Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2010.11.19. 09:31:29
Van benne valami...
Mindenesetre ez okból bemásolom a "merengésem" a Fejlesztési javaslatokba, hogy szem előtt maradjon ÉS mert én már csak ilyen magamutogató vagyok.
Kieg.: Habár Baraty és a többi "piroska" is "számít" ebben az esetben. Habár nem vagyok bennfentes és passz, hogy mennyire...
Dátum: 2010.11.19. 07:57:17
Újabb merengés:
Azon filózom, hogy a Kalandszakik bevonása a Térképversenybe igenis nagyon jó húzás (piros pont), DE nem egészen a jelenlegi formában.
Jó gondolat, hogy az 1/3 jelentsen +1%-ot, hiszen így a magas szintűeknek sem kell brutál mennyiséget kiépíteniük belőle, hogy használni tudják, de még ARÁNYOSAN nehezebb dolguk legyen minél magasabb szintűek (piros pont).
Mire is jók a Kalandszakik: igen kis mértékben erősítik a Kihívást és Kristálypontot takarítanak meg. EZÉRT nem igazán éri meg tolni őket.
NODE: Ha az 1/3 feletti mennyiség is számítana valami mintavételezéssel tesztelt pici %-ban a Térképversenyen, akkor már megérheti a extra fejlesztés extra nyereményért.
Persze nem elszállásra biztató módon, de mindenképp ERŐSEN átlag feletti teljesítmény díjazását és az érte való küzdelem fokozását jelentené.
Igencsak hangulatos dolog lenne minden VALÓBAN versengőnek egy ilyen módosítás, ha e mellett be lennének vezetve további egyre durvább térképmennyiségek +2, esetleg +3 erősségű nyeremény elérésére. Nem borogatna játékegyensúlyt, ha okosan lenne meghatározva az extra, de pici pluszt jelentő Kalandszaki bónusz és az erősebb nyereményért elérendő mennyiségek.

Picit más: Ez a "hendikep" szitu jó húzás (piros pont), de még lehetne finomítani. Értem én, hogy a versenyhangulat megteremtéséért lett kitalálva, de még mindig az az érzésem, hogy nem tette izgalmassá magát a versenyt. Már 2 nap után kezd letisztulni a sorrend V3-on. Remélem elkiabálom és nem lesz igazam, azaz lesz még VERSENY. NEKEM megérné még a -1 nyereményerősség kockázat is egy kis izgalom kedvéért igazán szorossá "hendikeppelt" versenyben, HA a fentebbi javaslatok is benne lennének.

(Mód: javítgatás)
Figyelitek Ericath topicját itt a szomszédban?
Ők brutálisan jó csapat lehetnek, hogy meg se mukkanak.
Esetleg utálják egymást...
Vagy nagy titkolódzással, magánlevelezésben bonyolítják az űberbrutál csapatjáték lehetőségeket.
Kieg.: MEGVAN!!! Mind 1 szövetséghez tartozik és a saját fórumukon csevegnek a témáról.
Ja, nem. 270-en nem lehetnek 1 szöviben...
Dátum: 2010.11.18. 13:11:29
Jééé... Tovább csökkentették a +1 erősséghez szükséges mennyiséget. Megy a finomhangolás...
Eeeez dicséretes.
Dátum: 2010.11.18. 12:34:49
Párdon.
Sebaj, a lényeg ugyanaz. Éspediglen a Viszok009 féle Javaslat, melyet támogatok.
Dátum: 2010.11.18. 11:32:00
Frissítettem... Újra 4. ...
De legalább izgalmas... :S
Dátum: 2010.11.18. 11:10:58
Ez mind figyelembe van véve.
A "csapaterősség" sorrend így nézett ki a lezárás előtt V3-on: (Mód.: A sorrend hibás, elnézést)
1. Kereskedelem (kb. 460)
2. Szaki (kb. 380)
3. Tulaj (kb. 365)
4. VadászLE (kb. 360)
Itt IS figyelembe volt már véve az eddigi nyertes csatlakozók hátránya...

Kieg:
Jelenlegi helyzet:
1. Tulaj
2. Kereskedelem
3. VadászLE
4. Szaki

"Csak" kicsit zavar, ha teljesen érthetetlen számomra a helyzet. Az viszont nagyon zavarna, hogy a már sokat emlegetett "sokat tesz érte - sokat kap" szitu csúnyán nem lenne érezhető. EZÉRT támogatom elsősorban Viszok009 javaslatát. A "lusta vagyok, majd mások kikaparják nekem is" alakok nyerjenek a legtöbbet a helyzettel, legyen. No de a "kiköpöm a tüdőm is, eltartom a Behót is" 4. helyezettekkel mi legyen? Így jártak?
Erre TÖKÉLETES megoldás a már említett javaslat. Még egyszer:
Még nagyobb térképtalálati mennyiség kategóriánként további nyereményerősség növekedés járhasson.
Dátum: 2010.11.18. 10:03:51
TÁMOGATOM!!!
Hogy miért? Ezért:
Az előző térképversenyen V3-on egy olyan csapat nyert, akik kb. 100 fővel kevesebben voltak, mint a 2. helyezett és kevesebben voltak, mint a 3. helyezett csapat. Fogadjuk el, hogy túlnyomórészt hiperaktív és magas szintű karakterekből állt a csapatuk.
A jelenlegi V3-as verseny állása: UGYANAZ a Kufár vezet úgy, hogy az előző tagjai már nem jelentkezhettek hozzá. Ismét jelentősen kevesebb taggal bír, mint a taglétszám szerinti 1. csapat. A „csapaterősség” tekintetében sem jeleskedtek ennyire, ott 3. helyre voltak sorolva. Az optimalizátorok nyugodtan utána számolhatnak, hogy mennyivel több CSP-t és PP-t toltak el 1 nap alatt ekkora vezetés eléréséért, mint a többi csapat.
Fogadjuk el, hogy túlnyomórészt hiperaktív, nyeretlen és jól felkészült karakterekből áll a „Tulajos” csapat ISMÉT, mindamellett, hogy a többi csapatba jelentős mennyiségű kutyaütő került?
Szabad hinni az „1 nap nem mérvadó” és a „Random nagy Úr” frázisokban, ha 2-20 ember eddigi teljesítményének összevetéséről lenne szó, DE itt messze sem ez a helyzet.

