Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Warfoki

Dátum: 2011.09.26. 18:36:21
Volt róla szó, hogy akinek a Landragóros TÖ átvétel nem oldotta meg a 10 egészséges küldit az írjon. Ez ügyben várható valami fejlemény végül? Még pénteken írtam. Az rendben van, hogy hétvégén az adminok is pihennek, de azért így hétfő estére már vártam volna valami reakciót...
Dátum: 2011.09.18. 10:27:19
MELYIK MEGYÉBEN VAN GÖDÖLLŐ?
VESZPRÉM
CSONGRÁD
VAS
PEST

Valakinél beakadt a Caps Lock.
Dátum: 2011.08.25. 09:39:57
Akinek van transzcendentális fókusz és portyagömb is, az mit kap (ha egyáltalán) helyette?
Dátum: 2011.07.27. 15:33:12
Kisebb módosításokkal a szövetségi fórumról bemásolt véleményem:

- Növeljétek meg a lélekkút méretét a küldetés felvételétől kezdve 5%-kal!
Ok, ez elmegy.

- Építsetek 10 szintet tetszőleges épületen! (Hatalom Tornyát is lehet)
Ergo csináljunk őrült HT versenyt. Még ha mi tudnánk is mást építeni, a KoD tuti hogy HT-t fog tolni ezalatt, így nekünk (és minden más top szövetségnek) is kell, ha nem akarunk (akarnak) lemaradni nagyon.

- Arassatok győzelmet 3 háborúban!
Ez az erős karakterek kivéreztetése hosszú távon a jelenlegi háborús rendszerrel. Nem véletlen nem divat háborúzni. (Vagy a másik megoldás meg nyilván az előre lebeszélt "háborúk".)

- Gyűjtsetek X szinguláris anomáliát! (a küldetés ideje alatt portyázással és vadászattal találhattok szinguláris anomáliát a térképdarabokhoz hasonlóan)
(X= taglétszám** x 5)
OK, ezzel nincs bajom.

- Győzzetek le 3 epikus szörnyet!
Ezzel sincs. Bár a kérdés, hogy a visszahívott is számít-e. (Nem olvastam végig az egész topikot, ha már van erre válasz valahol, akkor elnézést.)

- Aktiváljátok a Pusztítás Citadelláját 7 alkalommal!
Minek? Miért szívassunk bárkit is ilyen hülyeséggel? Ennek semmi értelme. Mondjuk a PC-nek amúgy sincs értelme. Arról nem is beszélve, hogy a friss/kicsi szövetségek innák meg a levét, hiszen őket lehet nyugodtan szívatni így, úgysem tudnak visszacsapni érte.

- Lépjetek szintet X alkalommal!
(X = taglétszám x 1)
Ha VF-ezek láthatatlanul, akkor kb. havonta-kéthavonta egyszer lépek szintet. Ha nem VF-ezek, akkor pedig megállok portyázni, akkor még ennél is lassabban fog menni. Szinthuszár pedig nem leszek, akkor inkább törlök a fenébe! Úgyis az a kap jobb jutalmat a koncepció szerint, aki lépi a szinteket a küldetések megcsinálása közben, minek ez is. Persze megoldható a dolog, ha felvesz minden szövi pár alacsonyabb szintű karaktert csak erre...

- Használjátok a manakonstrukciót X alkalommal!
(X = taglétszám x 3)
Amúgy is érdemes használni, szóval ez jöhet.

- Egyetlen napon menjetek el legalább X alkalommal vadászni!
(X = taglétszám x 50)
Jöhet.

- Győzzetek X kihívásban amit ti kezdeményeztek!)
(X = taglétszám x 10)
Jöhet szintén. Bár esetleg kiegészíteném, hogy a portya is számítson.
Dátum: 2011.06.27. 17:03:29
Mindkét felmerült verzióját támogatom. Érdekes színesítő elem (egy darabig mindenképp), ami pedig mindig jól jön.
Dátum: 2011.06.08. 17:42:09
Nem lesz olyan, hogy a bizonyos mennyiség felett teljesítők jobbat kapnak? Mert ennek így sok értelme nincs akkor, kb. az első pár nap után már egyéni érdek sem fog hajtani, hogy minél többet szerezzek, ha csapatom lemarad a fenébe. Lehet váltani, de minek? Igaz, csak egy helyről vagyok kizárva (Ericath), de vadászkürt kell a fenének a HT mellett, kereskedelemből már van egy +20-as, egyedül szaki nincs (az előző eventből szerencsés reliket vettem, mert tudtam, hogy szakis tőr lesz a térképezésnél). Máshova gyakorlatilag nincs is így értelme mennem, akkor sem, ha nem vagyok konkrétan kitiltva. Így nekem semmit nem ér a csapatváltás lehetősége. Plusz így kavicsos tárgyat is minek vegyek az eventre? Tíz így is, úgy is meglesz, aranydíj meg így sem, úgy sem, ha csapaterősség így marad nagyjából.
Dátum: 2011.06.05. 22:22:17
Melyikük "dagi" ?
Mózes
József
Jézus
Buddha


