Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2014.05.15. 10:55:03
Egy kis elemzés smaragd szemüveggel:
Előre nézve a rubin 2. helye megingathatatlan. Ezt mindenki belátja, aki a számok mögé lát. A gyémánttal a nyakunkon és birtokolt területeinken ilyen szoros %oknál illúzió a 2. hely (több ponttal kellene verni naponta a rubint hozzá és az ellenkezője áll fenn – ez nem is változna bármely taktikával már – hiába nyernénk területet pl. a rubintól, máshol elveszítjük 99%-os valószínűséggel, mert a gyémánt egyre koncentráltabb).
Hátrafelé nézve a gyémántok 48 pont lemaradásban vannak és a hátralévő bő 11 napon 4-5 pontokkal kellene verniük NAPONTA minket a 3. helyhez. Van aki szerint ez valós esélyű?
Mindenesetre tegnap ezt az elemzést feldobtam a fórumunkon egy „félkamikáze” tervvel együtt, mint JÁTÉKötletet ebben a lapos * szituban.
Gyakorlatilag 1öntetű hozzáállás mellett elindítottuk a „Káosz forevör” hadműveletet.
A lényege:
1. A DDT nem támad gyémánt és rubin területet.
2. A DDT nem véd smaragd területet (csak ha valami varázslat, vagy csoda hatására veszélybe kerülne a 3. hely – ennek esélye 0,0000…1% becslésünk szerint).
3. A DDT kiszemel 1 zafírral szoros mezőt és koncentráltan támadja.
4. Igen, tisztában vagyunk vele, hogy ez nagyobb (akár hordákat átívelő) összefogás nélkül max némi fodrozódást jelent a %okban.
5. Nem kérünk senkitől semmit, de akinek van kedve egy kis állóvízkavaráshoz, az bátran találja fel magát.
Mindenesetre kíváncsiak vagyunk rá, hogy a VÚ-ban (a DDT-n kívül) van-e még JÁTÉKKEDV, vagy többségi az optimális küldipörgi és pénzköltési lehetőség megvan, ergo „menden naagyon szep, menden naagyon jo, mendennel naagyon meg fagyok elegedve” féle unalomba fulladáshoz vezető hozzáállás.
Pár nap és kiderül…
Dátum: 2014.05.14. 15:24:38
Érdekes.
Én PONT ezt éreztem Büyük és Ariel HSz-eiben (nem az olvasási részre gondolok)...
Kieg.: Viszont én a te HSz-eid mindig szívesen olvasom, pedig rendkívül szubjektívek, ellenben jól reprezentálsz egy bizonyos játékos karaktert.
Kieg.2.: Na jóóóó helyesbítek - Arielt mindig is objektívnek éreztem, csak néhány ponton eltér az álláspontunk, illetve kiemeltem az OBJEKTÍV meglátását és továbbgondoltam.
Félek, nem értettél meg egyikünket sem.
Tiszta szerencse, hogy sokaknak épp eléggé érdekes a játék a könnyű PP eltolástól és a kavicsköltési lehetőségtől.
Dátum: 2014.05.14. 10:38:34
:S
Inkább nem fejtem ki. Magáért beszél a felvetés (nem a kérőt minősíti - hanem a régóta folyó tendenciát, ami rövidtávon nyereséges - valakinek, hosszútávon...).
Meredek ötlet, hogy JÁTÉKKAL érd el a hiányzó 6,66%-nyi trófeát?
Dátum: 2014.05.14. 09:32:30
Idézet: Ariel - 2014.05.13. 18:01:30
Mivel az első három horda tagjai egyénileg is el tudják érni a legjobb medált,...

Igen. Ettől lesz számukra rutinszerű "tökmindegy" az event (meg a többi "mindegy mit csinálok - elérem kaviccsal, sőt mással nem is érdemes(?)" tényezőtől).
...így csak az számít, hogy a hordám ne legyen utolsó. ...

