: 2011.05.04. 10:33:22
sziasztok!

lenne egy állatos kérdésem! mitől függ, hogy mennyi lélekenrgiát tudok belőle kisajtolni? persze tuom, hoy a szinttől, de ezt min látom? az idomítási költségre tippeltem, de többször előfordult, hogy ugyananakkora sajtolás szakértelemmel többet kaptam egy olyan állatból, akinek az idomítási költsége párszáz LEvel kevesebb... szóval van valahol egy lista, amiből puskázható, melyik milyen szintű, vagy csak tippelni lehet? és ha ez így van, akkor az idoítási költség mitől függ?

köszi
Dátum: 2011.05.04. 07:44:33
Hogyan működik a mikrohullámú sütő?
Lényegében nem látható fényt bocsát ki, ezzel az étel molekuláit készteti mozgásra.
Áramot vezet az ételbe.
Meleg levegőt fúj be.
Elindítása után mókusok lepik el a belsejét, így mintegy felmelegítve azt.

ez egy elég pongyola megfogalmazás, kezdve azon, hogy a mikrohullámú sugárzástz már nem szkás fényként megnevezni, és akkor már bekerülhettek volna a dipol ,molekulák is... a mókusokról nem is beszélve! nekem nem tetszik, nektek?
Dátum: 2011.05.02. 11:58:27
csipkebogyóhoz, hgy ezt feldobtam már, amikor még hecsedli volt a termés

Melyik filmben játszik Sir Anthony Hopkins egy istenséget?
Törés
A rítus
Farkasember
Thor

egy most még nem futó (vagy csak alig) film történetére/szereplőire kérdezni szvsz gettóság, pláne, ha nem a filmművészet csúcsának tűnó alkotásról van szó!