Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darun

Oldal: 12345678
Dátum: 2008.10.28. 01:37:22
Honnan származik a fantasy-k jól ismert szörnye az ork?
a Warhammar figurás stratégiai játékból
a Dungeons & Dragons szerepjátékból
a germán mitológiából
J. R. R. Tolkien műveiből *

Szeretném felhívni a tisztelt kérdező figyelmét arra hogy az orkokat NEM Tolkien találta ki, hanem ő is a germán mitológiából vette őket, akárcsak a tündéket. Szeretnék ez úton is hivatkozni Kornya Zsolt cikkére, idéznék belőle:
"...talán érdemes lenne megvizsgálnunk azt is, honnan származtak át a szerepjátékba. Erre a kérdésre első pillantásra könnyűnek tűnik a válasz. Természetesen Tolkien műveiből, mint az ős-DD motívumkészletének túlnyomó többsége. Igen ám, csakhogy Tolkien professzornak nem volt szokása hasraütéses alapon kitalálni a fantáziavilágát benépesítő szereplőket!"
Az író ezután terjedelmes levezetést folytat a szó eredetét illetően amit ajánlok mindenki figyelmébe. Sajnos csak nyomtatott formátumú elérhetőségét tudom, elektronikusat nem. A Fanfár 2005.áprilisi számában bárki utána nézhet! Kérném a kérdés felülvizsgálatát! Köszönöm!

Darun
Dátum: 2008.10.24. 16:10:14
Ha már szőrszálhasogatásnál tartunk... Ellenség, nagy kezdőbetűvel!
Már mindenki elmondta előttem, de azért...
Szerepjáték alatt a "klasszikus" asztali szerepjátékot értjük, enne ka rövidítése az RPG. Ezen kívül még a normál számítógépes szerepjátékokat is ezen a néven említjük. Az MMO bármilyen utótaggal azt jelenti hogy CSAK a neten játszható, több szereplős játék. Egyébként ha beírod az RPG-t több találatot fog kidobni, én legutóbb négyet vagy ötöt is találtam. (köztük sokunk kedvencét, az orosz gyártmányú "rakéta vetőt", gyk.: Rocket Propelled Grenade [remélem jól írtam])
Én spec olvastam BT könyveket, konkrétan a nevezett csatát is, még se emlékszem hogy hány év békét harcoltak ki maguknak.
Dátum: 2008.10.24. 02:13:22
Morti: kösz a választ! Bár 100%-ig még mindíg nem értem, a lényeg megvan! (egyszer már olvastam, de akkor még nem értettem mi van oda írva, asszem most gyűlt össze annyi infó hogy már kapisgálom)
Dátum: 2008.10.24. 01:47:57
Remélem a kérdés nem tőled származik! Lassú már az agyam, így ahogy elmondtad értem, de mikor jött a kérdés csak kamillázni tudtam hogy most mi van??? Amúgy... igen, pasi létemre a foci téma nekem se az erősségem, bár azt tudtam hogy ki volt a két vagy háromszoros vb bajnok (???) labdarúgó. Szóval minimális műveltségem ezen a téren is van. (nagyon minimális)

Melyik csapat liverpooli?
Hull
Everton
Arsenal
Stoke

Ez pl az én tudásomat már meghaladja!

Az alábbi sci-fi sorozatok közül melyikben játszott Kevin Sorbo, a Hercules c. sorozat főszereplője?
Csillagközi szökevények (Farscape)
Androméda (Andromeda)
Csillagközi romboló (Battlestar Galactica)
Babylon 5

Ezt a kérdést is kétszer kaptam meg eddíg de másodszorra nem kaptam hozzá értékelést így nem tudtam bejelölni hogy ez már volt. Azért a +1 jó válasz jól jött mert mostanában nagyon béna vagyok!

Hol zajlott a 2. Világháború legnagyobb páncélos csatája?
Az akkori szovjet vezér nevét viselő városnál
Az Ardennekben
Kurksznál
Berlin ostrománál

Ez pl sztem egy elég korrekt kérdés (igen, nem én tettem fel) és ne kössön bele senki abba hogy nem páncélos hanem tank!

