Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.05.10. 23:15:10
Igen.
Mód.: áthelyezve.
Dátum: 2013.05.10. 23:00:42
ÁHÁ!
Rájöttem: A képletbe be van építve a "/szint", ergo igazatok van ( ), de akkr magyarázd el, hogy hogyan lehet valakinek 2000+ elosztott AFp-je, mikor majdnem akkor hozták be az AF képességeket, amikor 60. lettem és MOST van kb. 475 AFp-m úgy, hogy ez ábszolút izom mennyiség a szintkörnyezetemben? Nézd végig a toplistát AFp szerint rendezve és láthatod. Erős összefüggés van a szint és a szerzett AFp között /persze karifüggő, hogy mennyire/.
Miért?
Költői kérdés volt - válaszolok: A magas szintűek több TP-t hoznak ki a PP-ikből és CsP-ikből, mint én, vagy a hozzájuk képest alacsonyabb szintűek. Sokuk szinthuszár, ergo nyeli a TP-t. Fent kerülik pl. a Kihívást (PP - 0TP).
Lehet még valami apró tényező, ami miatt az a szabály érvényesül jellemzően, hogy minél magasabb szintű valaki, annál több AFp-je van. Ha csak a Templom, Relik, Felszerelés keze lenne a dologban, akkor nem szabadna 5x annyi AFp-jének lenni egy 150. szintű karinak pl. egy 100. szintűhöz képest. Csak akkor, ha az AFp bevezetése óta a 150-es MINDEN PP/CsP után berámot TP-t, míg a 100-as "elherdálta" (túlcsordulás, elGraduzta, elKihívásozta, elVF-ezte, stb.).
No de ez TELJESEN mindegy abból a szempontból, hogy aki X idő alatt berámolt 4-5x annyi AFp-t, mint egy másik karakter (azonos idő alatt), akkor a 2 karakternek NEM azonos az értékszemlélete Y mennyiségű AFp nyeremény tekintetében. Aki dugig van AFp-vel, az tojik a 10 AFp-s pirosra.
Érted már?
Abban igazad lehet, hogy nem szinthez lenne érdemes kalkulálni egy "értéktartó" Szerencsekerék AFp nyereményt.
Kieg.: Hanem pl. elköltött AFp-hez.
Dátum: 2013.05.10. 22:01:55
Idézet: Klarinét - 2013.05.10. 19:00:18
...Ugyan annyi AF pont jár vadászatonként szintektöl függetlenül...

Ezt akkor/ott sem értettem.
1 CsP-ért, PP-ért JÓVAL több TP-t kap egy 150. szintű, mint egy 60. szintű, ergo több AFp is jár utána.
Hát még ha EH-val vadászik a 150-es...
Az erőforrás mennyiség UGYANANNYI mindkét esetben naponta (azonos EF, Valform mellett), tehát a 150. szintű naponta MINDENKÉPP több AFp-t termel. Minél magasabb szintű, annál többet.
Kieg.: Nem beszélve a magas szintű AFp bónuszos cuccokról.
Akkor lenne szintfüggetlen a dolog, ha erőforrás után járna AFp. :S
Dátum: 2013.05.10. 18:41:29
OK, de...
A legtöbb dolog ami esik Szerencsekerékből, eventekből, stb. sajnos nem szintarányos.
Pedig a karakterek fejlődése nyíló olló jellegű és ezt nem követi a tárgyak zöme.
Amíg pl. a Támadás italos +15 20.-25. szintű kariknak csatabefolyásoló erejű, addig 40 felett erősen megy át hulladékba.
Ez igaz a Szerencsekerék nyereményekre is.
Nem szorosan ide tartozik (nem platina téma), de 0,1-1-10 AFp 60. szinten táp. Feljebb... :S
Nem kellene "értékállóbbnak" lenniük a dolgoknak?
Pl. adott szinten adott szorzót kapjanak.
Persze azzal 1etértek, hogy a platina egy 1szerű takarító módszer, de...
Dátum: 2013.05.10. 18:32:02
No ez az.
Megmondom én mi a gond a Szerencsekerékkel (is), habár a többség tudja.
A Platinásnál folytatom.
Újabb foltozás?
Inkább az 1 hónap fejlesztési idő egy tutkó portyarendszerre.
Spec én nem látok semmi fontosabb/sürgetőbb dolgot...
Valaki?
Dátum: 2013.05.10. 15:22:49
234. /78. szintű vagyok /
Van még 250k ÉP-je.
Még a távlati tervemet is elárulom: Leverem utána a 237-est és beütök a 240-esnek.
A Landis kincsesládával mindgyá a markomban érezhetem a Mázligyűrű névre hallgató 4%-os Szerencsefejlesztő orbitálisan csúcstáp cuccost.
Kieg.: Legalábbis a /sisakmentes/ szintemen annak számít.
Dátum: 2013.05.10. 13:59:03
HÁLA a magasságosnak, hogy VÉGRE 1x Miklósék figyelembe vették a Játékelem /Entizés/ kihagyók érdekeit is.
Pedig szegény POK-ok is, mennyit sírtak, hogy nincsenek rájuk /Vadászat kihagyókra/ tekintettel a Behónál.
No de itt a Szerencsekerék "becsülete" forgott kockán...
Adnátok ide inkább nekem a ládáitokat. A Behót majd megpróbálom meggyőzni, hogy BÁTRAN vonja le tőlem a cserébe adandó Pechpontokat.
NEKEM hóttuttibiztosfrankón megérné.
Dátum: 2013.05.10. 10:44:47
Idézet: Offsboy - 2013.05.10. 10:13:33
És az általad leírtak cáfolják, hogy mindenki örül a pechpont beváltásnak?

