Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Dátum: 2008.10.30. 06:12:04
A Törött Szív Szövetség tagfelvételt hirdet. Követelményekről a szövetség adatlapján olvashatsz. Mindenkit szeretettel várunk aki nem inaktív és vállalja a szabályzatban leírt dolgokat. Üdv Laurie.
Dátum: 2008.10.29. 11:08:18
Hány éves most jázus krisztus?
10001
1200
2000
2008

Nagybetű + helyesírási hiba. Meg aztán lehet vele vitatkozni.
Dátum: 2008.10.29. 10:45:19
hány év mulva fog kiszakadni a bolygó burokja?
100
157
202
1000

Mi van? Mi ez a kérdés, gratulálok annak aki feltette, mert semmi értelme nincs.

Ki írta a "Silkie" című sci-fi regényt?
Kornya Zsolt
M. I. Six
Zsoldos Péter
A. E. van Vogt

Nem volt könnyű rátalálni, amellett meg kisregény.
Dátum: 2008.10.26. 06:39:38
Milyen pontbol varázsolsz a Végzetúrban?
Cselekvés pont
Mana pont
Energia pont
Varázs pont

Az a fránya rag.

Futó versenyen megelőzöd a másodikat, akkor hányadik lexel?
nem lehet kiszámolni
3
1
2

Amellett, hogy pongyola : lexel , ja és ez is óvodás szintű.

Korán reggel...... a rigó?
rikácsol
barkácsol
kávézik
rikkant

Ahogy én ismerem kimaradt egy szó: ritkán

Az alábbiak közül melyik köztársasági elnök?
Vlagyimir Putyin
Angela Merkel
Nicolas Sarkozy
Gordon Brown

Hosszú távon, nem biztos a kérdés állítása.
Dátum: 2008.10.25. 07:52:47
Hány szín van a hatalom kártyában?
9+bufa,színtelen,követö(szabálylap)
9+bufa,színtelen
10
9
Gőzöm sincs, amellett, elég pongyola megfogalmazás.

Hány lába van egy tucat Óriásturákónak?
48
24
12
egy se

Ismét tanultam valamit. Neve alapján azt hittem először Hkk-s lap.
Dátum: 2008.10.24. 11:03:19
A végzetúrban mennyi őslőbe kerü hal két hét prémium tagságot vásárolsz?
6
7
12
5

Amellett : nekem egy őslö jó hogy nem ősnő
Dátum: 2008.10.24. 09:49:09
Ki alkotta a Spore-t?
Will Wright
JK Rowling
Bill Gates
J. R. R. Tolkien

Egy (egyébként jó) sikeres számítógépes játék /a la Maxis/, a választ ki lehet ezek után következtetni. Will Wright, jé most látom lesz kiegészítője..
Dátum: 2008.10.24. 09:32:20
Ki ölte meg a három gorgó egyikét, Medúzát?
Perszeusz
Iaszón
Thészeusz
Herkules

Sajnos a görög mitológia nem az erősségem, de azok nem gorgonok? (igentudom, most hülyeséget kérdeztem, de érdekel) Jó a kérdés Gorgó a helyes fogalom Medusza az egyetlen halandó volt köztük. A másik kettő Eurüalé és Sztheinó halhatatlan. Gorgon: lehet helyes görögül gorgon ugyanis ,de magyarul gorgó. A kérdésben a nevek magyarosan vannak írva kivéve talán Herkules helyett Héraklész-t kellett volna írni. /de ez már csak kerékkötés/
Dátum: 2008.10.24. 09:14:37
Itt is felteszem a kérdést:
Elviekben és gyakorlatilag arról volt szó ,hogy azonos hordabeli pl. rubin-rubint nem támadhat, mi hadüzenetet küldtünk egy azonos hordának, a rendszer elfogadta, na ez most lehetséges vagy sem? Lehet ugyanis, hogy bug amit találtunk.
Elviekben és gyakorlatilag arról volt szó ,hogy azonos hordabeli pl. rubin-rubint nem támadhat, mi hadüzenetet küldtünk egy azonos hordának, a rendszer elfogadta, na ez most lehetséges vagy sem? Lehet ugyanis, hogy bug amit találtunk.
Dátum: 2008.10.23. 10:07:20
A csillagkapu cimű sorozat melyik tagja jaffa ?
Samantha Carter
Teal'c
Daniel Jackson
Jonas Quinn

A cím nagybetű.

Mikor volt a honfoglalás?
896
897
894
895

Megtévesztő, mert viták vannak /annak fényében is, hogy a kettős vagy hármas honfoglalás elmélete esetlegesen nem fogadják el. / de valószínű már 894-ben elkezdődött, 896 pedig Millennium megrendezése miatt megmaradt az emberekben. Javításra szorul tágabb dátumokkal.
Dátum: 2008.10.22. 14:21:48
A kérdés így szólt Hány köztaársasági elnöke volt Magyarországnak:
Válaszok közt szerepelt 1, 2, 3, egy sem
A harmadik Magyar Köztársaság elnökei

* Szűrös Mátyás (1989. október 23. – 1990) (ideiglenes köztársasági elnök)
* Göncz Árpád (1990–1995, 1995–2000)
* Mádl Ferenc (2000–2005)
* Sólyom László (2005– ) és elötte volt még pl. Tildy Zoltán is. Rossznak ítéltem

Ki írta az Elveszett Próféciák című könyvet?
Arthur C. Clarke és Stephen N. Baxter
Terry Pratchett és Neil Gaiman
William Gibson és Bruce Sterling
Lukjanyenko és Vasziljev
Bár guglizható, de sajnos méltatlanul kevesen ismerik a fent említett művet, ajánlom mindenkinek.

