Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tusy

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.19. 11:50:10
Idézet: Hephaistos - 2008.10.19. 08:52:27
A zöld mióta alapszín?

- TV-n, monitoron RGB színekből állítják elő a színes képet, ott szerepel a zöld alapszínként (green)
Dátum: 2008.10.19. 11:46:47
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.19. 09:56:27
Idézet: Tusy - 2008.10.19. 07:14:06
- reggel van még tudom... nagyon sok kérdés elég speciális volt ma. Nem érdekel a K1, a '60-as évek beli F1 győztesek neve, nem ismerem névtelen írók regényciklusainak a számát, a KKH (vagy minek) a tavalyi nyerteseit, nem tudom hány vetülete van a kockának a síkban tükrözések és forgatások nélkül, azt se tudom mi az a NYME nemhogy hol a székhelye... de én vagyok a tudatlan bunkó, én kérek elnézést. 1-1 ilyen kérdés még beleférne, de amikor a nyolcadikat kaptam zsinórban az kicsit sok(k) volt


Hanem akkor? Leírod, hogy neked mik a kérdéseid? Ez a "milyen játék ez" típusúak vagy mi?

- hasonló kérdésekkel nálam sikeresen elérik, hogy hagyom a kvízt a fenébe. Ha ez a cél akkor jó úton haladnak felé
Dátum: 2008.10.19. 07:14:06
- reggel van még tudom... nagyon sok kérdés elég speciális volt ma. Nem érdekel a K1, a '60-as évek beli F1 győztesek neve, nem ismerem névtelen írók regényciklusainak a számát, a KKH (vagy minek) a tavalyi nyerteseit, nem tudom hány vetülete van a kockának a síkban tükrözések és forgatások nélkül, azt se tudom mi az a NYME nemhogy hol a székhelye... de én vagyok a tudatlan bunkó, én kérek elnézést. 1-1 ilyen kérdés még beleférne, de amikor a nyolcadikat kaptam zsinórban az kicsit sok(k) volt
Dátum: 2008.10.17. 09:23:26
Idézet: bokorn - 2008.10.17. 08:59:50

a racsninak nem sok koze van a valtohoz, az azert felel, hogy ha forog a hatso kerek, ne forogjon vele szinkronban a pedal is
magyarul talan "szabadonfuto" a neve azt hiszem

- váltós gép nem lehet kontrafékes, a kontrafékes nem feltétlenül racsnis (de szabadonfutó), és versenygépben is van örökhajtós (bár nem szerelem a gépeket, hogy ennyire benne legyek). Ennyiből bele lehetne kötni a csapba is, mert amit általában annak hívunk (pl. konyha, mosdó) az többnyire szelep (a hordókon van/volt csap)
- a kérdést szerintem túltárgyaltuk, majd aki illetékes eldönti maradhat-e a kérdés vagy nem
Dátum: 2008.10.17. 09:05:41
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.16. 21:59:33
Az SG-1-et azért szokták tudni, mert az jelenleg a leghosszabban futó sci-fi. Minimum érdekességként belefér szerintem.

- én 10 évadot láttam belőle (angolul), de itthon mintha kevesebb ment volna le, vagy rosszul tudom?
Dátum: 2008.10.17. 08:54:05
Idézet: Icelady64 - 2008.10.17. 01:31:27
Melyik a legerősebb szín?
treff
pikk X
káró
kőr
?????????? verekednek, vagy mi? Szabadon választott, vagy ráböksz vagy nem, attól függ kinek melyik a szimpatikusabb szín?

- bridzsben (tudtommal sportnak minősül) van egy sorrend meghatározva, ha jól tudom: treff, kör, káró, pikk
- ugyanígy 'magyar kártyában' is van sorrend: tök, zöld, makk, piros (a tök alsó mint leggyengébb alakos lap, talán a makaóból)

- pontatlan House-os kérdés, ki _nem_ a segítője és fel van sorolva a 3 beosztottja + Wilson aki mindig segíti pénzzel, jó tanáccsal, szakmai tanáccsal és még az egyetlen barátja is ráadásul. A beosztottjai meg vagy segítik vagy nem...

