Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McMad

Dátum: 2011.04.26. 17:28:56
Idézet: Birka - 2011.04.26. 15:30:53
Olyan drasztikus egyes kufárok előnye, és annyira magas a kristályok ép regenje, hogy 21 nap alatt mindenki egy kufárhoz tendálhat, aki lemarad az kimarad elven
És egyáltalán nem jobb annak aki egy "gyenge" kufárnál van, mivel sokkal többen "próbálkoznak" rajta, ergó jelentősen kevesebb ÉP-je van csatázni?

Kivi vagyok, hogy ez is olyan event lesz-e lefutásban mint a térképkeresős? Első nap eldől, ki a "leader", és onnatol csak jól kell "helyezkedni"...

Tökéletesen igazad van. HA ebbe az irányban halad a vándorlás (szinte mindenki 1-hez), akkor menni fog a nyafogás a célponthiány miatt és behozhatatlan lesz az előny. HATALMAS tömegek fognak a Kufármedál közelébe jutni, DE a maxos fokozatfüggő nyeremény majdnem ennyinek problémát fog okozni. El kell döntenie mindenkinek, hogy melyik a számára fontosabb: Kufármedál (nyerő csapat), vagy maxos nyeremény (300-400 győzelem). Később már bajos lesz változtatni. Persze az űűűbereknek nem téma a duplázás. ;-)
Én inkább nem tolakszom a szenvedéses tömeghez és kivülről igyekszem megcsípni a duplát. :-P ;-)
Dátum: 2011.04.26. 15:07:31
Rendkívül izgalmas a szitu, még ha sokan nem is látják át. :-)
Ejjj, be szívesen nézegetnék kufárváltás statisztikákat. Namostanakkó NAGYON irigyelem a JV-t. :-P
Bizony alaposan finomodni fog a helyzet pár nap múlva. Rendkívül kíváncsi vagyok, hogy mennyire. ;-)
Dátum: 2011.04.26. 10:34:41
'sztamindenit... Érződik ám a felfokozódott várakozás a szerversebességen.
Javitva a Támadás gomb adathibája? Ajjóóó. Spec én kikerültem a névre kattintásos közvetett támadással. ;-)
Kieg.: Eddig semmi komoly problem. Teccik-teccik-teccik...
Dátum: 2011.04.24. 17:33:38
Totális passz.
Nagyon örülnék, ha kidolgozott lenne a Wikin a támadástáv/Tp tábla a Portyázás alatt.
Sokat tudna segíteni az előre tervezésben is. ;-)
Kieg.: A végén meg fogok próbálkozni a szerkesztésével a saját szintem körüli alapadatok bevitele érdekében... A mögöttem jövőknek még hasznos lehet... ;-)
Dátum: 2011.04.24. 17:30:49
40.-től.
Sokat segíthet a játékban, ha alaposan átnézed a következő címet:
http://vegzetur.wikidot.com/
;-)
Dátum: 2011.04.21. 15:32:20
A Portyabeállítások tudtommal érvényesek az Eventre is. Tehát 30PP/nap beállításnál lefelé nem lehet támadni az Eventen belül sem.
Kieg.: Azaz a Toplista helyezésre menőknek fontos leginkább a 30PP-s beállítás, illetve azoknak, akik sok LE-t akarnak fogni a felfelé támadással, oszt van is rá célpontjuk, EP-jük elég.
A 15PP-s beállítás viszont elég rizikós (kevesebb Győzelem érhető el). Viszont segít, ha határeset az Arany fokozat elérhetősége, amennyiben nincs elég verhető célpontja valakinek felfelé. ;-)
Dátum: 2011.04.21. 14:59:22
HURRRÁÁÁ!!!
Tehát a BCs-nek nem lesz %-os esélye, hogy "rongálja" a PP-t Eventes Portya során. Eeeez nagyon megnyugtató. ;-)
Dátum: 2011.04.21. 14:35:47
Az is szép. Gondolom közben azért mást is csináltál (fejlődtél).
Én kizárólag ezzel foglalkoztam anno, hogy meg lehessen a rekord (minél korábban elérjem a 100-at). ;-)
Dátum: 2011.04.21. 13:59:49
3 nap?
No jó... Az az előző karakteremnek volt annyi. A jelenlegi karimnak bő 2 hét kellett. Nem csoda, mert kb. 22. szinten nem volt éppen sok az ideális partner (mind inaktívon jött össze). ;-)
Dátum: 2011.04.21. 12:35:24
Gyanítom, hogy nem túl hamar lettél meg az 5 döntetlennel... :-P
Kieg.: Ölég alacsony szintűek lehettek az állataid ha nem találtak, mert tudtommal a Fáradtság büntető az állatokra nem vonatkozik.
Állattal legfeljebb rongyolhatja az esélyeit az ember, akarommondani a galetki a döntetlenre (plusz találati esély).
Dátum: 2011.04.21. 12:02:56
Lássukcsak...
A Dönetlenhez ölég pofás karid van. Sajna a Támadásod nem ideális erre, de sebaj.
2 dolgot érdemes figyelembe venni a döntetlen esély növelésére: Felszerelés és Ellenfél.

