Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Dátum: 2009.11.14. 20:22:03
A térkép szerint meg északnyugatra van.

Kinek a legmagasabb a rangja a következők közül?
Király
Gróf
Császár
Báró

Na most, nem ártana megadni, hogy hol és mikor. A király és a császár például egyaránt jelölhet uralkodót, csak a császár Ceasar nevéből, a király pedig Nagy Károly nevéből származik.
Dátum: 2009.11.14. 13:01:26
Melyik nem sportújság?
Képes Sport
Népszava
Nemzeti Sport
Sztár Sport


Túl könnyű + reklám.
Dátum: 2009.11.13. 19:42:47
A Vámpír a Maszkabál című vámpírvilág szerint ki volt az első vámpír?
Ádám
Júdás
Káin
Noé

Kicsit mintha specifikus lenne a drága...
Dátum: 2009.11.13. 15:45:42
CaveMaN: Fentebb Miklós például említett pár példát. Olvas vissza! És igen tudom, hogy ezek rohadtul kis eséllyel okoznak tényleges problémát. Azonban annak az esélye is marha kicsi az eddigi statisztikai adatoknak, hogy én - amúgy egészséges szervezettel belepusztuljak a betegségbe. Szóval ez megint nem érv a vakcina mellett. Ráadásul a hosszú távú mellékhatások ismeretlenek lényegében, mivel a tesztelési idő igencsak rövid volt.

Gloria: A 352 felnőtt alany még csak-csak, de azért ahhoz pofa kell, hogy a 10 emberen való kipróbálást hivatalosan tesztnek nevezzék. Az meg, hogy a külföldi még ennyire sem tesztelt, teljesen hidegen hagy. Azt sem adatnám be amúgy.

Kocos: Ez ebben a formában nem igaz. Teljes, inaktivált sejtet tartalmazó vakcinát az Európa Unióban gyakorlatilag nem használnak, gyerekek és terhes nők oltására pedig pláne nem. Ráadásul egy influenzaoltást sem használunk 40 évig, mivel az influenza gyakorlatilag évről-évre változik. Így még egyszer leírom: elégtelenül tesztelt.
Dátum: 2009.11.13. 14:49:23
Igen a rémhírterjesztés büntetendő. Épp ezért kéne saját magát feljelentenie: amit a médiába nyomnak, az szándékos elferdítés és pánikkeltés. Ami bőven megtestesíti a rémhírterjesztés fogalmát véleményem szerint. Ellenben az, hogy a vakcinák elégtelenül teszteltek, kibocsátásuk sem szabályos (hiányoznak róluk - legalábbis több kartonról - a gyártási/lejárati dátumok) és komoly mellékhatásaik lehetnek, na ez az ami tény. A "rémhírterjesztés" annyit tett, hogy ezt közölte az emberekkel. Ami csökkentette az oltóanyag eladhatóságát, a kieső bevétel meg piszkálhatta csőrét az illetőnek. No meg, hogy hiába nyomta propagandába a pénzt.

Anyám tanár. Sokat tépelődött rajta, hogy beoltassa magát, de én és az iskolaorvos egyaránt ellene voltunk, végül szerencsére sikerült lebeszélni.
Dátum: 2009.11.12. 19:08:30
Eszemben sincs beoltatni magam. Nem egy orvost ismerek, de egyik sem oltatja be magát, ők meg csak jobban tudják. Másrészt meg ez a szánalmas pánikkeltés is egyik oka, hogy így döntöttem. (Az egészségügyi fejes - bocs, de nem ugrik be a neve - be akarta perelni a "rémhírterjesztőket" például. Az ügyészség persze visszautasította, de én is rég nevettem ilyet. Magával kéne kezdenie akkor a feljelentést.)

Elégtelenül teszteltség plusz egy érv. Az hol érdekeljen, hogy a külföldi még ennyire sem tesztelt? Azzal sem oltatnám be magam, de itthon a hazait lehet választani, így arról van szó szvsz.

Az meg, hogy az influenza halálos vírus, igaz ugyan, de a halálozási ráta igen alacsony. Jelentem én egy 4-5 influenzát túléltem már (és tervezek még párat, mert soha nem oltatom be magam), és köszönöm jól vagyok. Az meg, hogy ez a sertésinfluenza vírus annyira nagyon veszélyes, egy poén. Alacsonyabb a halálozási rátája sok helyen, mint a "normál" vírusnak.

