Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.08.28. 09:03:04
ELMÉLETILEG olyan tárgyra, ami már van a reliklistádon már nem szabadna, hogy engedjen licitálni (meg se jelenik a "licitálok" lehetőség a cucc alatt).
Neked megjelenik?
Dátum: 2013.08.16. 13:53:45
Még ha AZONNAL beesik a 15., akkor sem veszi fel a versenyt a kritekkel, kábítóval, 12 állatszintlépéssel.
TALÁN a 7 TK-s cuccal versenyképes (időben és sebződésben) ha 15 lenne a max elérhető mennyiség, no de a LE/TP-jét nézve...
Dátum: 2013.08.16. 13:07:29
Csatlakozom.
Fogsincs, hogy miért nem lehet szintarányossá tenni bizonyos dolgokat.
A kalandoknál miért nem lehet a jutit (annak százalékos esélyét) szintarányosítani?
Szövetségi TF elértéktelenedés veszély a probléma?
Inkább az aránytalanság.
Vannak szövik, ahol alig akad 100. szint alatti tag és olyan is van jópár, ahol felette kell nagyítóval keresni.
/Igenapró megjegyzés: Pl. a Bajnokik is érdekesebbek, szorosabbak lennének, ha valami módon követné az ollónyílást a medálbünti pl. szintfüggő módosítóval... :-X/

Kieg.:
+ Felvetődött az Epikus Kaland kiemelésének kérdése - annak megszüntetése.
Azzal kapcsolatos álláspont?
Vagy nem volt koncepció a több megoldott kaland = (az eddiginél) több juti?
Dátum: 2013.08.15. 09:18:33
FONTOS megjegyzés. Én is furcsállom az ilyen működést...
/Mivel 100. alatt vagyok, ezért sajna ilyesmit még nem tesztelhettem./
Dátum: 2013.08.15. 09:04:14

+ milyen "kár" az, amiből legrosszabb esetben is LE folyik be.
No de gondolom Kocos a Felejtgetés kényelmetlenségét szándékozott kiemelni...

ADZSI
NE értékeld túl a forgács erejét.
Különben el fog ragadni a VÚerő sötét oldala. :S
VÚerő / sötét oldal - jellemző idézet: "1% tulfejlesztési hátrányba /szintenként max. 1-1,5 tulpont hátrány/ kerültem a szintkörnyezetem 1-3 ellenfelével szemben - illetve lecsökkent vagy megszűnt egy ekkora mértékű előnyöm, ergo LE A FEJLESZTŐKKEL, mert ha nem, akkor törlök."
Felőlem akár szintenként 3 forgáccsal is lépkedhetnek ellenfeleim, szerezhetnek ennyivel több forgácsot kalandokkal. Nem fog végzetes hátrányt okozni - nem ezen fog múlni a játékélményem.
Persze azért rajta leszek, hogy ne legyen olyan nagy az a hátrány etéren.
Az hogy másból is eshet forgács?
Max játékélmény fokozó ereje van (pl. Kalandozásra csábító), hiszen a TF-el ellentétben a Kaland azért tényleg mindenki számára HELYBŐL elérhető.
Kieg.: TERMÉSZETESEN a szélsőséges taktikák itt is "kárt" szenvedhetnek (Kalandkerülő taktika), de hogy mennyire "irtózatos" az a kár...
Dátum: 2013.08.13. 09:00:01
Nem vagy egyedül.
No de ami tápértéket hordoz, annak nem is szabad "biliborogató" mértékűnek lennie.
Így is szépen nyílik az "olló"...
Dátum: 2013.08.13. 08:51:17
Magas szinten ez szinte tökmindegy.
Táp a forgács, DE CSAK HOSSZÚTÁVON.
A szintkörnyezeti viszonyban nézve pedig még inkább.
Magas szinten fél év alatt kialakulhat szűk 0,5% tulfejlesztésnyi LE előny belőle, mely kb. fél évente többszöröződik ahhoz képest, aki 0 forgáccsal tolja hasonló szinten (BECSLÉS).
Ez közepes szintnél kb. 1 év, alacsony szinten kb. 1,5 év.
Nem érdemes pl. sokáig forgács nélkül tolni a játékot, de messze sem tragédia ha kevesebb jön szintenként, mint másnak.
Kieg.: Az optoláson (még mindig) jóóóóval több múlik.
Dátum: 2013.07.30. 16:08:47
Idézet: Kocos - 2013.07.30. 15:11:04
... Nagyon szepen latszik, hogy amig egy vilag fiatal, addig sokkal tobb teglan osztozik sokkal kevesebb szovetseg. Raadasul ilyen szempontbol minden vilag egy lejton van. A termelok szama csokken, a fogyasztoke no, tehat a ido elorehaladtaval nem a normalis egyre tobb eroforrast szerzek metodus fog ervenyesulni, mint amit az ember egy ilyen jatekban megszokott es elvar, hanem ennek ellenkezoje, ami frusztraciot szul, es egy ido utan bizony meg a savos buntetes ellenere is ellehetetleniti a felzarkozast. Kene valami hatas, ami biztositja, hogy hosszu tavon a termeles atlaga legalabb annyit nojon, mint a fogyasztok szama, de meg kedvezobb lenne, ha egy picit meg ennel is progresszivebben none.

