Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Idézet: Miklós - 2014.07.18. 18:22:36
...Hétfőn, július 21-én DÉLBEN indul a Bolygó ura....

A napforduló (feladat küszöbszám csökkenés) is délben lesz?
/Mintha múltkor nem lett volna szinkronban - éjfélkor váltott volna, de az első nap bő 1,5 napos lett emiatt.../
- Naponta megvásárolható csatlóskristály csomag a lélekkufárnál

Ha ez nem időszakos akció, akkor erősen EKamra ledegradáló, kényszertáp dolognak érzem.
Kamikaze: 15% ÉP alatt is portyázhatsz (de asszem téged is támadhatnak)

A zárójeles részt meg tudja valaki erősíteni/cáfolni?
Dátum: 2014.06.30. 16:00:08
Forrás:
Idézet: Maci - 2014.06.11. 14:41:54
LANDRAGÓR KISOKOS

- 2 csp, és szint*50 LE (ez a minimum töltés!) elköltésével támadod meg egyszer landragórt.
- a csatában saját magad ellen harcolsz, a legtöbb eventhez hasonlóan.
- a csata vadászatnak minősül AF, végzet templom, és feladatok tekintetében és szövetségi küldetés tekintetében.
- a csata során kapsz Le-t sajtolásra (nem fog be állatot, de számol egy fiktív sajtolást, ez azt jelenti; nem kell, hogy üres állathelyed legyen!)
- Feladatok és végzet templomban kapható sajtolós küldetésekbe NEM számít bele.
- a csata során szubplazmát és szinguláris anomáliát találhatsz. Ősdrágakövet használ a program , illetve kiégett őskövet sem találsz.
- csata végi jutalom gyanánt térkapus cuccok, manaital, gyógyital, dukátital jöhet.
- kiüthető relikviák: Féléves aukciós bérlet, transzcendentális fókusz, Mágiaelnyelő, A fáradhatatlanság medálja, Epikus kincsesláda

ESEMÉNY VÉGI JUTALOM
- minimum töltéssel számolt csp-kre körülbelül 50%!! bónusszal fejlődnek a tulajdonságaid (egyet kiválaszthatsz, amelyik NE fejlődjön)
-a minimum töltésen felüli LE betolására maximum 1-2%!! bónusz jön. (ha jön egyáltalán)
- fertőzés csökkenés/növekedés
- +5 szerencsére
- + kiégett őskő, a csaták számának mértékében.

Nincs okom kételkedni benne, mert a durva becslésen alapuló játéktapasztalatom is hasonlót adott ki (csak én nem a minimum töltésre tippeltem a bónuszt, hanem a CsP-re - a Behó a megmondhatója, hogy mit-hogy számolnak)... :-x
Annyit fűznék hozzá a KISOKOShoz, hogy sajna a Feladatok és a VT nem csak a sajtolást nem érzékeli, de az 5 elfogásra is alkalmatlan (jogos - CsP ide, vagy oda - nincs konkrét elfogás).
Ráadásul én a "10 helyes kvízválasz" küldivel is szépen beragadtam, mert ugyebár... :S
Tényleg...
Apró kérdés: 300 megválaszolt kérdésnél, ha 1-et vadászom, akkor ugyebár aktív lesz a válaszadási lehetőség?
Mert akkor 10 vadászattal le is tudható a küldi (tudáskulcs mérettől függetlenül).
Kieg.: Ám ha nincs tapasztalat, akkor majd letesztelem (de egyenlőre másra kell a CsP)...
Dátum: 2014.06.30. 15:47:05
Attól függ, hogy pl. ÁLTALÁBAN milyen LE/TP-vel dolgozol.
HA pocsékkal (180 alatt), akkor szinte KÖTELEZŐ sokat aktiválnod, mert csak jobban járhatsz, mintha elvadászod a CsP-t aktiválás helyett (50% bónusszal számolják el az aktiválásnál letárolt CsP VadásLE értékét) + CsP-ért is fejlődnek az állatok a csatáktól + a potyogó cuccok.
Az extratöltés (is) szimpla kavicsspórolás (váltóköltség nélkül osztják le minden olcsósító tényezőt beszámolva a végén a betolt LE-t), DE az extratöltésre nincs bónusz.
Alapvetően annak érdemes sokat tölteni (aktiválni), aki jellemzően 7 (6) tulajdonságot szeretne tolni egyszerre, szeretne nagyot robbantani a TÖ-jén, vagy toplistára vágyik.
Opterek relikekig ütnek minimum töltéssel (max a 3. menetet tolják picit erősebben, pl. a 20 vörösig).
Dátum: 2014.06.24. 13:40:30
No itt ragadnám meg az alkalmat, hogy 2 lábon is egyre bajosabban álló játékosoknak egy ÖSSZESEN 2 lábas feladatot adni....
Hááááát ez több volt, mint diszkrimináció.
Valamint kijelentjük, hogy minden látszat (és fényképes bizonyíték) ellenére a DDT szövetség NEM = a legújabb kori Laokoón csoport szellemiséggel.
Csak néha.
Illetve alkalmanként.
Vagy esetleg megesik néhanap...
5x-6x.

