Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Orr...

Oldal: 12345678910
Dátum: 2010.05.26. 10:28:19
Ki a Magyar vízilabda válogatott szövetségi kapitánya?
Kemény Dénes
Csapó Gábor
Farago Tamás
Molnár Tamás

Magyar kisbetű, Faragó hosszú ó, és a kérdéshez kéne valami dátum, mert jelenleg ugyan ez a helyzet, de egyszer változni fog.
Dátum: 2010.04.27. 09:54:57
Kedves pinterdenes!
A helyedben én nem a fórumon tépném a számat, hanem írnék egy privát üzenetet Ösvényjárónak, ami kb. így nézne ki:
"Kedves XY!
Tudom, hogy ez egy játék, mégis arra kérlek, most egy kicsit ne támadj, mert így nem tudok fejlődni, és korlátozott időt tudok csak gép előtt tölteni. Megértésedet köszönöm!
Aláírás"
És nem rögtön a k..a anyáddal és mindenféle fenyegetőzéssel, sértéssel stb. nyitnám a párbeszédet. Nem tudom, hogy zajlott, az egész, csak amit a fórumon tőled és a másik féltől olvastam, az alapján írtam most ezt az ötletet.
Úgy gondolom, hogy elég igaz a mondás: amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
Természetesen ez csak egy tanács, nem kötelező megfogadni.
Dátum: 2010.04.15. 10:46:50
Idézet: Indyke - 2010.04.15. 07:33:31


A "Vihar" című drámát ki írta?
Aiszkhülosz
Madách Imre
William Shakespeare
Edmund Rostand

Szintén spec.

Melyik nép eposza a Roland-ének?
angol
spanyol
római
francia

Szintén....

Melyik isten római megfelelőjéről nem neveztek el bolygót a Naprendszerben?
Aphrodité
Poszeidon
Hephaisztosz
Hermész

Speciális ismereteket igényel...

Szerintem ezek nem spec kérdések. Más kérdés, hogy a Vihar nem dráma, hanem komédia. A Naprendszeres kifejezetten jó. Ha mindenáron bele akarok kötni, akkor csak abba tudok, hogy ha már az első és a negyedik ékezetes, akkor a második-harmadik is az kéne, hogy legyen, vagy fordítva.
Dátum: 2010.04.11. 17:07:51
Idézet: Pietrus - 2010.04.10. 23:56:28
Idézet: Orr... - 2010.04.10. 22:54:02
Hogy lehet, hogy a frissen beidomított állatom Ép-je alig több, mint a felén áll, mikor még egyáltalán nem harcoltam vele?


Én pont nemrég idomítottam állatot, és nem tapasztaltam ilyesmit, a beidomított állat maxon volt és annyin is maradt (10-es bűvös kunyhónál).
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy beidomítod, és be/átlépsz egy szövetségbe, ahol nagyobb a kunyhó. Akkor a maxÉP megugrik, de az aktuális Ép-je marad annyin, amennyi volt.


Nem tudom, már teljkes jogú szövitag voltam, amikor beidomítottam...

Sesshomaru, épp alvilági vermet építünk, a kunyhónk közben nem változott.

Mindkettőtöknek köszönöm a választ.
Dátum: 2010.04.10. 22:54:02
Sziasztok!
Mostanában arra figyeltem föl, hogy az állataim furcsán veszítik az ÉP-jüket. Hogy lehet, hogy a frissen beidomított állatom Ép-je alig több, mint a felén áll, mikor még egyáltalán nem harcoltam vele?
És hogyan veszíthet Ép-t az az állatom, amelyik éppen pihen?
Előre is köszi a választ
Dátum: 2010.04.08. 11:17:39
Ha majd elég nagy leszek hozzá, én is a gyémántokat fogom "szeretni", de az indokom kicsinyes: van 2 gyémánt lélek (mellesleg ugyanazon szöviből), aki rendszeresen támadja szegény úrnőmet. Nem értem, miért, LE-t nemigen rabolnak, viszont a TÖ-jük kb. kétszerese az enyémnek, a szövijük sokkal erősebb a miénknél, vagyis totál esélytelen vagyok ellenük.
Dátum: 2010.04.08. 08:45:10
Mi a latin biblia szó jelentése?

