Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darkshade

Dátum: 2010.01.05. 09:54:30
Milyen formában található meg a természetben az aluminium?
aluminium érc
bauxit
mi az az aluminium?
nincs ilyen anyag

Törlés. Egyrészt: alumínium, a másrészt, a válaszok milyenségét úgyis láthatja bárki.
Dátum: 2009.12.29. 15:16:38
Kérdés így szólt: Mikor érik a cseresznye?
Válasz a négy évszak volt.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: nyáron
Na most cseresznye érése: május vége-július eleje
A meteorológiai nyár: Június, Július, Augusztus.
A csillagászati nyár: június 21. – szeptember 23
Tehát a válasz semmiképpen sem pontos: Hanem helyesen tavasszal és nyáron lenne.
Dátum: 2009.12.14. 08:28:09
A Távoli csillagok istenei című mű kinek az írása?
J. R. R. Tolkein.
Isac Asimov.
Gertler Endre
Erich von Daniken.

Please neveket helyesen, Isaac Asimov, J. R. R. Tolkien, a másik pedig: Gertler Endre hegedűművész helyett egy másik író szerepeltetése helyesebb lenne.
Dátum: 2009.12.13. 09:04:30
Mit jelent a fiumara kifejezés?
ingadozó vízjárás
ez egy állatfaj
növények egy csoportja
ilyen nincs

Ha nincs, ne kérdezd!

Ki fordította le a Gyűrűk Urát?
Serflek Szabolcs
Varsányi Mária
Göncz Árpád*
Sólyom László

Nem teljesen igaz: Réz Ádám kezdte el a fordítást, 1-11 fejezet után vette át a stafétát Göncz Árpád, de a verseket (ami azért van benne jócskán) Tandori Dezső fordította.
Dátum: 2009.12.08. 11:19:06
Sajnos én is borúlátó vagyok e tekintetben, épp a napokban néztem meg az Age of Stupid nevű dokumentumokból összeollózott filmet, igen ha így halad a film 2055-re teszi kihalásunkat, de én még plusz 50 évet jósolok az emberiségnek. Az ember az egyetlen olyan élőlény (a vírusokon kívül- bár náluk tudatról nem beszélhetünk) amely tudatosan elpusztítja saját magát. Olajra és más szénhidrogénekre épül az egész világ, de 30 év múlva nem lesz már belőlük. Alternatívák lennének de az olajlobbi nem vállalja ezt be, profit és az általa termelt még több profit számít csak. Koppenhágában most rendeznek egy konferenciát, de melyik ország nem írta alá a Kyoto-i egyezményt: segítek: USA (és Ausztrália) na most se fognak egyességre jutni, mert ott meghamisították a klímaváltozás mutatóit és országos csatornákon lobbiztak ellene (Ahogy előtte a Philip-Morris is tette a cigaretta káros hatásaival), a nép meg elhiszi ami a médiában elhangzik.

Még valami: Minden ország rendelkezik egy bizonyos mennyiségű szennyezés kibocsátási rátával, na most a világon az első aki eladta egy bizonyos részét ennek a rátának egy másik országnak, kis hazánk volt.(Belgiumnak). Azóta mások is követték ezt a gyakorlatot, de akkor is ez a szégyen, hogy ilyet is lehet csinálni.
Az emberiség ki fogja magát és a föld ökoszisztémáját irtani, ez van.
Thanks Mortimer : Ok, még szerencse amiket akkor befogtam sajtoltam is.
Denisa : Igen nálam is szerepel az eseményekben: Ma, 11:25 Halálgömb 50. szintre lépett!
De most este ismét csak 49. szintű. Így az eseted nem egyedi probléma.
Dátum: 2009.11.25. 09:19:31
Ki játszotta a Gladiátor című filmben a főszerepet?
Jack Nickolson
Russel Crow
Mel Gibson
Ian McKellen

Ebben a formában egyikük sem. Crowe, Nicholson. Ha valamit megkérdezünk alapvető lenne a nevek (bármilyen) helyesen írása.

Melyik nem humorista?
Nádas György
Hajós András
Fábry Sándor
Hajós Alfréd

Fábry inkább Showman, Hajós András meg zenész, Nádas György az egyetlen kimondottan humorista közülük.