Kieg.: Akik nem voltak ott, azoknak elmondom.
"Összesen 2 lábra minél többen nehezedjenek egyszerre" volt az egyik feladat a BU-ban - Erő próba... :-x
Dátum: 2014.06.24. 11:28:31
A nyitóoldalon alul a "Technikai oldalak listája" felsorolásban van egy linkelt lehetőség - "Infó ömlesztő".
A beszerkesztésre váró anyag található benne...
Dátum: 2014.06.23. 14:59:17
1. hely aranyérem medál nemzeti színű szalaggal (kézzelfogható nyeremény) + 3 relikviakupon.
2. hely ezüstérem medál nemzeti színű szalaggal (kézzelfogható nyeremény) + 2 relikviakupon.
3. hely 1 relikviakupon.
Szóóóóval nagy kuponszórás volt aaaz biztos.
Főleg, hogy 1 perces meccsek alatt aki gólt bírt elérni, az jó eséllyel dobogós is lett - pl. a deles bajnokin veretlenül lettünk 4.-ek.
Igaz, nem is nyertünk.
Dátum: 2014.06.20. 15:48:26
Hmmm... Tehát a "Bárki gallyra vághatja magát hitellel" banktaktikát követő "Kapsz hitelt ha van SOK pénzed/ingatlanod (esetleg pozíciód)" helyzet tovább romlott. :S
Dátum: 2014.06.17. 14:02:44
Igazából a HH rendszerben teljesen mindegy, hogy mennyit ütnek a játékosok körönként (akár 1 kör aktivitás is elég a fordulógyőzelemhez, ha olyan volt az a kör...).
Gáz akkor van, ha az első 12 órában nincs leadva az alap taktikai ütése egy szövinek...

Esetleg a térkép mezőkön fel lehetne tüntetni azt, hogy melyik mezőre és mennyi támadást hajtott végre a karakter (nem a szövetség más tagja és nem is az ellenfelek, hanem a saját statisztikát). Így jóval kevesebb lenne a lehetséges tévesztés, ha a szövi tagjai között ki van osztva a támadási felület.

Ez tényleg könnyítene a dolgon (komálnám, de...). Kérdés, hogy nem túl nagy progifeladat-e karinként rögzített, 12 óránként törlődő statisztikát vezetni...
/Kieg.: Megjelenítése lehetne egy szám minden mezőn - 0-ról indul, támadással nő, körváltásnál 0-ra vált. Csak hát mindezt karinként.../
Dátum: 2014.06.17. 13:54:05
No habár a zömével egyetértek annak, amiket írtál ehhez a témához a topic nyitása óta most kissé meglepődtem.
Kvázi ingyen játszani (esetleg haszonnal a játékélményen felül) a pénzes oldal mellett?
Háááát a VÚ tényleg nem az a platform, ahol extraprofit termelődik játékosoldalról.
Ezért költök én rá PONT annyit, amennyit megér nekem és bele is fér... :-X
Itt van ez a fétis kérdés is. Aki okosan tolta az pl. a Xenóst nem vette ki (én kivettem) és inkább a +állatTP-t csípte meg (csatijelöltek erősebben haladnak). Majd 2 kanyarból.
Az hogy lesz fétis kizárólag sok pénzért?
Hmm... Ölég kevés konkurenciám problémáját oldaná meg egy maxos csati +25/tullal hozzám képest.
Mérlegeltem és nekem nem ér annyit, nem érzem szükségét - síííímán felejtem - legalább szorosabb lesz a játékkörnyezetem azokkal, akik viszont megveszik.
Természetesen ez ERŐSEN szubjektív álláspont - az általában nem fizetők pedig végképp nem fognak különbséget tenni aközött, hogy extrafétises verte őket laposra, vagy sem. :S
/Kieg.: Ha változna a kép - múlna rajta valami, akkor még mindig megvehetem.../
Dátum: 2014.06.17. 13:07:00
Gondolom ha a fentebb fejtegetett 1 komolyabb bug megoldódik (HH-n nem volt ilyen - majdcsak nem nagy téma) + nincs komolyabb ötlet variára. :-X
Idézet: Miklós - 2014.06.13. 12:43:38
... De úgy lesz, ahogy akarjátok, ki tudunk próbálni több verziót is. ...