Ki ölte meg a három gorgó egyikét, Medúzát?
Perszeusz
Iaszón
Thészeusz
Herkules

Sajnos a görög mitológia nem az erősségem, de azok nem gorgonok? (igentudom, most hülyeséget kérdeztem, de érdekel)

Mi Milamber gyermekkori neve Raymond E. Feist könyvében?
Martin
Tomas
Kulgan
Pug

Valaki nagyon szereti a Feist könyveket mert ez már a nagyon sokadik kérdés vele kapcsolatba. Gyakoribb mint a focis kérdés. Én pl. eddíg csak kívülről láttam a műveit és sztem nem a közeljövőben fogom őket olvasni. Ő tényleg ennyire népszerű író? (nagyon a világ végén lakok ezek szerint) Amúgy a kérdésre csak tippeltem és ennek a fórumnak köszönhető hogy ráhibáztam!

Hol építettek hidat az angol hadifoglyok David Lean filmjében?
a Szakvenen
túl messze
a Kwai folyón
a Zambézin

Ez megint tetszett, örülök hogy láttam a filmet mert ez egy nagyon jó történet sztem!

Melyik nem illik a sorba?
sonka
szalámi
víziló
kolbász

Ez meg a NC kategória.
Dátum: 2008.10.24. 01:36:18
Estét!

Nekem olyan kérdésem lenne hogy a Lélekkutat ugye 5000 LE felépíteni. Mivel ez egy max öt fős alap klán, ez fejenként 1000 LE-t jelent. Csakhogy! Elvileg én ezt a végtelenségig építhetem/tölthetem. A kérdéseim a következők lennének. Mi van akkor ha én több LE-t áldozok a kútba mint a többi tag? Mi történik a "felesleg"-gel? Az is beépül vagy az plusszba elraktározódik? (az az igazság hogy pár dolgot olvastam már róla itt-ott, de igazándiból nem kapsigálom ez hogy működik)
Tegyük fel hogy hárman vagyunk egy induló szöviben. Mivel én vagyok a legmagasabb szintű és egyenlőre a csapat legtapasztaltabb tagja, nekem sok LE-m van és tudok többet építeni. Elvileg mindenkinek 1000 LE-t kell dobni a kútba hogy kész legyen. Mármost a többiek lassan fejlődnek, nekem meg sok a LE-m és jó lenne minél előbb befejezni a kutat ezért én erre áldozok. Én bedobok a kútba 3000 LE-t a többiek meg összesen még 2000-et. Megépül akkor a kút? Vagy a rendszer figyeli hogy ki mennyit tett bele és nekem 1000 az építés a többi meg plusszba töltődik bele de nem épül maga a kút. (vagyis ha jól sejtem majd akkor kapom vissza ha már megépült a kút) Most lehet hülyeségeket hordtam össze, de mivel egyértelmű (és számomra is érthető) leírást nem találtam, tapasztalatom meg még nincs e téren, így kénytelen vagyok feltenni ezt a kérdést. Ha más nem, kérem aki tudja a választ az írjon egy üzit nekem! A választ előre is köszönöm!

Darun
Dátum: 2008.10.24. 00:53:30
A katana a szamurájok tradicionális (hosszú) kardja amit háború idején viselnek. Ugyan ennyire én se merültem el a dologba de... a daikatana egy pc-s játék, a daiso lehet esetleg a megoldás, bár ehhez nem ártana tudni a többi választ. Annak ellenére hogy valszeg tudnám a választ én is túl speciálisnak ítélném!
Nincs egy perce hogy belefutottam a következő kérdésbe:

Hány hangból (nem betűből) áll a Kvíz menüpont alatt az első mondat a Végzetúrban?
31
30
32
29


