Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2014.02.14. 11:13:46
No de ez nem lehet BEHÓ ÉRDEK!
Megjegyzem egy messzire néző játékosnak sem...
Kieg.: Illetve 1 játékosnak sem, csak sokan nem értik, hogy miért. Tudod ez olyan magunk alatt vágjuk a.... :S
Dátum: 2014.02.14. 10:53:12
Szinte mindegy. Annak, aki amúgy is maxsebességgel halad (szingu maxon - VF nincs), annak extrabevétel.
Önmagában nem ellenezhető a dolog, de ha tervezési hiba...
Ettől függetlenül a Szingu tápolása (szerintem) indokolt.
PLÁNE, ha figyelembe vesszük, hogy topszint alatt szinte minden szingus elhagyott kari (irdatlan mennyiségű Kihívás tapasztalata).
Ez a szaki jelen formájában akárhonnan nézem Behó öngól. SEMMILYEN érdeke nem indokolja a feltápolás ellenzését.
Vagy valaki úgy gondolja, hogy a Behó DIREKT azért tette be a Szingut, hogy pár hónap után keserű szájízzel, jó eséllyel töröljön a szinguzó (haladni akaró) játékosok zöme?
Ugyan már. A szememben a szingu alapvetően tervezési hiba ebben a formájában.
Persze induló világon van értelme, de indulás után pár héttel regelőknek, illetve mindenkinek topszint alatt törlendő.
Csak tudnám, hogy miért támadják a VF-et annyian, amikor a Behó alapból alávág a haladásnak millió egyéb oldalról is (erősen karigyengítő a rohanás egy ponton túl)... :S
Kieg.: A haladási kedvet (ha a topszintűt fékezik is) nem kellene letörni, gátolni KÖZVETVE (sebesség függvényében relatív karierőbe kerül a rohanónak).
Dátum: 2014.02.14. 10:08:50
Idézet: Birka - 2014.02.14. 09:49:48
Kissé szemellenzősen nézed...

Fura. Azt hittem, hogy ábszolút objektív (minél több tényezőt figyelembe vevő) az álláspontom, de lehet, hogy neked van igazad.
Mindenesetre én általában igyekszem objektív maradni.

...ha nem tetszik a szitu, akkor lehet nógatni a tagokat, vagy váltani...

Mintha erről beszéltem volna én is, mint per pillanat "megoldás"... :-X

...Érdekes módon senkinek eszébe se jut, hogy "kibassza" azokat akik nem segítenek kalandozni...

Ez igenszép dolog. Felénk is hasonló a helyzet, a hozzáállás. Még olyan megveszekedett tagunk is van, aki ELVBŐL nem Kalandozik. Hát nem beteg?

...Ráadásul még így is probléma szokott lenni a küldisor végére a szövi felének összeszedni a 3 szintnyi TP-t...

Bizonyára. Felénk 4-5 szint is megvan annyi idő alatt, míg a sor végigér sokaknak. Optmásztöröknek persze nem. No de nem is azokért hoztam fel (újra) az extra szintjuti témát.
Vagy a Behó szeretné, ha maradna 5-6 aktív szövi 1-1 szerveren? Mert azért nem mindenki örül annak, hogy az extrabefektetése nincs jutalmazva. Szimplán örülhet, hogy be lett fejezve... Fél éven belül. Remek... Előbb utóbb töröl, vagy átlép -> tovább szűkítve/szürkítve a VÚ-t. :S

...Egyszerűen amíg a TP/vadászat nincs "jutalmazva" ebben a játékban, addig a "haladás" nem lesz elsődleges prioritás...

Ilyesmiről is ötleteltem nemrég. 1etértek.

...Ennek a TP támogatásnak amúgy az egyik eleme, hogy a szövi küldetések is adnak "bónusz" lé-t, ha nyeled a TP-t mint a bolond, és kellő szintet lépsz egy szövi küldi sor teljesítése alatt...

