Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2012.02.16. 13:21:57
CSAK a poén kedvéért elmesélem, hogy az előző SIMA bajnokin is hasonló volt a helyzet, csak akkor erősebb volt a felszerelés plussza (kb. 20) és 0 a medálmódosító.
VISZONT akkor én +12 Szerencsével álltam hozzá képest.
Eredmény?
Neki bejött, én "elcsakoltam".

TOTÁL káosz...
Dátum: 2012.02.16. 13:07:05
Nokéremalássan...
Volt egy DÖBBENETES meccsem a legutóbbi BVUV-n. Veszítettem, ahogy az 98%-os valószínűséggel számítható is volt egy nálam SOKKAL kedvezőbb anyagi, lakhelyi (találkozós lehetőségek), szövetségi, stb. lehetőségekkel rendelkező játékossal szemben. Node...
Én 60. szintű, Ő 61. szintű volt.
A medálbüntik különbsége Őt sulytotta -13 értékkel.
A Szerencse tul. viszont neki kedvezőbb volt (+17).
Nekrofun támogatottság, alap IQ egál.
Felszerelés IQ különbsége: neki kb. +12 (idegemben nem számoltam ki pontosan :-@).
Ezek alapján (ha jól ismerem a szabályokat) a jellemző csataképnek annak kellett volna lennie a varázslatkörben, hogy általában mindketten sikeresen találunk.

A meccs 3 körén keresztül NEKI bejött a varázslata, ÉN végig "elcsakoltam".

VAGY hihetetlenül peches vagyok és ő erőteljesen szerencsés (Találati esély)...
VAGY úgy módosult valamikor a Szerencse tul hatása, hogy már 17-es különbség is röhejessé teszi az IQ értékviszonyát...
VAGY....

Kieg.: Valaki okosítson ki, mert felrobbanok....
Dátum: 2012.02.15. 08:25:40
OK. Köszönet. Ez igenfontos infó volt.
És a többi?
Dátum: 2012.02.15. 08:03:35
Alapvetően jó ötletnek tartom a V4-es "szabad" átviteli lehetőséget. Játékos megtartó ereje van, ha...

Lenne egy összefoglaló jellegű kérdésem.
Az 500 kavicsért normál világra átvitt karakter MINDEN nem kavicsos dolgát átviszi?
Részletezve, mi lesz ezekkel:
1. A csak LE-be kerülő felszerelés.
2. Térkapus ékszerek és fókuszkristályok.
3. Epikus ékszerek.
4. Fel nem használt Epikus ládák.
5. A (nem kavicsos) italok.
6. AH-s relikviák.
7. LGY-s relikviák, felszerelések, fókuszkristályok (ezek gyakran kavicsosak is...).
8. Állatok és felszerelésük (természetesen csak a rajtuk lévő).
9. "Zsebben" lévő LE, LGY, Kristálypont, Dukát, Afp.
10. Meg nem oldott Kalandok.
11. Meg nem oldott Küldetések.
12. Marad a teljesített küldetésszám?
13. Marad a levert Entiszám és szint?
14. Hogyan alakul a Szerencséje, azaz szöviváltás tényezősen kerül át? Viszi az addigi átlépéseinek büntijét?
15. (Őőőő... Talán minden többé-kevésbé számító tényezőt felsoroltam...)

