Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.10.01. 21:30:43
Nem jóóó...
Túl sok probléma merült fel a dologgal kapcsolatban bennem.
Dátum: 2013.10.01. 19:46:58
Így is van taktikai lehetőség, csak nem annyira kézenfekvő és biztos sikert hozó (csak esélynövelő megfelelő eloszlású támadáskoncentrálással - az előző napi eloszlások alapján).
Azért továbbgondolom, mert erre az ötletre is lehet lehet építeni:
Mondjuk minden 10.-30. után megismerhető 1db mező állása az adott pillanatban (felderítő munka). A köv 10.-30. után egy másiké.
Ezek a mezők RND alapon választódnának ki.
Kieg.: Csak egy pici szín, pici taktikai infó, de pl. nekem tetszik ez is.
Dátum: 2013.10.01. 15:44:56
Felvetődött a Térképszaki "létjogosultsága".
Idézet: Miklós - 2013.09.30. 16:45:52
...Ezenkívül minden csata után lesz esély, hogy találsz egy kisebb jutalmat....

Ezen a ponton látok fantáziát a megtartására némi minimális szakifüggő értékű plusz%-ért, ha már oly sokaknak fel van fejlesztve...
Kieg.: VAGY csökkenthetné a végjuti küszöbszámát, VAGY növelhetné a napi támadás "büntető" küszöbszámokat.
Dátum: 2013.10.01. 13:49:29
Csak 3-4-5 közepes és nagyobb aktív játékosállományú szövi összehangolása a téma itt IS, de hordánként.
+ felépíthető egyfajta hírlánc lefelé (a kisszövik felé), megosztva ezzel a nagyszövik PM terhelését.
Kieg.: No de ez már a taktikai rész...
Dátum: 2013.10.01. 13:40:43
Láttad a kezdeti lelkesedést bennük?
Nem hagynám annyiban a témát...
Dátum: 2013.10.01. 13:38:02
1etértek + ez nem csak 5-7 szövit érintene.
(Kieg.: úgy is, mint nem HT-s szövi tagja)
Dátum: 2013.10.01. 13:31:17
Pedig egy szövihordára rendezett hordaverseny esetén én igenis járatnám stratégiai alapon a billentyűzetet...
Sima hordára rendezve nem (ahhoz túl "színesek" vagyunk mi is). :S
Dátum: 2013.10.01. 13:05:08
Van benne pár érdekes és (szerintem) használható gondolat, de ettől a HSz-ed még a "Fejlesztési javaslatok" alá tartozik és nem ide.
A hordalétszám egyenlőtlenség megoldott ebben az eventben.
MÁSSAL vannak gondok.
A "Szövihorda" szerinti egyéni hordabesorolásnak spec én jobban örülnék - pl. könnyebb lenne a kommunikáció is, több értelme lenne ezzel foglalkozni.
A szövetségi közös érdekmunka több embert... Akarommondani galetkit motiválna (ez pl. egy remek gondolat az előző HSz-ben).
Persze kissé programozáskavaró tényező lenne, DE nem korlátozná a hordaváltást (engem nem érint - nincs és nem is tervezek HZ-t).
Kieg.: A PP "probléma" meg maxopt/toplista gond - spec engem nem izgat egy ideje a maxpörgés (időhiány), de ettől még megoldandó kérdés.
Dátum: 2013.10.01. 11:09:41
Egy "apró" közbevetés:
2 héttel az eventrajt előtt egy EKKORA változás?
A Behó MOST kaotikusabb hatású lépést tesz, mint amekkora káoszt valaha reméltem. /10 pont részemről/
Alaposan kénytelen leszek változtatni a tervezett hosszútávú relikstratégiámon, játékstratégiámon emiatt.
Sebaj. Jöhet HA a fentebb fejtegetett kérdéseket (hiányzó részletek-infók, problémás részek) sikerül tisztázni, mert magasabb élményfokot remélek, mint a régi Térkép eventben.