Így van. Kevés. Ha ezen nem is akar a Behó változtatni (biztos túúúl táposnak érzik már így is), akkor legalább 1-2 plusz szintet hozzávághatnának még teljes lelki nyugalommal.
Miért nem tették eddig?
Marhanehéz lehet leprogizni + bizonyára jogosulatlan előnyhöz juttatnák vele a hiper szöviküldizőket... :S
Dátum: 2014.02.14. 09:39:20
Lehet, hogy azon csodálkozik (tájékozatlan), de ettől még rá fog jönni, hogy "alulfizetett" erősen...
Dátum: 2014.02.14. 09:34:18
Szöviküldi jutalmazás, eredmény hatás aránytalansága...
No ez azóta téma, amióta bevezették.
Mivel egy topszöviben közel hasonló erővel, hatékonysággal küldizik mindenki (így optimális-gyors), ezért talán őket érinti legkevésbé ez az alattuk ábszolút létező jelenség (a szövi 10-50%-a cipeli a terheket). Mégis a top javaslata van napirenden (kincspont - nekik biztos érdekes tényező). :-x
Per pillanat van a hosszútávon VÚ öngól megoldás: kirúgni minden 2+ naponta aktív és/vagy alig mocorgó tagot. :S
Ezért aztán vannak a "profik" teljesen megérdemelt épületelőnnyel és a féloptos, vagy optolatlan "tömegek" mögöttük.
No ez a "tömeg" egyre kisebb.
Miért? RENGETEG egyéb tényező miatt azért, mert habár "nem kíván sok időt..."...
Vagy átlépsz egy aktív(abb) szövibe, vagy "rendet" vágsz/raksz magad körül és akkor nem fogod aránytalannak érezni a hozzátett értékedet.
A Behóra ne várj. Nem is lenne életszerű, ha támogatnák az inaktivitást, DE az aktívakat támogathatnák jobban is...
Kieg.: 3 szint röhejesen kevés topszint alatt a szöviküldiket gyűrőknek - NEM pár hét pörgéssel fejeznek be egy sort.
Dátum: 2014.02.14. 09:19:59
Éljen a bugnyújtotta tápfelhasználási lehetőség!
Dátum: 2014.02.13. 13:30:43
Miklós - Re: Végzetúr friss hírek
351. hozzászólás - 2013.12.12. 13:44:45
"...
- A szövetségi küldetésekben most már az is részt vehet (mind teljesítésben, mint jutalmazásban) aki még nem építette be a lélekkutat, vagy nem épített eleget (V5, kastély-feltétel).
- A szövetségi küldetésekbe menet közben is be lehet kapcsolódni. Ha egy új tag lép a szövetségbe, vagy visszatér az inaktivitásból, ő is részt vehet, mint a többiek. A végső jutalom arányosan kevesebb lesz annyival, ahány küldetésben nem tudott részt venni.
- Ha egy korábban aktív tag inaktív lesz vagy katakombába vonul, akkor a következő küldetésbe már nem fog beleszámítani, és a végén a jutalma is arányosan kevesebb lesz.
..."
Dátum: 2014.02.13. 10:08:36
E 3 kinyiffant szaki mellett van még életképtelen: a Szingu.
Tömény önkiszúrás - ezzel (tudtommal) senki sem vitatkozik.
Még a topszintűeknek sem előnyös igazán (előre futottak vele az erősebb cuccokért, nagyobb LE-ért, de közben az alattuk lévőknél kevesebb LE-hez jutottak szintenként), mert nem állhatnak le. Ha beérik őket, akkor... :-X
Ezen (gyanúm szerint nem is kis mértékben) segített a topszint lassítás, a JV-s VF.
No de topszint alatt?
Szívató szaki? Aki nem ismeri a játékot az 1 szakival szintről szintre építi le magát a környezetéhez képest?
Fel lenne érdemes tápolni úgy, hogy akár taktikai elemmé is váljon. (Ne feledjük, hogy topszint alatt a játékgyorsítás a kívánt JV cél.)
A Szingu LE/TP romboló, tehát azon az oldalán lehetne erősíteni.
A vadászatnépszerűsítés jegyében lehetne vadászLE bevétel növelő hatása is (erősen átgondolt mértékben persze).
Ezzel a szaki "helyezkedő" szakivá válna (ki-mennyire szeretne haladni, helyezkedni a mezőnyben) és a Felejtés sem "elb..., vissza" témára lenne kizárólag érdekes... :-x
Külön optkérdés lenne, hogy mely taktikával (mekkora a portya/vadászat TP aránya valakinek a taktikájában) mennyire érdemes és meddig tolni. ;-)
Vélemények?
Kieg.: Hogy ne legyen extraSpeki portyamentes taktikánál még elkélne valami opció...
Kieg.: 2: MEGVAN! Ősdrágakő esési esélyt növelő lehetne a Szingu. Hm?
Mivel a BU "ritkán" teljesített dolog 1-40 szinten és a detektor ráadásul szintkorlátos, ezért attól független, de azzal összeadódó hatású kellene hogy legyen.
Tán még a "100 őskő felett kisül hatalmasra is" témába is érdemes lenne belenyúlni (pl. 50 felett hatalmason is, 100 felett nagyobbon is, stb. ?)... :-x
Dátum: 2014.02.13. 08:25:08