Ergo játékélmény 0 a játékosok zömének, az utolsóknak meg mínuszos és ez így OK is?
... A verseny nem attól lesz izgalmas, hogy az első megszorítható, mert tök mindegy, ki lesz az első. ...

No ez új. Nem igazán találkoztam olyan versennyel, mérkőzéssel, ahol a győzelem (esélye) nem jelent motivációs tényezőt (még ha akár 0 jutalom jár is érte).
Szerintem nem vagy nagy sportrajongó - ami nem baj, de ebből kiindulni...
Izgalmas attól lesz, ha az utolsó nem marad le a többiektől.

Ezt nem "izgalomnak" hívják, hanem "sovány vigasznak". :S

A JV remekül kiszolgálja a pénzes oldalt (totál érthető), de akkor miért is tűnnek el az egyre nagyobb (fizetős) kényelmet biztosító fejlesztések ellenére már a fizetők is sorra?
Költői kérdés volt - irgalmatlan sokat témáztunk róla.
Mindenesetre én azt mondom, hogy amit egy játékos megtehet a kollektív élményfokozásért, azt próbáljuk már meg, mielőtt végképp kih... :S
Kieg.: A többivel maximálisan 1etértek. :-x
Dátum: 2014.05.13. 11:48:52
OK.
Más eventpörgő, aki függetleníteni szeretné magát a HH végállástól, toplistázni (pl. ezért) nem akar, de igensokra értékelné a gyémántmedált pl. a platinához képest?
Dátum: 2014.05.13. 09:40:32
Idézet: Ariel - 2014.05.12. 19:49:43
Idézet: McMad - 2014.05.12. 08:19:37
Nem egy bonyolult terv. TALÁN működni is tudna...


Mi a cél? Hogy a zafírok ne legyenek elsők, vagy hogy a saját hordád ne legyen utolsó? Ezzel a stratégiával valószínűleg elvehető a zafírok első helye, de semmi nem garantálja, hogy a szövid nem lesz utolsó... Én biztos nem ilyen stratégiát választanék...


A cél is oda volt írva. Segítségképpen:
Mindenesetre van egy stratégiai ötletem a következő HH-ra, ami némi horda összebeszéléssel jó eséllyel tovább szorosan tartaná a szitut.

Valamint ezzel a stratégiával sem vehető el még 80%-os eséllyel sem a zafírok első helye, mert eddigi elemzéseim szerint messze jobban összefogható a zafír, mint a többi horda (és taktikailag bekkelhető ez is - leírtam. Nem olvastad ezt se?).
Viszont legalább megszorítható lenne összefogással - ha lazítanak esetleg biztosabban 2. helyre tolhatók. Hűűűű, de dúúúúúrva, ugye?
A hordám első legyen, vagy ne utolsó?
Ezt komolyan kérdezed?
TÉNYLEG számítana pl. NEKED, hogy bronz, vagy gyémánt medált kapsz?
/Felhívnám a figyelmed arra, hogy Utolsó Lovagon kívül senki nem erőlködik a gyémánt fokozat egyéni, toplistán kívüli BIZTOS elérhetőségért - hát nem érdekes?/
Számomra ez ugyanolyan minimáltáp, mint bármely másik játékelem (no a fétis nem minimáltáp - de az HH eredményességtől totál független idő/kavics tényező).
Még1x: 1szerűen röhej, hogy 3 hordás meccs a HH. Persze az eddigi hozzászólások alapján (is) leszűrhető, hogy tömeges a "félreértelmezése" az alap működési elvének is, alig valaki lát a számok mögé, stb., tehát ölég reménytelen, hogy felfogják sokan a terv játékélmény fokozó hatását.
Persze ha senkit sem zavar, hogy bérelt helye van az összefogásmentes játékkörnyezetben a zafírnak, akkor nem szóltam...
Kieg.: Mindenesetre erősen merengek egy "kamikáze" taktikán is, de sajnos összefogás nélkül max még 1 marha lennék a sok között, aki össze-vissza ütöget. :S
Dátum: 2014.05.12. 08:19:37
Idézet: Büyük - 2014.05.11. 08:54:43
Idézet: McMad - 2014.05.10. 13:05:03

A zafírokat pedig /SZERINTEM/ kizárólag legalább 2 horda összehangolt ellendolgozásával lehetne lejjebb szorítani a várhatóan jellemző első helyről...


