Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2011.02.03. 09:20:21
Hiba lenne elfelejteni. Annál SOKKAL több lehetőség van benne. Ez az eddigi legszínesebb, legérdekesebb event. Érdemesnek tartom a formázgatásra.
Kieg.:
1. A másik 2-nek igencsak közvetett volt a "csapatjátékos" hangulata. Jelen esetben legalább erősen vizualizálva van.
2. A jutalmazás itt a legjátékosbarátabb rendszerű.
3. Több toplistás lehetőség - több elérhető, választható cél (Alvariel is jó kiinduló ötlettel rendelkezik e téren).
Dátum: 2011.02.03. 09:15:53
Egy újabb merengés:
Kiváló ötletnek tartom ezt az Eventet, mind az alapötlet, mind a felépítése tekintetében. DE... (mán megen azok a fránya részletek)
A "valóságérzetem" és a szerepjátékos énem is furcsálkodik azon a tényen, hogy a Xenó nem "csapatként" kezel minket.
Mit értek ez alatt? Bárki támadja, azt teljes mellszélességgel kezeli. Hááát... Ez éééérdekes.
Felénk az ilyenre azt mondják, hogy "8 karú mindentcsináló", azaz legyőzhetetlen, emberfeletti, mindenre képes alak. Még az RPG-kben se nagyon fordul elő ilyesmi.
Sokkal reálisabb az a kép, amikor egy csapat falkataktikával körbeveszi a brutális célpontot és WOW-os, illetve falkataktikával aprítja. Azaz a legerősebbek, a "tankok" állnak szembe a kemény ellenféllel, igyekeznek magukra vonni a figyelmét. Így a többiek a maguk kockázatvállaló képessége szerint ütnek. Ha rosszul méred fel a helyzetet, akár rá is mehetsz. Ha jól, akkor akár 1 karcolás nélkül súlyos sebeket ejtesz. A célpont nem tud EGYSZERRE mindenkivel EGYFORMÁN foglalkozni.
Ez jelen esetben úgy tudna működni, ha a Xenó max annyit tudna sebezni a támadóján, mint amit a támadó a szintjén kimúlt Xenótól elszenvedhetett. Hiszen ha nem beteg elméjű a támadó, akkor nem löki félre a szintben jóval felette tornyosuló támadó társát a Xenó szája elől, hogy "hagyd, majd ÉN kicsinálom".
A regenmódosítás jó ötlet volt, csak kissé későn érkezett. Sebaj, amint pánikba esik az önzőségéről híres Végzetúr és Úrhölgy, hogy elesik a jutalomtól, mert eloptimalizálgatta magát, majd újra jelentősége lesz az erősebb regennek. Persze bizonyára lenne egy esetleges vereség esetén olyan is aki veszettmód mutogatásba kezd majd (bárki más hibás, csak ő nem).
... és igen, ez a szakasza az eventnek nem kedvez per pillanat az aktivitásnak. Már ami leginkább a középmezőnyt illeti...
Dátum: 2011.02.03. 07:04:43
Azaz ha jól értem, akkor Epis regenjük van. Ez jó hír, mert az alacsonyabb szintről felfelé ütve legalább önleveretésre használható a Xenó, ezzel is segítve a legyőzését. Ha Entis lenne még gyógyítanának is rajta pluszban a gyér erejű kísérletek. Általános tapasztalat, hogy amíg a szinteden jó fejlesztés esetén alig vesztesz, addig felfelé támadva rohamosan romlik a Gy/V aránya a bátor magas szintre besegítőnek. Nem az alacsony szintre gondolok, mert ott szinte alap a rossz arány (). Láthatólag a középmezőny, a VÚ legaktívabb része (60.-80.) kivár. Kíváncsi leszek, hogy mikor dönt úgy a "sorsformáló" tömeg, hogy legyen már vége. Valszeg 2 hétnél hamarabb nem fogja túllihegni egyik sem, hisz megvan már minden első 2 napban aktívnak a max nyereménye. Akinek meg nem az reménykedik a lefelé támadás időpontjának elkapásában. A Toplisták elszálltak, csak annak van még esélye felkerülni, akinek még vannak erős tartalékai. Habár felfelé támadva ez a tartalék erősen redukálódik. Az állatájulós medálért pont ideális a helyzet, de már ott sem érzem esélyesnek a most nekifogókat. Persze jogos az elvárás is, hogy a leginkább (az első pillanattól) aktív játékos legyen esélyes bármire is.
No, addig amíg nincs közel a véghatáridő én nem várok nagyobb tempót az esemény alakulásában.
V3-as leölt Xenók és feltöltött csapdák: 7/14 - 2 nap alatt, azóta élményszámba megy, ha változik valamelyik % akár 1%-ot is.
Kieg.: Nagyon durván érződik a kettős hatás (belenyúlás a regenbe és az aktivitás erős csökkenése). :S
Dátum: 2011.02.01. 16:30:21
Sajna nem attól állnak le. Hanem a már elért maximális nyeremény miatt. :S
Kérdés, hogy hajlandóak e újra belelendülni, ha elkezd csúszni a szitu 6 hét felé...
Bízom benne, hogy a V3-as 6 feltöltött csapda a 14-ből nem jósol teszem azt csütörtöki Építési véget. Ilyen ütemben töltve még ez is elképzelhető.
DE egye fene, hiszek neked.
Dátum: 2011.02.01. 14:44:30
Némi megfigyelés:
Tegnap, 14 órával az Event indulása után a Xenó sérülésszázalékok és csapdaépítések érdekes görbét írtak le, ami azóta sem nagyon változott. Legfeljebb elérte a plafont a görbecsúcs. E szerint a legaktívabb szint 75 körül mozog és NAGYON kiegyenlítetten csökken az aktivitás az alacsony és a magas szint felé.
SAJÁT véleményen alapuló Konklúzió: Szinte semmi utánpótlás a VÚ-ban (csak erősíteni kellene azt az alacsony szintű szemszöget, vagy nem számít?). Egyesek igencsak profi szinthuszár technikával tolják.
Még valami. ÉN úgy látom, hogy a Xenó királynők elég jól fogják bírni még egy ideig. No de ha a csapdák ilyen ütemben telnek be, akkor max. 3-4 nap és nem lesz hova építeni...
Ezek V3-as megfigyelések.
Nem mellesleg NEKEM tetszik az Event. Káááár, hogy a PP és CSP tartalékom 0-hoz közelített az induláskor. :S
Dátum: 2011.01.21. 16:54:07
No emmá biztatóbb...
Dátum: 2011.01.21. 16:47:15
Térkifordító (ha már van valamennyi EH-d, vagy VF-ed), Lélekszívás,