Ebből (és a "Távolabbi terveid" topicos Entifejtegetésből) is szépen kitűnik, hogy mennyire eltérő a játékerő és a szintkörnyezet a világokon belül (nemcsak a világok között).
Természetesen az elszállás ellen lehet(ne)... SŐŐŐŐT kellene tudni védekezni. Pl. Ellenálló fejlesztéssel, fejleszthetővé tételével, a visszasebzők "szakisításával".
Ha már pl. az Entiknek/Epiknek "jár" Ellenálló, akkor a KH-nak m'ér' nem? Azt nem "klónozzák"?
Jajuteszembe, hogy maxolt (még) a hatása a szakiknak, míg a cuccok klónozva vannak és "dolgozhatnak" 1000el... :S
A Tüskés/Negatív tárgyak közül max az AH-s reliknek lenne értelme megtartani a max feletti hatását 2 okból:
1. Minimális (3%) a plusz.
2. Értékállóbb marad.
A többi cucc "jön" szintről szintre. Számomra érthetetlen, hogy miért nem úgy működnek ezek a tárgyak, mint bármely más szakis cucc.
Kieg.: Ettől még tápok maradnának, mert szaki(LE) és AFp spórt is jelentenének.
Kieg.2: Kicsit tartok tőle, hogy ha a sebzéselszállás erős témává válik (a Behónak lépnie kell 1xcsak), akkor szimplán megoldják Ellenállós tárgyakkal és hagyják döglötten a szakikat... ;-( :-x
Dátum: 2014.02.12. 20:56:35
Pedig az ötleted nekem tetszik.
Azzal max 30% érvényesülhetne úgy, hogy közben megy a taktikázás.
Ellenállás, vagy offenzív oldal erőltetése?
Egyáltalán nem 1értelmű.
Én pl. tolnám mindkettőt (Ellenállást PvP miatt, offenzívet Entik miatt), ergo jóóó alaposan begyengíteném magam, de fene bánná - izgalmas lenne leoptolni a szükséges értékeket, versenyeztetni a szakikat, AF képességeket.
Kieg.: Számomra a csatizás is akkor lesz érdekesebb, ha több (és szubjektíve megérősebb) fétis tolása, "aláállatozási" ereje között fog menni a vacilla... :-x ;-)
Dátum: 2014.02.12. 09:16:13
No de hát PONTOSAN azért (is) hoztam fel a témát.
Azok ellen nem véd az Ellenálló (EZT sem értem - miért?).
Egy (szintkörnyezetben) erős kari tologatja az Ellenállót és passz. A többinek SEMMI értelme számára, a "gyengéknek" meg pláne, hiszen úgyis levédve az erőlködés, nem oszt szoroz. Tán az Epizés/Entizés esetén még van némi értelme... 300. szintjükig... :S
1szerűen értelmetlen, ebben a formában taktikailag max pár szintig "érdekes" játékelem.
Ha elengedné a Behó a maxot (és termézetesen az Epi/Enti Ellenálló bőrét is engedné tovább nőni), akkor tovább élne a taktikai oldal némileg.
Ettől még nem nőne a bekapott sebzés, mert az Ellenálló bekkel (mindenkinek annyira, amennyire tolja, hasznosnak érzi) + tovább erősödne az AF képesség "verseny".
A VÉDHETETLEN, alig csökkenthető sebzésnek én is ellene vagyok (lásd tárgy/relik szabályok).
Kieg.: Pl. az állatsebzés erősítésre sok lehetőség van (Erő tolás, Őrült démon, Járvány). Ehhez képest a bekapott állatsebzés csökkentése messze sem ennyire "könnyű" (CSAK az Elnyelés csökkenti némileg)... :S
Arra is szívesen látnék valami piciny támogatási lehetőséget és nem hinném, hogy akár az "erőseknek", akár a "gyengéknek" kifogásuk lenne ellene...
Az tényleg lazányos.
Megesz a sárga irigysé...
Értem, szerintem elég szolid ütés volt a példában.
Ami még érdekel az a regenje, mert ha a fölé tudsz sebezni pár 10k-t, akkor az tényleg laza...
Azon vagyok...
Mindenesetre nehéz megítélnem, hogy ez most kemény ütés volt-e, vagy tényleg elhanyagolható a szinteden...
Dátum: 2014.02.11. 21:43:28
Vitatkoznék...
No nem a sebzéselszállással.
Varisebzésre varielnyelés - ezért (is) lobbizunk - mert az IQ "verseny" nem oldja meg a problémát.
Közelharcra Védekezés - ezért (is) lobbizunk - mert nincsenek eléggé versenyképes Védekezés bónuszos tárgyak a Támadás (és IQ) erős tárgyakhoz képest.
Az állatsebzés csökkentésére per pillanat az Elnyelésnövelés van és az sem épp izmosan tolható tényező. Tán csak 1 állatos (pl. Tollaskígyó) taktikával... :-x
Nem a sebzéserősítésért szólamlottam fel, hanem az "ép észért", ami kissé megbicsaklik - a felvetett kérdés erről szólt.
Kieg.: Ha van jó, jobb ötlete valakinek az említett szakik életképességének erősítésére, az bátran szóljon. ;-)
Idézet: Ariel - 2014.02.11. 19:18:26
...az állatok sebzésén kívül érdemi sebzést nem produkál az entitás...

