Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Dátum: 2008.12.26. 13:11:16
Mi a "statue of lierty" másik neve ?
miss apple
miss new york
miss liberty
miss amerika

Liberty
Dátum: 2008.12.26. 12:06:00
Melyik faj GONOSZ?
Ember
Kobold
Törp
Elf
Attól függ hol...
Hol született Giacomo Puccini?

Genova
Lucca*
Ancona
Velence

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból! Csak érdekességként rakom be, Kiesett a kérdésem, erre ezen a héten a magyar wikiben kiemelt szócikk lett Puccini, nem én vagyok a főszerkesztő szóval, ha kicsit később teszem fel, lehet nem esik ki.
Jó ötlet ez a topic, Cirip, mégy egy amit figyelhetek és segíthetünk ezáltal is Hatsepsutnak.
Dátum: 2008.12.23. 12:10:09
Kedves Sir Ny, a bűvös kocka vagy az elektromos mozdony van /volt/ olyan hatással a világ életére , mint a puskapor vagy a papírpénz?
Dátum: 2008.12.22. 08:14:52
Deréktól felfelé ember, alsó teste ló. Ez a lény a...
inukornis
hidra
hárpia
kentaur

unikornis
Dátum: 2008.12.21. 10:09:11
Mi az Áramerősség mértékegysége?
Ohm
Volt
Amper
Kitudja???

Az utolsó igénytelen választ javítani kellene.
Dátum: 2008.12.20. 10:51:20
Mutatok rá példát, hogy az általános tudást igénylő kérdések se biztosak /nem esett ki (még), de elszomorító:
Ki volt Jan Hus (Husz János)?

Cseh pap, egyetemi tanár, vallásreformer
Lengyel szabadságharcos, forradalmár
Szlovák síelő, olimpiai bajnok
Szlovén festőművész, az op-art képviselője

A kérdésre eddig 26 jó és 24 rossz válasz érkezett.

A jó választ nem adom meg, csak lehet gondolkozni (bár tudom 14-15 évesek is játszanak, talán nekik nehezebb)
Évek óta Honfoglalózóm és őt nehezebbnél nehezebb kérdések is vannak, s ott nincs idő Googlére, wikire, de egy ilyen kérdésre lehet tudni a választ.
Dátum: 2008.12.20. 10:30:57
Hatsepsut: én meg most adtam újabb hármat.
Dátum: 2008.12.20. 10:29:53
Melyik filmben nem játszott Nicolas Cage?
Drágán add az életed
Angyalok városa
Első állomás Las Vegas
Álarc
Filmek címei: Las Vegas, végállomás, ÁL/Arc ha már felteszed a kérdést jól tedd fel.

Mennyi egy láb?
kb. 5-17 cm
kb. 63-80 cm
kb. 50-62 cm
kb. 18-34 cm

Melyik: Különböző lábegységek [szerkesztés]

* bajor láb
* bányaláb
* bécsi láb (31,6 cm)
* budai láb
* erdélyi láb
* erődítményláb
* királyi láb (31,26 cm)
* mérnöki láb
* nagyszombati láb
* párizsi láb
* pozsonyi láb (31,6 cm)
* rajnai láb
* római láb
* szűrszabóláb (1/2 sing; 31,1 cm)

--

* angol láb (foot) = 0,3048 m
* badeni láb (Fuss) = 0,3080 m
* bajor láb (Fuss) = 0,291859 m
* belga láb (pied) = 0,2868 m és 0,32485 m
* francia láb (pied) = 0,3248 m
* holland láb (voet) = 0,2831 m és 0,313947 m
* japán láb (konsa saku) = 0,3036 m
* kínai láb (csi) = 0,3181 m és 0,33m és 0,358 m
* magyar láb = 0,316081 m és 0,2979 m
* osztrák láb (Fuss) = 0,316081 m
* porosz láb (Fuss) = 0,313853 m
* svéd láb = 0,296901 m
* szász láb = 0,283190 m

Mi vagy ki az abo?
Ruhamárka
Egy bizonyos ország őslakosa
Egy speciális életformát követő ember szleng neve
Bogárfajta