Miklós "sávos" felvetése óta nekem is szöget ütött a fejemben ez a probléma.
Nem piskóta pl. annak a szövinek a helyzete, aki pl. "friss húsként" belép az 50DP+ kategóriába.
Magasszintűmanakonstnagybácsi el - kategóriaváltással benehezedett 1. szintű TF húzása RAJT - miközben a legkisebb TF hol is lesz eme szerencsétlen kategóriaváltó szövi TF-éhez képest?
Szerencsére nem sok múlik rajta...
Amíg nincsenek 1 szintkategórián belül olyanok, akik pl. 3+ forgács különbséggel lépkednek szintet egymáshoz képest...
Dátum: 2013.07.30. 15:49:36
Naja...
Szerintem Crimson ezt nevezné "Túróhatásnak"... :S
Mindenesetre nálad már győzött a...
...ez a játék már nem a maximalistáké, hanem a kompromisszumkészeké.

Sok tekintetben nálam is - erőteljesen formálja a játéktaktikámat pl. a kavicsigény emelkedés is - az anyagi helyzetem nem épp javult, ergo jóideje újra portyát is beoptolok a napi "rutinba" kiégettért.
Változik a VÚ - változik a való világ - változom én is. Ha nem tenném, már nem lennék "itt"...
Azonban nem mindenki képes változni, pláne váltani (erőteljesen változtatni).
Kieg.: VÚevolúciós folyamatok... Kérdés: Kivesző faj-e Ghallán a galetki?
Dátum: 2013.07.29. 16:37:08
Ellenben tudsz minimum 1 órát közel zavartalanul a játékkal tölteni naponta.
Szerintem ennyi kell ahhoz, hogy "csak" a minimumot teljesítse egy mondjuuuk 60.+ karis játékos relatíve optimálisan.
Egy "maximalista" időigénye ennél több. Nem kicsivel...
Dátum: 2013.07.29. 16:25:56
Én megértem őt is.
Mondom én, hogy szintről szintre időigényesebb a játék.
NEM az egyre nagyobb összetettség miatt (az a többségnek PONT bejön - szán időt a taktikai merengésre), hanem az egyre több IDŐIGÉNYES feladat miatt.
Ezen mit sem segít a "kavicsos" gyorsítás.
Miért?
Mert azért fizetni, hogy JÁTSZHATÓ (ne időrabló) legyen magasabb szinten is, erősebb célokért is a játék...
Istenuccse vagyok annyira "fun", hogy fizessek BIZONYOS kényelmi cuccokért, de szerintetek elégséges van?
Amikor kisszintű voltam még 0-ás kronokomppal is Alvariel kihívástoplistáztam (ölég jó hatásfokkal). Tehettem - más (játékbeli) dolgom alig volt - lezavartam óránként 10 kihívást.
Kb. 60.-tól már azért is küzdök, hogy jusson idő a napi rutinra - magas szintű állatokra - szövetségre (EZ is számít, ha nem szeretnénk kihalt világokat) - stb.
A bronz végzetmedál pl. 1nek jó megoldás - lenne. HA valaki erre hajt 1x tán meg is tudja szerezni. Mit ne mondjak, nem "holnap" fog hozzájutni...
Már "kényelmi" relikekre is költök, de...