Spec a többvilágos-összevont SzB ötletem ellen szól az ami a HH-ban is bökkenős téma volt. Akiknek több világon van karija, azok kissé kényes szituban lennének. :S
Az aktivitási mutatós, fix fordulónapos ötletem ellen szól, hogy minden előnye ellenére esélyes benne a "pár szövi hamar lépéselőnyös helyzetbe kerül" téma még ha nem is látszik elsőre (a svájci rendszerben nincs ilyen esély ha a már említett köreredmény alapján megy a csoportbeosztás az első kör után) - hagyjuk (bár picit sajnálom a többi oldal miatt).
No de mivel (egyenlőre) nem valószínű, hogy a közeljövőben unalomba-szürkébe menne át az SzB pl. kevés induló miatt, vagy világonként 1-3 szövi egyeduralkodása miatt, ezért akár mehetne is (a "frissítéses" bug javítása után) - más ötlet nem volt (a kavicspottyanás, feltűnőbb gyorsgomb, stb. aprótémán kívül...).

Kieg.: Ariel.
A HH-ban is fix volt tudtommal a TP-LE, illetve rögzített a jutiképlet a kari szintjére (+EH boost) - csak az ellenfelek voltak kissé másképp "válogatva" PP beállítás függvényében... :-X
Dátum: 2014.06.13. 13:34:47
Még valami...
A szavaidból azt veszem ki, hogy a végső verzió nem lesz "interdimenzionális" (világonként külön SzB).
Hmmm. Szerintem jobb, érdekesebb az összevont, de ha technikai oka van...
Dátum: 2014.06.13. 12:54:14
No lement egy forduló...
Mindjárt jobban érthető (felirat nélkül is) a Statisztika/Toplista fül alatti téma, deeee...
1. oszlop - fordulók utáni pontok (1-2-3-4) - OK.
2. oszlop - körönként birtokolt területek utáni összpontszám (ez alapján van a fordulópont szerint pontegyenlők sorrendje) - OK.
Kaptak fordulópontot azok is, akik 1 területet sem foglaltak be.
Részben jó, hogy kislétszámú szövi esetén 2+ napos kihagyás nem üti el a Bajnoki címtől a szövit.
No de mi alapján lettek leosztva az inaktívak pontjai? RND?
Azért az 1. SzB után ebbe beleszólhatna az pl. hogy az addigi SzB-ken mit ért el egy szövi (annak maradjon esélye, aki legalább néha aktív is és ne annak, aki "szerencsés").
Ehhez kapcsolódóan: A FŐ Toplista kímélésére itt kaphatna helyet az eddig elért össz SzB címek száma egy plusz oszlopban és egy aktivitási oszlop a fentebbi témához (pl. összes addigi SzB-n elért össz körpontszám).
Sajnos még mindig "él" a Sunyisszeusz és Kiaphet által is felvetett téma (frissítgetni kell új terület támadásánál, hogy aktívvá váljon a terület támadás gombja).
Ha valamin változat a Behó, akkor ezen feltétlen jó lenne - rendkívül zavaró.