Felétek lehet...
Engem a varijával padlóra küld maxÉP-ről, pedig a szintkörnyezetemben kiemelkedő az Egészségem. :S
Ami lemaradt: ... a szinthez képest.
Adott szint alatt több LE folyik be, jobban erősödik a lassított kari, mint a lassítás alatt lévők.
Nem érint - ti jobban látjátok, titeket jobban érint - csak okokat kerestem bizonyos jelenségek mögött... :-x ;-)
Kieg. (Arielnek is szólva): A szingu ellenpontozás réééég megérett, de SZERINTEM messze sem a topszintűek a fő kárvallottak, hanem az alattuk szinguzók... :S :-x
Dátum: 2014.02.11. 15:15:46
Hát ha a Behónak erre nincs már kapacitása (ötletelés rá), de az igény nagy rá (sokan pedzegetik), akkor biztos.

Kieg.:
Közben felmerült bennem egy gondolat...
Konkrétan mi értelme a Tüskés bőr és Negatív aura szakiknak?
Igengyér a hatásuk pláne, ha az ellenfélnek van Ellenálló bőre értelmes szinten.
X szint felett már el se tudom képzelni, hogy ne legyen mindenkinek maxos az Ellenálló, vagy messze se érdekes tényezőként kezelt dolog a beeső mennyiség.
Pl. nekem már 90.-en majdnem maxon volt az Ellenálló (csak sajnáltam 10 AFp-t pár érdekesebb beugró AF képesség miatt rátenni még és sok hasznát sem láttam)...
A felső korlát értéknek van értelme?
Talán az Entik/Epik miatt? Ugyan már. Attól ugyanúgy nőhet az Ellenálló bőrük szintről szintre.
Így szinte értelmetlen fejleszteni Ellenállón kívül mást és azt sem érdemes túllihegni... :S
Vélemények?
Hm... Ebben is van valami... :S
Néztem is, hogy mennyire megugrottak a Tulátlagok a lassítás bevezetése óta topszinten...
Gratula!
Viszont ha könnyen megy pl. 200-as szinten egy 515-ös leverése, akkor valami igencsak aránytalan, mert 91.-en pl. egy 297-es messze sem leányálom (főleg hogy 300-tól maxos az Ellenálló bőrük).
Durvák azok a varivisszasebző cuccok magas szinten. Már ha ez az aránytalanság oka...