Lélekgyémánt, Térkifordító (ha még nem tudod használni) elraktározható későbbre, jobb időkre.

Igazad van egyébként, de semmi kedvem sokat fanyalogni.

Így 29. szinten én idomulok (ahogy tudok) a Súlyozottabb réteg által generált irányba.

Kieg.: Csak aztán nehogy az legyen, hogy mire 40. szintű leszek, addigra a Súlyozott réteg már 60-75. között lesz... Pedig komoly esély van rá...
Dátum: 2011.01.21. 16:26:02
Értem én... Node az alacsony és a közepes szintűek...
Sebaj, amúgy is 100%-al török a 100 teljesített küldi felé. Azért kár...
Dátum: 2011.01.21. 15:34:31
MAXIMÁLISAN egyetértek. Az "EventKüldik" a normál küldirendszertől FÜGGETLENÜL kellene, hogy működjenek. Bele se számítsanak a teljesített összküldiszámba. ;-)

Kieg.: Szó sincs arról, hogy Miklósék összezavarnak bármit is. Let javaslatáról beszéltem, mint ötletről, ami nem zavarná a normálKüldirendszert. A többire reagáltam elébb.
Vélemény fenntartva: BRUTÁLJÓ ötletnek tartom az Eventküldizést. Akár minikaland is lehetne. Persze nehezen, DE 3. szinten is megoldható fajta. No EZ a nehéz feladat. Mármint ilyen küldit kitalálni. ;-)
Dátum: 2011.01.21. 15:19:46
Gyanítom, hogy bármi változtatás most már csak hátráltatná az event indulását. Sebaj, talán a következő hasonlóban... ;-)
Dátum: 2011.01.21. 14:55:47
Én (remélem) értem Birkát. Let is hasonló okból írt nemrég egy ötletet, ami bővítené és nem összezavarná a Küldirendszert, DE alacsony és közepes szinten is növelné a játékélményt. Szubjektíve én még a Jutalmáról is lemondanék cserébe mondjuk egy Küldiplecsniért. Mondjuk, ahhoz meg ott a toplistás plecsni. Mánha a győzelemszámot nézzük.
Lényeg a lényeg: EXTRA EVENTKÜLDIT AZ ALACSONY ÉS A KÖZEPES SZINTŰEKNEK IS! Hunalobbylistám... ;-)
Kieg.: A küldiplecsni adhatna, mondjuk +1 pontot valamelyik Kalandszakira. Ha valaki többször is begyűjti, akkor összeadódhatna. Nem hinném, hogy akármelyik szaki, vagy Tulajdonságpluszt adó cucchoz képest "tápos" lenne a bónusza... Persze akkor nem a "győzz X alkalommal" lenne a küldi lényege. Amúgy is sokan keveslik már a Kalandszaki pluszt adó Epicuccok erejét. Ez Tökkkééééletesen hangulatba illő plecsni lenne, hangulatba illő dologért. Szubjektív, őrült véleményem szerint... :-P ;-)
Dátum: 2011.01.21. 14:40:44
6 hét -> 6x7=42. Egyébként egyetértek még ha nem is vagyok hajlandó túl sokáig szomorkodni egy-egy döntést követően. ;-)
Jav.: majdnem megbuktattam magam alsó tagozatos matekból... :S
Nagyon "meredek" megoldás lenne, ha egyszerűen csak a szövetségi taglista mintájára teszem azt 1 hónap inaktivitás után pirosra váltana a karakter neve a toplistákon?
Persze ez nem oldaná meg a Szuperportyások (csak portyából élők) problémáját, hiszen ők hamar, pár napig tartó megfigyeléssel ezt amúgy is kiszűrik, de ettől nem lesznek vidámabbak a bevételük láttán. Legfeljebb az "alkalmi" portyások dolga lesz kicsivel könnyebb ezen pirosítási, vagy az 1. javaslat hatására.
A válaszom "nem", mert mint látható másképp is megoldható a keresés leszűkítése, ergo másképp is kiderülhet a portyaprobléma mértéke. Így legalább a küldik (relatíve) könnyebben megoldhatók. Csak a példa kedvéért: Az 5 döncit alacsony szinten inaktív játékosokon sikerült megcsinálnom a leggyorsabban.
A már sokat emlegetett Portyareformban több és játékhangulatba jobban illő lehetőséget látok.
Kieg.: :-D Látom amíg irkáltam sokan hasonló dolgokat vetettek fel. ;-)
Dátum: 2011.01.21. 12:34:07
Teljes, 1551 ÉP-s mellszélességgel támogatom az ötletet! Mondjuk ez nem sok, de legalább "valami"... :S
Dátum: 2011.01.21. 10:26:40
Ha megoldják ezt az 1x is teljesíthető, normál küldi kérdést, konkrétan hogy választható lesz a 3 lehetőség között, akkor én jelezném, hogy itt vagyok ám... (29.szint V3) ;-)

