Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Appple

Dátum: 2010.11.07. 07:29:03
Malacka a Micimackóban milyen nemű állat?
fiú*
lány
nincs válasz
nem tudom

Nem egy az egyben másolás, de így szólt a kérdés. A wikin: "A neme nem meghatározott. A műben mint „nagyon kis állat” van aposztrofálva."
Én a nincs választ választottam, de fiú lett volna. Jó kérdés, de javítani kellene.
Dátum: 2010.10.31. 16:16:26
Az első rendben van, egyetértek, de a második szerintem továbbra is speciális.
A 'friss' az vicc?
Dátum: 2010.10.31. 08:05:24
Tegyél bele zárójelet és megvan a válasz

(12/6)x2

Mindenesetre megtévesztő lehet első pillanatban, ha a slash karaktert nem osztóként értelmezed, hanem a vagylagosság kifejezéseként, de akkor az lenne a hiba, hogy a kérdés feltevője nem tudja, mennyi az egy tucat (12, de esetünkben 6 lenne). Szóval inkább az első

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Hol található magyarország eggyetlen épségben maradt téglavára?
Gyula
Visegrád
Eger
Siklós

Helyesírás.

Meik könyvet NEM Rejtő Jenő írta?
Láthatatlan légió
Elveszett cirkáló
Pénz a bankban
Elsikkasztott pénztáros

Helyesírás.

Kit rejt Paul Trent név?
Rejtő Jenő
Paksi Endre
Ady Endre
Lőrinc L László

Ezt véletlenül tudom, mert imádtam az Ossiant a '90-es évek elején, de nem tudom, Paksi Endre irodalmi munkássága mennyire közismert.

Mi megy át a vízen árnyék nélkül?
A hang*
A napsugara
A hajó
A madár

Ezt fejből írtam, de mintha ez a négy lett volna. Automatikusan a másodikra csaptam, pedig az első volt a jó. De a második miért is nem? A fénynek nincs árnyéka, vagy igen?
Dátum: 2010.10.30. 09:39:26
Breptor (#4241): nekem is nagy kedvencem volt, most is leülök, ha látom a tv-ben (meg a Jóbarátok elé is, pedig az is ment ezerszer ) de ez feltehetőleg a sorozat elején történt, lehet, hogy volt később utalás rá, de ettől még speciálisnak tartom.

Ezüstszél (#4243): s továbbolvasva az általad idézett oldalt kiderül, hogy 'történelmi és kulturális alapon közép-amerikai ország', a kultúra pedig Dél-Amerikához (pld. nyelv miatt) kapcsolja. Elfogadom, hogy a kérdés jó, de szerintem sokunk fejében - ezek szerint félig-meddig hibásan - Közép-Amerikához tartozik Mexikó.
Dátum: 2010.10.28. 09:50:56
Na még egy az általános műveltség témakörébe

Hogy került Törpilla a törpökhöz a "Hupikék Törpikék" c. mesében?
Okoska hozta magával
Egy erdőben találták kiskorában
Törppapa teremtette
Hókuszpók teremtette
Dátum: 2010.10.28. 08:21:45
Olimpián kaptam a kérdést, hogy a pulykát hol háziasították: a wiki szerint mexikói indián népek (Közép Amerika - de ez nem volt a válaszok között). Én Dél-Amerikát választottam, a helyes válasz Észak-Amerika.
-1
Dátum: 2010.10.23. 08:38:11
Hol van Klapka György üzlete?
Bajai út 24
Vámház körút 9
Karakószörcsögi főút 19
Sárvári sugárút 8

Ki fordította le magyarra az Offspringtól az "I want to be bad" c. számot?
Aljas kúszó bab
Acnacamping
Rómeó vérzik
Macskanadrág
Dátum: 2010.10.17. 15:49:44
Mit veszített el hamupipőke a bál után?
az üvegcipőjét
a szüzességét
a telefonszámát
az óráját
Dátum: 2010.09.27. 10:14:54
Köszi
Dátum: 2010.09.27. 10:01:00
Halihó! Nem tudjátok, a wikiben vagy a játékban van az elírás, esetleg más az oka, de a 'Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal portyázás során, amikor te támadsz!' küldit csinálom, viszont ilyen nem szerepel a wikiben (http://vegzetur.wikidot.com/kuldetesek), csak 3 és 30 alkalmas...
Dátum: 2010.09.23. 21:55:42
S mint őrült lehányja láncát.
Dátum: 2010.09.21. 08:59:35
A fenti ok miatt ettem meg (nehogy kaland közben egyem meg, az ugye semmivel sem jár...)

Apropó, azt nem tudod/tudjátok, hogy a féléves aukciós bérlet (most lett meg) miért március 12-ig jó? Ma 21 van, az több mint egy héttel kevesebb. De nem panaszkodom, így is szuper, főképp ha meglesz valamikor a 3x-os dukátot adó bérlet is
Dátum: 2010.09.21. 08:26:52
Tegnap megettem a tortát (nehogy véletlenül kaland közben használódjék fel, ha éppen elfogy a gyógyital), ma újra megkaptam. Bug? Feature? Mindenesetre respect
Dátum: 2010.09.20. 08:43:53
Köszi!
Craslorg: nálunk megjavult másnapra! (V3)
Dátum: 2010.09.19. 19:08:03
Szép eredmények. Zarknodnál még a zafír volt a csúcs a hármason. 210-es a szerencsém, 53 csatából két kaland, 3 varangy és 1 transzcendentális fókusz. Remélem az aukciós bérletnek nincs mennyiségi korlátja (pld. max. 100 darabot lehet világonként szerezni).
Az event folytatásában (következő 2x10 nap) változnak a tárgyak?
Dátum: 2010.09.19. 11:09:11
Ez biztosan a párhuzamos univerzumok miatt van

Apropó, én a 3-ason játszom, a többi világban mely horda aktiválta a legtöbb LE-t? Itt Rubin, Zafír, Smaragd, Gyémánt a sorrend, de a rubin nagyon elhúzott, 2., 3. helyen lehet még változás.
Dátum: 2010.09.18. 10:22:19
Melyikük nem főisten? (kb. ez volt a kérdés)
Jupiter
Zeusz
Odin
Anubisz*

Wikipedia: "...Anubisz a holtak birodalmának főistene volt."
Dátum: 2010.09.16. 23:51:38
A láthatatlanság+pihenés bónuszok összeadódnak?
Dátum: 2010.09.16. 19:58:50
Nem volt valami gond a lélekkúttal tegnap? Ma már jó, de tegnapelőtt kolléga kiépítette (lenullázta), másnap ugyanakkor építettem volna (20h), de nem a fele volt (max. kata), csak kb. 35% (333e a kút, 166,5 lett volna 1 nap után elméletileg). Én néztem el valamit?
Dátum: 2010.09.13. 10:09:56
Ez kvíz, de mégsem kvíz. Négyszer kaptam meg 25-ből ugyanazt a kérdést. Jellemző egyébként, hogy bizonyos kérdések forognak napi rendszerességgel, eltűnnek, másnap újabb kérdés ismétlődik. A mai top: Ki játssza Mr. Smith-t a Mr. És Mrs. Smith című filmben? Jó lenne valami olyasmi módosítás, ami esetleg eltárolja azokat a kérdéseket, amelyeket adott vú-vúnő már megkapott, s vagy kissebb eséllyel, vagy egyáltalán nem kapnánk vissza. Egyébként minden szép és jó