nem tudom / Egy bizonyos ország őslakosa- kérdező szerint ez a jó/ ausztrál őslakos: Aboriginal, amúgy Turku finn város svéd és régi neve: Abo. Ausztrália, ne azt írjuk egy bizonyos ország.
Dátum: 2008.12.20. 09:00:02
Jó reggelt mindenkinek! Hátha nem volt fent hasznos link a West-hez: http://hu.weststats.com/ Nem mindent fordítottak le, de érthető.
Dátum: 2008.12.19. 12:14:54
Nincs mit.
Dátum: 2008.12.19. 11:56:47
Lépj be egy városba, mi messze nyugaton vagyunk (most tele vagyunk sajna: City of God), akkor csak 250$.
Dátum: 2008.12.19. 11:34:40
A the-Westen engem is megtaláltok Jeremiah Cox néven futok illetve szamaragolok.
Dátum: 2008.12.18. 22:26:59
Ráadásul Karácsony környékén, amikor sokan utaznának olyanok is akiknek munkájukból kifolyólag nem kell, tehát ingáznak. Az országot egy értelmetlen sztrájkkal még inkább rossz helyzetbe hozzák, miért ki kapott jutalékot /néhány fejesen kívül/ amikor a privatizáció elérte a munkahelyét. Szerintem, senki sem, oké volt kárpótlási jegy meg nyereségrészesedés, már ahol, de ezek nem a privatizáció miatt kapott juttatások. Szóval bárki aki nem vasutas is nyugodtan ugyanannyi alapon követelhetne a befolyt összegből pénzt. Kellemetlenséget okoznak, könyörgöm egy buszt indítanak egy 5-6 kocsis szerelvény helyett, az embereket arra kényszerítik, hogy az állóhelyekért veszekedjenek, és ha valami tragédia történik, mr. Gaskó fizeti, ő lelkiismerete nyugodt lesz . Igazából, ha parlamentben lenne eszébe nem jutna a sztrájkfelhívás, adjon neki valaki mandátumot aztán nem rabolja mások idejét, lefutott dolgokkal.
Dátum: 2008.12.18. 08:17:40
Szerintem változtatnak rajta, lehet rosszul lett beprogramozva a Béke-csarnoka, sajnos nekünk pl. nincs más lehetőségünk ,mint felépíteni, kimaxolni. Nálunk is van prémiumos játékos hidd el, én is voltam egy darabig /az első egy hónapban/, de most nem tudok az lenni.
Dátum: 2008.12.18. 08:06:02
Valószínű, hogy aki ezzel a problémával szembesült, ott kiszemelt áldozat, már háborúzik és felhúzták a béke csarnokát, ez legalább az igazságtalan, több /néha 4-5 / frontos háborúkat megakadályozza. Így viszont hiába akarja békekötés után újra lefarmolni, mert jó darabig nem teheti, meg azzal szövetséggel. "Visszajáró vendég" azalatt az idő kénytelen más támadható szövetséget keresni. Így szerintem inkább most lesznek tényleges, nem csak rablóhadjáratok szintű háborúk. Nekünk pl. ELIT ellen eddig sem volt esélyünk, ketten-hárman tudnánk párat a csúcsragadozók közül megtámadni, de az állandó 15% miatt ez sem ment. Nem is ők okozták a legnagyobb gondot, /hiszen keveset raboltak/ hanem ezt kihasználandó más szövetségek akik erre szintén betámadtak, és mivel erősebb tagjaink le voltak kötve könnyűszerrel levertek minket. /és ők már nem keveset hanem dupláját vagy többet vitték mint a top klánok./ Szóval nektek lehet, hogy nem kedvezett a változás /egyszerre nem megy a sok kisebb elleni háború, amely összegezve többet hoz a konyhára, mint egy-egy erőfitogtató meccs, mert ugye vegyük a focit szép-szép a Liverpool-Arsenal rangadó, de egyik sem ebből az egy meccsből nyer bajnokságot. Így most megmarad a játék élvezete egy másodosztályú csapatnak is. Így aztán valamennyire jogos sirámot, ne kritizáld kérlek, nálunk sokan kiléptek a szövetségből, mert állandóan csak kikapunk, a több frontos háborúk miatt. Laurie
Dátum: 2008.12.18. 07:33:28
5 kupac széne meg 5 kupac széna összehordva hány kupac széna?
5
1
10
2
elég sok ilyen van, ez meg helyesírási hibás is széna

Melyikük nem sci-fi író?
Philip K. Dick
Isaac Asimov
R. A. Salvatore
Frank Herbert
R. A. Salvatore is írt sci-fit idézet:"1982-ben kezdett írással foglalkozni, ekkor született meg a A negyedik mágia viszhangja című regény kézirata. A széleskörű ismeretség 1987-ig váratott magára, amikor is kiadja első regényét a TSR. A TSR akkoriban keresett valakit a Forgotten Realms világában játszódó második regényének megírásához, amelyre végül Salvarore-t kérték fel 1987 júliusában. Utána több könyvet is írt a Forgotten Realms világában, és más világokban, a Magyarországon is nagy sikert arató Démon sorozat szintén egy hasonló fantasy-világban játszódik. Írt két regényt a Star Wars univerzumában is, az egyik a filmsorozat második részének, a Klónok támadása regényváltozata. "
Ezen kívül a mágia viszhangjai sorozata is sci-fi.
Dátum: 2008.12.17. 22:18:23
Én személy szerint nem szoktam semmilyen szövetség tagjaira ráállni, kivéve ha vadászni indulok ilyenkor valóban top karaktert keresek, hogy nyugodt legyen. Ha te azt látod, hogy szövetségünk tagjai naponta támadnak titeket, nyilván oka van. Nem tudom, hiszen nem árultad el melyikről van szó. De nyugodtan. Egyszer minden megtörik.
Dátum: 2008.12.17. 21:19:26
Az elöttem hozzászolóknak: Nézzük pl. a mi szövetségünket a Törött Szívet ,nem vagyunk bent a top 20-ban, ahhoz elég nagyok vagyunk, a nagyok betámadjanak minket, igazából alig van pluszban a lélekkútunk, a csúcs az volt amikor 9 háborút vívtunk egyszerre és egyiket se mi kezdeményeztük. állandóan 15% voltunk, mert a nagyok támadását, kisebb szövetségek követték, így az erősebb tagokat pl. engem, levertek top klánok tagjai, nem tudtunk a kisebb klánok csapatai ellen segíteni a gyengébb tagokat. Ez van, nem kellene más csak egy olyan szabály egyszerre 3 hadűzenet, háború lehet érvényben, mindjárt lenne esélye az olyan szövetségeknek, mint a miénk.