Kieg.: Mégsem mindent soroltam fel... Egészítgetem ki...
Dátum: 2012.02.06. 16:02:54
Országomat egy felpontozó rutinért, amivel eléri a HSz-ed a 20-as értéket!
Kieg.: Imádom a kreatív ötleteket. ;-)
Dátum: 2012.02.06. 15:40:13
Őőőő...
Jól tudom-e, hogy a harcban a karakter Támadásához hozzájön támadáskor a szintje? Ellenben a Védekező fél Védelméhez annak szintje nem?
Ha ez így van, akkor kvázi egyre erősödik a Támadás ereje szintről-szintre a Védekezéssel szemben (egyre drágább hatékony Védelmet felépíteni, mint átütő támadást).
Dátum: 2012.02.06. 15:30:30
Van benne valami. Ezt hívják trendeknek (a legjobban kifizetődő irányba fejlesztés, fejlődés).
Azonban nem szükséges kizárólag Tulpontban gondolkodni.
Szerintem sokan el bírnának képzelni olyan kovácsfortélyt is maguknak, ami pl. lehetővé tenné, hogy...
- bármilyen fókuszkristály belehelyezhető legyen.
- X%-al drágábban eladható legyen (feljavítás), habár ez inkább alkukészség kérdése. :-P
- kismértékű Szakipluszt adjon a cucc, de ezt már említettem (transzpro, kritek, másodlagosok, stb.)
- varázslat manaköltség olcsósítás.
- Quellon ötletével kombinálva a f.kristály visszanyerési lehetőség (pl. LGy/őskő költség feleződik, ha újra be akarja építeni valaki az X% valószínűséggel "visszanyert" f.kristályt).
- stb.

A Tapasztalat Af-hez kötés kissé furcsa, de...
Mi lenne (ha már követelmény), ha a Tapasztalat Af képesség lenne felbővítve. Hogy képzelem?
Tapasztalat nem árt ha van úgy általában és ezt lehetne továbbfejleszteni "szakértelemfa" szerűen. 4 felett megugrana a fejlesztési költsége és szakmává "nemesülne" a Tapasztalat.
Még pár szakmát kitalálva érdekesebb lehet ez a TPtömő szaki.

No de mán megen eltévedtem, mert ez inkább (AF) fejlesztési ötlet és nem Sisakos téma... :-X
Dátum: 2012.02.06. 13:25:13
Valahol érthető... :S
Dátum: 2012.02.06. 13:20:27
Pl. Kovács Af képességet is el tudnék képzelni.
Akár variálni is lehetne. X szint után specializáció fegyver-, illetve páncélkovács szakmára.
Ezek lehetőséget adhatnának a felszerelés kismértékű módosítására (pl. X tulmínuszért cserébe valamivel kevesebb, de spcializáltabb tulképességgű felszerelés, VAGY kismértékű szakiplusz beépítési lehetőség, VAGY fókuszkristály kivételi lehetőség annak elvesztés nélkül, stb.)
A lehetőségek korlátlanok, csak engedjétek el a fantáziátokat.
Dátum: 2012.01.26. 15:44:17
... és ha jól látom, akkor minimumra emelték az Egészséget és a Mágiát (min 130, ha nem volt ennyi).
Dátum: 2012.01.26. 15:23:27
Lekémleltem a kedvetekért 1-et:

Erő: 159 (+14)
Támadás: 227 (+9)
Védekezés: 285 (+89)
Egészség: 130
IQ: 290 (+39)
Mágia: 130 (+23)
Taumaturgia: 262 (+45)
Szerencse: 140

Üvölt, hogy bónuszt kapnak az általam említett Tulajokra és nem az Egészség, illetve Mágia Tulra.
99%, hogy a Szövibónuszokat építették be a kristálykarikba MIVEL (ahogy te is mondod) nincs szövijük.
Dátum: 2012.01.26. 15:13:00
Tudtommal a +TÖ a szövibónuszokból jön (gyaktér, Védfal, Nekrofun).
Az elképesztő strapabíróságuk pedig a regenképességük turbózásából és nem az ÉP-jükből.
Dátum: 2012.01.26. 15:01:08
Juteszemvan...
Akinek elfogy az EP/PP-je az UGYEBÁR már nem is támadható kufárcsatás portyával?
Dátum: 2012.01.26. 14:46:05
No lássuk csak, hogy mondjuk ha 5-6 "rabszolga" napi 2x tol, akkor az mire elég: Kb. 245 Gy.
Hűűűűű... Hát ezért érdemes erőlködni.
HANGSÚLYOZNÁM, hogy EP/PP nélkül nem szabad, hogy Gy-t lehessen kapni. Ebben megegyezik az álláspontunk.
Aki meg tolatná magát "kényelmi" szempontból, az vagy egy igenbéna kari, vagy hihetetlenül "bot" rabszolgái vannak...