Szóval röviden: nem ülök fel a képembe nyomott maszlagnak és ne oltatom be magam. Ahogy a környezetemből gyakorlatilag senki más sem.

Trimble2:
Láttam ezt a videót már pár hete és erős túlzásnak tartom. Holdkóros összeesküvés-elméletek voltak/vannak/lesznek. Nem kell minden YouTube-ra felpakolt szennyet elhinni azért. Azzal azonban egyetértek, hogy szándékos pánikkeltés van.
Melyik ország hivatalos nyelvének latin betűs az írása?

Lengyelország*
Szaúd-Arábia
Ukrajna
Kína


Ez átmenne? Egy hasonló kérdés feltevését bebuktam egyszer, azért érdeklődöm előbb ezúttal itt inkább.
Dátum: 2009.11.11. 23:28:28
Upsz. Skóciára gondoltam, de hogy sikerült elírni és félreolvasni egyszerre, azt nem tudom. Apám, de kínos...

Na pár tényleg elszabott példány ezúttal:

Melyik országban forgatták a Csillagok háborúja egy epizódját?
Szudán
Tunézia
Egyiptom
Kenya

Egyrészt speciális, másrészt nem ártana megadni melyik epizódot.

Mit "toj" a húsvéti nyúl?
Dínót
Nyulat
Playstationt
Tojást

No comment.
Dátum: 2009.11.10. 17:03:15
Melyik országban találhatók a Nazca-vonalak?
Peru
Svájc
Magyarország
Finnország


Svájc mióta ország?
Dátum: 2009.11.09. 18:22:57
"Aznap, mikor megszülettem, hullócsillag volt az égen..." Hogyan folytatódik a dal ?
Nem hívtak, és nem is kértem, senki nem várt, de megérkeztem.
Annyit sem érünk, mint az égről zuhanó madár, aki halni készül de küzd még az életér’.
S ha választhatok a holnap szebb legyen, csak amit ígérsz azt add nekem.
Ha nem élhetek egyszerűen, szabadon, szépen, ha most sem lehet úgy, ahogy kérted és kértem.


Szó se róla, ki lehet guglizni, de én életemben nem hallottam még erről a számról. Lehet, hogy csak én vagyok műveletlen, de szerintem ez marhára speciális.
Dátum: 2009.11.08. 09:38:26
Milyen zenei műfaj a techno?
erős ütemü szintetizátorral kisérhető
erős ütemü szintetizátorral nem kisérhető
lágy
komolyzenei


Két műfaj-definíció és két egyszavas jellemzés. Egyrészt nem szerencsés kombináció, másrészt esetleg a specifikusság is ráhúzható, harmadrészt mi a csodát keres a válaszok közt, hogy lágy? Kevésbé objektív jellemvonás az, hogy lágy szerintem
A stílusba bele lehet kötni, ezt elismerem. Meg a zenei (és úgy mindenféle) ízlés is mindenkinek szíve joga. A többivel viszont egyetértek a cikkben.
A rádiózás haldokló műfaj. A jelenlegi formájában mindenképp. Én maximum az autóban ülve nyomom be, hogy "zörögjön valami" a háttérben. Erre a Bumeráng reggelente elment, de aztán nagyjából ennyi.

Ami híreket illeti, az elmúlt hónapokban kénytelen voltam végleg belátni, hogy az országos média híradói az állam szócsöve lényegében. (Nem, nem vagyok szélsőséges gondolkodású, mielőtt valaki erre gondolna.) Például, ami a sertésinfluenzával megy, az a szándékos pánikkeltés közröhejes. A politikai hírek, meg - tapasztalatom szerint - 10-ből kilencszer erős csúsztatásokat tartalmaznak. Szóval mostanra eljutottam oda, hogy a híradót csuklóból lekapcsolom tévében/rádióban és a neten keresek híreket inkább.

