Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2013.10.11. 14:47:32
Lesz együttműködési próbálkozás.
Csak a hatásfoka lesz csekély... :S
Mindenesetre még mindig többet fog érni, mintha nem lenne semennyi.
Dátum: 2013.10.11. 14:24:52
1 karim van (csak alkalmanként igyekszem objektív szemmel vizsgálódni...). :-X
Mellesleg abban a tekintetben osztom Miklós azon nézetét, hogy a nagyobb és aktívabb szövik többé-kevésbé sikeres összmunkája dönti el a sorrendet... :-X
Az más kérdés, hogy a sok "színes" nagyszövi ezt hogy oldja meg.
Ha pesszimista akarok lenni, akkor azt mondom, hogy 2 hordára optolják a stratégiát...
Dátum: 2013.10.11. 14:20:52
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 14:04:25
Offsboy: van még 1 mentőöv minden toplista első helyezettje mindenképp a gyémánt medált kapja, akkor is, ha a hordája gyengén teljesített....

Gyér mentőöv. Minimum az első 3-nak több értelmét látnám. :S
Kieg.: A toplista helyezéstől függően +1, +2 fokozatnak lenne talán a leginkább "mentőöv" jellege.
Világonként 2 főnyi mentőövért én biztosan nem fárasztanám a programozókat... :-X
Dátum: 2013.10.11. 13:42:26
Nagyfórum - Yaksee:
Nem tudom volt-e róla szó, de epikus kalandhoz nem elegendő a (szint-49) szintű italok. Baraty szerint a (szint-39) kell/elegendő hozzá.
Dátum: 2013.10.11. 13:30:09
Hozzátenném, hogy kisesélyes az, hogy akinek több világon van karaktere, annak mindegyike ugyanabba a hordába tartozzon.
Jöhet a NAGY kérdés: Az ilyen játékos melyik kezét harapja meg?
Dátum: 2013.10.11. 13:27:49
Idézet: Miklós - 2013.10.04. 13:52:00
...
Fontos:
Ez egy világok közötti esemény lesz, vagyis nem lesz külön térképe mindegyik világnak, minden világ hordája ugyanazon a térképen gyűjti a pontokat. A top10 listák viszont világonként külön lesznek. Erre az implementációra azért van szükség, mert néhány külföldi világon kevés aktív játékos van, ezért egy-egy adott nyelven jobb ha összevont az esemény, és nem tudunk külön kódot csinálni a magyar és a külföldi VU-ra.
Dátum: 2013.10.11. 13:13:10
Nem a normál és az Epikus kaland közötti eltérést tapasztalod?
Más szinthatárú itókával "üzemelnek"...
Dátum: 2013.10.11. 13:08:46
Idézet: Offsboy - 2013.10.11. 11:16:15
Jól látom, hogy ha a hordám szarul teljesít, akkor hiába vagyok über királygyerek, akkor nem kaphatok +3-nál jobbat az utolsó horda tagjaként?...