Mindezt állítod a smaragdok biztos vezetésének tükrében? ...


Közben eltelt 1-2 nap és...
UTÁLOM ha a legborúsabb meglátásaim igazolódnak (még ha igazoltam is okokkal a várható szitut).
A gyémántok szép lassan megeszik az egyre jobban széthulló smaragdokat (pici rubin segítséggel). A végső sorrend egyre valószínűbb a már régebben említett egyre nehezebben változtatható %-ok miatt (napi X támadás egyre kevésbé látszik adott mezőn a növekvő össz támadásszámhoz képest)... :-x
Érzésem szerint ez az event eddig a legérdekesebb csapatverseny szempontból.
Kb. 1 hétig izgalmas volt.
Mindenesetre van egy stratégiai ötletem a következő HH-ra, ami némi horda összebeszéléssel jó eséllyel tovább szorosan tartaná a szitut.
Elő is adom, hogy rágódjon rajta akit érdekel a stratégia:
A gyémánt támadhatná a bal oldali 2 oszlop felső 5 mezejét (10 pont), a rubin a középső 2 felső 5 mezejét (10 pont) és a smaragd a jobb oldali 2 oszlop felső 5 mezejét (10 pont).
A zafírok 6 pontra esélyesek (hisz az alaptaktikájuk 12 mezőt fog, ergo statisztikai alapon kisebb birtoklásuk lesz az 5. sorban, mint a többi hordának.
HA módosít sort a zafír pl. oszlopra, akkor annak tükrében 90 fokkal érdemes a 2. napon elforgatni a többi hordának a támadott mezőit - így egyforma hatékonysággal tudnák fékezni-blokkolni a zafír "természetes" pluszelőnyét.
Ha már eléggé biztos a szitu (zafírok nem tudnak már elmenni 50+ ponttal a 2. helyezettől a végéig), akkor akár mehetne is a szabad rablás a totális verseny szellemében.
Nem egy bonyolult terv. TALÁN működni is tudna...
Kieg.: Igenravasz trükk lenne zafír részről, ha ezt átgondolva a kövön a 6. sorra menne (biztos terület) + az általa legszétszórtabbnak tekintett horda egyik oszlopára. Ezzel csökkentené a nyomást, "betenne" az elforgatós taktikaváltásnak és még mindig akár 20+ pont előnnyel zárhatná a szitut. :S
Dátum: 2014.05.10. 13:40:38
Senki...
Dátum: 2014.05.10. 13:05:03
Idézet: Munkustrap - 2014.05.10. 11:06:49
...Rívás helyett pedig várom a konstruktív gyémánttaktikát, melyik 4 max 5 mezőt tegyük magunkévá?...

Valahogy el kellene érnetek, hogy kevesebb területet támadjatok, ergo koncentrálni az erőt - túl sok területre támadás nem segít, sőőőőt...
Pl. minden hordának 1értelmű taktika azok részére, akik nem akarnak agyalni, odafigyelni a kiírt stratégiára, vagy 1 szerűen nincs rá idejük:
Azokon a mezőkön aktívkodni, amik megvannak - ezzel TUTTI nem okoznak kárt, sőőőt...
Mondjuk ha sokan így tesznek, akkor a napi pontok "bebetonozódnak" - ez ellen tud dolgozni az, hogy akik taktikáznak, azok viszont nem védekeznek - mennek a kiadott 1-2 megszerzendő mezőre.
Nagyot harapni öngól (a sok melléütő miatt) - kis lépésekkel érdemes haladni.