Dátum: 2013.09.25. 13:59:53
Vajh ez hova esik a fontossági sorrendben?
A TF alapkoncepciója jó - a hosszútávú viselkedésére vonatkozó "előrejelzés" azonban ad némi aggodalomra okot.
A FŐ kérdés az, hogy követi-e a JV a világtendenciát - "majd foglalkozunk a kérdéssel érdemben, ha a jelenség már jóóóó sokba kerül, kárt okoz NEKÜNK (értsd: pénzügyi-gazdasági vezetőknek KÖZVETLENÜL) "...
A legtöbb kérdésben gyorsan lép azért a Behó, de vannak igenrégóta várt dolgok. :S
No majd a talin erre is érdemes lesz rákérdezni...
Kieg.: Ellenben a Káoszelméletem remekül kezd dominálni ezzel a hatással.
Csak tudni kell kihasználni - ráhangolódni a VÚ rezdüléseire és akkor...
Dátum: 2013.09.25. 13:29:05
Normális.
Mint egy tornádó a magyar alföldön (ritka, de nem elképzelhetetlen, szélsőséges eset - aztán a klímaváltozás fokozódásával majd ez lesz az átlagos is.)
Tegnap nagy valószínűséggel annyira pici lett a "nevező" (50DP- aktivitás), hogy az a kevés 50DP- szövitag, aki hajlandó volt keresztbe tenni két szalmaszálat, az "gennyesre" kereste magát.
Kieg.: Napról napra jellemzőbb lesz ez a szélsőséges "időjárás". A fóka-pingvin hatás nő. No de erről már beszéltünk.
Ezzel viszont 1xcsak foglalkoznia kell a JV-nek - EBBEN igazad van.
Dátum: 2013.09.25. 11:08:13
Dúúúúúrva....
V3-on?
Ha igen, akkor ölég "erős" lemaradásbónuszunk van a sávos (vagy miamütymüty) szabállyal (kb. 1,6x-os).
Vajon tényleg él a min/max szabály?
Ha él, akkor hol-mikor kalkulál vele a progi?
Dátum: 2013.09.25. 09:00:32
Mi V3-on éjfélkor kb. 16000 LE/tégla áron vásároltunk (50DP+ szövi).
Ennyit a 10000-es plafonról.
Az eddigi legrosszabb úgy, hogy nekünk még extrabónuszunk is van rá, mert erősebb a lemaradásunk a topTFhez képest.
Még szerencse, hogy "csak" 4M volt benne (mire észrevettem és leállítottam a túltöltést Fórumos riasztással), mert valaki 1 helyre (TF-be) tolta a VT-s 3 Szerencsefejlesztéses küldijét. :S
Gyanítom, hogy nem azért volt ilyen drága, mert épp NAGYON elszálltak volna a TF királyok. Inkább mert alaposan visszaesett az 50DP- szövik aktivitása tegnap.
Kieg.: Úgyhogy az a nemrég említett kb. 8000-es ár MESSZE se olyan rossz...
Teljesítve.
258/85=3,035
Hogy nekem mennyi esszenciám lenne a beleölt CsP-kért...
Dátum: 2013.09.24. 13:09:22
HUHH! Megnyugtattál. Az 1 szint alatt elfogadható TF értékcsökkentő tényező szerintem is.
Dátum: 2013.09.24. 12:31:21
Értem.
Pedig tök1szerű - 90%-ban hozzátok igyekszik igazodni az 50DP+ "társadalmi réteg".
Amikor várható magasabb aktivitás (NEM CSAK az 50DP alattiaknál) - akkor tolják a TF-et.
Eventek többségénél a rajt utáni és a vége előtti pár napon (de ez eventfelépítés függő erősen) + hétvégéken.
A helyedben még azt is nézném, hogy a legaktívabb TF-ező szöviknek mikor van HT napja.
Ölég jól kalkulálható dolog ez.
Mi pl. (mint említettem) PONT ezeken a napokon fogjuk vissza a TF-et. Ritkán is "vásárolunk be" a 8-10k-s téglákból.