A Google-val a google szóra keresve kb mennyi találat lesz?
1 000 000
2 700 000 000
100 000 000 000 000
100 000 000

No comment. 351 000 000 jött ki. beállításoktól is függ. Törlés.
Dátum: 2009.11.24. 08:15:58
Melyik műnek van kevesebb mint 3 része?
GTA
LOTR
Fallout
Diablo

Nem egyértelmű. Érdektelen, változik. Lehet még az idén, Játékokra gondol? Könyveknél Diabloból van 3. Játék: a Gyűrűk urának számos feldolgozása volt 1988-tól. Törlés
Néhány v1-es gyöngyszem(Szövetség):

(Dr.)House's Deus Ex
Tagfelvétel csak protekcióval......-.-
Vagy ha hasonlítasz Remy-re, de slussz.......-.-

süttü rüttü
ööö

Csak játék
Bárki aki a játékért játszik
Feltétel nincs

I.K.SZ
A mi szövetségünk arra törekszik hogy a legjobbak közt szerepeljen .Azok jöhetnek akik a gyémánt hordába vannak csak ennyi a feltétel .

MEHET A SZESZ!!!
Mindenkinek aki nem veti meg az alkoholt.
De azert csak mertekkel!!!!
MEHET A SZESZ!!!


nació de la muerte
Ez egy szövetség!!!

Új világrend hatalmasai

Ne hagyjuk, hogy a sok fehér és vörös végképp lemossa a térképről a zöldeket, ezért gyere Te is és
CSATLAKOZZ hozzánk!!!
Dátum: 2009.11.22. 09:28:30
Melyik év volt szökőév kérdésre ezt kaptam: Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Obelix

Bár lehet a hibajelentéshez kellett volna inkább írnom, hónapokkal ezelőtt arról volt szó ezt a hibatípust kijavították.

Magyarország egyik legmagasabb hegycsúcsa, a Kékes hány méter magas?
965
1014
1000
1079

Felesleges szó: egyik

Az alábbi nemzeti eposok közül melyik spanyol ?
Igor-ének
Roland-ének
Gudrun-ének
Cid-ének

eposzok
Dátum: 2009.11.21. 12:00:45
S remélhetőleg minél előbb megépül végre teljesen, nem csak a Szekszárdi Duna- híd ,városom mellett keresztezi majd az M8-ast.

Warfoki: talán a Rumcájszra gondolt az illető, de egy törlést megér.
Dátum: 2009.11.20. 08:25:09
A Galaxis Útikalauz Stopposoknak című könyv vers idézeteit ki fordította le magyarra?
Váradi József
Kisvári Péter
Molnár István
Kovács Gábor

Újabb nagyszerű példa a SPECIÁLIS-ra, miért kell ilyet átengedni? Ha jelezve van, volt bent hagyni a kvízben? Most szaladjak el egy könyvesboltba vagy könyvtárba 5 perc alatt? Oké ez szerepel a wikipedián: A mű idézetei Molnár István fordításából származnak. De ez nem biztos, hogy mindegyik versre igaz egyrészt /Van szerintem amit nem Douglas Addams költött, hanem mottóul szolgál, valamint több kiadást is megért s nem biztos ugyanaz fordító fordította/, másrészt, még ha igaz is akkor sem tartozik az általános tudás témakörébe.

Mi az a varázsgomba?
Egy hallucinogén anyagot termelő élőlény/növény.
Nem létezik semmi ilyen, csak a képzeleted szüleménye.
Mesebeli repülő lény.
Amiben a hupikék törpikék laknak.

No comment, értitek miért kellene törölni.

Hol volt a 2008-as nemzetközi kutyakiállítás Budapesten?
Moszkva tér
Nem Budapesten volt, hanem Szegeden.
Hungexpo
Móricz Zsigmond körtér

Törlés. Rég volt, érdektelen tudást tartalmaz amellett aki nem kutyarajongó/tenyésztő vagy nem budapesti honnan tudhatná.
Dátum: 2009.11.19. 14:11:26
A dzsámi kiknek a temploma?
Magyaroké
Törököké
Bulgároké
Oroszoké

bolgároké és minden iszlám hitű temploma lehet ez magyar, bolgár, orosz vagy török is.