Hordaparancsnok: "Volna itt egy komoly probléma. A Xenók általános támadást indítottak a galetki faj ellen. Ha esetleg..."
McMad: "Bocs, mostanság sok dolgom van."
Hordaparancsnok: "No de a világunk megmentése..."
McMad: "Némán, mostjuteszemvan, ho' 4 hét szabival még tartozik főnök!"
Hordaparancsnok: "...megér nekünk némi LE jutalmat..."
McMad: "OKKKÉÉÉÉ! Vegye úgy főnök, hogy a probléma el is van intézve. Hunvannakazokamitugrászok..." ;-)

Mód: Javítás a Magyar nyelvtan mondatszerkezeti szabályainak megfelelően a "nem irodalmi" részben.

Kieg: Idézet: Miklós - 2011.01.20. 22:18:15
A küldetés a végére fog hozzácsapódni a küldetéssornak.

Ááááá....
Dátum: 2011.01.20. 16:17:48
ÁÁáááá... Pedig erre készültem (CSP,PP tárolás). Okooos. Télapótól is van még tartalékom... ;-)
Normál, szintfüggetlen Xenókirálynős küldi? Húúúú.... EZ teccikteccikteccik. ;-)
Beleszámít-e a teljesített küldimennyiségbe?
Kieg: Az se baj ha nem. Akkor is hangulatos, játékba illő ötlet. :-)
Dátum: 2011.01.19. 23:20:16
Idézet: Miklós - 2011.01.06. 16:50:19
...Ha a VFes portya pontból támad, akkor ő nem kap érte LE-t és TP-t, de ha csp-ből, akkor természetesen igen (és a VF erre a TPre is vonatkozni fog).


Ez még él, vagy már elévült a HSz mától?
Dátum: 2011.01.19. 23:07:22
Módosította a nyitóHSz-t. Ott van pár válasz néhány kérdésre.
Elég erőteljesen változtak a szituk...
Dátum: 2011.01.19. 21:48:50
Messze se biztos, hogy bele bír még esni a téma ebbe az eventbe, elvégre már megy a leprogramozás. Talán a következő hasonlóba... ;-)
Dátum: 2011.01.19. 18:02:18
Ez is logikus érvelés érdekes ötlettel. Gyorsabban pörgő AH = gyorsabb dukátelvonódás.
Ez nem árasztaná el a mezőnyt AH-s cuccal relatíve rövid idő alatt?
Vajh mi a jobb: ha többen férnek a húsosfazékhoz, vagy ha megmarad "unikumnak" magas szintűek részére az AH. Legalábbis ami a "közepes" és a "jobb" fogásokat illeti.
Az erősebb cuccok esetén én sem támogatnám az alacsony szintűek lakmározási kedvének kielégítését. Hmmm...
Ez kezd kőkeményen nemzetgazdasági kérdésre hajazni. Közgazdászok! Elő a szaktudással! ;-)