Igen.
Engem TÖKKKÉÉÉÉLEtesen hidegen hagy. Indokoltam.
Azt is, hogy miért nem sajnálom azt, hogy a Behó mégis "pazarol" rá fejlesztési időt.
Persze ha a "kivétel erősíti a szabályt" szellemében Offolgatunk, akkor FELTÉTLEN igazad van.
Dátum: 2013.05.10. 09:44:39
Idézet: Offsboy - 2013.05.09. 17:49:06
... Az epik ládás pechpontos résznek szerintem mindenki örül...


Hmmm...
Akik nem topszövetségben vannak ÉS Entit is pörgetnek, azoknak igencsak hasznos a láda. Nekem is.
Engem a pechpont nem érdekel, mert az UR nyeremények 90%-a a szememben még az 1 AF pont Ritka nyeremény értékét sem éri el (ez SZUBJEKTÍV), vagy AH-ból már megszereztem. :S
Magától értetődő, hogy a topszövik Epikincseivel, annak megszerzésének "nehézségével" nem versenyezhet sokak szemében az Entizés CsP, ÉP és időzabáló technikájával (ezért sokan hanyagolják kisebb szövikben is...), tehát a beválthatóság egyébként jogos felvetés.
Kieg.: A HSz-ed többi részével MAXIMÁLISAN 1etértek.
Dátum: 2013.05.02. 21:04:43
Dehogy bántasz meg. Gondolkodom rajta. Azonban a felvetésed 2. fele aztán tényleg feladja a leckét.
Játékfejlesztő legyen a talpán, aki megoldja ezt a 3 témát így egyben...
No talán valami ötletmagot majdcsak összehozunk hozzá...
Dátum: 2013.05.02. 15:43:09
No nagyon szép a pontozói lelkesedés, de sajnos attól még nem oldódott meg semmi, még a fáról se jöttünk volna le.
Tessék BÁTRAN ötletelni.
Az eddigi legelfogadottabb formulajavaslat pont egy olyan játékos fejlesztési javaslatából lett beintegrálva, aki híres "meredek" ötleteiről.
Lássuk csak...
Quellon alapgondolatából kiindulva - ne legyen irtóztató költsége egy játékelemnek, ha valaki maximálisan szeretné kihasználni - beépítek pár spór dolgot a javaslatba:
A VFkristály visszanyerhetőség esélye AFK*9% (azaz max 99%).
Ez a Sturktúra erősítés AF képességgel kiegészítve igensok kavics megtakarítást jelenthet annak, aki nem csak 4-5 VFkristállyal szeretné elképzelni a játékát.
Mivel a javaslataim alapját képező Mágiaelmélet magas szinten erősödik fel igazán - ahol amúgy is igen tetemesek a kavicsköltségek - ezért pont ott olcsósít a legerősebben ez a módosítás a költségeken, ahol a legérzékenyebb a dolog (magas szinten).