Hét perc múlva éjjel egy óra lesz, lehet az az oka hogy túl lassan jár már az agyam, de ezt a kérdést csak egy általam használt netes kifejezéssel tudnám jellemezni:
OMG WTF LOL ROTFL!!!
Dátum: 2008.10.24. 00:44:42
Egyértelmű hogy nyelvtanilag úgy helyes! Megjegyzem, bennem is van egy olyan hogy az -i ellenére is nagy kezdőbetűvel írom a helységneveket, holott a magyar nyelvtan szerint ez helytelen, de én még (mindíg) nem tudtam megszokni hogy egy tulajdonnevet kis kezdőbetűvel írjak. Amúgy a kérdés nem az enyém, csak megjegyeztem! Respect!
Dátum: 2008.10.24. 00:31:01
Természetessen ezt megértem! Sajnos én nem kaptam vissza egyik kérdésemet se! (épp az imént kapott rossz minősítést egy másik kérdésem is, gyanítom az meg azért mert túl sok jó válasz érkezett rá!) Persze, aki nem veszi a fáradtságot az megérdemli hogy töröljék, bár sztem annyit talán a kérdés feltevője is megérdemelne hogy legalább annyit odaírtok mellé hogy mi a hiba a kérdésébe! Szerintem. Ha meg nem akkor kiteszi ide és itt úgy is fél percen belül megmondják!
Kocos: Az egyik egy manga/anime címe. Talán nem árulok el nagy titkot ha megmondom hogy a Hellsing a jó megoldás. Én még nem láttam a sorozatot és mangát is még csak kettőt vettem, azt is egy hónapja és mindkettő magyar! De két havonta egyszer eljárok könyvesboltba (kövezzetek meg, én az Alexandrába járok) és ott van egy polcsor aminek az egyik oldala manga. (meg még sci-fi és fantasy is van odakeverve). És ott láttam már a füzeteket. Egyébként ha anime akkor lehet hogy youtube-on érdemesebb keresni mint wiki-n. Próbáljátok ki! (csak egy tanács) Az "arigato" (ha magát a szót nézzük és nincs mögötte írásjel akkor vsz kis kezdőbetűvel) ha jól emlékszem azt jelenti hogy "köszönöm". De ez csak tipp, nem tudok japánul. A Seizo-ról még nem hallottam Kallisto meg több is van de anime-ről nem tudok. Van ilyen nevű égitest, női név és a Xena sorozatnak volt egy ilyen nevű női szereplője.
A dínós kérdésre meg nem reagálok, leírtad a véleményem!
Dátum: 2008.10.23. 22:37:42
De ha visszaküldöm azzal nem éri magát a kérdést negatív hatás? Úgy értem, honnan fogjátok tudni hogy ez ugyan az a kérdés vagy valaki más feltette mégy egyszer??? (remélem érthető mire akarok rámutatni)
Dátum: 2008.10.23. 22:35:46
Én ennyire nem merültem el a Dűne világába! De anno egy újságba láttam cikket (még a 90-es évek első felében volt) egy kalandjátékból aminek az egyik képén egy ilyen szárnyas izé volt! Tényleg nem akarok hülyeséget mondani mert csak futólag láttam és az univerzumot is csak a filmből ismerem, de az nem ornicopter?
Dátum: 2008.10.23. 21:44:39
Nagyon szépen köszönöm a választ/megerősítést! Azért még is elgondolkodtató, hogy annak ellenére hogy már nem használják célszerűen, még az marad a leggyorsabb! Szóval... Minden relatív! Pontosítani kéne a kérdést! Szerintem!
Dátum: 2008.10.23. 21:42:37
Tudom hogy te nem ezt írtad, szándékossan túlzom el egy kicsit, de... azért ne sajnáljuk már a szegény politikust akinek az a dolga hogy hülyeségeket szavazzon meg (feltéve hogy egyáltalán bejár szavazni) és elköltse a havi több millás fizetését! A kevencem amikor azt mondják hogy lemondanak a fizetésükről, csak az egyéb juttatásokat kérik. Vagyis lemondanak a pár százezerről hogy csak a milliós "jutalmat" kelljen zsebrevágniuk! Mirefel kapnak jutalmat, kérdem én? Arra hogy nem dolgoznak, hogy növelik az államadósságot, hogy az én/te/Kis Pista pénzéből vesznek villát a Rózsadombon? Én azért kapoma fizetésem mert egy adott helyen dolgozok. Ha nem dolgozok, nem kapok fizetést Ez tiszta sor! És a politikus? Hol és ki ellenőrzi hogy ő bejár e dolgozni? A T. képviselők tiltakozásuk jeleként nem mennek be szavazni! De én (mint adófizető magyar állampolgár) azért fizetem őket hogy szavazzanak, hogy képviseljék az érdekeimet, stb! Ilyen mikor volt utoljára hazánkba? Már évek óta nem minket képviselnek a politikusok hanem vagy a multikat (összeesküvés elmélet) vagy leginkább saját magukat! Persze, nem szavaznám meg én se hogy rúgjanak ki, de ha nem csinálok semmit havi több százezer ungárise forintért akkor ne nekem álljon már följebb hogy "me mé rugtak ki???" Nekem a politikusokkal ellentétbe van önkritikám!
(a helyesírási hibákért és elírásokért elnézést)