Kieg.: Közben Miklós reagált.
Mi lenne, ha kevert szitu lenne?
Az eredeti terv (6+1 napos fordulók) pontszám szerint összesorsolva és a pontegyenlők között a kör összpontszám dönt.
HA a sorsolás figyelembe veszi a fentebb említett aktivitási mutatót is, akkor nem kerülhetne pl. 4 pontos aktív szövi össze 3 szerencse miatt 4 pontos inaktív szövivel. Természetesen az aktív/inaktív téma SzB aktivitási szempontból értendő.
Kvázi most is eszerint lett leosztva a csoport - köreredmény alapján sorolt első 4 db négypontos került 1 csoportba - ezt lehetne állandósítani.
Így az aktívaknak mindig kihívás lenne a meccselés + a kevésbé aktívak lazábban feltornázhatnák magukat, ha kedvet kapnak a témához (eleinte mindig könnyű ellenfeleik lennének - ez csökkentené a "beállt" állapot esélyét, növelné az ÖSSZ játékélményt).
Kieg.2.: Ha mindig (akár a rajtnál is) az aktivitási mutató alapján lenne az összesorsolás, akkor végképp megoldódna a "mindig ők nyernek" állandó téma, hiszen az első kör után kapásból hátrányba kerül 3 favorit + érdekes marad a kisebb pontosoknak is a további bajnokizás (rajtuk IS múlik a végső dobogó sorrend - nem csak pl. a 60. helyért küzdögetnek hétről hétre).
Magyarán ez azt jelenti, hogy a többi fordulóban sem engedhet ki az első körből győztesen kikerülő favorit és a többi favoritnak is küzdeni kell, hogy az első körös favoritcsoport győztes esetleges pontbukását kihasználják - akár újra össze is kerülhetnek....
Dátum: 2014.06.12. 12:11:21
Egy apró gondolatmenet...
Ha jól sejtem, akkor a pontegyenlőséget zárja ki az azonos pontúak összesorsolása fordulónként.
Ez nem nagy kavar sok csapat esetén?
Mi lenne, ha fixen 4 fordulós lenne (6 napos fordulókkal + 1 pihenőnap) és pontegyenlőség esetén a "gólarány" döntene, azaz az addigi fordulóvégi összegyűjtött pontok összegének különbsége alapján lennének sorolva a fordulópontok (1-2-3-4) alapján azonos pontszámúak a toplistán?
Pl. (csakhogy érthető legyen) 2 forduló után adott 2 csapat, akik 5-5 ponttal állnak. Közöttük jó eséllyel sorrend döntő lenne, hogy a két fordulóban mennyi pontot szedtek össze körönként összesen.
Ennek a szisztémának több előnye lenne:
1. 1szerűbb felépítés.
2. Állandó felépítés.
3. Könnyű alkalmazkodni hozzá szemben az indulószám függvényében változó 4-6 napos rendszerrel.
4. Akik biztosabban szeretnének jó eredményeket elérni, azok kockáztatni lennének kénytelenek és ezzel szorosodnának a %-ok, élesedne a verseny.
5. "Élet telibb" és hangsúlyosabban használható toplista a hónap vége előtt is. Pl. ez alapján már lehetne mérlegelni, hogy mennyi kockázatot érdemes vállalni a jobb helyezésért.
Vélemények?

Kieg.: Még egy apró felvetés/kérdés: Ugye új hónap indulásnál a statisztikai oszlop nullázódik?
/Nem az előző hónapok eredményeivel kell birkózni - ollónyitogató szitu lenne egyre kisebb eséllyel a sorrend változtatásra./
Dátum: 2014.06.11. 15:40:26
V3-as is beenged...
Dátum: 2014.06.11. 15:33:34
Hmmm... Nem érzem veszélyesnek a PP fogyást, mert elég heti kb. 2 küldinyit rátolni és meg is van az egyéni juti feltétel (20 csata).
Ráadásul ebben a rendszerben a sok ütésnek 1 értelme van (SzB szempontból): ellensúlyozza a hiperaktív bajnokizó a "melléütők" aktivitását némileg (erősíti a támadott területeken a beütésmennyiséget az összütéshez képest). Nem igényel a téma hiperaktivitást - csak pontosságot, odafigyelést, némi taktikai érzéket ÉS/VAGY csapatszellemet.
A potyogó cuccokon meglepődtem (nem érzem hiányát pl. ilyen kompenzációnak - nem is kari rombadöntő heti kb. 20 rossz LE/TP-s portya ha küldire van rendezve), de ha már esik, akkor had vessem már fel a kiégett kérdést (megen). Nem lehetne pl. 20 PP-nként 1 kiégett? Nem egy ördöngős kavicsbánya szitu lenne... :-X
A szövijuti szerintem izmos, de mivel (ha jól sejtem) interdimenzionális a bajnoki (bármely világról jöhet a 3 ellenfél), ezért havi 1 TF tán nem is olyan nagyon játékegyensúly romboló téma. Pláne ha nem állandó 5-6 szövi osztozik a dobogós helyeken havonta. Megérdemelni feltétlen meg fogják a nyertes szövik a jutit, mert igenkomoly csapatmunkát és odafigyelést igényel a dolog (minél nagyobb létszámú egy szövi).
Kieg.: Lehetne picit feltűnőbb színű a karikép melletti gyorsgomb és a szöviképre kattintva a toplistára ugorhatna a progi kiemelve a szövikép tulajdonosának sorát...
Dátum: 2014.06.11. 14:44:40
A kari képe mellett balra felül egy kis 2 kardos ikon visz oda...
Dátum: 2014.06.11. 13:28:02
TP nyelés támogatás miatt + alacsony szinten párat aktiválsz és már nincs is időd vadászgatni a Feladatokért, már szintet is léptél + ez egy ilyen kifordított event - kár pörögni rajta.
Pl. köze sincs a PP-s dolgokhoz, de hat a portyafáradság a csatákra. :S
Ez egy CsP-t részben PP-sítő (küldioldal nélkül, de tolja az állatokat, csatikat, mint a PP), "kényszervadász" event.
Azért 1x igencsak jó lenne LEGALÁBB a Wikin összegyűjteni az eventek vs. egyéb játékelemek kölcsönhatásokat - csak alig pár van rögzítve még itt-ott.
Kieg.: Egy széééép kereszttáblázattal pl. jól le lehetne követni (sorok - eventek, oszlopok - Feladatok, VT küldik, 1x teljesíthető küldik, ismétlők, sisakszilánk témák, napi rutin témák, szöviküldik, stb.). X oda, ahol teljesül, teljesíthető az adott téma az adott eventes aktivitással.
Dátum: 2014.06.11. 13:03:41
Idézet: Katymaty - 2014.06.11. 12:53:26
...legalább a portyáknál is adja a TP-t...

