Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ráksi

Oldal: 1
Dátum: 2009.06.29. 18:22:51
Hmm. Értem. Nem örülök.
Dátum: 2009.06.29. 04:56:13
A jelenlegi kvízolimpián 49 helyes választ értem el. Az egyik kérdés hibás volt: "Melyik nem objektumorientált nyelv?" A felsoroltak közül 2, azaz kettő nem volt az. Amikor megláttam az egyiket, rögtön ráklikkeltem. "Természetesen" a kérdés feltevője szerint a másik volt a helyes válasz. Tehát a helyzet az, hogy jól válaszoltam, de mégis hibás lett a krdés. Ilyenkor mi a teendő?
Dátum: 2008.12.16. 17:00:04
3 győztes csatám eltűnt. Alapvetően nem lenne baj, de szövetségi háborús csaták voltak, és nagyon kellettek volna, mivel -6-on állunk.
Dátum: 2008.12.08. 14:57:55
Lehet, hogy erről volt már szó, de nem volt kedvem végigrágni 65 oldalnyi hibabejelentést. A problémán az, hogy harcban állunk egy szövetséggel. Szinte soha senkit nem tudok megtámadni, mert állítólag kevés az ÉP-jük. Egy idő után gyanús lett a dolog, és miután nem sikerült megtámadnom, kikémleltem mindig egyet. Gyakran 22-25%-on volt az ÉP-jük. Ez azért jócskán több, mint 15%. Akkor miért nem tudom mégis támadni őket? Vagy van valami szabály, amiről lemaradtam?
Dátum: 2008.12.01. 03:36:24
Érdekes volt olvasni ezt a kis vitát az oprendszerekről. Kb. másfél éve cseréltem le a WinXP-t Linuxra. Először UHU-ra, majd pár hónap elteltéveé Frugalware-re. Nagy megelégedettséggel használom. Sokkal(!) egyszeűbbé vált az életem.

Úgy gondolom, hogy egy mai barátságos Linux rendszer sokkal inkább való kezdőnek, mint bármelyik Windows. Rég elmúltak már azok az idők, amikor még azt lehetett mondani, hogy a Linux informatikusoknak való. Én sem vagyok az, mégis nagyon könnyen megbarátkoztam vele. Bár én inkább az OpenSUSE-t ajánlanám az Ubuntu helyett. Valahogy az utóbbinak számomra nyakatekert a logikája.
"Melyik a legnagyobb távolság az alábbiak közül?"

Nyílván azért nem lett elfogadva, mert nem tartozik az alapvető műveltség kategóriájába a kérdés. Ha a parszek helyett deciméter lett volna, akkor a nincs olyan a válaszok között, ami extra tudást igényel. El kell olvasni, hogy milyen kérdéseket várnak: olyant, ami az általános műveltség része. A fényév az, a parszek nem az (szvsz). Ami után nyomozni kell, az nem jó kérdés.

Az, ha nincs elfogadva a kérdésetek, nem egy ellenetek irányuló merénylet, hanem valószínűleg nem jó a kérdés a játék készítőinek a filozófiája szerint.
Szerintem nem lehett olasz, mivel olyan, hogy olasz (szűkös ismereteim szerint), abban az időben nem létezett. Genovában született, ami ma Olaszország. De hogy akkoriban mi volt, azt nem tudom.

Ui.: Közben megnéztem. Abban az időben Genovai köztársaság volt. Ez a köztársaság a 11. századtól 1797-ig létezett.
Ez igen jó ötlet. Mármint, hogy meg lehet magyarázni, hogy miért lett rossz a kérdés értékelése. Viszont ebben az esetben is jó értékelést kaphat egy kérdés úgy, hogy a feltevője rossz választ adott meg. Már többször futottam bele ilyenbe.
Budapest - Szolnok 3330-as számú személyvonat. A 27-es számú állomás Gyömrő.

0 Budapest-Keleti pu. 6:20
5 Kőbánya felső 6:25 6:26
8 Rákos 6:30 6:31
14 Rákoshegy 6:37 6:38
18 Rákoskert 6:41 6:42
20 Ecser 6:44 6:45
23 Maglód 6:47 6:48
25 Maglódi nyaraló 6:50 6:51
27 Gyömrő 6:53 6:54
30 Mende 6:57 6:58
33 Pusztaszentistván 7:00 7:01
38 Sülysáp 7:05 7:06
40 Szőlőstelep 7:08 7:09
45 Tápiószecső 7:13 7:14
50 Szentmártonkáta 7:18 7:19
55 Nagykáta 7:23 7:31
61 Tápiószentmárton 7:37 7:38
65 Farmos 7:42 7:43
68 Tápiószele 7:46 7:47
74 Tápiógyörgye 7:53 7:54
84 Újszász 8:04 8:05
89 Zagyvarékas 8:09 8:10
100 Szolnok 8:19
A Kvíz kiértékelésével az a bajom, hogy vannak olyan kérdések, amire rossz választ adott meg a kérdés feltevője. Ha alapvetően jónak találom a kérdést, akkor jó kérdésnek elfogadom. Viszont amikor elküldöm a választ akkor szembesülök, hogy rossz választ jelölt meg az illető. Természetesen ebben az esetben egyből azonnal töröljétekre ítélném. De nem tudom, mivel már értékeltem.

10 perccel ezelőtti példa:
Melyik nem Budapest - Szolnok megálló. Fogalmam sincs, de rákeestem az Elvirán. A kérdés feletvője szerint Gyömrő nem az. Pedig az.

Tudom-tudom, az ilyen kérdésnek azonnal rossznak, hibásnak kellene lennie, mert nem tartozik az általános műveltséhez, viszont szerintem az sem baj, ha megtanulja sok ember, hogy hogyan kell gyorsan, hatékonyan információt keresni a neten. Ez a játék ehhez hozzátehetne egy kicsit.
Dátum: 2008.10.02. 01:00:40
Egy kérdésem "Azonnal töröljétek" értékelést kapott?

Hány pár lába van a folyami ráknak? 3; 4; 5; 6

Legjobb tudomásom szerint a rákoknam min. 5 pár láuk van. A folyami rákoknak pont ennyi, azaz 5. Ezt is jelöltem be. Ennek ellenére miért kell törölni?

Ezen a képen meg is lehet róla győződni arról, hogy nem a levegőbe beszélek (természetesen az ollók lábak!):
http://www.bhm.hu/%C9rdekess%E9gek/images/tavak/rak.jpg

Fontosnak tartom még megjegyezni, hogy a kérdés megoldása nem igényel nagy nyomozómunkát. Egyszerűen folyami rák képre kell keresni, és meg kell számolni a lábak számát.
Oldal: 1