Darun
Dátum: 2008.10.23. 21:21:02
Tiszteletem!
Mint írtam, a könyvet én se olvastam, a filmet viszont láttam! Való igaz hogy sokan rámondhatják erre-arra hogy "alapmű", attól még nem lesz az valami. És sajnos az én ismereteim is rendkívül hiányossak. Lehet hogy szerinted nagyon specifikus a kérdés, én ezt nem is vitatom! Csak tetszésemet fejeztem ki a kérdést illetően! Megjegyezném még hogy hanyagolom az önfényezést ergó ezek nem az én kérdéseim! Másokat próbáltam meg dícsérni!
Ami az utasszállítókat illeti... a helyes válasz elvileg a Concorde, de ha jól tudom azok már nem repülnek! Javítson ki valaki ha tévedek! Azt csak néhány ember kedvéért említeném meg hogy a végéről lemaradt egy "e" betű, mert azt Concorde-nak írják!
Dátum: 2008.10.23. 21:13:20
Miket meg nem tudunk! Most én is meglepődtem! Mindazonáltal való igaz hogy magyar amatőr (és kevésbé amatőr9 csillagászok gyakran fedeznek fel új égitesteket!
Ami a Titanic-ot illeti... Ez valóban számomra is rossznak tűnik, ha jól emlékszem a Lusitania volt az ürügy amivel az amerikaiak beszálhattak az európai háborúba! (igaz, akkor még csak hadianyagot szálítottak elsősorban)
Dátum: 2008.10.23. 20:44:47
Zirrian: sztem szólj hozzá nyugodtan, oszd meg másokkal a véleményed. Én se értek hozzá, laikus vagyok, minimális gazdasági ismereteim vannak csak meg józan paraszti eszem, és még újságot se olvasok! Ha meg tévedsz, kijavítanak és ez által információhoz jutsz!
Miklós: igen, az emberek nem tudják használni a hitelt! Nem gondolkoznak előre, nem nézik még azt se hogy mekkora kamatra veszik fel az adott hitelt! És sajnos a politikában is igazad van! A politikusok nyilván nem fogják megszavazni hogy kirúgják őket a jól fizető állásukból, sem azt hogy kevesebb pénz vághassanak zsebre azért hogy tönkreteszik az országot! És sajnos a választópolgárok is azt nézik hogy választásnál hol a nagyobb csili-vili, ki tud ráígérni a másikra! Bár tény hogy minden politikus hazudik, ilyen szempontból mindegy ki van hatalmon, mindenki a saját zsebét tömi. És elnézést ha esetleg miattam elkanyarodtunk az eredeti témától! Tisztelettel:

Darun
Dátum: 2008.10.23. 20:04:44
1. Eleve mi az a vegzetur??? Még életemben nem hallottam róla!
2. Ezt a Horda nevében szeretném is rögtön kikérni!
Dátum: 2008.10.23. 19:51:38
Köszönöm hogy megerősítettél! Amúgy olyan mélységekbe vesézzük ki az egyes kérdések hibáit hogy lassan tényleg félek majd kérdést feltenni mert az összesbe bele lehet kötni!
Dátum: 2008.10.23. 19:49:53
És kis hazánk is Magyarország és nem magyarország!
Dátum: 2008.10.23. 19:33:09
Nem arról van szó, én is imádom a nagy benga robotokat! Sőt, oda meg vissza vagyok tőlük! De sztem elég szűk réteg foglalkozik BT-vel. (sajnos, és remélem tévedek is!!!) Egyébként én is csak ajánlani tudom mindenkinek!

(((egyébként se az űrgárdista, se az ornicopter nem fegyvernem legjobb tudomásom szerint. Fegyvernemek a légierő, a gyalogság, tüzérség, stb. Ezt csak zárójelben jegyeztem meg mert én így tudom, de valószínű hogy tévedek. Ebben az esetben ignoráljátok! )
Dátum: 2008.10.23. 19:23:52
Idézet: Necronis - 2008.10.23. 19:16:03
A Battletech univerzumban melyik egység a domináns fegyvernem?
birodalmi lépeget
űrgárdista
ornitopter
csatamech

Ez mi?


Az első sztem birodalmi lépegető akart lenni, bár annak a "hivatalos" elnevezése AT-AT, a harmadik meg sztem ornikopter, bár ezt csak tippelem mert még az életben nem hallottam ilyet! Az űrgárdista meg ugye Warhammer 40k. A kérdés egyébként mindenképpen túl specifikus, annak ellenére is hogy tudom a választ mert anno láttam a játékot és pár könyvet is olvastam!
Oldal: 12345678