Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Atreus

Dátum: 2009.01.09. 00:07:37
és hol találtad?

ez nekem igen kellemetlen, mint hivatásos rendfenntartó egységnek, egy darab kaviccsal feszíteni
Dátum: 2009.01.09. 00:01:46
Ilyenkor is dolgozol?

Hol találtad a csúzlidat?
Ez Ciripnek is szól.

Muszáj találjak egy csúzlit
Dátum: 2009.01.08. 23:44:27
Ki elől bujkálsz?
Dátum: 2009.01.08. 23:31:02
Szia Cirmos, jó látni Téged is itt
Dátum: 2009.01.08. 18:37:32
Én vagyogatok most egy kicsit
Dátum: 2009.01.08. 18:26:14
Sziasztok!
Dátum: 2009.01.08. 02:02:36
Idézet: Spityu - 2009.01.08. 00:04:44


Alexander Szolzsenyicin híres ...
homoki ninja
író *
hkk játékos
balettáncos


Ilyen válaszlehetőségekkel elszúrni...


Nos, valóban nem a legszínvonalasabb kérdés a kvíz adatbázisában szereplő kérdések közül, de hadd magyarázzam meg.
Ez volt a 2. kérdés amit föltettem zöldfülű játékosként.
Nem tudom Te mióta játszol, de amikor én kezdtem hemzsegtek a HKK-s és a Narutós kérdések. Nem tudtál úgy elmenni vadászni egy órára, hogy legalább ne kaptál volna 3-3 kérdést a fentebb említett témakörből.
Próbáltam görbe tükröt tartani ezzel az ironikus kérdéssel. Eddig még senki nem kritizálta, pedig bent van már vagy 2,5 hónapja.
És most kapaszkodj meg, azt hinné az ember, hogy mennyire idióta ez a kérdés, a hülye válaszaival, ugye?
Akkor ehhez mit szólsz?:
Kérdés / Jó válaszok aránya
Alexander Szolzsenyicin híres ... 72.95%

Dátum: 2009.01.08. 01:49:35
Idézet: gtadl - 2009.01.07. 23:52:37


Hibás kérdést szavaztam neki az ékezethiány miatt, de jó lenne felvenni az illetővel a kapcsolatot, hátha nem képes ékezettel írni, mert pl. külföldről játszik ékezet nélküli billentyűzeten. Vagy netán okostelefonról hasonlóan ékezet nélkül. Én is szenvedek az ékezetekkel a norvég billentyűs laptopomon.


Tiszteletet érdemelsz az erőfeszítésedért, amit a norvég billentyűzet gördít eléd!

Nekem az a véleményem, hogy a tisztelt játékos a kérdés megírásakor vegye a fáradtságot és írjon ékezetes betűkkel. Tessék legalább ennyivel megtisztelni a többieket. Tudom hogy macerás külföldi billentyűzettel magyarul írni, én is USA-ban vásárolt laptopról játszom/fórumozok.
Ha máshogy nem megy, mert mondjuk nincs magyar nyelvű helyesírás ellenőrző a Firefoxban, vagy az MS Officeban, vagy az OpenOfficeban, vagy akármi másban, ami kijavítaná azt az 5 sort amit be kell gépelni egy kvíz kérdés feltevéséhez, akkor másolja az ékezeteket egy magyar nyelvű internetes oldalról.

A fórumozás más dolog, az nem ennyire szigorú, de a kérdés játékba való elküldésénél igenis ügyeljünk a helyesírásra!
Dátum: 2009.01.07. 23:34:18
Idézet: Spityu - 2009.01.07. 22:59:20
Idézet: winnie - 2009.01.07. 22:43:28
ezzel a kérdéssel valami gond lesz.
------
Hányszoros világbajnok Talmácsi Gábor?
nem nyert még világbajnokságot
kétszeres
ki az a Talmácsi?
egyszeres*
-------------

én nem ismerem talmácsit, ezért a jó válasz a "ki az a talmácsi?", de mégsem...

(ennyire nem lehet valaki unkreatív, hogy egy harmadik szám ne jusson eszébe...
-----------


Igaz a válaszok elég gagyik, de azért Talmácsit illik ismerni, mivel mégiscsak világbajnok a MotoGP-ben.
Amikor a megnyerte a VB-t mindenhol ő volt (Utólagosan is grat. neki. Szép volt Talma!).
És nem véletlenül vele reklámozzák az új LG mobiltelefont..


+ Ha jövőre is világbajnok lesz, akkor a kérdésre a most megadott helyes válasz már rögtön nem lesz jó.
Dátum: 2009.01.07. 23:15:12
Jó éjt Mindenkinek aki csicsikálni indul!
Dátum: 2009.01.07. 18:41:46
Telk:

A felsorolt lehetőségek közül az egyik nem jó válasz Tamkó Sirató Károly híres gyerekversében feltett kérdésre: Szil-szál szalmaszál, merre jár a Pál?

Hol a Bajkál halat dajkál, ott mereng a sziklapartnál.
Göncölszekér útját rója ezüst színű űrhajója.
Zúg a Gangesz, hívja, húzza, Pál lábait habja mossa.
Siklik, villanyfelhők szélén, kóborol a tenger mélyén.


A kérdésre eddig 18 jó és 40 rossz válasz érkezett.