Apró élmény: Múlt talin merengtünk Macival (az akkori Gyémánt főnökkel - most szöviszín miatt ugye...), hogy ha még 1 hétig tart az event, akkor 2. lett volna a gyémánt a smaragdokat megelőzve....
Van ott kraft a gyémántban, csak sajnos megen smaragdkonkurens területileg.
A rubin most okosabban nyitott, mint múltkor. Könnyen az ölükbe pottyanthatja a gyémánt a 2. helyet. Alig érdemes 1-2 mezővel kísérletezniük - elég ha a gyémánt továbbra is smaragdcentrikus (3 smaragd rajtmezőn van pontjuk)...
A zafírokat pedig /SZERINTEM/ kizárólag legalább 2 horda összehangolt ellendolgozásával lehetne lejjebb szorítani a várhatóan jellemző első helyről...
Dátum: 2014.05.09. 15:47:39
Ezt kiegészíteném azzal, hogy kisebb - tehet könnyebben összefogható, kevesebb melléütés.
Ha pl. 100 főből 20 (1/5-e) nincs "irányítva", az nem baj HA a konkurens 500 főjéből 100+ ütöget mellé (1/5-énél több).
Kieg.: Ez az event arról szól (kicsit más megfogalmazásban), hogy a hordák méretéhez képest mennyire összefoghatók. Ennyire.
Illetve mennyi a hordalétszámhoz képest a taktikai érzékkel megáldott 1-1 hordában.
Pl. sírva is fakadhattam volna (ha komolyabban lenne érdemes venni pl. a medált), amikor egyik szövitársam bejelentette: végigütötte a zafír területeket /jellemzően nem kiírás szerint ütött 1 mezőt kivéve/. :-O
Hurrá...
Dátum: 2014.05.09. 14:24:53
Idézet: Kwisatz - 2014.05.09. 13:11:42
...totál félre van számolva az egész....

X mező %-os értéke: Eventrajt óta oda leadott támadás / eventrajt óta leadott össz támadásmennyiség x 100.
Ez azért nehéz elszámolni.
Viszont meg lehet figyelni, hogy kinek vannak erős százalékai X területen - akinek 0,akármennyi a többi területen jellemzően (zafír).
A gyémánt is érdekesen fog alakulni, mert nincs mit védeniük, ergo irgalmatlan támadásdömpinget fognak produkálni pár szoros mezőn -> azokon időlegesen erősek is lesznek.
Ám ahogy egyre nyúlnak tovább, úgy fog csökkenni az erős mező %-a, hiszen az össz ütéshez képest (nő) az erős területre nem adnak több támadást -> csökken az előny rajta.
Rágógumi effektus: nyújtod - vékonyodik, gyengül.
Vagy háborús példa: 20 hadosztály sok egy völgy védelmére. No de egy kontinensnyi frontvonalon elosztva igencsak áttörhető.
Dátum: 2014.05.09. 12:56:39
No úgy látom, hogy a Zafírok megen nyerni fognak + a rubin sííímán lehet 2.
Attól függ, hogy a gyémánt mennyire obatja szét kínjában az eléggé szétszórt, ebből kifolyólag kis százalékos területeket birtokló smaragdokat. :S
Ezt egy objektív jövőkép elemzésnek szántam (smaragd szövi tagként).
SENKI ne dőljön be a jelenlegi pontállásnak!
Kieg.: A százalékok beszédesebbek...
Dátum: 2014.05.08. 14:37:51
Idézet: Kwisatz - 2014.05.08. 14:31:01
Fogadjunk, hogy nem gyémánt szövetségben vagy!...