Nálam ez eventhangulat romboló tényező. ;-(
Ettől függetlenül az ALAPötletre épülő felépítés tetszik annyira (káoszelvű - alkalmazkodás képesség tesztelő), hogy LE/TP ide vagy oda, én rápörögjek (persze nem optolatlan módon).
Habár azzal a 65-ös plafonnal nálam is lesznek gondok (NEM toplistára törve is).
Úgy saccra nem fog annyit hozni, mint amennyit elvesz (LE/TP pocsék, gyors szintlépés - Templomkiesés miatt a szintre vetített AFp romlik), de mivel belefér... :-X
Csak a hordaváltott szövitársaimért fáj a szívem... :S
Hétfőn meg is fogok próbálkozni némi hordaösszhang összehozással pár PM és Hirdető felhasználásával.
Meglátjuk, hogy mire lesz elég...
Dátum: 2013.10.10. 15:21:16
Én megértem Miklós összes problémáját.
Pl. egy Xenó, Landi, Kufárcsata esetében pontosan értem is.
No de ITT?
Hamarabb nyúlnék az előbbi eventekhez ezen a téren (napi korlát), mint ehhez...
Talán annyira izmos lesz az a hordatrófea, hogy mázsaszám tolnák el érte az erőforrást a játékosok a verseny ALAP működését - a versenyt magasról lesz...?
A versenyt 1-2 nap alatt nem lehet megnyerni - legfeljebb a toplistát. No de arra miért kell ilyen pici korlát? Hogy ne lehessen látótávolságon kívülről berobbanni a listára fél nap alatt, mint a Xenóknál? Ott az 1. és a 10. között 2155 csata volt a különbség V3-on. Minek ilyen alacsony korlát?
Kieg.: A toplistások esetleges taktikázása ENNYIRE betesz a proginak?
Dátum: 2013.10.10. 13:46:53
Valamit nem értek.
ELMÉLETILEG kizárólag Térkifordítózással éri meg (túl)pörögni a Kufárcsata típusú eventen + Szinthuszároknak.
A szinthuszárok nem valószínű, hogy 1-2 napra időzítsék a csatáik zömét.
A Térkifordítósok más kérdés, de ők sem azért tolnák jelentős szakaszokban az erőforrást, hogy az utolsó napon nyerjenek, hiszen a napi aktivitás fog dönteni. Akkor meg? Ki akarna akár 300 PP-t eltolni csak az utolsó napon? Leginkább aki "rászorul" (túlcsordulás veszély), de az a korláttal nem fog törődni.
Vagy annyira súlyozott az eső táp, hogy érdemes lesz "másoknak" is pörögni?
Mindegy(?). Majd kiderül....
Kieg.: A 15-20 toplista esélyes esetlegesen utolsó napra időzített versengése borítaná ki a progit?
Dátum: 2013.10.10. 12:27:06
A 100-as "büntimentes" limit reálisnak tűnik (mind optolóknak, mind időhiányosoknak).
Azér' akkor is az Ariel féle megoldás lenne a legrugalmasabb (1szerűen X felett ne számítson bele minden 2. nyert csata az eventbe - ne PP vesszen).
A chat ötlet (hordaszűrt olvashatóságú lehetőség) kiváló ötlet így, hogy nem a szöviszín számít (habár egy szimpla friss multiregen és... ;-().
Egy kis hangos merengés: végeztem egy elemzést V3 legaktívabb (és szintátlaguk okán is legpörgősebb - CsP-PP falók) szövijén, az Omegán (smaragd szövetség):
Smaragd - 14 fő.
Gyémánt - 9 fő.
Rubin - 5 fő.
Zafír - 1 fő.
Affenese tudja, hogy érdemes-e görcsölni pl. velük az akció összehangolásban.
A tömeges PM megkeresés életképtelen megoldás - idő hegyek + eleve letiltana a rendszer minden ilyen kezdeményezést.
Pl. velük azért is rizikós egyeztetni, mert a smaragdjaik egy része "kiszolgáló" kari (kevésbé tör az egyéni játékerőre), ergo ha több csatával, amúgy is meglesz a max jutijuk, akkor akár alá is dolgozhatnak az optolósabb (hordavariára is hajlandó ezért) tagjaiknak...
Mondjuk Maci imént merengett a váltáson (ez csapat centrikus lépés lenne részéről - max respect)...
Háterőst gondban vagyok abban a kérdésben, hogy érdemes-e szervezkedni.
Kieg.: Azér' szöviszinten biztosan megtesszük (csak 3 "idegenünk" van).
Dátum: 2013.10.03. 13:52:27
Kösz.
Kieg.: Nem vagyok "okostelefonos", de nem irigylem őket - gondolom arra nincs ilyen (talán a win oprendszeresen fut...). :S
Dátum: 2013.10.03. 12:48:46
Mindjárt ott a Vadászíj erre.
Kis átprogizással mindjárt lehetne fejleszthető.
Az alapköltsége RELATÍVE drága, de mindjárt nagyobb lenne rá az érdeklődés, ha erősíthető lenne.
+ nem növelné új relik az amúgy is brutális relikmennyiséget (nekem is sok van, oszt meg se veszek mindent).

