Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2012.07.26. 13:06:03
Ez is megoldás...
Nagyon kellene LEGALÁBB a Wikin egy összefoglaló az Eventleírásoknál pl. arról, hogy mi-hogy viszonyul a VT-hez, szöviküldikhez.
Ezek állandó kérdések és segítenének szűkíteni a problémás esetek számát.
Dátum: 2012.07.26. 12:55:20
No továbbgondoltam ezt a háborús küldi kérdést és a "meredek" ötletek elvetése után /hordaváltás, ebből kifolyólag szöviváltás ha nincs Hűség záloga, stb./ arra jutottam, hogy mindenképp probléma. A kérdés csak az, hogy mekkora eséllyel fordul elő az, hogy a küldi teljesíthetetlen. Ha ez túl kicsi, akkor az eddigi fejlesztési/javítási elvet figyelembe véve nem lesz rá egyhamar megoldás /egyedi problémás esetek megoldásának prioritása viszonylag alacsony a tervezett munkálatokhoz képest. Nem is szólva arról, ha szélsőséges játéktaktikával ütközik valami, mert ott közel 0 a módosítás esélye/.
Sajnos marad a dekrétum.

Mindenesetre a Bajnoki Eseménylistát böngészve gyanítható, hogy fokozódni fog a háborús küldi körüli bonyodalom /egyre jobban elnyúló-vékonyodó mezőny nemcsak magas, de alacsony szinten is/, pláne ha megvalósulna a sokak által forszírozott inaktív szelektálás... :-X
Mán megen oda lyukadunk ki, hogy nincs tökéletes megoldás? :S
Vagy a "Gordiuszi csomó" féle megoldás - kivenni a küldik közül oszt passz... :-X
Én sajnálnám, mert VÚ hangulatába illő dolog a Háború.
Kieg.: Mondjuk nem épp ez a fajta Háborús rendszer /mert ettől a többség menekül/, de ez teljesen más kérdés...
Dátum: 2012.07.26. 09:13:49
Elolvastam.
Marad 2 megoldás:
1. A VT optimalizáció, azaz úgy időzítem a küldit, hogy az eventen kívül meg tudjam még oldani (előtte vagy utána).
Ez 28 napos VT-nél nem gond. A kisebbeknél probléma lehet...
2. Reklamáció a szabálymódosításért.
Kieg.: Gondolom sokan választanák a kényelmesebb megoldást. Kinek-kinek más a kényelmesebb...
Dátum: 2012.07.26. 09:07:51
Megoldás?
Új háború indítása olyan szövetség ellen, akinek tagjai között van általa legyőzhető, az eventen nem részt vevő (pl. már inaktív) tag. HA ezt nem teszi meg valaki, akkor az "önhibáján kívül"-re még mindig hivatkozhat pl. akkor HA NINCS ilyen szövetség.
Előfordulhat...
Dátum: 2012.07.25. 21:09:00
OK.
Egyébként a "homofon" = egy hangon képes szólni egyszerre. Ellentéte a polifon.
Ha arra célzol, hogy "kakukktojás" jellegű a kérdés, akkor igazad van. Fogjuk rá.
Amire én alapoztam a józan paraszti ész (akár 10 éves szinten) és nem a zenei, vagy idegen nyelv ismeret, azaz talán ezek nélkül is rá lehet jönni a "népi hangszer" vs. "elektro" kifejezések közötti "árnyalatnyi" ellentmondásra.
Dátum: 2012.07.25. 15:14:43
Melyik csoportba nem illik a "doromb" nevű népi hangszer?

idiofon
homofon
elektrofon
aerofon

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Kíváncsi vagyok, hogy rá jön-e valamelyikőtök a helyes megfejtésre mindennemű segítség nélkül.
SZERINTEM szimpla kérdés eltekintve attól, hogy valaki hirtelen képes "megijedni", ha idegen szavakat lát... :S
Dátum: 2012.07.25. 08:23:20
Rávilágítasz egy nagyon fontos tényezőre: a javaslatok SZINTKÖRNYEZETBELI vizsgálata fontos lenne.
Pl. rengetegen panaszkodnak, hogy minek a 0,1 AFp-s szerencsekerék/VT nyeremény, mert az semmi.
Biztosíthatok mindenkit, hogy kb. 60.-70. szinten még reális "gyakori" nyeremény /SOKKAL kevesebb szintenkénti AFp bevétel a magas szintűekhez képest/.
Talán ha szintfüggő szorzókat építenétek be az egyes javaslatokban /ahol érdekes lehet/, akkor kiegyensúlyozottabb lenne minden javaslat értéke/hasznossága... :-X
Dátum: 2012.07.25. 08:11:59
Megen 3 pihivel rajtolok, pedig a Gyógyító pálca adna ugyebár +1-et.
Elképzelhető, hogy az új karakterlap/tárgylista rendszer kavar be és nem "veszi le" a progi a relikmódosítót ezen a téren... ;-( :-x
No mindegy... Majd "kiéhezem" a javítást. Csak lenne már kész...
Dátum: 2012.07.24. 15:29:51
Ez részben igaz.
A szöviváltók vannak többségben az új játékosokhoz képest. NEKIK /és az új szövijüknek/ számít igazán.
Cras-nak igaza van abban, hogy a jelenlegi rendszerben ha egy szövi/játékos optimalizálja a szöviküldi sorát, akkor csak nagy körültekintéssel érdemes bevenni valakit /a megfelelő időpontban/.
Node... Nem lenne értelme változtatni ezen a rendszeren?
Kieg.: Per pillanat legalább annyira megosztó, mint összehozó hatású a szöviküldi rendszer /turisták, hetente 1x-2x benézők aggatása; piros kérdés hála a magasságosnak már nem igazán kérdés/. No de ez megen más téma, inkább fejlesztési problémafelvetés... :-X
Dátum: 2012.07.24. 15:03:40
Kavargunk ám...
Node a jutalmát akkor is csak akkor kaphatná meg, ha lejár a sor. Vagy nem?
Mert akkor ugyebár már szó sincs holmi szintenkénti ugribugriról, hacsak nem csinálja valaki előre ledumálva 5-6 szövivel, hogy körbe-körbe járjon le a soruk és őt mindig vegyék fel előtte...
Nekem ez magas... :-X
Dátum: 2012.07.24. 15:00:43
Fölös programozás lenne? :-O
Nekem ésszerűbbnek tűnik, mint a jelenlegi rendszer... :-X
Dátum: 2012.07.24. 14:50:05
Idézet: Craslorg - 2012.07.24. 14:19:35
...Mindezzel együtt volt már róla szó korábban, hogy miért nem lehetne a belépéstől számítani, de ez is visszaélésre adhat okot, ha valaki csak gyűjti a CSP-t, PP-t, majd belép valahova, 1 hét alatt megszerzi a szükséges TP-t, majd átlép máshova, ott is néhány nap alatt megszerzi, így egy 5-6 hét alatt teljesíthető küldisor esetén ő 5-6 alkalommal kaphat küldijutalmat. Így le van védve, hogy nehogy valaki a kiskaput használja, amit azért - valljuk meg - vannak akik kihasználnák.