FOGALMAM SINCS, hogy hogyan jut ideje sokaknak 1-nél több karakterre /valszeg mással nem is foglalkozik/.
A játék kedvéért már játékbeli dolgokról mondok le hónapról hónapra (időhiány vs. eventtoplista esély - no melyik győz rendszeresen? V4 - újra csak álom. Még sorolhatnám).
Ezt úgy kell érteni, hogy ha nem szeretném abbahagyni, akkor le KELL adnom a játékélményből - extra célokról.
Ez valahogy fáááááááj...
No de nézzük a "jó" oldalát: más is odafér a toplistá(k)ra... :S
Remélem 1x lesz több időm, mert elközösségioldalazni és eljátszogatni...
Már LadyP is hiányzik... /legpöpecebb Bajnoki ellenfeleim egyike pár hónapja jelentett inaktívot/.
Valahogy nem izgat a sima buzogányos BVUV győzelem 3x-os medálbüntivel /összejött, deeee.../. :S
Kieg.: Szerencsére (nagyon remélem) csak én vagyok ekkora barom.
Dátum: 2013.07.29. 11:21:24
Elnézést. Ismerős már így, csak messze sem érintett/érdekelt eddig sem engem, sem a közvetlen környezetemet ez dolog.
Köszönöm a választ.
Kieg.: Azért talán lenne értelme a Wikin átírni a képletet így:
A jutalmak száma kariszint * tudásfája szint * TOP szintlépés lassítási szorzó / 300.
51 karit többé-kevésbé érintő tényező - a maradék nem érintett "kisebbségnek", pláne kezdőnek tán még így sem 1értelmű... :S
Dátum: 2013.07.29. 11:00:57
Előző szinthez tartozó szorzó...
Ezmiez?
Minden szinthez tartozik egy fix szorzó?
Vagy a fának van TP igénye szintenként és mindenféle bonyolult számítással figyeli, hogy hány szintet léptem?
Mihez képest?
Kieg.: Nem lehet fix, mert arra ott a kariszint szorzó, mint szintfüggő tényező...
Mire utal, mit mutat meg a lassítás-szintlépés szorzó? Mi értelme van?
Olvastam régebben, hogy Miklós írta - lesz benne ilyen, hogy hiperkorrekt legyen a képlet.
No de MI A MÜTTY-MÜTTY-től függ az értéke? Miben korrektizál?
TP igény? Szöviküldisor szerű rendszert kell elképzelni, erre épülő szorzót?
Ez még mitől függ?
1-es fánál elég 1 szintlépés az 1-es értékhez?
2-esnél már kell 2?
/Illetve 1-2-X szintnyi TP?/
Extrém esetben: bealszik egy kari 3-as fánál és 10-esnél ébred, akkor lehet hogy kevesebbet kap, mint 3-asnál kapott?
Kapizsgálom-e?
Dátum: 2013.07.29. 10:50:51
OK. No de mi lehet a működési elve, mitől függ az értéke a lassítás-szintlépés szorzónak?
Dátum: 2013.07.29. 10:31:08
+ még 1 megoldás lehetséges a meg nem kapott FAjutira.
Idézet a Fórumunkról (2013.07.18.):
A szintlépésért pedig kemény 1 templomkristályt kaptam! (Ezt is csak úgy tudom hogy ennek se volt sehol nyoma tehát utána kellett kérdeznem a segítség menüpont alatt...)