Ezmiez?
Oké, arra számítottam, hogy a House vezet. De hogy a Lostot még egy űrwestern is megelőzze, ami még egy második évadra is gyenge volt...
Dátum: 2011.05.25. 01:27:55
Típus: relikvia
Szint: 3
Katherin lélekkufár hívei ellen +20% támadást és IQ-t kapsz (de max. +15 támadást és +15 IQ-t). Ha megveszel egy nemezist, akkor ha volt másik nemezised, az megsemmisül! A nemezis az esemény végén eltűnik.
Ár: 10 Őskő


Ahhoz képest a V3-on még mindig kapható, a társaival együtt. Nem kellene lassan kivenni?
Dátum: 2011.05.17. 20:43:11
Ez egy olyan event volt, hogy bőven megérte kicsit előbújni a láthatatlanságból és PP-t égetni százával. kellemes változatosság, plusz mivel kb. mindenki részt vet benne, a legnagyobb nyugalommal halmozhattam magamnak milliós nagyságrendű LE-t építeni. Mondjuk az egyetlen kötözködésre okot adó apróság az valóban a csapatverseny hiánya. első nap eldőlt melyik kufár nyer. De így is messze ebből jöttem ki eddig a legpozitívabb élménnyel az összes közül, szóval hálás köszönet érte.
Dátum: 2011.05.17. 12:35:54
-
Giant Squid - Sevengill
Wow, ez meglepett. Iszonyatosan jó szám minden tekintetben. A Giant Squidnek utánanézek a neten, az már biztos. A kört is nyerte nálam, pedig nem volt gyenge a felhzatal.

Ensiferum - Treacherous Gods
Az Ensiferumot időről időre elhallgatom, ha olyanom van, de ennél az együttesnél sokszor szokott az az érzésem lenni, hogy egy számot hallottam tőlük, akkor hallottam az összeset. Minőségi, de rettenetesen kiszámítható zenét játszanak. Időről-időre előkerül, de hamar meg szoktam unni.

Tony Salmonelli - Hey
A hardcore nem az esetem, mint műfaj és talán maradjunk is ennyiben, mielőtt valakinek a lelkébe taposnék...

Serj Tankian - Lie Lie Lie
Vicces dolog az, hogy SoaD-t sosem hallgattam, pedig irtózatos nagy divat volt anno, mikor gimis voltam, a sulirádióban is rendszeresen ment. De nem érdekel. Serj Tankien szólómunkásságát viszont egyszerűen imádom, rengetegszer lementek a számai, a klipeket is vágom fejből. Az újdonság varázsa viszont ez esetben nagyobb élmény volt, mint a már "bejártatott" előadót újrahallgatni.

30 Seconds To Mars - The Kill (Bury Me)
A 30STM tipikusan az az együttes, amit nem értek, hogy lett ekkora siker. Nem rossz, sőt egész jó, de nem gondolom, hogy annyira kiemelkedőek lennének. Ez a szám is jó volt. De kb. ennyi: holnapután ilyenkor már nem fogok emlékezni belőle semmire, noha egészen kellemes hallgatnivaló volt.
Tankcsapda - Mindentől távol
Hallgatható, de azért a Tankcsapdának vannak ennél sokkal jobb számaik is. SOKKAL jobbak.

Dio - Holy Diver
Nem vagyok egy heavy metal fan, de ha valakinek jó hangja van és tehetséges énekes, akkor azt el kell ismerni. Dio pont ez a kategória (illetve sajnos csak volt).