FELSZERELÉS:
2 dolgot erősítsen: IQ és Védekezés
Szükséged lesz egy sima buzogányra (szint:1) és a Vakító fény varázslatra (szint:9).
Maximalisták felkavicsolhatják a fegyvert vagy IQ-ra, vagy Védekezésre.
A pajzs és a páncél legyen a legerősebb, esetleg kavicsolva a fentiekhez, DE minél kevesebb pluszt adjon Támadásra.
Gyűrű, nyaklánc, csizma hasonlóképp IQ és Védekezés centrikus legyen.

ELLENFÉL:
A Karakterlapodon és a Szövetségetek adatlapján hirdessétek a küldipartner keresést.
Az ideális ellenfél hasonlóképpen legyen öltözve. Mivel erős a Támadásod, ezért valószínűleg akkor lesz nagyobb esély a döntetlenre ha téged támadnak (Épületbónuszt Támadásra nem fogsz kapni). Igyekezz esetleg megfűzni PM-el olyan játékosokat, akik a Kémgömbözés alapján IQ és Védekezés erősek, kicsi Támadással és hasonló az Épületbónuszuk, illetve jól lefedik valamelyik irányú támadást. Ha valakivel nem akar összejönni amikor kihívod, az még nem tragédia. Lehet, hogy akkor lesz ideális a szitu döntetlenre, ha ő hív ki (Épületbónusz máshová helyeződik attól függően, hogy ki a kihívó fél).

NAGYON FONTOS: Se nálad, se a partnerednél NE legyen állat. Ez szinte kizárná a 0-0 végeredményt.