/Apró közbevetés: A tulfejlesztés olcsósító pálcákat és az időszakos Eventrelikeket nem lehetne a Jutalomrelikviákhoz pakolni? Mindjárt rövidebb lenne a felszerelésoldal. Amúgy sem értem, hogy miért nem a lista végén vannak a relikek. Az Egyéb kategória SOKKAL hamarabb kerülhetne kézközelbe ezeknél. A Mana- és gyógyitalokat azért nem piszkálnám, mert arra van gyorsgomb és így azok elférnek távolabb./

Alternatíva vadászatgyorsító megoldásra - új állatszaki:
Vadászszimat: Szakiszint/20 értékű másodperccel csökken a vadászatidő (lefelé kerekítve, minimum alá nem visz).
Természetesen csak harcba hívott állat esetén. Több állat esetén az átlag számít.
Ez egyfelől biztosítaná azt, hogy minél magasabb szintű valaki annál kényelmesebb a játéka (a gyorsító szakikat még erős szakiopt mellett is lazán kimaxolja bárki max 60. szintig), másfelől alternatíva más erőforrás kiváltására a gyorsítás érdekében.
Kieg.: + érv új állatszaki mellett: spec én keveslem az állatszakikat. 4 állattal minden fontos szaki lefedhető - nincs "verseny" a szakik között a szakipontokért egy adott mennyiségű Megaszám felett (oszt még nincs is állatszaki pluszt adó felszerelés a közelemben). :-X
Dátum: 2013.10.03. 09:30:57
Mit is mondhatnék...
VÉGRE!
Ezekre a témákra ötletelek (más fejlesztési ötletekbe vegyítve) már hónapok óta PONT azért amit fejtegettek.
Csak így tovább - KÖZÉRDEKŰ a téma (a Behónak is fontos kell hogy legyen, még ha közvetve is).

Tehát a FŐ témák:
PP-CsP extra eltolási lehetőség - a rendeltetésszerűn kívül csak az Esszenciagyártás van per pillanat rá, ami NEM időrabló - márpedig SZERINTEM a Behónak biztosan nem az a jó, ha valaki gyártja az esszenciát pl. a VT 0 PP-CsP küldije miatt és ezért "ácsorog" (ellőtt TP), vagy túcsordulás miatt nem halad úgy... :-X
Játékgyorsítás - Fentebb elmondták (végre mások is) miért és hol látnak erre igényt-lehetőséget.
1szerűen nem értem például, hogy miért olyan drága/nehezen elérhető a Bronz végzetmedál. Táp? Aki gyorsítani szeretné a játékát az erősebb is lesz?
Gyakran felvetett érv, hogy nehéz lerabolni valakit, ha gyorsan tud cselekedni.
Ezt az érvet kb. 60. szint alatt még el is hiszem egy kezdő játékos esetén.
Aki megtanulta a Játékot (és 60.-ra már illő), az tud vigyázni a LE-jére (pl. 15% alatti tevékenykedés), ergo 60. felett miért is nem támogatott jobban a gyors játék?
PONT afölött kezd elszállni a játékidő. :S
NEM a Végzetmedál és a Bronz végzetmedál ledegradálását szeretném. mert...
Per pillanat csak az vesz ilyesmit, akit nem érdekel az egyéni játékerő - az viszont "zsákszámra" veszi, tehát az olcsósítás SAJNOS nem megoldás, mert szélsőséges az igény rá.
Megoldásjavaslat:
Végzetmedál / Bronz végzetmedál olcsó (Tkristály/forgács) változatának bevezetése, ami CSAK vadászidőre ad bónuszt.
Kieg.: Nem is érdekes, hogy medál legyen. Az ilyesmi nem dicsőség, hanem szükséglet (igény szerint - mint a Vadászíj).
Akár egy fejleszthető relik is lehetne a'la Barátságkristály.
Dátum: 2013.10.02. 16:15:55
... sok ember van, akiknek nem hiányzik a "nyűg".