Juteszemvan... A legutóbbi legyőzött támadóm Bubihuszár. Méééég inkább előnyös számára a vereség gyűjtögetés... :S
Dátum: 2012.01.26. 14:33:12
No kellett nekem a számat járatni. Jött is egy "jóakaróm" jóóóóó lentről... Állat nélkül... Valami átlagos cuccban...
Ez úton üzenem, hogy Preventbizbazom sincs. Fájjon a szuperoptok feje az ilyesmi miatt.

Mindenesetre egy újabb érdekes taktikai elem lehet ebből.
HA valaki letudta a Szuperoptozott 400 Gy-t, akkor már mehet is a fölös EP/PP-jét felhasználva "rongálni" a versenytársait alulról.
Ha bezsákolja, akkor HURRÁ! Ha nem, akkor is jól jár.... Relatíve...
Kieg.: Tiszta szerencse, hogy az EH-n volt a turbó...
Dátum: 2012.01.26. 12:44:04
Aham...
TEHÁT nem dolgozik meg a kari a bejövő támadáskor a győzelemért. Ééééértem.
No de akkor a Térképezés is 1 NAAAAGY marhaság ilyen alapon. X összeszed 10 darabot és vár, hogy kikaparják neki a Kufárgyőzelmet... Vagy a rabszolgái... Vagy a "kamikázéi"...
Mondjuk inkább Kvnoemi-vel értek egyet, már ami az árnyoldalt illeti.
Kieg.: Mondjuk vele is csak úgy-ahogy. Mindenesetre habár nekem nem fog ezen múlni a díjam (EP bukás), de azért nem is ugráltam az eddigi 2 alacsony szintű betámadóm feletti győzelemnek. TISZTA "szerencse", hogy nem vagyok szuperoptimalizátor, mert biztos sírva fakadtam volna a pocsék bevétel miatt... :-P ;-)
Az csak 1 ráadás, hogy nem is számít Győzelemnek.
OBJEKTÍVE nézve viszont... Mindegy. Fentebb már fejtegették... :S
Dátum: 2012.01.26. 11:55:04
Miért is ne lehetne vonni PP-t is az EP mellett a bejövő nyert támadásoknál, hogy elszámolható lehessen győzelemként?
Ez megoldaná a problémát. HA valakit tolnak, akkor csak annyi történik, hogy (valamivel) kevesebbet kell saját erőből dolgoznia, DE ha elfogy a PP/EP, akkor természetesen nem járhatna GY növekedés (PP/EP lehetőségen túli Gy szám növekedés). :-x
Tehát kvázi csak "kényelmi" oldala/értelme lenne a tolásnak, a bejövő nyert csatáknak. Szerintetek?
Kieg.: Természetesen csak az Eventcsatákról beszélünk. ;-)
Dátum: 2012.01.22. 21:01:20
Nem sok a különbség, de igazad van a bejövő támadást beszámolja (tapasztalat), és az EP-t levonja.
A kérdés az, hogy ha valakinek elfogyott az EP-je, akkor vajh mi történik?
Dátum: 2012.01.22. 15:48:57
Pedig lehetséges...
Landinál pl. én 79db kisebb PP itókát zsákoltam és Télapó is ölég bőkezű vót ám.
No ezek jórészt el is lesznek "kufárkodva".
Az a bizonyos Topelső nem áll(t) a Landilistán is jó helyen?
Kieg.: Vagy a Xenóknál? Mán nem is emlékszem, hogy mióta tárolgatom, pontosan hol szedtem össze őket...
Dátum: 2012.01.21. 10:02:13
Jégszív amulett? Mesés...
MINDEN akadály elhárult a vezető kufárhoz való csatlakozás elől... :S
No de legalább csökkent a kevés célpontszám probléma alacsony szinten...
Egyébként van jelentősége (már komolyabb) annak, hogy lehet kufárt váltani a csatában?
Valahogy ebben érzem a fő gondot V3-on. Mán ami a "versenyt" illeti...
Kieg.: Már a 3. napon 2x annyi GYszáma volt az 1. helyezettnek mint a 2.-nak...