Ami a zenét illeti, mindkét adó egyenesen büszke volt arra, hogy ők most a legnagyobb slágereket játszák. Így aztán nagyon-nagyon ritkán hallottam bármi újat is. A nagy slágerek meg - még ha kifejezetten jók is - kétszázadszorra már marha unalmasak tudnak lenni. Ha új zenét akarok, rákeresek a YouTube-on a műfajra, vagy a Google blogkeresőjében rákeresek egy-egy kedvenc előadóra. Amelyik blogon az megvan, ott általában találok pár gigabájtnyi olyat még, ami tetszik. Esetleg ott van még a PirateBay és társainak a műfaj szerint rendszerezett zenei katalógusuk.

Az a baj, hogy nincs jópár csatorna: jó esetben tudok fogni mondjuk 5-t. Ebből három a legújabb popslágereket nyomja, amiktől borsódzik a hátam.

Nem az a baj, ha fenn akarnak maradni. Az a baj ahogy. Most sajnáltatják magukat, hogy milyen igazságtalan a rendszer, meg mutyizás... Hah, nem mintha ők eddig nem "mutyiztak" volna korábban minden lehetőségüket kihasználva a frekvenciáért. Ettől az álszentségtől felfordul a gyomrom.
Nagyjából egy hete olvastam ezt. Fölösleges bármit is hozzátennem, a szerző egy-az-egyben leírta az én véleményem is.
És ha úgy kérdezem, melyik ország hivatalos írása használ latin ábécét? (mondjuk én átutazóban voltam Bulgáriában egy alkalommal, de konkrétan egy latin betűs feliratot nem láttam...)
Melyik országban alkalmaznak latin betűs írást?

Ukrajna
Oroszország
Bulgária
Lengyelország

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Ezzel mi a gond?
Dátum: 2009.10.28. 17:56:42
Hogy hívják az NFL egyik legendás irányítóját, aki Jim Carrey 'Ace Ventura - Állati nyomozó' című filmjében szerepel ?
Payton Manning
Brett Favre
Joe Montana
Dan Marino


Az NFL irányítói sem kifejezetten általános műveltség, de egy tucatvígjáték egyik szereplőjére rákérdezni, meg pláne specifikus.
Dátum: 2009.10.20. 19:23:53
Minek a rövidítése az SZJA?

Szorgos japánok autója
Személyes jőtevők alakulata
Szolgák járulékos alapja
Személyi jövedelem adó


Idióta válaszok és becsúszott egy helyesírási hiba is.
Dátum: 2009.10.20. 10:07:51
Ki volt a csúnya lány?
Betty
Huanita
Esmeralda
Lisa

Biztos, hogy egy múlt évtizedbeli, tucatgagyi szappanopera az alapműveltség része?

Melyik sorozat nem Gene Roddenberry terve alapján készült?
Star Trek
Androméda
CSI:Helyszínelők
Bolygó neve:Föld

Mondjuk kitalálható, lévén csak a CSI nem sci-fi. Ettől függetlenül speciális.

A Kontroll című filmben ki nem játszik?
Pindroch Csaba
Antal Nimrod
Balla Eszter
Mucsi Zoltán

Egyedül Antal Nimrod-nak nem magyarosan van írva a neve, vagyis feltehetőleg nem Magyarországon él/dolgozik, a film meg magyar. Én így találtam ki, mert a filmet soha nem láttam. Ettől függetlenül szerintem ez is speciális.
Dátum: 2009.10.20. 00:31:16
Idézet: Máté96 - 2009.10.19. 18:23:35
Melyik az a horda, ami szerepel a játékban, de soha nem lehetsz a tagja?

Gyémánt
Kristály
Smaragd
Onix


A kérdés fltevője szerint az említett 4 horda mind szerepel a játékban. Nah gratulálok, akkor ő hogy küldhet be kérdést, ha az alap kérdőívet sem töltötte ki????


http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=1539
Szóval van ilyen horda, bár hogy mi ez és hogy lehet bejutni azt nem tudom. Feltehetőleg valami elit bajnokos cucc, de ez csak tipp. Lényeg, hogy van.
Dátum: 2009.10.19. 12:12:02
Melyik esetben hívjuk ki a mentőket?
Ha fáj a torkunk
Több napja tartó hőemelkedés esetén
Ha elvágtuk az ujjunkat
Mérgezés esetén (jó)

Idióta, értelmetlen válaszok.