Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Dátum: 2009.01.09. 09:28:22
Sehol az ígért Nabucco és sehol Déli Hullám, de ez a válság Európát /beleértve Oroszországot is/ arra fogja ösztönözni ,hogy minél előbb megépítse ezeket, a gáz és kőolaj vezetékeket.Megértem én, a kormány a Vajdaságban élő magyarokat segíteni akarja és ad el Szerbiának (aki nem tárolt, lehet bár nem emlékszem pontosan, de a Délszláv-háború során az amcsik mintha tározóikat bombázták volna, de lehet, hogy azok csak kőolajfinomítóik voltak) , de ha elhúzódik a válság az ország lakosainak honnan lesz? Meg fog emelkedni a gáz ára. Föld lakossága már úgyis az unokái tartalékait használja nemcsak Földgáz hanem Ivóvíz, Olaj, Szén, Tiszta levegő tekintetében is. Lehet háború a vége? Nem hiszem, igaz Oroszország már nem az-a félszeg, identitását kereső állam, mint Jelcin idejében. Egy Grúziát még elnézett a világ, de Ukrajna jelentősebb ország, ne feledjük az USA-ban is rengeteg ukrán él. Oroszország a Krim-félsziget hovatartozása révén sem lépett fel katonai erővel, Ukrajna ugyanis jelentős gabonával, stb. látja el máig, Oroszország sarkalatos pontja ugyanis az éghajlata. Próbáljon meg valaki szabad földön paradicsomot, kukoricát termeszteni Moszkva környékén.
Dátum: 2009.01.09. 08:04:16
Ki játssza az X-Men filmekben Loagn-t, a Farkast?
Russel Crowe
Pierce Brosnan
Nicholas Cage
Hugh Jackman

Logan, és csak magyar fordításban Farkas, amúgy Wolwerine (Rozsomák).

Ki adta ki a Józan Ész ( Common Sense ) című röpiratot?
John Locke
Thomas Jefferson
Thomas Paine
Thomas Hobbes

Becsülöm a gondolkodós kérdéseket, de ez speciális.

Melyik a legismertebb (az egyetlen kánoni) evangélium az alábbiak közül?
Péter evangéliuma
Bertalan evangéliuma
Fülöp evangéliuma
Lukács evangéliuma
Kánoni megtévesztő, a témát kevésbé behatóan ismerő számára. Nem kell a zárójeles szöveg.
Dátum: 2009.01.08. 14:34:19
Nem másoltam, mert azt hittem jó válaszom lesz benne: Mire jó a sebgyógyítás?
Négyféle válasz között volt két karakterrel kapcsolatos, valamint gyógyíthatod vele az állatodat, ezt jelöltem jónak. Ám: Válasz helytelen: Gyorsabban töltödik vissóza az állatod életereje. Nézz már utána, pontos legyen a kérdésed, a másik egy 1-3 szintű vagy alacsony tanulással rendelkező játékos honnan tudhatná. Rengeteg ilyen típusú kérdés van. (sajnos)
Dátum: 2009.01.08. 13:20:34
melyik cég szlogenje : "gyorskölcsön készpénzben!" ?
Cetelem
CiB
OTP
Provident

Egyrészt reklám (ráadásul uzsorakamatot szolgáltató cég), másrészt helyesírás.

Mennyi ideig tartott a 100 éves háború?
pontosan 100 év
kevesebb mint 80 év
kevesebb mint 100 év de több mint 80 év
több mint 100 év

Sokféle változatban létező kérdés.
Dátum: 2009.01.08. 12:58:37
Kizártam a többit én is Google nélkül, de akkor is speciális és köpködős. Javítással, válaszlehetőségek átvariálásával maradhat, de mint írtam döntse el Hatsepsut.