Nyertél.
No de tudod, amíg át nem láttam a HH működési elvét, addig én is "füstszagot" éreztem, de a Zafírhorda felől (tolt horda?) az előző eventen.
Most már TUDOM, hogy szimplán esélyesebbek a kisebb létszámuk miatt.
Pl. a példa szerinti 2 fős hordát valójában SOHA nem tudja megverni a 40 fős. Elég 1 melléütés a 40esek részéről még összebeszélés esetén is (amire a létszámuk miatt nagyobb az esélyük) és... :S
Kieg.: No de ettől még izgalmas tud lenni a dolog.
Pl. sikerült zafírterületet szerezni (ezzel is csökkentve a napi pontjukat).
Az ára?
Minden területünkön kisebb birtoklás - kiszolgáltatottabb egy célzottabb ellenséges támadásnak.
No de valamit valamiért - adjunk a játéknak.
/No meg a zafírok is ütnek mellé, csak jóóóóval kevesebbet a létszámukhoz képest/
Dátum: 2014.05.08. 14:23:41
Az a horda áll jól, aki kb. 1 irányban halad.
Messze sem az ütésszám a döntő tényező. Sőt még a hordalétszám sem a népesnek kedvez az event felépítése miatt.

Egy kis példabeszéd a HH működési elvéről (javítsatok ki, ha rosszul látom):

Tegyük fel, hogy a térkép 3 mezős és van 2 horda.
Az egyik 2 fős, a másik 40.
A 2 fős összebeszél, hogy mindig, de MINDIG a baloldali és a középső mezőt üti.
1. nap - Baloldali mező a kettesnek 50% a 40esnek 33% (statisztikai alapon eloszlik a nem megbeszélt csata). Középső dettó 50-33 és a jobboldali 33%os a 40eseknek, 0%os a 2eseknek.
2-1 aránnyal a 2 fős horda nyeri a menetet.
Ez semennyit nem fog változni amíg össze nem beszélnek a 40esek, de napról napra kisebb lesz az esélyük bármi változásra - ezért is vetették fel NF-en az X idő utáni területnullázódást (pontok maradnak) - Miklós nyitott volt rá, de szerintem nem oszt-szoroz.
Valójában minden horda igyekszik összebeszélni, de a "melléütők" alaposan elintéznek minden taktikát.
Akinél kevesebb a melléütő, az fog győzni.
10+ mező védésére/megtartására is csak egy kislétszámú és 1 irányba haladó hordának van esélye.
/Ez igenjól látszott az előző HH-n./

Viszont SZUBJEKTÍV véleményem szerint szorosabb, érdekesebb a meccs, amióta a szöviszín számít....
Dátum: 2014.05.07. 16:14:39
Idézet: Offsboy - 2014.05.07. 15:59:11
... Úgy gondolom ez nekem jár....

Te tudod...

Ha gyenge lennék, a tizedét kapnám.

... és az a tized pontosan annyira feküdné meg a gyomrod, hiszen több torzult ellen veszítenél.

csak csinálni akarom, ha már event van...
.
EZ szimpatikus.

...De azért nem úgy hogy 7-ből 6x találok, ebből 3-4x kábítok, és ha szerencsém van nem bukom a csatát.

Sajna kimondtad a lényeget. Ez SZERENCSE kérdése per pillanat. "Vakcsaták" vannak - ezt említettem is - olyannak is "nekimegy" a játékos, akinek normál esetben az életbe se...
/Pl. saját klónjának - nem jellemző az egál, vagy nagyobb TÖ-sök, pláne reliktámogatottak támadgatása azért szerintem/
Nekem belefér. Úgy látom, hogy sok NAGYFÓRUMOZÓNAK nem /jellemzően annak, aki nincs hozzászokva a tükörképéhez, vagy ahhoz hasonló erejű ellenfelekhez/... :S

Per pillanat ha jól értem a "vakcsata" elkerülésének ára a kevesebb PP (15-ösök nem igazán panaszkodnak). Jól gondolom?
Dátum: 2014.05.07. 15:54:22
Idézet: Yaksee - 2014.05.07. 15:45:32
Biztos nekem lassú a felfogásom, de nem értem mit szeretnél ebből kihozni....