Pain of Salvation - Enter Rain

Imádom. Egyszerűen imádom. Rohadt hangulatos, remekül megkomponált, előadott, a szöveg is jó. Órákig... mit órákig, napokig el tudom hallgatni ismétlésen, ha egyszer olyan hangulatban vagyok. Voks ide érkezik.

AC/DC - Highway to Hell
A Thunderstrucknál talán elhamarkodtam a kijelentést, miszerint az az AC/DC leghíresebb száma. A Highway to Hell egyértelműen közismertebb szvsz. Mondjuk a kettő közül nekem inkább az előbbi fekszik.

KFT - Afrika
Számát se tudom, hogy ezt hányszor hallottam, de nem azért mert odáig meg vissza vagyok tőle: gimiben rohadt népszerű volt, sokszor "csak úgy" alapon elkezdték énekelni, minden szabadabb számtechórán lejátszották, stb. Sikerült is egy életre elégszer meghallgatni.
Azt a rosebb, ez aztán durva egy kör. Azért csak döntök valahogy...

Immortal Technique - The 3rd World
Vinnie Paz, Ill Bill, Immortal Technique... mindhárom igen jó rapper. Miért Immortal Techniquet ajánlottam akkor? Mert talán ő tudja a három közül miről beszél a politikát tekintve. Részletekbe nem megyek, ott a Wikipedia gyors infókért. A számai erős érzelmi töltettel bírnak (most komolyan, aki érti, végig tudja hallgatni unatkozva, érdektelenül ezt a számot mondjuk?), széles szókincset használ (el nem hiszitek, hogy a mainstream rappereknél néha milyen hihetetlenül szánalmas hiányosságok vannak ilyen téren), plusz számomra különösen érdekes témákat dolgoz fel.

AEBSENCE - Sick Days
Wow, ez aztán pofáncsapós nyitás volt ugrottam egyet hirtelen. Amúgy jó ütős, zúzós nóta, egész tűrhető szöveggel, de ebben a mezőnyben még így is a leggyengébb láncszem szvsz. Pedig tényleg rohadt jó ez is...

Santana & Chad Croeger - Into the Night
Pörgős, lendületes, élettel teli szám, az énekes hangja is tökéletesen illeszkedik számhoz. Meg egyébként is SANTANA! Rossz innentől már nem lehet...

Enya - May It Be
Megint egy nem működő link, itt egy másik. Gyönyörű szám. Kár, hogy a film végén játszották, amikor már a kutya sem figyelt a moziban, hanem nyomult ki a vetítőteremből, zajongva, tülekedve. De nem kell ehhez film: önállóan, bármikor, bárhol megállja a helyét. Valami végtelen nyugalmat, békét áraszt, az ember nem tudja magát kivonni alóla gyakorlatilag. Átjár, felemel és elringat. Gyönyörű, egyszerűen gyönyörű.

Kumiko Noma - Lilium
Ezt is én ajánlottam, bár a komolyzenébe. Határeset volt, elismerem, de jobb lett volna, ha befér oda. Legalább nem nehezítette volna tovább a döntésemet itt. Imádom ezt is, gyönyörű szám, a hideg futkos a hátamon tőle. A kórusrész is jól illeszkedik és tökéletesen megy az animéhez is.

Nah, most mi legyen? Hmmm... azt hiszem Immortal Technique lesz. Bár vérzik a szívem a többiért, de a szöveg, a mondanivaló miatt végül mégis mellé teszem le a voksom. Miért nem lehetett ezeket az előadókat kicsit szétszórni, volt olyan kör, ahol nehezen találtam olyat, ami tetszett úgy igazán, itt meg kb. mindegyikért kár. (Tudom ízlések és pofonok, nem kötelező egyetérteni nyilván.)
Metallica - Of Wolf and Man
Na igen, amint írtam, a Metallicának nem vagyok nagy rajongója. Pont az ilyen számok miatt. Monoton, repetitív, de legalább nem túl hosszú (gyakori problémám a számaikkal, hogy soszor kétszer olyan hosszúak, mint kellene lenniük és nem tudják normálisan kitölteni a szám hosszát). Hallgatható, de semmi extra.

Lesiem - Fundamentum
A beat túl erős, néhol már-már elnyomja a dallamot. Különben viszont a szám rohadt jó, szeretem az ilyen lassan felépülő, epikussá váló számokat, a latin nyelv is telitalálat. Kicsit talán lassú, ha egy két-három perccel rövidebb verzió lenne a számból, az ütősebb lenne, de így is igen jó cucc. Annyira, hogy nyeri is a kört nálam.