Majd el felejtettem, hogy miért ragaszkodom a fókuszkristályhoz:
1. Nem ragaszkodom hozzá. Pláne, hogy nem is az enyém a végső szó. :-P
2. Miklós jelezte anno, hogy nem örülnének még egy tárgy/slot bejövetelének.

Elképzelhető a dolog magának a TÁRGYNAK a bűvölésével is.
Hm?
Dátum: 2013.05.02. 08:12:04
Sajna ezt én is így látom...
DE van megoldás mindenre (ilyesmiket is várok tőletek :-x ;-) ).
Pl. Kiegészítem a javaslatot egy új AF képességgel, ami picit hiányzik belőle sok megfontolásból.
Struktúra erősítés a neve a Csonterősítés mintájára.
Dátum: 2013.05.01. 22:22:23
Valamit tisztázzunk.
Aurri feldobta a Varázslói mágia témát és Miklós rábólintott.
2 alternatíva lehetséges:
1. Kapunk pár erősebb manapont igényű kényelmi varit (tán kavicsos, AFp-s is lesz) és passz.
No EZ a "szimpla" megoldás engem nem hoz lázba.
2. Kapunk valami "izgalmas", kombinatív, ALTERNATÍVA képes dolgot.
Hogy ez "lejön-e", benne van-e a javaslataimban, azt döntsétek el ti, de erre törekszem.
Bárcsak lehetne akkora alternatíva, mint a VF vs. EH...
Kieg.: ÉN az 1. lehetőség megvalósítására sajnálnám a fejlesztési időt.
Dátum: 2013.05.01. 22:08:54
Semmiképp sem szeretnék pl. én "kötelező" dolgot javasolni.
Kb. annyira erősnek kellene lennie a témának, hogy aki komolyan szeretne foglalkozni a Varázslói mágiával, az egyensúlyban maradjon azokkal, akik inkább tovább tolják az AFp-ik zömét pl. +X IQ, stb. AF képességekbe. 1szóval ALTERNATÍVA lehessen és ne "kötelező" pálya, mert nincs sok per pillanat... :S
A kavicsossága pedig akkora ennek a v3-nak, mint amennyit alapvetően rákölt amúgy is egy átlag játékos. No de ezt már kifejtettem. LEHET többet rákölteni, ha valaki a kényelmi oldalát is fel szeretné használni (PONT mint a szakiknál, ajándék relikeknél, stb.). A Varázslói mágia maxtáp oldalának kihasználásához NEM kell több kavics a v3 esetén (ahogy azt Ariel is megfigyelte) szemben pl. a 2. variációval.
Éééérdekes, hogy OTT ez nem merült fel.
Ellenben azonnal a pénztárcájához/szívéhez kapott mindenki, amint fókuszkristály=kavics reláció került az orra elé.
Mindjárt látszik is, hogy ki értette is amit leírtam és ki az aki szimplán pánikrohamot kapott...
Dátum: 2013.04.30. 21:59:12
MAXIMÁLIS egyetértés. SOKKAL sürgetőbb, többeket érintő dolgok kell, hogy előrébb legyenek a fejlesztési listán.
Kieg.: A Varázslói mágiának még az alap működési elve sem fixált még.
Mindazonáltal igyekszem olyasmiket javasolni, amik megúszhatók 0, vagy minimális költségnövekedéssel...
Dátum: 2013.04.30. 21:57:11
10 pont!
A régebbi verziókban bezony még felszerelés és épületfüggetlen (v1) javaslat volt.
Én is azt támogatnám, de...
1. EZ a verzió variatívabb.
2. olcsóbb, mint pl. a v2, mert fókuszkristályra amúgy is költ a játékos. Okosan válogatva a formulák között szinte 0 extraköltséggel jár. Ettől függetlenül ez bizony pénzkérdés is. Hiába szeretném a formulák 95%-át, ha nem fogom rákölteni a pluszköltséget. ;-(
Sebaj. Lesznek/vannak olyan formulák, amiknél megelégednék a kisebb hatásfokkal és csak ritkán "ápgrédelném". ;-)
3. Míg a V1-2 változat max 2 formula egyidejű működését engedélyezte volna (AF képességgel/relikkel), addig ez a v3-ban 4(!!!).
Apró megjegyzés: Én sem vadászom 15% alatt, de nem is magamat tartom szem előtt a javaslataimban. Igyekszem objektív maradni. :-X
Nagyon megfogott viszont a következő mondatod:
...így a szövetség méretétől függetlenül bárkinek elérhetővé válik a dolog.