EZT kiszámolta valaki?
Kezdjük elölről... Belépsz tele erőforrással - lezongorázod a 3 szintnyi erőforrást és.... Utána mi van? Hogy is van ez?
Átlépsz máshová? Esetleg úgy érted, hogy oda, ahol épp le fog járni egy küldisor? És a Lélekkút töltögetések? LE/TP?
Nekem ez kissé meredek ötlet... :-X
Dátum: 2012.07.24. 14:40:42
Idézet: Quellon - 2012.07.24. 14:36:06
... oké, hogy nem kapok jutalmat, de akkor ne számítsak az aktív állományba a kritériumok generálásakor a többiek terhére!

Ennek is van létjogosultsága meglátásom szerint... :-X
Dátum: 2012.07.24. 14:31:45
Amúgy ha már mérve van a szükséges TP a 3x-os jutihoz, akkor miért ne lehetne egyszerűen eltörölni ezt az egész jutirendszert /és a kezdési korlátot új belépőnél/ és azt mondani, hogy 3 szintnyi TP után jár X jutalom, aki pedig kevesebbet gyűjtött egy szöviküldi sor alatt, az arányosan kevesebbet kap /kerekítéssel természetesen/?
Vagy talán akkor divatba jönne a bér/rabszolga kari, aki beáll a nehezebb küldiknél és "besegítene"? A Lélekkút töltési időt is beleszámítva, talán nem lenne érdemes ilyesmivel bajlódni /műjáték, umbulda, stb./. Ráadásul erre most is van lehetőség - pirosodni hagyni jelszómegadott, elhagyott tagot és "előkapni" azoknál az összevárt küldiknél, ahol jól jön a segítség, majd egy nem taglétszámos küldinél (pl. lélekkútemelés) ismét hagyni pirosba esni... :S
No de ez inkább fejlesztési javaslat... :-X
Dátum: 2012.07.24. 13:14:16
Idézet: Craslorg - 2012.07.23. 09:56:44
A pihi bugról tud Baraty....

Remélem hamarosan orvosolja is, mert ma nálam is felbukkant... :S
Dátum: 2012.07.24. 11:15:06
Minden portyás VT küldi működik /a javítás óta/ az eventben.
Az állat szintlépős is.
Dátum: 2012.07.20. 13:55:04
Nemrég felvetettem egy Támadás itala módosítási lehetőséget pl. Entire és egy nem régi esemény kapcsán újabb agymenésem támadt.

VT/Szerencsekerék nyeremény javaslat:

Entitás méreg
Gyakori. Felhasználásakor szinted x 100 sebzést szenved el aktuális Entitásod.

Entitás átokvarázs
Ritka. Felhasználásakor szinted x 500 sebzést szenved el aktuális Entitásod.

Entitás végzetkártya
Ultra ritka. Felhasználásakor aktuális Entitásod azonnal elhalálozik.

Kieg.: kis pontosítás...
Dátum: 2012.07.20. 13:35:59
Baraty jelezte, hogy javítva van. /Köszönjük/
Szerintem nem lett számottevő előnye belőle senkinek.
Kieg.: Mondjuk passz, hogy mióta állhatott fenn a bugos helyzet és hogy hányan éltek vele suttyomban...
Dátum: 2012.07.20. 13:13:24
Mert neked "fegyveres" az aktuális Entid.
Az enyém karmol és azt nem felejtette otthon.
KÖVETELEM a sárga irigység fejecske leprogramozását!!
/Ja az fejlesztési javaslat topictéma... /
Dátum: 2012.07.20. 12:56:53
Beütöttem az Entimnek és...
NYERTEM!
Ez időtlen idők óta nam fordult elő és maradt ölég sok ÉP-m.
Nosza megküldtem még 1x.
Mágikus regen után újra és...
Még több ÉP-m maradt, mint az első ütés után...
Ütöttem addig, amíg el nem fogyott az ÉP-m.
Valami itt nem stimmelt és elkezdtem visszanézni a csatákat.
"ELFELEJTETT" varázsolni az Enti!
Másnál is ez a helyzet?

Kieg.: Most látom, hogy NINCS varázslata az Entimnek.
Szerintem az új tárgylista rendszer bolondította meg az Enti fejit...