Egy „Szakis” Kufárbérenc merengését olvashattátok, aki „csak” reménykedik, hogy 1200 indulóCSP tartalékával, térképkereső pálcával, stb. elkerülheti azt a helyzetet, hogy Végzetmedállal villogjon a végén. Pedig jelenleg erre van a legnagyobb esélye. :S
Az eddigi hozzászólásoktól függetlenül:
Hmmm.... Keménynek ígérkezik a V3 szitu. Be is ruháztam egy pálcára. Kíváncsi leszek, hogy pár nap múlva mennyire állnak be az erőviszonyok. Hamarosan (3-4 nap) én is tolom a max energiát a szituba, ha nem akaródzik jól állni a szénásszekér. A térképes szaki is beleférhet. Úgyis hiányzott egy jelöltem a "felejtsd el 2db legalább 10. szintű szakértelmedet" küldire.
Szubjektíve örömmel tölt el a "Lady Alvariel" témázgatás óta, ha közös a nevező.
71 kell a +1 erejű cucchoz. Ez teljesíthető.
Hacsak ki nem babrál velem-velünk a random... :S
Mód.: őőőő... akarommondani 72, de ebből 1 már OK.
Dátum: 2010.11.17. 14:06:52
A random durva is lehet, bizony. Anno 40akárhányat gyűjtöttem 0 szakiérték mellett...
Dátum: 2010.11.17. 13:58:28
Pedig lehet... Fentebb valaki írta, hogy anno 130-at kapart össze, de csúúnyán ráköltött szakival. No azért ez most nem lesz...
Dátum: 2010.11.17. 13:25:28
Lehet, hogy a multisok úgy döntöttek, hogy nem vesződnek az Alt karaktereikkel ebben a versenyben...
No, némiképp kis létszámunkat izommal és ésszel pótoljuk. Mán akinek van ilyesmi...
Momentán erőst benne vagyok egy az "állatod lépjen 12 szintet" küldiben, ezért csak igen óvatosan potyog még a térképdarab. Nekem is elsőre kihajította, de portyában. Ez el fog még tartani 3-4 napig, de utána rengeteg vadászos küldim vár ledarálásra. Majd csak elég lesz az a 800+200+200 CSP, amit felhalmoztam eddig a Kufárverseny minimum 2. helyére és a +1 fokozatú jutalomra.
Viszok009-el egy csapatba kerültem? No ez örömhír.
Dátum: 2010.11.10. 15:41:32
Ez a meccs már így fog lemenni.
Egyébként hasonló ötleteim nekem is vannak az "erőforrás" kérdésre:
Szimplán CSP ÉS PP költsége lehetne a keresésnek a kvízválasz mellett Landragór mintájára. Ez egyformán "terhelné" a PP-s és a CSP-s karikat. Hmmm...
Kieg.: Azaz leegyszerűsítve nem ma, hanem holnap lépsz szintet a kevesebb erőforrás miatt cserébe egy Relikért.
Dátum: 2010.11.10. 15:29:15
Hurrááá! THX.
Dátum: 2010.11.10. 15:23:26
Jól érted, nem adódik össze semmivel semelyik.

"Több, azonos hatású, de különböző erősségű tárgy közül mindig a legerősebb hatása érvényesül."

No de a fentebbi kérdésem még mindig érdekes lehet... Konkrétan, hogy hogyan viszonyul a szakértelmekhez. Független?
Dátum: 2010.11.10. 14:49:08
Ja-ja, hangulatos cucc az a pálca. Mánmint játékilag...
Ápropó... Anno is érdekelt volna, de most már igencsak fontos számomra a következő kérdés:
Az olcsósító, illetve szakinövelő cuccok a vonatkozó szakértelemtől FÜGGETLENÜL fejtik e ki a hatásukat?
Leginkább az olcsósító érdekel abban a tekintetben, hogy maxolt szaki esetén is mükszik-é, vagy nem maxolt szaki esetén csak a Tturbót olcsósítja...
Mód: pontosítás
Dátum: 2010.10.27. 08:40:02
Kiváló és átgondolt ötlet SZERINTEM. Saját magunkra lehetne fogadni?
Kieg.: Ez Kérés és nem Kérdés... ;-)