Eleinte ezek szerint nem volt informálás-Eseményhír a szintlépésnél a FAjutiról, így sííímán belefuthattál 1 Tkristályba úgy, hogy észre se vetted.
Persze ha PONTOSAN emlékeztél a szintlépés előtti Tkristály mennyiségedre és az nem nőtt a szintlépéssel, akkor önrenonc...
Dátum: 2013.07.29. 10:21:49
Idézet: Offsboy - 2013.07.29. 10:12:46
...1. NULLA tárgyat kapsz 1. szintű fánál, én nem kaptam (129. szinten), tehát biztosan nincs benne a "minimum 1" feltétel....

Ezt ÜSz-en "lereklamáltad"? Lehet, hogy bugos volt neked a TF, de az is lehet, hogy neked van igazad.
Azonban mivel 1-es fával sokan kaptak nálunk 1 jutit, ezért más is lehet a dologban.
Pl. KEREKÍTÉS. Ha teszem azt ez a remek képlet 0,49-re nem, de 0,5-re már ad.

Idézet: Offsboy - 2013.07.29. 10:12:46
...2. 300-al kell osztani, ezt Miklós kereken leírta. Ha belső infód van, akkor OK, de a fórumban ez jelent meg.

Bejóóó lenne pontos adat. Kicsit konkrétabban lehetne kalkulálni...
Kieg.: Mondjuk számomra még a "lassításszorzó" fogalma, pontos értéke (kiszámításának módja) is homály...
Dátum: 2013.07.26. 09:00:16
Idézet: Birka - 2013.07.26. 00:29:05
5.803.589 napi építésetek átalakult 7895 energiatéglává. Ma, 00:00

Ez V5-ös adat ugye?
Kieg.: Ott tudom csak elképzelni, hogy ENNYIRE olcsó legyen 1 tégla (kevés DP50+ szövi, jóóóó sok 50DP- AKTÍV szövi esetén)...
Kieg2.: + ezek szerint a VEVŐ oldalnak nemcsak maximuma, de minimuma sincs.
Legalábbis biztosan nem 1000...
Dátum: 2013.07.25. 12:49:16
Idézet: Kocos - 2013.07.25. 12:44:42
...Ilyen esetekben 27K-ert lehet venni, amibol az elado csak 10K-t kap meg.

Mód.: Értelmezem, mert kissé elkavarodtam.
Vevő - 50DP+ szövik
Eladó - 50DP- szövik
Röviden az 50DP+ szövik így, hogy nincs a vevő oldali ár is maxolva most jóóól beleszaladtak egy kis LEnyelő szituba olyan mértékben, amennyire túlpörögték a TF építést tegnap.
Szerencsére nekünk annyira sok "fölös" LE-nk nem volt, hogy ez a DRÁGA vásárlás számottevő pazarlásnak minősüljön.
Kieg.: Azért túlzásnak érzem a LEszivattyú mértékét attól függetlenül, hogy ki-mennyire járt rosszul, vásárolt be.
Szerintem sem ártana (ha erre gondoltál) maxolni a vevő oldalon is a téglaárat.
Dátum: 2013.07.25. 09:03:40
Idézet: Nagycapa - 2013.07.25. 07:45:57
27.546LE volt 1db energiatégla azaz a 4es szint 220.000.000 LE lesz felépíteni ...

Nem annyi lesz.
1. A téglaár függ a kiszámítási tört számlálójától (50DP+ szövik TF építése) és nevezőjétől (50DP- szövik tagjainak aktivitása).
Tegnap IGENpocsék (hipermagas) lett a téglaár, ami annak köszönhető, hogy az 50DP+ szövik túlértékelték az 50DP- játékosok eventrajti aktivitásának mértékét.
Jóóóval többet vártak /szerintem megint magukból indultak ki sokan... /.
Habár bizonyára nagyobb is volt, de sikerült a számlálót (a nevező növekedéséhez képest) alaposan túltolni...

2. Nem arról volt szó, hogy azért a Téglaárnak lesz maximuma (is)?
Kieg.: Én 10k-ra emlékszem és a 27k ugyebár...
Dátum: 2013.07.24. 13:31:42
Valahogy veszettül potyog a CsP-re a Kaland...
Csak nem maradt benn a Landi óta a 2x-es esély?
Biztos csak hallucinálok...