Nem mellesleg egy túléló-káosz világon nem a kalkulálhatóságnak kellene dominálnia, hanem a helyzetfelismerő képességnek.
Aki az adódó helyzetet jól át tudja látni - ki tudja használni, annak a "túlélése", relatív erősödése biztosított...
Kellene, hogy legyen. A legtöbb a "robotikus" optoláson múlik. :S
Sajna nem annyira "káoszpárti" a VÚ, mint amennyire szerintem lehetne, hirdeti a Legenda, stb.
Pedig sokat dobna a játékélményen egy nagyobb helyzetbizonytalanság.
NEM AZ RND-ről beszélek.
Dátum: 2013.09.24. 10:49:23
Sose feledjük, hogy a téglaárból fakadó "gond" valójában nem gond.
Aki túltol, az magas téglaáron kap téglát, DE ugyanezen az áron kapja a többi szövi is aznap.
Ergo a relatív TF növekmény megmarad, többel fejlődik a TF az erősebben építőknél.
Hogy ez a taktika (1 napon szupertöltés) mennyire gazdaságos... No az már más kérdés.
1értelmű, hogy RELATÍVE az jár jobban, aki kevesebb LE-ből több téglát tud összehozni.
Persze a túltolók VALAHOL visszakapják a pörgéssel "elpocsékolt" LE-t - hamarabb jutnak több forgácshoz/jutihoz - extraLE bevételhez/megtakarításhoz.
Azonban a Kalandos forgácsszerzési lehetőség érzésem szerint ebbe kissé belerondít - csökkenti a TF jelentőségét. :S
Dátum: 2013.09.24. 10:25:03
Támogatom, mert "pingvin-fóka" effektus csökkentő + szélsőséges Téglaár csökkentő hatású + újabb AFp költési és Építési lehetőség van benne.

Kieg.: Persze még mindig ott a másik megoldás is - 1szerűen nem várunk el sok/olcsó téglát, ha "teletoljuk" a TF-et.
Dátum: 2013.09.24. 10:05:01
Jogos?
Általános iskolás matematikai ismeretek hiányából fakadó sírás JOGOS?
NAGYON leegyszerűsítve: A világon 50DP+ szövik által betolt LE összesen (X) / 50DP- szövik energiatégla száma-aktivitása (Y) = Téglaár
Röviden: X/Y
X - számláló
Y - nevező
Ha a számlálót BRUTÁLISAN túltolod, akkor a végeredmény NAGY lesz (magas téglaár).
Nem tegnap vezették be a TF-et és 1értelmű, hogy mely napokon "bikáznak" - tolják "erőből" a topszövik a TF-et. Ilyenkor az égbe repül a téglaár.
NINCS akkora aktivitási ugrálás a "kisszövikben", amikre a "bikázók" számoltak/számolnak.
Fura, hogy a TF bevezetése óta, állandó értékkimutatási lehetőség mellett erre még van aki nem jött rá. :S
Mi (V3 - 50DP+ középmezőnyös szöviben) már rég visszafogjuk a TF töltési tempónkat ezeken az "ígéretes" napokon, mert tutti ráfizetésre hozzák ki a téglaárat a "matekzsenik". :S

Kieg.: Ha valaki szerint megéri több 10 milla LE-t 1 napon betolni a TF-be (pláne jól kalkulálhatóan pocsék téglaárért), hogy X szint múlva legyen pl. egy 0,5%-os fejlesztésolcsósítója (pár szinttel hamarabb, mint másnak), az tegye bátran.
Szerintem ezzel csak azok járnak jól, akik HELYETT ezt valaki megteszi egy szöviben.
Dátum: 2013.09.23. 11:46:36
Én olyat nem kérdeztem.
Yaksee Végzetmedálos kérdésére reagáltam Térképes kérdéssel (tudtommal csak ott van Végzetmedálos opció).

Kieg.: Baraty - THX