3 Doors Down - Duck And Run
Jellegtelen. A téma lerágott csont, az énekes teljesítménye valahol a nulla körül, a kíséret pedig fantáziátlan és unalmas. Nagyon nem jön be.

Morandi - Angels
Giccses szám, de legalább vicces. Az a kislány az angyalzárnyakkas, anyám... Meg "love is the answer". Hát hogyne...

AC/DC - Thunderstruck
Az AC/DC leghíresebb száma és talán méltán is. Jól felépített, folyamatos feszültség az egészben végig, az ember akaratlanul is megmozdul rá, robbanásig telítve van energiával. Ha nem ebbe a körben indult volna a Lesiem, akkor nyert is volna ez a szám. Így második helyezett lett.
Brand X Music - Inevitable
Epikus. Nagyon. Mi mást mondhatnék még? Talán annyit még, hogy lehetne hosszabb: mire az ember beleéli magát, már vége is.

Green Day - Basket Case
Unalmas. Nagyjából ez a véleményem nemcsak a számról de úgy kb. a Green Day egész munkásságáról. Anno nagy divat volt a gimiben, így egy rakás számot kénytelen voltam meghallgatni tőlük, de felidézni egyetlen egyet nem tudnék.

Kárpátia - Hol vagytok székelyek
Utálom a Kárpátiát. Zeneileg, szövegileg, emberileg, politikailag, mindenhogyan. Egyszerűen utálom. A fair play kedvéért végighallgattam, de ez is sok volt belőlük nekem erre a hónapra.

Metallica - Nothing Else Matters
Nem vagyok oda a Metallicáért, de ami a jó, az jó. Ez a szám pedig jó. Jól fel van építve, jó a szöveg és megunhatatlan. Annyira, hogy viszi is a kört.

Pokolgép - A Jel
A Pokolgép nekem egy az egyben kimaradt az életemből. Amikor a környzetemben mindenki ismerte őket, akkor még nem érdekelt a zene egyáltalán, utána meg más vonalon indultam el (Nighwishből indulva a death metal, majd az industrial műfaj felé, onnan meg szerteágazóan mindenfelé). Azért tavaly bevállatam pár albumot tőlük, d nem. Nem fog már meg, egyszerűen nem elég. Ha metál, akkor vagy legyen tényleg durva, vagy nagyon összetett, agy valami. Ha anno ezzel kezdem a metálzenék felé fordulás, akkor valószínűleg teli torokból üvölteném a szöveget, de így, hogy nincs semmilyen nosztalgia-faktor bennem irántuk, így szimplán elmegy mellettem ez a szám.
Magashegyi Underground - Szeplös váll
Nem tudom mit szívott a klipp készítője de ütős anyag lehet. A zenérő ugyazt tudom mondani, mint a SZupernemről és Kispálékról: egyszerűen nem az én stílusom, távol áll tőlem. Nem rossz, de nem tud lekötni egyáltalán.

Echo Of Dalriada - Táltosének
Dalriada számokat eddig nem igazán hallgattam. Ezen lehet, hogy változtatni kéne, ez egészen jó. Nem lesz abszolút favoritom, de kifejezetten kellemes hallgatni.

Rod Stewart - Sailing
Ez a link is kipurcant, itt egy másik. Nem vagyok Rod Stewart rajongó. Ezt a számot viszont egyszerűen imádom. Képes vagyok ismétlésen órákig hallgatni, ha olyan kedvem van. A kör nyertese, pedig ez egy igen erős felhozatal volt számomra.

Eluveitie - Tegernako
Hajh, az egyik kedvenc bandám. Vaciláltam egy kicsit, hogy inkább ide kéne szavazni, de Rod Stewart egy paraszthajszállal ugyan, de nyert. A "hagyományos" zeneszerszámok és a Death Metal kombinációja nagyon ütős tud lenni. Ilyesmi az Arkona is, és azt is éjt nappallá téve tudom hallgatni.