- volt egy "racsnis" kérdés ahol 4 közlekedési eszköz volt felsorolva. Nekem a "racsnis kulcs" ugrik be róla elsőre, azzal lehet csavarokat szerelni. Jó válaszként a kerékpár vagy versenykerékpár volt megadva ami így utólag kicsit erőltetett (én amúgy valami csónakot választottam)
-- váltó nélküli biciklin hol van a racsni?
-- teremversenyen (körpályán mennek körbe) meg tudtommal örökhajtós gépekkel mennek, azokon még talán fék sincs, nemhogy racsni
-- az országúti versenykerékpárra még talán rá lehetne fogni, de nekem az is erőltetettnek tűnik. Azért mert váltója van már racsnis?
//a dolog csak annyiból zavar, hogy olyan 35 éve bringázok és biciklin a "racsnizik" szóval csak akkor találkoztam, ha valaki hátrafele tekeri a pedálokat, amit nem minden gépen lehet megtenni, és váltós gépeknél többnyire láncledobással jár ami nem igazán előnyös. Volt olyan országúti váltós versenykerékpárom amit nem lehetett hátrafele tekerni mert dobta le a láncot és lehetett borulni vele jó nagyot
Dátum: 2008.10.16. 14:32:24
- Mi a Big Ben? -- az óratorony harangja
- ez így szerintem hibás, nálunk is van az óratoronynak harangja mégse Big Ben, abból mintha csak 1 lenne Londonban
Idézet: Simon - 2008.10.12. 01:22:14
egy nem a jatekba tartozo eroforras hoz elonyt. Ez pedig az ido

- nekem kezdőként hiába van időm, ha nincs elegendő életerőm portyára
- 3. szinten reggel olyan 6x tudok portyázni, utána vadászat és pihenés. Ha nem támadnak meg (ami azért elég ritka), akkor nap közben még 2x tudok támadni, utána megint pihenés. Valamit biztosan rosszul csinálok
- szerintem nem az idő, hanem a szerencse az ami nagy előnyt ad (hívhatjuk algoritmusnak vagy véletlenszám generátornak is, de így jobban hangzik). Prémium tagságról nincs tapasztalatom, arról nem tudok nyilatkozni
Dátum: 2008.10.14. 06:51:29
- 3. szinten vadászatkor mennyi a legkevesebb LE amennyit kaphatok?
- összeszedtem 18 pontot vadászatra, hogy majd egyben leölöm a szörnyeket és akkor tudok vásárolni 1400LE körül. Erre 7 vadászatból 6 20 alatti LE-t adott, egy konkrétan 9 LE-t amit én erősen keveslek
- az ilyen stratégiai játékokban a szerencsével soha nincs szerencsém, talán a nick nevemre allergiás ez a képesség, úgyhogy ezen a részen nem csodálkozom . Portyán nálam gyengébbek ellen sorra kikapok, de az utolsó, többnyire nálam erősebbet aki ellen 30%-os hátrányból indulok meg megnyerem...

edit: most ÓRIÁS SKORPIÓért kaptam 9 LE-t...
Dátum: 2008.10.13. 14:53:22
- pénteken kezdtem, ma reggel lettem 3. szintű. Kezd túl sok lenni az alacsony szintű vadászat, ha jól értem egy szövetséghez való tartozás ezen is segít kicsit (+szerencse). Jellemzően munkaidőben vagyok fent, a taktikázás eddig az LE megtartására korlátozódott. Kevés LE-vel portyázok, utána vadászat majd a javak elköltése (jellemzően tulajdonság pontokra)
- ha van olyan szövetség ahova beférek akkor oda jelentkezek (2 főnél azért legyen nagyobb, hogy ne a vak vezet világtalant hatás érvényesüljön )

edit: Neverhood-hoz jelentkeztem
- én belépek majd csinálnék valamit és gyakran kidob főoldalra
//majd otthonról írok többet, mert az előző hsz.-om is elveszett...

EDIT:
- szóval a jelenség: munkahelyről bejelentkezem (esetleg már az sem sikerül elsőre csak sokadik próbára) majd rövid időn belül újra be kell jelentkeznem akár a játékról akár a fórumról legyen szó
- a jelenség nem ismeretlen előttem, sg.hu fórumán és uw.hu-s mail fiókomnál ugyanez a helyzet, szerencsére máshol még nem. A dolog böngészőtől független, Safari és Firefox 3 volt amikkel próbáltam. Az uw.hu-s üzenetből arra következtettem, hogy az igazi ludas a proxy szerverünk (egyben tűzfal is) ami állítólag üzenetenként változtatja az IP címünket (ez állítólag jó spam elkerülésére) bár szerintem inkább csak percenként
- a jelenség roppant zavaró, és egy másik böngészős játékban (konkrétan: Ikariam) nincs ilyen gondom. 2-3 kvíz kérdést az 5 perces limiten buktam, egyszerűen nem tudtam elküldeni a válaszomat mert küldés helyett kidobott..
Oldal: 1