Az senkinek sem hiányzik. :S
Egyébként felőlem...
Csak leprogramozza a Behó... 1szerűen.
Dátum: 2013.10.02. 15:44:21

Végzetmedál / Bronz végzetmedál elérhetőbbé tétel se lenne utolsó, mert az első ugyan elérhető könnyen, de az effektív hatást produkáló mennyiség...
Messze sem értékarányos. Talán valami olcsósítóval...
A Bronzról meg jobb meg se emlékezni. Talán 120.-150. szint felett... :S :-X
Dátum: 2013.10.02. 12:29:09
Ez minden szinten probléma?
Nekem 60.-tól vált problémává.
Épp nemrég ecseteltem egy esetleges megoldást a CsP halmozódásra (is), de más megoldás is lehetséges.
Ha ez jellemzően 60. felett gond, akkor egy AF képesség is megoldás lehet rá.
Pl. Hajtóvadászat - társaid segítségével egyszerre több állatot vadászhatsz le.
1 vadászatnyi idővel +1 CsP Képességszintenként.
1 szint költsége: új szint x 50AFp (max szint 4)
Kieg.: Persze ez bizonyosan kevésbé lenne népszerű, mert "fizetni" kell érte...

Kieg.2.: Még érdekesebb lenne a dolog, ha idomított állatokhoz kötnénk.
Vadászkutya nevelés: Harcba hívott állatod után +1 CsP használható el 1 vadászatnyi idő alatt.
Költség: 50 AFp / figyelembe vehető harcba hívott állat.

Azon merengek, hogy volt nemrég némi pletyi Miklós részéről egy állatszaki reformról.
Akár Állatszakiban is el tudnám képzelni ezt...
Dátum: 2013.10.02. 12:16:39
Nálunk azér' szankcionálva van az "antiszociális" viselkedés ("tojok a környezetemre - azt csinálok, amit akarok és élvezem a szövibónuszokat").
Jó esetben elég a dolgok elmagyarázása, illetve "problémás" esetben... :-X -> ritka a Hirdető figyelmen kívül hagyás nálunk, az is jobbára időhiány miatti. :S :-X
Dátum: 2013.10.02. 10:31:08
1. Természetesen rendet lehet teremteni egy Káosz (TÚLÉLÉSÉRT küzdő - alacsony etikai morállal rendelkező) világban is...
A csapatmunka mindig többet ér, mint az egyéni erőlködés - ehhez kell némi rend legalább szöviszinten.
2. Üzenőfal nem olvasás = együttműködési "zavar" - nem szövipárti, jelen esetben hordapárti hozzáállás. :S
Ez legalább akkora önkiszúrás, mint közkiszúrás. Szociális és logikai éretlenség szok lennyi az alapja... :-X
3. "Ez tunik kivanatosnak." - Ha nem szeretnénk egy komoly RND tényezőt a dolgokban. Naja... :-x
Dátum: 2013.10.02. 08:23:50
Idézet: LanMaffia - 2013.10.01. 23:11:15
...Nem várható el senkitől, hogy ennyi embert összefogjon, illetve ennyi embertől sem várható el, hogy tudja követni az utasításokat....

Várja el a fra... :-x
Szövinként max 2-3 ember foglakozik általában ÉRDEMBEN a hosszútávú stratégiákkal (és kb. ennyi is látja át) - a többiek mennek a vezetőség után lehetőségük, egyéniségük alapján. Renegátok kíméljenek (UGYE pl. Bryan? :-P ).
Ezek összebeszélnek és kilökik a Hirdetőre (Üzifal) az infót.
Ennyi.
Amiről ti beszéltek, az a cselekvések (döntés-végrehajtás) automatizálása a hiba kizárásával (nem üthet mellé senki).
Kényelmes és biztos persze, de...
1. nem káoszelvű (nem VÚ hangulatú) - Ennél azért kötetlenebb/szervezetlenebb/fegyelmezetlenebb a világ.
/Persze ha valaki "elit válogatottat" akar összehozni, annak vasszigorral kell vezetnie és lehetőséget kell kapnia a Kirúgásra, vagy arra, hogy SEMMIKÉPP ne lehessen másképp csinálni valamit, mint ahogy eldönti valaki/.
Egy "túlélő" jellegű világon az marad életben, aki jól alkalmazkodik. Azonban itt csapatverseny van és az a "nyerő" csapat, akik jól együtt tudnak dolgozni egy jó stratégia mentén.
Ha az együttműködés témát kilőjük (automatizált), akkor tényleg csak a stratégia dönt (valójában nincs csapatverseny - csak stratégiák/stratégák közötti). :S
2. sokan ötletelnek sok mindenről, de egy végső érv mindig elhangzik: Hajlandó EZT leprogramozni a Behó?