Szia Danka!
Dátum: 2009.01.07. 18:30:01
Ja, akkor majd reggel nézd meg a vonatkozó HSZ-mat

Trófea? Attól függ, hogy Budapesten, vagy Békéscsabán.

Ha Bpen, akkor van tippem, hogy kb a füledet is be kell dugaszoljad, hogy ne jöjjön ott is ki a vacsi.
Jól tippelek? Bár jómagam soha nem voltam ott, csak a környéken laktam egy darabig.

Ha meg Bcs, akkor meg mondjuk az extra szolgáltatásra is hajlandó hölgyek miatt lennél lelassulva, vagy kifacsarva..
Dátum: 2009.01.07. 18:15:51
Ez gyors volt
Dátum: 2009.01.07. 17:45:45
A kb magyar az nem az aki mondjuk külföldön él, egyik szülője magyar, a másik meg nem, de magát magyarnak vallja?

Amateon, írj Hatsepsutnak egy privit, és kérd meg hogy cserélje fel a szavak sorrendjét.

A west az utóbbi 2 órában nagyon nyavajgott..
Dátum: 2009.01.07. 17:10:25
És tudod is melyik a helyes válasz?

Szia Amateon!

Mit szólsz, "telepofáztunk" egy topikot
Dátum: 2009.01.07. 16:42:03
Szia Telk!

Kérlek erősítsd meg azt a feltételezésemet, hogy Te ismered azt a gyermek verset, amit Cirip mostanában tett fel kvíz kérdésnek.
Dátum: 2009.01.07. 15:44:44
Idézet: Giallorosso - 2009.01.07. 14:59:00
azt szeretném kérdezni az illetékesektől, hogy mi a fenéért kell egy kérdést rossznak minősíteni, ha a válaszolók 75%-a nem tudja rá a választ?! talán éppen akkor jó a kérdés... arról nem tehet a kérdező, hogy a válaszolóknak nincsen annyi eszük, hogy használják az internetes keresőket! az az 5 perc bőven elég a válasz kikeresésére. a kérdésfeltevők egy részének a helyesírása pedig egyszerűen borzasztó és ez elszomorító. azt hiszem, ezt sűrűbben is lehetne szűrni.


Ugyan nem én vagyok az illetékes, de ha megengeded akkor válaszolnék a kérdésedre, addig amig nem kapsz hivatalos álláspontot is Hatsepsuttól.
A 75%-os szűrő azért van benne, mert sok esetben a kérdés írója rossz választ jelöl meg helyesként. Gondolom Te sem szeretnéd elbukni a "Válaszolj egymás után 10 kvízkérdésre helyesen úgy, hogy közben egyet sem rontasz el!" küldetést pont egy ilyen "figyelmetlenül" jóváhagyott kérdés miatt.

Ugyanakkor ha egy kérdést 75%-ban nem tudnak a válaszolók, még ha a jó válasz van bejelölve helyesnek is, akkor lehet hogy mégiscsak nehéz a kérdés.

A Google használatáról meg annyit, hogy vannak olyan kérdések amit egyszerűen nem érdemes kikeresni, mert semmi érdekességet, hasznos információt nem nyerünk vele. Ez a kvíz nem guglizós verseny kéne legyen. Nagyon sokan ezen fáradozunk.

A helyesírás szűrése elsősorban a kérdés írójánál kéne jelen legyen, aztán a tisztelt játékoson, aki jóváhagyja.
Tény azonban az, hogy ha a játékosok nagy része egyszer is elolvasná ezt:" Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> A kvíz értékelésének rendszeréről" akkor sokkal kevesebb csapnivaló kérdés lenne.

Ha Te is találkozol rossz kérdéssel, és ormótlan helyesírási hibával, másold ide a kérdést és a válaszokat, és ki lesznek javítva illetve törölve.
Dátum: 2009.01.07. 15:27:06
Milyen autót gyártanak Németországban?
Ford
Nissan
Peugeot
Volkswagen

Németországban nagyon sokféle autót gyártanak, kicsit, nagyot, kéket, pirosat, benzinest, dízelt, drágát, kevésbé drágát stb.

Pongyolán megfogalmazott kérdés két jó válasszal. Ugyanis Fordot is gyártanak Németországban, nem csak Volkswagent, bármennyire is hihetetlenül hangzik!
Töröljük!

Hány bajnoki címet szerzett a Chicago Bulls?
1
10
12
6

Szegény bikák, soha többet nem nyernek bajnoki címet.. És ha ez így lesz akkor majd a kérdés íróján verjék le a sikertelenségüket.

MILYEN NEMZETISÉGŰ VOLT ATTILA?
HUN
TATÁR
GALL
TÖRÖK

no comment..

Egy 3 egységnyi élű, tömör kockát befestünk, majd feldaraboljuk egységnyi élű kisebb kockákra. Hány kis kockának lesz pontosan 2 oldallapja festett?
14
10
8
12

Ez a kérdés szerepel Rubik-kockával is.
Dátum: 2009.01.07. 14:57:15
Jó lenne, ha most itt lenne Telk meg Cirmos, ők tuti ellensúlyoznának minket

Mármint azzal, hogy Ők biztos ismerik ezt a verset.
Dátum: 2009.01.07. 14:50:34
Én az utolsó kérdés feltevése előtt kb egy hónapig nem tettem fel kérdést. Nem volt ihletem
Remélem azért a Te kérdésednél nem én reprezentálom a nagy átlagot..