Lizzy Borden - Under Your Skin
Nem annyira az én világom, de ez is egy jó szám. Az üzenet a végére annyira nem kellett volna szvsz,de végül is a szám szempontjából ez mindegy.
Kispál és a Borz - Ha az életben
Az egyetlen Kispál szám, amit fejből tudok. Gimiben osztályéneklési versenyen az egyik évben ezt adtuk elő. Egy rakás kellemes emlék jut eszembe így végighallgatva. Ennek köszönhetően erre szavaztam.

Kex - Zöld-sárga
A felvétel minősége ellenére is rohadt jó egy szám. Kár, hogy két év jutott csak az együttesnek, lett volna jövője szvsz. Bár, lehet, hogy a kommunizmusban annyira mégsem...

Kovbojok - Télapó
Értem, hogy poén, de nagyon nem jön át. Ötletes, de otromba, gusztustalan és bunkó. Nekem ez nem vicces.

Tankcsapda - Egyszerű dal
Technikailag facsipesz egyszerű dal, viszont akkor is hangulatos. Kicsit laza, kicsit szomorkás, kicsit magával ragadó.

Michael Jackson - Bad
Egyrészt a link döglött, itt egy másik. Másrészt meg klasszikus ez is. MJ zenéjét egyébként egészen bírom, még akkor is, ha magát az énekest annyira nem is. (Most komolyan, még egy olyan önfényező nonszensz baromságot, mint a Moonwalker nem látni. Na jó, esetleg a Chuck Norris féle Sidekicks, de az legalább egy relatíve koherens sztorit fel tudott mutatni. Na de ez már OFF.)
Three Days Grace - Pain
Jól indult, de hamar unalomba fulladt az egész számomra. Kicsit változatosabban jobb lett volna...

Europe - The Final Countdown
Klasszikus. Mit mondjak még? Talán csak azt, hogy sokért nem adnám, ha a 80-as évek nyugat Európájában (vagy akár Magyarországon is talán) lettem volna "tini", a rockkorszak közepén. De akkor még nem is éltem. Hja, ez van, ezt kell szeretni. Ha lehet. (Evidens, hogy ide is szavazok.)

Kispál és a Borz - Zár az Égbolt
A Kispál és Borzról jóformán semmit nem tudok. Nem hallgattam soha a zenéjüket, a feloszlásukról is csak az ismerősök Facebook bejegyzéseiből értesültem. Ez annyiban is ironikus, hogy Kispál Gábor konkrétan a szomszédom. Biztos szép és jó amit csinálnak, de engem ez a műfaj nem érdekel. Nem utálom, nem is idegesít, egyszerűen csak nem érdekel.

Supernem - Generáció
Ugyanaz, mint a Kispál és a Borz esetében (leszámítva, hogy itt egyik tag sem a szomszédom ). Egyszerűen elmegy mellettem ez a fajta zene.

X-ray Dog - Demon Slayer
Na, ez egy rohadt epikus szám. Kicsit rövid, de az az ismétlésre állítás megoldja ezt is. Simán vinné a kört, ha nem lenne itt egy Final Count Down. De van.
Nah, jól elmaradtam a kommenteléssel. A könnyűzenéken végigmegyek visszamenőleg is (akkor is, ha már nem tudok szavazni sem), a komolyzenei részleg viszont azt hiszem kimarad ilyen szempontból, majd felveszem a fonalat mostantól. Szóval:


X-ray Dog - Screaming Souls
Az X-ray Dog projektből kikerült pár igencsak epikus szám is, de ez szvsz nem az. Monoton, semmilyen íve nincs gyakorlatilag, tipikus háttérzene, ami így kontextus nélkül értemét veszti.

Cseh Tamás - Csönded vagyok
Ezzel nem hiszem, hogy népszerű leszek, de nem tudom, hogy miért akart ő énekelni. Többre ment volna, ha elszavalja (bár nem nálam, én és a költészet... hmmm... nem vagyunk jóban). Mert ez így kissé jellegtelen. (Cseh Tamás eleve nem tartozik a kedvenceim közé mondjuk.)

AC/DC - You Shook Me All Night Long
A "régi" rockbandák közül talán ők a legkevésbé bejövősek nekem, de még így is utcahosszal verik a mezőny maradékát nálam, ide tettem a voksom így.

Emmanuel Top - Acid Phase
Nem bírtam végighallgatni, mert belefájdult a fejem. Ha van zene, amit egyáltalán nem tudok értékelni, az ez...

Alvin és a mókusok - Lacika
...és az idióta magyar punkbandák. Uh.