Kieg.: Ha gyorsítani szeretnéd a küldi teljesítést, akkor támadj olyanokat a megfelelő felszerelésben, akiknél nincs sebző varázslat és a Tulajdonságaik, épületbónuszaik alapján van esély a döntetlenre. Támadj Fáradtan is, mert a büntetők közelíthetnek a nálad gyengébb TÖ-sökhöz. Csak idő, Karakter- és csataelemzés, valamint kitartás kérdése a küldi.
Dátum: 2011.04.20. 12:58:37
Hmm... Nekem viszont az a tapasztalatom, hogy ha "+" értéket tartok (mindegy, hogy mekkora), akkor óóóóvatosan gyengül a Szerencse hatása a Vadászatban. Amióta valamilyen "*" értéket tartok, azóta állandónak mondható a hatás. Lassan ideje lenne növelnem, mert hallottam és tapasztaltam, hogy Szint*3 és Szint*4 között optimális a szitu Vadászathoz. ;-)
Dátum: 2011.04.20. 12:43:09
Hallottam már erről a módszerről. Igenerős személyiségek meg is tudják valósítani. Pl.: vallási és filozófiai irányzatok fanatikus hívei, kiemelkedő sportolók, harcművészek, stb.
Sajna pályát tévesztettem, ezért marad számomra a már többször bevált Csodafegyver:
Pici sírás (pedig az esetek 99,9%-ában nem is akkora tragédiáról van szó) egy Kultikusabb topicban oszt a kívánt hatás már érezhető is a Játékban a JV-től TELJESEN függetlenül. ;-)
FONTOS: Itt nem a Nerfelésről beszéltem ám.
Szerintem ha a problémám elég szem/tudat olvassa, akkor kivetítődik, felnagyítódik és akkor bizonyos nem realizálható tényezők is működésbe lépnek. Hasonlóan, mint a Fehér Elefánt esetében... ;-)
Asszem ez egy TIPIKUS topocoff.
Truth80: A Szerencse tisztességes értéke MINDENNÉL fontosabb a nagyobb, hatalmas, óriási vadászos küldiknél. Tolj rajta. ;-)
Kieg.: Tömény önszívatás viszont amikor beugrik ezek után a kisebb és az apró vadászküldi... :S
Dátum: 2011.04.20. 11:27:50
Ja-ja. Mondom, hogy éééértem.
Még egyszer a kérdések átfogalmazva, leegyszerűsítve:
1. Háborúzó felek között 1 óránként támadható Eventtag által egy Eventtag?
2. Befolyásolja-e a Háború és a Béke csarnoka az Eventet? (10% PP vesztés, Békeszünet utáni támadhatóság, stb.)
Van egy olyan gyanúm, hogy igen mindkettőre a válasz...
Dátum: 2011.04.20. 10:49:56
170/2
Nem dőlt meg a 200-as rekord. ;-)
Kieg.: Hátra van még a 8 kavicsos küldi szintideje, akarommondani vadászatmennyisége...
Dátum: 2011.04.20. 10:38:46
Lehet... De akkor innentől kezdve az is elképzelhető, hogy a Béke Csarnokának sincs hatása az eventportyákra...
LEHET, hogy így is lenne logikus. Pl.: véget ér egy háború. A felek nem, illetve korlátozottan támadhatják egymást (HCs). Tényleg szűkítené ez a szitu valaki támadhatóságát/célpontmennyiségét?
Kieg.: A kérdés nem arra vonatkozott, hogy bele számít-e. Az érdekes onnantól kezdve lesz, hogy óránként próbálkozhat valaki valakin. Persze véleményem szerint erre legfeljebb a célponthiányosok szorulhatnának rá...
No meg a BCs bontás kérdése miatt rohantam bele elsősorban a Háborús gondolatmenetbe. ;-)
Dátum: 2011.04.20. 10:30:58
Ja-ja. Viszont én nem dobom el. Ennek a küldinek MOST van itt az ideje. Nem is számítok a közeljövőben jobb alkalomra.
Tehát jöhet a malmozás... ;-)
Dátum: 2011.04.20. 10:20:07
Mint látható elég változatos a kép. Nem is kérdőjelezem meg a szaki ÁLTALÁNOS működőképességét.
Per pillanat nem vagyok kedvezményezett Fortunánál oszt passz. Azért a 200-ig még gyúrnom kell picit. :-D ;-)
Dátum: 2011.04.20. 10:11:07
Nem létkérdés számomra, hidd el. ;-)
Nem is különösebben zavar.
Viszont szívesen látnék olyan statisztikákat, amik a "legpechesebb" témában lennének NAGYOK.
Pl. 2 Elfogás, 2 kavicstalálás, stb. között eltelt legtöbb vadászat.
Szokás mondani, hogy addig fáj igazán a balszerencse, amíg nem találkozol nálad pechesebbel. Ezért is tesztelem ezt a szitut.
Asszem rekord lesz... 164/1 per pillanat... :-P
Dátum: 2011.04.20. 09:58:06
Értettem én...
Azon merengek per pillanat, hogy dobok még 1 pontot a szakira. Háááátha a képlet felépítése nem támogatja annyira a kerek értéket. Vagy valami moccanás kell a szakiban ahhoz, hogy észhez térjen. Viszont elég régóta figyelem a szakik működését és arra a következtetésre jutottam, hogy kissé megbolondul egy szaki, ha hozzányúlok. Mintha nem is lenne, vagy rosszabb értéken üzemelne. Persze pár nap után mindig "meggyógyult". Ez a megfigyelés TÖBBSZÖRÖSEN tesztelt (Epispec, Csapdázás, Kritikusok, stb.). Gyanítom, hogy mint minden összetett dolog ez a progi is hajlamos a változásokat rosszul lereagálni. Szokás mondani, hogy pl. egy újonnan összerakott, felinstallált számítógépnek is kell jó pár újraindítás, amíg simán, zökkenőmentesen üzemel.
Ki tudja... ;-)
Kieg.: Vagy nem tud furcsán működni, DE akkor meg különös mellékhatások jelentkeznek pár napig. Ez erősebb TÖ növelésnél pl. igen látványos volt az Entiken. Időlegesen akkora átlagsebzéseket kezdett produkálni +15 Tau növelés után az akkor aktuális Enti varázslattal, mint a rá 9 szinttel következő. NEM csak 1 esetről beszélek. Mondjuk nem egy észveszejtő dolog, csak "érdekes". ;-)