Amúgy meg kellene ismerni ismeretlen írókat, mi az ha nem érdektelen lexikális tudás fokozat, csak, hogy ehhez is hozzászóljak. Csak az ismeri őket : akinek személyes élménye fűződik hozzá, lakhelyén született, stb. Én sem teszek fel olyan kérdés. Ki volt Nagy Gáspár? Pedig kistérségem szülötte, Kossuth-díjas költő, író, stb. Mert tudom Google nélkül nem lehet megfejteni, és a Miklós is írta ne tegyünk fel olyan kérdéseket, van már rá kategoria: Érdektelen, lexikális tudás.
Dátum: 2009.01.08. 12:43:46
Idézet: Kaoszfatty - 2009.01.08. 12:28:00
Idézet: Darkshade - 2009.01.08. 10:58:49


A putty milyen típúsú program?
stratégia
tetris
terminál
köpködős

Ez viszont törlendő baromság, kérdést sem értem és aki beengedte? Ah, mindegy, hiába koptatjuk itt, jópáran ilyenek miatt a billentyűt.



a PUTTY egy terminál program, és nézz utána mielőtt lebaromságozod, az egyetemen 4 éve használom, több ezer magyar diákkal együtt.


Nézd meg a válaszlehetőségeket, köpködős. Mi ha nem baromság így. Speciális, én nem halottam róla, és szerintem sokan nem , ha betűszó azt illik így írni: PuTTY

Angol Wiki ír róla magyarul csak kliens programot találtam, le meg nem töltöm megtudjam mi az:
PuTTY is a terminal emulator application which can act as a client for the SSH, Telnet, rlogin, and raw TCP computing protocols. The name "PuTTY" has no definitive meaning[1], though 'tty' is the name for a terminal in the Unix tradition, usually held to be short for teletype.

PuTTY was originally written for Microsoft Windows, but it has been ported to various other operating systems. Official ports are available for some Unix-like platforms, with work-in-progress ports to Classic Mac OS and Mac OS X, and unofficial ports have been contributed to platforms such as Symbian [2] [3] and Windows Mobile.

PuTTY was written and is maintained primarily by Simon Tatham and is currently beta software. Licensed under the MIT License, PuTTY is free and open source software.
Erről ennyit, tőrlendő vagy, ha Hatsepsut úgy érzi nem speciális akkor javítandó.
Dátum: 2009.01.08. 12:17:21
Idézet: Mortu - 2009.01.08. 11:39:27
Ha már javítasz, akkor: Föld nagybetűvel
én kivenném belöle.
Dátum: 2009.01.08. 11:27:55
Mi az a oscillococcinum?
mcdonalod's menü
játék
gyógyszer
internetes játék

Mai termés eddigi nyertese.

Mikor volt a normandiai partraszállás?
1943 Június 4 6:00
1944 Június 4 6:00
1944 Június 6 6:00
1943 Június 5 6:00

Eszembe jutott erről egy jó kérdés: Hány katonát vesztett a Szovjetúnió a II. VH. alatt? Név szerint kiket?

Melyik a főld második legnépesebb országa?
Kína
Oroszország
Brazília
India

Föld. Ez az ember Nobel-díjat érdemelne, rájött a földön kívűl is vannak országok. Amúgy egy évtizeden belűl az első lesz a második és a második egy helyet előre lép. Ha már kritizáltam a kérdés helyes megfogalmazása: Melyik a második legnépesebb ország? (felesleges a Föld, ráadásul hibásan leírva.)
Dátum: 2009.01.08. 11:04:44
Köszi, javítottam, nem én pontoztalak le, de plusz pontot nem adok, a hozzászólásra.
Dátum: 2009.01.08. 10:58:49
Ki volt Botond-Bolics György?
Katonatiszt
Fizikus
Író
Szakács
Megint okosabb lettem.

A putty milyen típúsú program?
stratégia
tetris
terminál
köpködős

Ez viszont törlendő baromság, kérdést sem értem és aki beengedte? Ah, mindegy, hiába koptatjuk itt, jópáran ilyenek miatt a billentyűt.

tüz esetén kit kell hívni?
a szomszédot?
a postást?
senkit?
a tüzoltokat?

Nagy kezdőbetű, kérdőjel felesleges a válaszokban, helyesírás: tűzoltó, tűz.
Dátum: 2009.01.08. 10:29:44
Mennyi a 2x2x2-Rubik kocka kirakásának rekord ideje?
5 mp.
7 mp.
23 mp.
2,5 mp.