Mindig ilyesmire törekedtem javaslataimban, de azt kell hogy mondjam, bezony erről MOST megfeledkeztem.
FOGOM még variálni a javaslatot ennek tükrében is egyre inkább fokozódó hangsúllyal a formulák használhatóságára, új formulákra.
Lassan itt lenne az ideje, hogy a Behó - Miklós nyilatkozzon milyen irányban érdemes elindulnunk (3 féle felépítés javaslat - nem mindegy, hogy mi, hogyan működik), mert a végső szó úgyis az övék.
Talán a talin majd kitérhetünk erre is...
Kieg.: Ez válasz Ariel legutóbbi HSz-ére.
Dátum: 2013.04.30. 16:13:15
Te tudod...
Én az eddig felvetett formulák 95%-át szívesen birtokolnám és használnám is. A többi nem illik a profilomba... :S
HA lehet majd egyszerre a 4 fajta felszerelésben 1-1 VFkristály, akkor is lehet több kristályod. Pl. olyan felszerelésben, amit CSAK arra a célra használsz /mint te is mondottad/. Pl. Vadászathoz másképp öltözöl, mint portyához, vagy pihenéshez, nem? Én igen. + Az eddig VT miatt feleslegesen vásárolt varik is hirtelen értelmet nyernek, hiszen hordozhatnak egy ritkábban használt formulát, pl. egy Kémkedés segítő VFkristályt vagy Önleveretésnél, 15% alatt (vadászos VFkristályos cuccokkal) ugyan mit számít, hogy mennyire elavult a felszerelésed? ;-)
Amikor valaki új felszerelést vesz, akkor általában újra is kénytelen fókuszozni. No ilyenkor érdemes "ápgrédelni" az AL-ben az aktuális AFK-hoz 1-1 fókuszkristályt, ami ebből kifolyólag nem kerül extraköltségbe (legfeljebb hordaváltottaknak minimális AFp-be...), amúgy is megvennéd.
Kieg.: A Mágiához kötni a dolgot Mágustorony helyett... Hmmm... Érdekes gondolat. Merengek rajta, habár Miklós azt mondta, hogy AFképesség/Épület/Kufár vonal mentén tudja elképzelni a dolgot, de hát ha összehozunk egy izgalmasabbat.... :-) ;-)
Dátum: 2013.04.30. 14:34:28
A javaslatom annyi, hogy kezd előröl az egészet.

Nem kezdem ( ), mert...
Vagdoss le minden fölösleges sallangot, mert a mostani verziód még erőltetettebb mint az előző volt.

SOKKAL kevesebb AF képesség, Épületkötöttség, hordavaria, stb. szerepel a 3. változatban. Pl. Fertőtéma, plusz felszerelési tárgy (Varázslói varitekercs) nincs is.
Lehet, hogy az épület fejlesztési képlet összetett, de automatikusan működő úgy, mint a VFkristály aktiválása is.
Portyázol - a rajtad lévő, portyával összefüggő VFkristályok leszívják azt a manamennyiséget, ami kell nekik. PONT ahogy most is működik egy varázslat.
/Ez már a 2. verzióban is így szerepelt/
Használható "formulából" elég kevés van

Pakolom folyamatosan.
Mindjárt össze is számolom, hogy mennyi elfogadhatóbb ötlet van eddig...
a szabályok ... legyenek egyszerűek, könnyen érthetőek, kevés korláttal, sok lehetőséggel.

OK. Azon voltam/vagyok/leszek, de ennél szimplábban hogy?
Ha lazányosan megvehető lenne egy formula/vari, akkor valójában nincs "varázslóság", csak plusz varik.
A kombinációs oldal meg 1szerűen nem is létezne...

Kieg.: Szűken számolva kb. 25 "használhatóbb" formula javaslat van feldobva eddig. TERMÉSZETESEN alapos mérlegelésnek, átgondolásnak kell kitenni őket, mire játékba integrálhatónak minősíteném akárcsak én őket.
Ez egyébként 250 épületszintnek felel meg. Kevés?
Dátum: 2013.04.30. 13:19:27
Ja és a háború reform "örökbecsű" témája... Van pár ötletem rá.
Kieg.: Pár hónap és kész is lesz egy "csámcsogás" képesebb javaslat...