Ez volt a kérdés, a válaszok most nem érdekesek, a probléma ezzel az, hogy a biblia görög eredetű szó.
Dátum: 2010.03.25. 09:47:00
Mi a különbség a v1 és a v2 között?
Ha butácskának tűnik a kérdés, elnézést, minél többet süt a nap, annál szőkébb vagyok
Dátum: 2010.03.24. 12:43:23
Mi a Jolly Roger?
A kalózok halálfejes zászlója
A spártaiak lándzsája
A NASA űrhajója
A gladiátorok sisakja

Szerintem az, hogy az angol tengerészek mit neveztek hogyan, nem fér bele az általános műveltségbe.
Melyik keresztény jelképet nem láthatjuk a templomtorony csúcsán? 28.57%
kakas
buzogány
kereszt
hal
Még nem esett ki, de sajnos úgy látom, ki fog
Dátum: 2010.03.19. 15:50:56
Akár hiszed, akár nem ez így helyes: eggyel. A -val, -vel rag v-je ugyanis teljesen hasonul az egy számnév gy-jéhez.
Az egyel pedig ige, ami azt jelenti, hogy növényt ritkít.
Dátum: 2010.03.19. 11:07:49
Ha már Chuck Norrisnál tartunk:

Tudjátok-e, hogy Csák Máténak 3 fia volt, két törvényes és egy törvénytelen.
A törvényeseket úgy hívták: Chuck Norris, Chuck Berry, a törvénytelent pedig: Nemcsák Károly
Bocsi
Dátum: 2010.03.19. 10:58:30
Még adódik néhány kérdés: a kinek a műve, melyiket nem XY írta jellegű kérdést pl. íróhoz vagy vershez/prózához kellene sorolni.
Ugyanez megvan a filmszereplő/színész alkategóriánál: a ki játszotta XY-t ebben a filmben, vagy a melyik filmben nem játszott XY jellegűeknél.
Itt például fölöslegesnek tartom az alkategóriákat.
Ja, és nincs pszichológia, pedig Freud, Jung, EQ oda tartoznának...
De lehet, hogy megint félresorolom
És ha pszicho nincs, akkor egyéb tudomány, vagy egyikbe sem tartozik? Merthogy a felsoroltak közül egyikbe se.
Vagy már megint kukacoskodom???
Dátum: 2010.03.19. 09:04:17
Kapott már valaki +LE-t a kategorizálásért?
Vagy csak én vagyok olyan béna, hogy mindent mellésoroltam? :
Dátum: 2010.03.18. 22:42:25
Grat
Szerintem is fog gyorsulni...
Dátum: 2010.03.18. 22:20:44
Idézet: dorong - 2010.03.18. 17:23:07

Tényleg nem kötelező alkategóriát választani, de ez rögtön fel is vet kérdést: az áhított +LE a többség válaszához képesti milyen egyezés esetén jár?
Ha a jelölések többsége teljes al-al-al-kategória útvonalra érkezett, és én csak főkategóriát jelöltem, akkor jár-e?
Megfordítva is, ha a többség lazán csak benyomja, hogy "biológia", de én lelkesen az "állattan"ra is klikkelek, akkor jár-e?
Tulajdonképpen ha van alkategória, de nem megyek el a lehetséges utolsó alkategóriáig, akkor egyáltalán figyelembe veszik a kategorizálásomat?

Nem tudom, nem én találtam ki ezt a kategóriarendszert, de úgy gondolom, hogyha a többség megáll a főkategóriánál, akkor az a kulcsszó. A LE meg akkor jár szerintem, ha pontosan azt klikkelted. De erről lehet, hogy Miklóst kéne kérdezni.
Idézet: PottomPanna - 2010.03.18. 18:31:04
Heti 1 nappal nem csak a csp veszik el, hanem a kamra, térkapu, portya, állatok gyorsabb fejlődése, dukát is.

Szerk: + küldetések, kalandok.

Én még csak a csp-nél tartok Ez pedig csak egy ötlet volt, hogy hátha ettől nem hagyják abba, akik időrablónak találják, mert így nem kéne rendszeresen játszani.
Dátum: 2010.03.18. 16:15:14
Ez oké, de szerintem minden játék akkor igazán játék, ha foglalkoznak vele. (mellesleg hamarosan kihagyok 3 teljes hetet, mert utazunk)
Igaz, én javasolnám, hogy ne legyen maximálva a csp felhalmozódás, mert szerintem inkább az a gond, hogy ha nem vadászod el, akkor elveszik. Emiatt van a "muszáj játszanom"-érzés.
De ha mondjuk valaki csak heti egy napot tud játszani, akkor nem érné bosszúság, és nem hagyná abba.
Mert ezen kívül csak a V4-en érdekes az idő, a többi világ szinte végtelen....
Dátum: 2010.03.18. 16:08:42
És még egy, ezzel is most találkoztam:
A kérdés: hol van a Viktória-vízesés. Namármost, ha ezt kategorizálom Afrika földrajzára, akkor gyakorlatilag meg is adtam a helyes választ. Tehát én ilyen esetekben kihagyom az alkategóriákat...
Dátum: 2010.03.18. 16:02:41
De nem muszáj alkategóriát választani. Nekem is volt olyan kérdés, amihez az alkategóriában nem találtam megfelelőt, és hagytam a főkategóriát...
Ha kérdésenként 5 mp plusszal számolunk, az kb. 2 perc (jó, konkrétan 100 mp). Szerintem ez még belefér...
Dátum: 2010.03.18. 15:52:08
Csinálnék a film alkategóriájaként rajzfilmet, az irodalom alá mesét.
Oldal: 12345678910