Amennyi idő alatt rossz kérdést nyomnék erre, ha tudnék.
Dátum: 2009.01.08. 09:44:53
Melik magyar királyt nevezik MÁSODIK honalapítónak?
I. (Szent) László
Károly Róbert
I. (Nagy) Lajos
IV. Béla

Hogy-é irtad ecsém, olyan izös-parasztos lett :Melik? Meg suttogva is mondhatod: második.

Meddig él egy házilégy?
10 nap
14 nap
3 nap
5 nap

Míg egy légycsapóval nem találkozik.

Kinek a nevéhez fűződik a következő szállóige: "Cogito ergo sum" - "Gondolkodom tehát vagyok"?
Isaac Newton
Theodore Roosevelt
René Descartes
Jean-Jacques Rousseau

Párszor már szerepelt, bár ez a legjobb a klónjaiból.
Dátum: 2009.01.07. 11:46:10
Ki nyerte meg 2004-ben a Nemzeti Futball ligát (NFL-t)?
Atlanta Falcons
New England Patriots
New Orleans Saints
Indianapolis Colts

... tudni kellene?
És ezt:
Ki énekli A Gyűrűk Ura című film első részének végefőcím dalát?
Enya
Cher
Dido
Shakira

Melyik focicsapatot hívják Királyi Gárdának?
Real Madrid
Juventus
A.C. Milan
Barcelóna

Barcelona
Dátum: 2009.01.07. 11:12:36
Kérdést védendően G. W. Bush már leköszönő elnök, a z új elnök (igaz nem miniszterelnök) B. Obama, az, hogy még nincs beiktatva (ha nem történik valami rendkívüli, be lesz. ) egy dolog, de már megválasztották.
Dátum: 2009.01.07. 11:09:05
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.07. 10:43:09
És ki tudja, még akár el is avulhat.


Ahogy arra már volt példa, szerintem helyesíráshoz kellene kötni. Vicc volt, de kevesbbet kellene
javításra javasolni.
Dátum: 2009.01.07. 11:03:18
Idézet: Dell - 2009.01.07. 11:00:44
Ki a United States of America új miniszterelnöke ?
George Washington
Barack Obama
Bill Clinton
Franklin D. Roosevelt

Nyugodtan lehet rövidíteni USA-nak, így borzalmasan hangzik. Egyébként meg bármikor elavulhat a kérdés, szóval lehet törölni. Külön dicséret illeti a kérdezőt az elmés válaszlehetőségekért.


Rendszerváltás is volt?


Az, hogy afroamerikai lett az új elnök, már az.
Dátum: 2009.01.07. 11:00:02
Mi a muslica....... ?
mértékegység
gyümölcslégy
dísznövény
vallás

Bár ez hívatalos, de igen elterjedt muslinca. /pl. én eddig így ismertem, de most tanultam valamit./ Sok pont nem kell, tudom úgy rövid de: Mi a muslica vagy muslinca? Így már elég hosszú.

Minek a titáni istennője Gaia?
a Nap,a Hold és a csillagok
a vadászat
a káosz
a Föld

A jelző nem kellene, mert így nagyon fura, barokkos vagy Minek az istennője a görög mitológiában Gaia , a titán?

Hogy hívják Naruto fő riválisát?
Sasuke
Haku
Lee
Neji

Neeee.
Dátum: 2009.01.05. 20:18:12
mi son goku a dragon ball főszereplője?
saya-jin
android
namek
ember
Érdektelen, helyesírás!

Mikor készült " A gonosz lady " című film ?
2001
2005
1983
1973

Rétegtudás, speciális.
Dátum: 2009.01.05. 19:23:48
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.05. 19:15:49


Hol található a Borobudur?
Jáva*
India
Borneó
Szumátra

miről híres, h nekem ezt tudnom kéne?


A világörökség része, Buddhista templomkomplexum. amúgy igazad van .
Dátum: 2009.01.05. 19:18:47
Nem tudom. Ha hegyesedő füleid és arisztokratikus arcod van: tünde /elf/ vagy tételezi fel a kérdésfeltevő.
Ergo ha alacsony és szakállas csak törpe lehetsz, főleg ha fejsze is van nálad és így tovább , csak rámutattam az állítás bizarrságára.