Ellenőrizve? Győztes Térkapus, Kihívás, Kaland és Epi csatában is?
Dátum: 2014.06.05. 14:26:35
Nehez-nehez...
Mi lenne élményfokozóbb - motiválóbb?
A nyereménykülönbség növelés nem, mert az ideálisan "pici" - ettől bátran lehet utolsó valaki.
Az viszont nem mindegy, hogy HOGYAN kerül oda.
Per pillanat aki a rajtmezőkről elmozdul (16-18+ mezőn görcsöl, szórja szét a támadásait, pl. mert taktikát vált), az rögzíti magát a mezőny második felébe + napról napra kevésbé lehet torzítani a %-okon.
A DDT hiperagresszív teszttaktikája kimutatta, hogy 1 aktívabb szövi az event utolsó harmadában kb. 0,5%-ot tud produkálni egy smaragd méretű hordában, de brutális a bebetonozódás és a taktikai érzéketlensége az eventnek hordamérettől függetlenül napról napra. A lényeg, hogy a Térképezéshez, Kufárcsatához hasonlóan csapatizgalom 1-3 napig van.
Ha naponta nullázódnának a terület %-ok, akkor ez a téma ki lenne lőve - lenne értelme a taktikaváltásnak (nem pedig a "rajtpech" határozná meg az egész eventet - pl. első horda utolsó lesz, mert a rajttaktikája alapból erre predesztinálta /lásd rubinok az elsőn/, vagy az előbb említett 2 horda 12 mezőn tökértelmetlenül marakodik, mert a területcserélgetés semmit nem változtat a pontállásokon - viszont váltani sincs értelme, öngól).
Az más kérdés, hogy hányan "mernék" pl. zafírokkal felvenni a harcot. Ha alig valaki, akkor marad minden úgy, mint eddig % nullázódás ide vagy oda... :S
Mondjuk akkor is érdekesebb, szorosabb lenne a verseny legalább 3 horda között.
Az új szövetségi bajnoki tervezeten is érdemes lehet ezt végiggondolni még ha csak 12 (6x2) fordulós is 1 mérkőzés... MÓD.: Mégsem. Kis tagságú szövik lazán lépnének vele 0 területes fordulókat.
Kieg.: Volt valami eltelt napos felszorzó ötlet is a nullázódás helyett anno...
Ha ez a szorzó egy hangyabokányival erősödne is még pluszban naponta (nem csak állandósítaná az ütés "értékét"), akkor 100%, hogy a verseny halálát jelentő folyamatos elérdektelenedéssel tökéletesen ellentétes folyamat alakulna ki és szükség/pech esetén TALÁN beleférne egy kisebb taktikaváltás is.
Dátum: 2014.06.04. 15:37:52
A karakterszintet folyamatosan figyelembe kellene, hogy vegye a fétis, mert ha nem, akkor igazad van.
Ez "könnyen" ellenőrizhető - kari szintlépés után változik-e a csati varielnyelés bónusza, vagy csak csatiszintlépésnél kalkulálja bele újra a kariszintet?