Mekkora a Kinizsi Százas teljesítménytúra (100 km táv, 2775 m szintemelkedés) szintideje?
24 óra
12 óra
attól függ mekkora a hó
48 óra

Most vegyek részt rajta, hogy megtudjam? Speciális, törlés. Azt sem tudom hol van ez a túra, milyen túra gyalog avagy biciklis vagy esetleg autós, én sem írom be kérdésnek hogy a Hegyhát 50-et mely napon rendezik meg 30 éve vagy hány kilométeres a Mikulás túra. Aki az ehhez hasonló kérdéseket átengedi /admin-Hatszepszut vagy akik értékelik/ gondolkodjon el azon mit is jelent a speciális.
Dátum: 2009.11.18. 18:47:39
Én bevallom régóta max. VF-el tolom Kb. 10-12 szint óta, akkor elsősorban kényelmi okokból fejlesztettem ki /Azért, hogy lemaradjak messze a Toptól/, van számos előnye, hogy csak a legnagyobbat említsem több LE- több fejlesztési lehetőség egy szinten belül, ugyanakkor igen megvannak ennek is hátrányai pl. 4-5 szintes küldetéssel sokkal jobban szenved egy VF-es karakter. De mindig bedobtok valamit reform címén ahelyett előre át lenne gondolva a hatása. Lásd kivégzés-reform, felejtés-reform, stb. Aki eddig áldozott rá, nem véletlenül tette. Nem a VF hatását kellene megszüntetni, hanem a bajnokit kellene megreformálni. Esetleg valami olyan kompenzációt adni azoknak akik sem VF-et, sem pedig szingulárist nem használnak (egy szingulárist használó karakter nehogy már előnyt kovácsoljon ebből, mikor az szintén egy tudatos döntés-alternatíva) ami némileg segíti az erre áldozni nem akaró (A nem tudót nem említem, mert olyan szerintem nincs) karaktert, talán szerencse vadászatkor VF-el szorzódjon Pl max 50 -es VF-nél csak fele arányban érvényesüljön. Most magam ellen beszéltem, de ennél drasztikusabb megoldás ne legyen, mert akkor megint mehet a kukába egy túlélési alternatíva. Bajnokin viszont a találatoknál kellene valamit variálni a VF függvényében. (Aki nem fogja vissza magát, harcban erősebb)
Dátum: 2009.11.15. 10:38:38
Ráadásul Jeffrey Stone és R. A. Salvatore
Dátum: 2009.11.15. 10:34:23
Hány része van a Kaptár (Resident Evil) című filmnek?
2
5
3
1

Készül a 4-ik rész, így ez hamarosan nem lesz jó.
Dátum: 2009.11.12. 18:52:43
Azt hiszem, ha ma 1919-es orvosi viszonyok lennének akkor ennek a járványnak is /de ez a madárinfluenzára is igaz/ lenne annyi áldozata mint a spanyolnáthának (legkevesebb 20 millióra de valószínűbb a közel 100 milliós halálozás), de így már szerintem a rendes oltóanyag is ad annyi védettséget, hogy egy nem legyengült szervezet csekély következményekkel átvészeli. A beteg, legyengült szervezetnél más téma van, a szövődmények elsősorban a tüdőgyulladás /de ugyanez áll a normál influenzára is/, ott esetleg be kell oltatni az illetőt SIV vakcinával. De nem valószínű, hogy emberek ezrei halnának bele. A madárinfluenza vakcinái még mindig a raktárakban porosodnak...
Dátum: 2009.11.10. 09:02:44
Ki énekli A Gyűrűk Ura című film első részének végefőcím dalát?
Shakira
Cher
Dido
Enya
Speciális.
Dátum: 2009.11.09. 18:20:19
Hány évad készült "A kamélon"/ "The pretender" című sorozatból?
Nem sorozat volt
Egysem
2
4

Speciális, hibás helyesírás, tagadó válaszlehetőség (ha nem sorozat volt és ha egy sem akkor miért kérdezed) megér egy törlést.