Semmit. Nekem így jó.
Kieg.: A küldioldal. Az eventélmény kissé fogósabb kérdés a kavics/trófea oldala miatt, de NEM a bukott csaták miatt...
Dátum: 2014.05.07. 15:51:15
Offs.
Nemáááá... Ez részben komfortérzet kérdés. A "trógerek" RELATÍVE így is többet szívnak (nekik az "eltorzultak" pláne gázok - max a "tükörképük" kevésbé életveszélyes saját magukra).
Kollektív a szívás - ezért nem is használnám az "erősebb jobban szív" szófordulatot, inkább az "erősebb nincs hozzászokva ehhez" lenne a megfelelőbb.
Tehát RÉSZBEN igazad van.
Csúnya dolog olyanokkal szembekerülni, akikkel normál esetben eszedbe se jutna (+18 szintű, halálkristályos, szívósság öves, vagy szimplán duplaTÖ-s)...
A totális klónozást viszont detto marhaságnak érzem.
"Jó" képet mutat a játékról, ha erősen elterjedt lenne minden aktív játékosnál az a relikmennyiség, ami (egyenlőre) azért nem jellemző.
Mindazonáltal kérdés, hogy a "rizikó" (állatájulás, opttempó elcsúszás, stb.) megéri-e az erősen optolóknak a medálért?
Gondolom nem (kifejtettem a véleményem a medálról).
A trófeáért sem (kaviccsal kiváltható).
Csak hát itt ez a verseny/eventcsata....
Mindenesetre a tendencia így is - úgy is a kavicsmegoldás felé sodorja a játékost a játék és a közvetlen játékélmény rovására (kit érdekel ezen az áron a verseny - inkább megveszem a boltban a cuccot, oszt jóóól örülök neki). :S
Én inkább gyűjtögetek és "bevállalom" az időleges TÖ hiányt (egy friss fétis min. +5öket dob a karin csípőből, ami csak nő ÉS nem időleges, mint a medál).
Dátum: 2014.05.07. 15:37:14
Idézet: Legacy - 2014.05.07. 15:22:00
De a küldi mellé neked is kapni kéne TP-t, ha túl jó a LE/TP arány, nem? Vagy ez VF-re nem vonatkozik?

Kap a VF-es is.
No de az EH-s LE-hez képest még mindig jobban járok VF-esként a TP-mentes kanyarokkal.
Csak a hordám nem.
Dátum: 2014.05.07. 15:10:00
Gyanítom, hogy EH-s vagy.
No én nem.
Dátum: 2014.05.07. 14:14:37
Én Birkával annyiban értek 1et, hogy nem gáz ha van egy némileg kifordultabb event (erővel egyenesen arányos nehézségű), amíg az erősek kisebbségben vannak (NEM a fórumhangerőre gondoltam :-P ).
Ez is kicsit olyan Támadás itala VT- küldis - minél jobb vagy, annál ritkábban jutsz hozzá, esetleg szinte csak alternatív forrásból (kerék, VT).
Kettős dolog ez, mert kizárólag eventaktivitással akár 1 évbe is kerülhet egy 80-100 trófeás cucc kivétele (akinek sürgős az tutti nem aktivitással fogja kikapni).
Viszont vereség esetén TP nélkül jön a küldifeltétel (krit, kábítás).
Természetesen szívás, hogy optolatlanul(?) több PP/CsP-be lesz a medál, de pl. én nem erőlködöm érte (a medálok között marginális a különbség).
Csak azt sajnálom, hogy ilyen (alkalmi) ellenfelek mellett kisebb a hozzáadott értékem az EVENTHEZ! /vereség nem számol/
Pedig elég érdekesnek ígérkezik játékos szemszögből a HH meccs...