Amúgy Vietnámost én is megkaptam és 30-at jelöltem, buktam.
Dátum: 2008.10.22. 09:29:43
Mi a Big Bang (nagy bumm)?
A Big Ben, csak rosszul van írva
Há' az amikó Pista bácsi körösztül esik a talicskán
A világegyetem keletkezésének egyik magyarázata
Ágyúlövés

Ezzel nincs semmi baj még vicces is

Melyikben nem szerepel Thomas Gibson
Szupervihar
Sárkány éve
Babilon 5
Gyilkos elmék

Ki lehet Googlezni, de nem vagyok rá kíváncsi. Kérdőjel is kellene.

Fejezze be:"Körbejárja mint Napóleon a..."
Forró kását.
Csatateret.
Skót felföldet.
Marengói síkot.

ki lehet következtetni, de szerintem nem egy ismert szólás
Dátum: 2008.10.21. 23:11:26
Üdv ismét!
Miklós, sajnos én is pesszimista vagyok, hiszen sok remek sorozat maradt félbe, vagy más folytatta, mert az adott kiadót legyűrték a nehézségek,de talán van remény. A " királyi" Tv valóban milliós kampányért rendezte meg a Nagy Könyv című dolgot és szerencsére a rétegirodalomnak számító fantasy irodalom is képviseltette magát z 1000, sőt a top 20 mű között is /igaz ott csupán a LOTR és Harry Potter valamelyik kötete/ amelyek amúgy szélesebb réteget is megtalálták. Ám pont a televízió /bár elsősorban nem a "királyi" ,igaz ma már az is próbál kevesebb pénzből hasonulni a trendhez./ az egyik kiváltó oka, hogy ide jutott az olvasás. Sokan ha hazaérnek az egyre növekvő terheket kirovó globalizált társadalom taposómalmából, inkább bekapcsolják a képládát és megnézik Győzike művergődését, mint kezükbe vegyenek egy szórakoztató könyvet, ami tényleg kikapcsolná őket, s nem kellene öt perc múlva reklám miatt visszazökkeniűk a mindennapokba. A fantasyirodalom rétegirodalom ezt tudomásul kell venni, pláne a külső szemlélő számára nehezen emészthető, speciális világokhoz kötődő könyvek.
A szerepjáték még inkább az, jó ha egy-egy kiadvány nem veszteséges és behozza az árát. Nagyrészt mindenevő vagyok, könyvileg is , ám kikapcsolni ma már csak olyan írok tudnak akik igényesek, legyen bármilyen jó is egy történet, ha a fogalmazás pongyola, ha fordító- ordítóan hibásan dolgozik, ezek ma már határozottan irritálnak.
A ti könyveitek igényesek közé tartoznak és az egyik /nem reklámozom/ kedvenc írom könyveit is ti adjátok ki, de tudnák ellenpéldát is írni, persze ki mit szeret, azt embere válogatja
Dátum: 2008.10.21. 18:32:57
Látom akkor nem egyedi az esetem, fura de legalább kijött ez a hiba, remélem mielőbb orvosoljátok.
Dátum: 2008.10.21. 17:27:46
Igen arra, eltévesztettem , de arra. Az érte kapott TP-sem kaptam meg.
Dátum: 2008.10.21. 17:25:58
Nem értem míg a blogba írtam addig 6 vadászatom lement, de az értük kapott LE nincs sehol , a vadászatok nullázodtak, nem támadott senki sem! Hiszen alacsony Ép-n voltam . Orvosoljátok vagy adjatok magyarázatot . köszönöm előre is.
Dátum: 2008.10.21. 17:10:44
Az a baj a mai fiatalok ritkán vagy egyáltalán nem vesznek a kezükbe egy könyvet sem, ez vonatkozik az ún. Celebek által írt "hú kétszer voltam a Rötölö-klubbon vagy Tévé-örök másodikon /mindkettő szándékosan így/ aztán milyen nagy sztár vagyok és most megosztom veletek minden titkomat" könyvekre is. Szomorú dolog ez, de ha egy filmes fórumot olvasol meglátod, hogy sokan nem is tudják az adott film valójában egy nagyszerű regény elcs*szett adaptációja, és csodálkoznak, hogy ez létezik, kivéve az esetlegesen agyonreklámozott könyveket, de elolvasni azt sem olvassa el, csak tud róla. a mai felgyorsult világban sajnos sokaknak /főként 12-25 éves korosztálynak lassú az olvasás ugyanezt filmen 1-1.5 órában megnézheti, ha ez nem ugyanaz az sem érdekli. A világ ez irányban mozdult el a felgyorsult, információs forradalom után. Sajnos magamon is észreveszem még fiatalabb koromban /most 33 vagyok/ rengeteget olvastam ma már nehezen rágom végig egy-egy könyvön legyen az bármily nagyszerű is, persze ehhez az is hozzájárul időm is kevesebb van rá, de azért sokszor jólesik egy-egy regény kézbevétele, elolvasása, az ember utána elégedetten hátradől, ez jó volt. a film sose nyújtotta azt az élményt amit egy könyv tesz. Sorolhatnák példákat, de nem teszem. A társadalomnak szüksége van ugyanúgy a szórakoztató irodalomra és szépirodalomra is, mint az ismeretet szélesítő munkákra.
Dátum: 2008.10.20. 22:41:22
Melyik szörny leírása ez: "gömb formájú, sok szemű, varázserővel bíró lény"
Beholder mágus
Rakshallion főmágus
Kyorg ősmágus
Éjmágus
Tudnom kellene? Általános műveltséghez tartozik?
Dátum: 2008.10.20. 15:41:33
Földrengés 400-as években, bár ma már úgy tartják barbár támadások "lapitották" ki. Amúgy Claudius alapította